Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Wrz 2019 11:24 

Rejestracja: 14 Wrz 2015
Posty: 10
Hej,

Lecę niedługo na Islandię i ciekaw jestem jednej rzeczy - jakie są ceny na polskim lotnisku za alkohol lecąc na Islandię? Niby Islandia jest poza UE, więc niższe, ale jednak w EOG, więc czemu miałyby by niższe. Pytanie może oczywiste, ale jakoś nie mogę się dokopać do jasnej odpowiedzi ;)

Dzięki!

PS. Oczywiście o limitach przywozu alkoholu wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 25 Wrz 2019 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Ceny na polskim lotnisku są takie same niezależnie czy lecisz do Bergamo, Berlina czy też innego Londynu,
a ceny między lotniskami mogą być różne.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Wrz 2019 17:30, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Wrz 2019 13:09 

Rejestracja: 14 Wrz 2015
Posty: 10
Nie rozumiesz o co mi chodzi. Lecąc poza UE, możesz kupować na lotnisku w sklepach bezcłowych produkty taniej, po bezcłowej cenie. Odnosi się to na pewno do alkoholu i o to właśnie się pytam (nie wiem czy to jest kwestia VAT, akcyzy czy cła). Zawsze masz podane na lotnisku dwie ceny, wewnątrz UE i poza UE. Islandia nie jest członkiem UE, ale należy do EOG i tu pojawia się problem.

Na pewno można to wygrzebać gdzieś w ustawach i przepisach, ale pewnie jest ktoś kto leciał do Islandii i jest w stanie dać na to szybką odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Wrz 2019 13:24 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Islandia nie jest w UE, więc możesz kupić na lotnisku w niższych cenach non-EU.
EOG nie ma znaczenia. Analogicznie jest z Norwegią - też mając kartę pokładową do Norwegii, można kupić w cenach non-EU.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nikko lubi ten post.
Nikko uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Wrz 2019 13:42 

Rejestracja: 14 Wrz 2015
Posty: 10
Dzięki, o to mi chodziło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group