Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Sty 2021 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
A propos przesiadki na krajówce, to dzisiaj zaliczyłem ją z przygodami. ;) Miałem loty WAW-IEG & IEG-WAW oczywiście na osobnych rezerwacjach, poranna rotacja z Lotniska Chopina. Jak na złość najpierw obsługa naziemna dość długo "odśnieżała" dmuchawą śmigła Dasha, potem było odladzanie i kiedy w końcu wystartowaliśmy o 07:30 (planowo odlot był 06:55) okazało się, że nastąpiła usterka czujki wykrywającej oblodzenie. Zrobiliśmy kółeczko i wylądowaliśmy w WAW, następnie usterkę usunięto a pasażerowie (7 sztuk) oczekiwali w tym czasie w autobusie na płycie lotniska. W końcu wróciliśmy na pokład, by tym razem już bez przeszkód dotrzeć do Zielonej Góry. Przy ponownym boardingu zglosiłem fakt mojej "przesiadki" szefowej pokładu, po wylądowaniu od razu dała znać koordynatorce rejsu i na mnie poczekali. Okazało się, że oczywiście z odprawionych online pasażerów tylko mnie brakowało. Błyskawiczny slalom przez security i od razu boarding prosto z płyty ;) Uff, grunt, że skończyło się dobrze! W sobotę robię KTW a w niedzielę POZ w takim układzie, aż strach się bać ;)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
25 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 13 Sty 2021 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Właściwie to miałem sugerować wcześniej - jakimś rozwiązaniem jest poinformowanie personelu w samolocie, że wykonujemy durnolot, i jest szansa, że pomogą, a na lokalnym lotnisku taki pasażer będzie atrakcją i oderwaniem od rutyny, więc - jeśli tylko nie będzie jakiejś naprawdę obiektywnej przeszkody to powinno być bezproblemowo i na wesoło.
A system faktycznie wykaże im że brakuje pasażera, który jest już odprawiony.

A koledze @travellista pozostaje pogratulować fantazji i pomysłu na to jak nie zgnuśnieć na kanapie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Sty 2021 16:43 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
Taka przesiadka na LUZie jest możliwa na LUZie, KRK, WRO, GDN, RZE. POZ i KTW trzeba przejść kawałek pomiędzy terminalami, SZY trzeba wcześniej powiadomić lotnisko. SZZ nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Sty 2021 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5646
HON fly4free
POZ i KTW także na luzie mimo konieczności małego spacerku, oczywiście zakładając brak opóźnienia, podobnie w IEG. Z kolei we WRO można w ogóle pominąć security bo tam czynne jest przejście tranzytowe i cała taka przesiadka trwa tam dosłownie chwilę.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Sty 2021 18:24 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
@kemot Takie przejście jest także w Gdańsku i Krakowie, stąd uwzględniłem je w zestawieniu lotnisk, w których tranzyt masz bezproblemowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Sty 2021 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5646
HON fly4free
W Krakowie otwarte?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Sty 2021 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
travellista napisał(a):
A propos przesiadki na krajówce, to dzisiaj zaliczyłem ją z przygodami. ;) ...

@travellista Popatrz na swoje "lubię". Jakaż jest potrzeba latania ?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez wtak, 13 Sty 2021 19:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 13 Sty 2021 19:33 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
@kemot Otwarte, trzeba przycisk w drzwiach nacisnąć i się otwierają, wychodzisz gdzieś w okolicach gate 6-7 z tego co pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Sty 2021 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Potrzeba latania jest i oczywiście. Już nawet sam myślałem żeby coś sklecić szybko po Norwegii. Ale wiem i znam przypadki gdy po weekendowym przelocie między miastami ludzie dostawali sms'a że mieli pozytywa na pokładzie i witamy na kwarantannie. Niezbyt fortunne wykorzystanie 10 dni urlopu.... A kombinowania nie ma, -20knok to zupełnie sensowna motywacja, żeby siedzieć w domu.

Co do "przesiadki" w Bydgoszczy, to do przejścia pewnie 200m wszystkiego, po przylocie wchodzimy do terminalu, od razu schodami na górę, kontrola, schodami na dół i do drzwi. A przynajmniej tak było rok temu w styczniu. Bo tam co roku potrafili coś zmieniać - schody w dół, schody w górę, kontrola na górze, kontrola na dole. Nudy nie ma ;-)

W tym wszystkim kluczowe jest security, które musi być otwarte.

powodzenia i pozdrowienia dla Bydgoszczaków i odwiedzających
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
roggy uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 14 Sty 2021 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
@wtak
Dokładnie, potrzeba latania w narodzie nie zginęła - przynajmniej w społeczności naszego forum ;) Ponieważ wydostanie się teraz poza granice Polski jest jak ruletka (do tego dochodzi kwarantanna po powrocie), to loty krajowe wydają się "najbezpieczniejszą" opcją, by sobie polatać, zawsze to jakaś okazja, by za chmurami ujrzeć słońce. No i na pokładzie można poczuć się jak VIP - na locie WAW-IEG było raptem 7 osób, w druga stronę podobnie. :D Do tego wchodzą odcinki i mile w Miles & More jak ktoś zbiera.

