Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Sie 2016 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Czy jesteście w stanie potwierdzić, że wg nowych wytycznych mogę zabrać zarówno fotelik samochodowy jak i składany wózek? Na razie otrzymałem dwie sprzeczne informacje, strona Ryanair i jeden konsultant potwierdził, że mogę je mieć za darmo, drugi konsultant że nie.

Dodam, że dziecko ma ponad 2 lata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 22 Sie 2016 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@Darek M. , o jakich nowych wytycznych mówisz?
Na stronie Ryanair - https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview#8-6 - nadal widnieje informacja o możliwości wzięcia dwóch sztuk sprzętu dla dziecka, tj. wózek + fotelik/podkładka/łóżeczko turystyczne.
Cytuj:
Can I bring infant equipment?
Yes you can bring any infant equipment you need. You can carry 2 items of baby equipment free of charge per child - 1 pushchair plus one of the following items: car seat or booster seat or travelcot.
oraz
Cytuj:
Fee charged per item/ Per one way flight - maximum weight of 20kg per item (2 items of baby equipment are carried free of charge per child - 1 pushchair plus one of the following items: car seat or booster seat or travel cot).

Zastanawia mnie też dlaczego konsultowałeś ten sam temat z aż dwoma konsultantami, skoro na stronie wydaje się, że wszystko jest po staremu. Masz jasną informację na stronie, kupuj bilet, drukuj warunki przewozu na dzień rezerwacji i problem z głowy. Chyba, że faktycznie są jakieś "nowe wytyczne" nieuwzględnione na stronie, o których nie mam pojęcia...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 29 Sie 2016 11:00 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Leciałem 4x w ciągu ostatnich kilku dni, wszędzie nadanie bezproblemowe dla dziecka 3 lata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Sty 2017 13:54 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 60
Loty: 35
Kilometry: 85 625
Czyli rozumiem, z tego co piszecie, jak lecę z dwójką dzieci (5 i 7 lat) to mogę ZA DARMO przewieźć dwa foteliki samochodowe (duże 15-36kg).
I nadaję je razem z innymi bagażami.
_________________
http://picasaweb.google.com/rodzina.nawrockich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Sty 2017 14:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌mikolajo‌ Jak najbardziej ,wg.regulaminu dzieciom w tym wieku to przysługuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikolajo uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 19 Sty 2017 14:18 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 9
Wiozłem dwa foteliki+wózek parasolkę, z BER ;) do AGP, bez problemu. Foteliki radzę owinąć folią i okleić taśmą pakową.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikolajo uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 05 Cze 2018 08:28 

Rejestracja: 26 Mar 2012
Posty: 19
Witam

Lece za pare dni do Wloch z dwojka dzieci w wieku 2.5 i 3.5. Bierzemy ze soba dwa wozki parasolki i teraz pytanie do was. Czy rzeczywiscie moge dodatkowo oprocz tego nieodplatnie nadac w dwie strony foteliku samochodowe dla nich?? Kazdy fotelik wazy okolo 15kg. Czy dziecku przysluguje rowniez dodatkowo pelnowymiarowy bagaz podreczny?.

z gory wielkie dzieki za info!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Wrz 2019 22:18 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 26
Na stronie Ryanaira pod linkiem https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... ytania#1-6 widzę informację:

Cytuj:
Podróżując z dzieckiem nieodpłatnie można przewieźć jeden składany wózek dziecięcy/podwójny wózek dziecięcy/system podróżny/chustę do noszenia na każde dziecko oraz jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy lub podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne.


