Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lis 2023 09:43 

Rejestracja: 26 Cze 2021
Posty: 25
Czołem! Drodzy Forumowicze, to co napiszę, może Was rozśmieszyć. Ale ja jestem ignorantem:( Przez lata latałem i zbierałem mile w miles and more. Zdobyłem status Senatora i nigdy nie miałem jakoś czasu by z tych mil skorzystać. I tak zebrało mi się ich ponad milion. Co prawda podglądałem na aplikacji możliwości rezerwacji (widziałem , że mozna F w LH, Ze mozna Eva Air w D, i onegdaj nawer Singapore w D, itd). I gdy "nadejszła wiekopomna chwila " by coś zarezerwować .... figa, nic przez aplikację właściwie nie można w F:(( (nie chcę do USA, mam dość). Zatem dzwonie do Polskiego Senator Miles and More, Pan Maciej nic nie władny:( Daje mi nr do Niemiec +49 6986799666 . Dzwonie i Pani się rozłącza a za chwilę Pan mi mówi , że nie wie po co ja tam dzwonię:( i ta w koło Może nie mówie po angielsku jak Shakespeare ale dogaduję się swobodnie gdzie trzeba.
Pytanie: Czy to norma, ze przez aplikację nic już nie można znaleźć?
2. Czy to właściwy nr , który przekazał mi Pan Maciej z rodzimego Miles and More?
3. Czy Niemcy tak z reguły nas traktują? (rok temu zmieniałem rezerwację dzwoniąc do Niemiec i Pan był arcymiły, sympatyczny i pomocny ale rezerwacja była za gotówkę w wyższej klasie).
Przepraszam, że pytam ale może ktoś z Was ma jakiś inny nr gdzie można coś zarezerwować.....
Dziękuję za wszelkie wskazówki i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 03 Lis 2023 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Żaden ze mnie senator i pierwszą klasą nie latałem więc z tym nie pomogę, ale jeśli chodzi o infolinie (wszystkie) to często trzeba dzwonić kilkukrotnie aż się trafi na miłego i władnego :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lis 2023 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Jeśli chodzi o F, to oczywiście, najpiękniej byłoby załapać na Singapore Airlines, ale to chyba graniczy z cudem (i jeśli już, to raczej możliwe jest wyłącznie przez infolinię). W wyszukiwarce online najłatwiej znaleźć jest F Lufthansy, choć niestety, ta ich pierwsza klasa (dopóki nie dojdzie do zaplanowanej już modernizacji) jest już dość archaiczna (choć terminal F we FRA, czy jedzenie na pokładzie są bardzo dobre, a i sam fotel w F też super wygodny).
Nie wiem, czy kierujesz się wysokością dopłat, ale jeśli tak, to najkorzystniej wychodzi trasa GRU-FRA.
Jeśli wysokość dopłat jest mniej istotna, to zawsze widywałem sporo lotów na trasie do/z HND, czy HKG.
Gdy już znajdziesz sobie lot w wyszukiwarce online na takiej trasie, sprawdź odc razu, czy wyszuka Ci również trasę rozszerzoną o dolot z/do lotniska w PL, a jeśli tak, to wybierz sobie długi layover we FRA, żeby skorzystać z F terminal.
Szukaj raczej lotów one way, a dopiero potem sklej to w jedną całość (o ile chcesz lecieć po prostu w tą i z powrotem, bo może lepiej - przy takiej liczbie mil - pomyśl o jakimś locie dookoła świata :D ).

Co do infolinii w Niemczech, to niekoniecznie łączysz się z kimś w tym kraju. Z moich doświadczeń wynika, że częściej przekierowuje do Indii lub Filipin, a tam rozłączanie to częsta praktyka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lis 2023 11:16 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 185
Trzeba skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć dostępność dla siebie ( nie widziałem nigdy więcej niż 2 biletów na danej trasie)

Jak bys miał status HON to bys trafiał na waitingliste i pewnie do 24h po wniosku został zaakceptowany jeżeli było by miejsce.

Masz tylko Golda i się obrażasz bo ktoś ci nie wyczarował dostępności w F .

Dostepnosc w pierwszej klasie jest albo na 6-10 miesięcy przed podróżą albo 14 dni i nie ma reguły .

Sam teraz rezerwowałem LAX dla 2 osób , tam dostepnosc duża, ale Ciebie nie interesuje US
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lis 2023 19:40 

Rejestracja: 26 Cze 2021
Posty: 25
Bardzo serdecznie dziękuje za wszelkie uwagi i sugestie…I Jeszcze jedno pytanie: jeśli w wyszukiwarce nie znajduje to na infolinii tez więcej nie znajda? W takim razie mus cierpliwie czekać ….i może się trafi. Nie ukrywam , ze przed miesiącem było tego mnóstwo . Teraz tylko boston i Chicago w F . Może się coś pokaże , i przed zejściem z łez padołu coś spale na miłe loty . Dziękuje !
Góra
 Profil Relacje PM off
pozeracz_owiec uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 24 Gru 2023 04:33 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Romsz napisał(a):
Jeszcze jedno pytanie: jeśli w wyszukiwarce nie znajduje to na infolinii tez więcej nie znajda?

Normalnie tak, nie miałam szczęścia, aby znaleźli to, czego sama nie mogłam znaleźć, oprócz LX, bo tu wyszukiwarka nie pokazuje lotów nagród w F. Czasem łatwiej znaleźć OW w F. Gdy nie znajdę biletu nagrody, to rezerwuję w C i upgrade request milami do F, tyle że ląduje się na liście rezerwowej.

Romsz napisał(a):
Przez lata latałem i zbierałem mile w miles and more. Zdobyłem status Senatora i nigdy nie miałem jakoś czasu by z tych mil skorzystać. I tak zebrało mi się ich ponad milion.

Zapytam przez ciekawość, przez ile lat udało Ci się uzbierać ponad milion mil ? Podróże służbowe czy prywatne ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sty 2024 00:13 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Romsz napisał(a):
Zapytam przez ciekawość, przez ile lat udało Ci się uzbierać ponad milion mil ? Podróże służbowe czy prywatne ?


Kolega Romsz niedostępny, więc ja Ci odpowiem.
Przy lataniu 2x w miesiącu, trasy różne (głównie Europa), często w C, natłukłem 700K+ w M&M od resetu licznika na początku 2017 roku, kiedy wydałem wszystkie poprzednio posiadane mile w M&M.
Wymaga (a właściwie wymagało, bo się program właśnie zmienił) to jednak kreatywności i większej ilości przesiadek, niż loty bezpośrednie.
Trzeba było patrzeć, jakie klasy naliczają więcej przy danej trasie - ale to niestety se nie wrati...
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group