Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Maj 2012 18:56 

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 16
Witam,
Jak wygląda sprawa płatności za rezerwacje? Znalazłem hotel przez hotels4u i tam jest do wyboru kilka kart: Visa Debit, MasterCart Debit, Electron, Maestro - płatność nimi jest free, oraz MasterCart i Visa z prowizją 2%.
Szukając na trivago po wejściu na hotel jest info, że hotel może dokonać preautoryzacji karty kredytowej...
Jak to jest z rezerwacjami przez pośredników, czy wystarczy mi karta , która nie jest kredytowa, czy może być np. prepaid MasterCard? Bo te podane przez hotels4u - 4 pierwsze to chyba nie są kredytowe.
Pozdrawiam Grzegorz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 14 Maj 2012 21:58 

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 16
Czytałem ten wątek i czekam na nowe doniesienia w tej sprawie. Ale jak to jest z tymi różnymi kartami, którymi się płaci, którymi wogóle można płacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Maj 2012 22:05 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 47
Loty: 20
Kilometry: 26 052
Masakra!
Daj znać, jak wyszło na miejscu!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Maj 2012 13:05 

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 16
Witam,
Zarezerwowałem hotel prze booking.com, ale zamiast karty kredytowej podalem dane karty prepaid mastercard. Rezerwacja przeszła. Jestem dopiero w trakcie wyrabiania karty kredytowej i nie wiem czy zdążę ją wyrobić przed wylotem. Jakie są wasze doświadczenia z kartami innymi niż kredytowe, czy na miejscu może być problem gdy okaże się, że to nie jest karta kredytowa?
Pozdrawiam Grzegorz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Maj 2012 16:13 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
@grzek
Tez uzywam MC prepaid do rezerwowania na booking.com. Jezeli nie sciagneglo ci od razu naleznosci, to karta jest tylko zabezpieczeniem, gdybys sie np. nie pojawil. Na miejscu wtedy bedziesz musial uiscic platnosc, zobacz wiec jakie karty przyjmuje Twoj hotel, badz zaplac gotowka. jakby co MC prepaid tez przejdzie, jezeli akceptuja MasterCard
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Maj 2012 09:56 

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 16
Akceptują karty kredytowe MasterCard. Czyli spoko, czekam i nie panikuję... dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam Grzegorz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Maj 2012 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 22
Przechodzą również tzw. karty hybrydowe w rodzaju Debit MasterCard PayPass. Tak gwoli informacji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Maj 2012 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Cytuj:
Debit MasterCard PayPass

Mam taką i płaciłam nią w hotelach,sklepach,dworcach,automatach do sprzedaży biletów,o zakupach internetowych nie wspominając.
I nie płaciłam nigdzie prowizji 2% o której wspomina się na początku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Maj 2012 11:25 

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 16
To świetna wiadomość, bo takie karty to akurat mam.
Pozdrawiam Grzegorz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:18 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 13
Czy spotkał się może ktoś z taką sytuacja: rezerwacja hotelu karta Revolut gdzie zapłacono z góry. Kasa wróciła na konto Revolut po 7 dniach a rezerwacja na stronie hotelu jest dalej potwierdzona i zapłacona.

Nie wiem czy reagować czy czekać i olać to, z drugiej strony jadę z dziećmi nie chce przyjechać do hotelu gdzie mi powiedzą ze nie ma pokoi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Sty 2020 12:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@aluno3 Takie rzeczy z Revolutem występują nawet przy rezerwacji lotów i potem jest wszystko ok. Kasę pobierają później(zdarzyło się też ,że zapomnieli ;) ) a loty się odbyły. ryanair-revolut-zwrocona-platnosc-ale-potwierdzenie-jest,181,148244
Góra
 Profil Relacje PM off
aluno3 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 27 Sty 2020 13:06 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 13
@miriam dzięki za pomoc i linka. Zdziwi mnie jak nie pobiorą ponownie bo to rezerwacja za kilka tys zł :P
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 27 Sty 2020 13:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Pamiętaj by trzymać odpowiednie środki w tzw. pogotowiu do pobrania jak im się jednak przypomni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group