Chciałbym zabrać podstawkę podwyższającą. Wyżej w wątku piszecie, że należy dobrze zabezpieczyć fotelik, czyli jak rozumiem idzie do luku? Nie mogę takiej podstawki zabrać na pokład żeby dziecko na niej siedziało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Wrz 2019 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@semo tak, fotelik idzie do luku, i tak samo traktowana jest podstawka dla dziecka. Teoretycznie są foteliki przeznaczone do użytku na pokładzie samolotu, jednak tylko te posiadające odpowiedni certyfikat TUV, tzn. z adnotacją "For use in Aircraft".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 01 Maj 2023 10:16 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 35
Troche stary watek, ale temat nadal aktualny. Obecnie w Ryanair mozna zabrac fotelik do bagazu rejestrowanego za bodajze 72 pln za lot. Biorac pod uwage powrotny laczna suma jest nizsza niz wiekszosc wypozyczanych fotelikow. Jedyny problem to jak to zapakowac. Pytalem sie na infolinii i pan stwierdzil, ze moge smialo zapakowac w oryginalny karton od fotelika a oni nie robia zadnych problemow, wiec w teorii byloby w miare bezpiecznie. Pewnie tak zrobimy i przetestujemy w praktyce ten pomysl. Finansowo wychodzi taniej, troche wiecej zabawy z pakowaniem i przewozeniem kartonu potem w wypozyczonym aucie, ale powinno byc o wiele bezpieczniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Lip 2023 11:56 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 12
hej, testowałeś już może?


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 06 Lip 2023 13:55, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Lip 2023 17:38 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Ja również proszę o odświeżenie tematu.
Wg. cennika Ryanair akcesoria dziecięce to 72pln https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... ocy/oplaty
Ale w uwagach mamy: Opłata za sztukę/Za lot w jedną stronę (2 sprzęty dla niemowląt/dzieci bezpłatnie- 1 wózek na 1 dziecko, plus jeden ze sprzętów - łóżeczko turystyczne, fotelik samochodowy dla dziecka).
Czy to oznacza że mogę przewieźć bezpłatnie fotelik/booster seat dla 8-latki? Czy mam to nadać w stanowisku nadawania bagażu rejestrowanego?

Z góry dziękuję za aktualne info
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Lip 2023 18:27 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 12
dzwoniłem na infolinię, dla dziecka do 12 roku można za darmo nadać 2 sztuki z tych co wymieniłeś, czyli np: spacerówkę i fotelik samochodowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 21 Lip 2023 17:16 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 12
pojechaliśmy na wakacje z fotelikiem, poszło bez problemu. nawet na boarding passie dziecka jest info o dodatkowych przedmiotach za free
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Sty 2024 22:01 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 108
Loty: 42
Kilometry: 37 458
szad napisał(a):
pojechaliśmy na wakacje z fotelikiem, poszło bez problemu. nawet na boarding passie dziecka jest info o dodatkowych przedmiotach za free
Jak spakowaliście fotelik?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Sty 2024 22:02 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 12
na infolinii sugerowali, żeby był w kartonie w którym go kupiliśmy i tak też zrobiliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
krystian85 lubi ten post.
krystian85 uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 12 Lut 2024 13:43 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
Dyskusja jak dotąd o samych fotelikach - z mojej strony poszerzone pytanie:
Mam fotelik, który montuje się wyłącznie w bazie (duża podstawa na Isofix plus noga stabilizująca) - czy ktoś przewoził fotelik dla niemowlęcia z taką bazą firmy Maxi Cosi?
W kartonie będzie jedno wpięte w drugie, ale widać że to jednak dwa osobne obiekty.

Poza tym będzie oczywiście osobno wózek, ale tu już temat znam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Lut 2024 17:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
W kartonie przyjmą te dwie składowe fotelika .Zbytnio się w detale nie zagłębiają ,zresztą dopiero obie części w sumie dają użyteczną całość.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pole uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 12 Lut 2024 20:25 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Jak miałem mniejsze dzieci to regularnie foteliki nadawałem. Zawsze ofoliowane i zapakowane w ruska torbę bazarowa. Nikt nigdy nie wnikał co tam w tej torbie dokładnie jest. Raczej nikt nie będzie analizował, czy masz fotelik zespolony z bazą czy to sam fotelik.. mi się czasem z fotelikiem udało ostreczowac torbę z ciuchami, czy jak wracaliśmy z Portugalii, dwie butelki wina owinięte w ubrania :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pole uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group