@BrunoJ
Tak, zapewne byłem dzisiaj "atrakcją" lokalnego lotniska Zielona Góra :D Wszyscy z obsługi już byli powiadomieni po wylądowaniu, że będę nadchodził ;) Najpierw kontrola temperatury (z nadgarstka) i karty pokładowej na wejściu do terminala (po lądowaniu autobusem przewieziono nas do części przylotowej i musiałem przejść na zewnątrz z jednego budynku do drugiego), potem pan odsunął mi barierki, bym bez "slalomu" przeszedł do kontroli bezpieczeństwa, a na security pan jeszcze spytał, czy może nie chcę dopić wody, którą z tego pośpiechu zapomniałem wyjąć z bagażu podręcznego po odcinku WAW-IEG :-P Koordynatorka rejsu już znała moje imię i jeszcze mnie przepraszała, że tak mnie pogonili :D
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 14 Sty 2021 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Kojarzy mi się jak dawno temu leciałem z Pragi do Wawy atr'em i miałem 40 minut na przesiadkę do BZG właśnie. A wiadomo - autobus musi podjechać, potem trzeba biegiem przez terminale. Ledwo się wyrobiłem, spocony i z przepychaniem się przy kontroli na krajowym (wtedy jeszcze był ten mały osobny terminal z boku). A to wszystko po to, żeby ostatecznie trafić do tego samego atr'a i przywitac tę samą stewardessę. Taki dowcip od lotu ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 14 Sty 2021 11:32 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja miałem kiedyś podobnie lecąc na trasie AMS-WAW-GDN i mając godzinną przesiadkę na Okęciu. Było to w czasach, kiedy trzeba było przechodzić kontrole. Samolot przyleciał z półgodzinnym opóźnieniem, więc zostało mi kolejne pół na przelecenie lotniska w jedną i drugą stronę oraz przejście kontroli. Spocony dobiegłem do samoloutu...którym przyleciałem z Amsterdamu.

We wrześniu robiłem głupolota do Rzeszowa i nie znająć lotniska i nie wiedząc, czy zdążę wrócić tym samym samolotem, kupiłem powrót 4-5 godzin po przylocie. Gdy byłem na lotnisku, okazało się, że dopiero odbywa się kontrola bezpieczeństwa, ale mnie nie przepuszczą, bo nie działają czytniki i przepuszczają pasażerów na podstawie...listy na kartce, którą otrzymali z check-in. Ale obiecali, że spróbują potem coś zrobić i rzeczywiście udało się przejść i spędzić ten czas w kawiarni zastępującej salonik.
Więc ja byłem swego rodzaju atrakcją dla obsługi, a także doświadczyłem lokalnych atrakcji obserwując odbywające się w lotniskowej kaplicy nabożeństwo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 28 Sty 2021 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
A propos durnolotów, to jeśli LOT wznowi od marca swoje połączenia krajowe do Poznania czy Katowic i nie zmieni po raz kolejny rozkładu, to w niektóre dni na tych rotacjach będzie nawet po 2 h przerwy, np. w poniedziałki do POZ, lądowanie 16:10, start do WAW 18:15 :) Tak więc na spokojnie można się jeszcze wynudzić na lotnisku ;)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Sty 2021 16:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
kemot napisał(a):
POZ i KTW także na luzie mimo konieczności małego spacerku, oczywiście zakładając brak opóźnienia, podobnie w IEG.

W KTW nawet do saloniku "zdanżam" między lotami. W jedną niedzielę jednak była kolejka na security, bo po locie do WAW miał być Dortmund i jakiś Egipt - sytuację ratuje wtedy Priority pass lub status Gold (i wyżej) w Star Alliance, które dają darmowy dostęp do fast tracka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 21 Mar 2021 00:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Mam jutro durnolot WAW-WRO-WAW i w nowych, covidowych zasadach odprawy (od 11 marca) na odcinek WRO-WAW nie dostaję oczywiście karty pokładowej na maila, lecz informację, że fizyczną kartę pokładową otrzymam przy stanowisku odprawy. Orientujecie się, czy da się to jednak załatwić na bramce i nie opuszczać airside?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Mar 2021 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5646
HON fly4free
Nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ale ja bym to rozegrał tak że po wylądowaniu idziesz transferem do airside i od razu sprawdzasz czy jest już obsługa przy bramce i jeśli tak to od razu próbujesz załatwić sprawę, a jeśli obsługi jeszcze nie będzie to nie ma co ryzykować z czekaniem na ostatnią chwilę bo jak się jednak później nie uda to zostaniesz z ręką w nocniku - więc wychodzisz i załatwiasz sprawę w check-in, przy 1h postoju we WRO, pustkach na lotnisku i spodziewanym lądowaniu przed czasem (w dobie COVID to w LO standard bo rozkłady są baaardzo luźno ułożone) czasu na to wszystko będziesz miał w dalszym ciągu w zupełności wystarczająco.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Mar 2021 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Kashpir napisał(a):
Mam jutro durnolot WAW-WRO-WAW i w nowych, covidowych zasadach odprawy (od 11 marca) na odcinek WRO-WAW nie dostaję oczywiście karty pokładowej na maila, lecz informację, że fizyczną kartę pokładową otrzymam przy stanowisku odprawy. Orientujecie się, czy da się to jednak załatwić na bramce i nie opuszczać airside?


Zgodnie z informacją na stronie, zmiany nie dotyczą lotów krajowych z wylotem z WAW. Powinna być możliwość odprawy on-line.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Mar 2021 03:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Najwidoczniej tak jednak nie jest, mam jutro inny lot krajowy też do WAW i również mogę otrzymać jedynie potwierdzenie dokonania odprawy, ale nie boarding pass.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Mar 2021 03:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4087
HON fly4free
@travellista Z regionow do WAW odprawa online wycieta. Odwrotnie dziala OK.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 21 Mar 2021 04:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Tak właśnie jest. Na loty krajowe z WAW odprawa działa.
Myślałem, że skoro rejsy krajowe są wyłączone z "obostrzeń", to na rejsy z regionów do WAW dla pasażerów, którzy nie przesiadają się na dalsze połączenia międzynarodowe zostanie pozostawiona możliwość odprawy online.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kostek966 oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group