Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2012 13:08 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 2
jak tanio dojechać w piątek wieczorem (ląduję o 23:15 czasu lokalnego) z lotniska w Dublinie do centrum miasta?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 05 Sty 2015 13:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: DUBLIN
#2 PostWysłany: 22 Wrz 2012 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
podejrzewam, ze się nie orientujesz jak lotnisko w Dublinie wygląda, wiec pewnie trudno Ci będzie dobiec na ostatni autobus do centrum Dublina, ale opisze, gdybyś jednak chciał spróbować...

Otóż - jest to linia 41 DublinBus (w stronę Lwr. Abbey Str., jedzie przez O'Connell Str.) odjeżdża z przystanku, który jest za 2-3 piętrowym parkingiem
Wychodząc głównym wejściem masz: po prawej taxi, po lewej przystanki zielonych autobusów Airlink (ost. autobus odjeżdża punkt 23:30 za ok. 6 EUR do O'Connell Str.), na wprost przejście dla pieszych i dalej przejście przez budynek parkingu do przystanku DublinBus (takie żółto-niebieskie autobusy).

Cena biletu na linii 41 to: 2.65 EUR - kierowca przyjmuje TYLKO monety, tak TYLKO.

Ostatni autobus odjedzie z tego przystanku ok. 23.40. (może być i później, godzina przybliżona). Jeśli nie masz bagażu głównego, to możesz zdążyć :)

Jeśli nie zdążysz zostaje: taxi (uhandluj, że masz 20 EUR i czy za tą kwotę Cię zabierze ;) to rozsądna cena w taryfie dziennej, więc na nocnej przynajmniej coś zaoszczędzisz).

Napisz jak było ;)
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DUBLIN
#3 PostWysłany: 08 Gru 2013 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Po wyjściu z lotniska po lewej są autobusy aircoach, jeżdżą przez całą dobę co 15/30 min, koszt 6 Euro:
http://www.aircoach.ie/table.routes.dub ... centre.php
Trudno ich nie zauważyć, mają tam tuż przy wyjściu obsługę informującą. sprzedającą bilety itp. czasem można trafić na Polaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DUBLIN
#4 PostWysłany: 08 Gru 2013 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Mój post był uzupełnieniem informacji podanych przez Natka26, bo czytając je odniosłem wrażenie, że autor tematu może nie zdążyć na ostatni autobus do centrum Dublina i jest skazany na taxi za 20 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DUBLIN
#5 PostWysłany: 08 Gru 2013 23:09 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
http://www.dublinbus.ie/en/Fares--Ticke ... ly-Weekly/

Byłem w listopadzie 2 dni. Nie kupowałem biletu, wg mnie nie ma sensu, wszędzie co wg mnie warte jest zobaczenia w tak krótkim czasie, da się dojść pieszo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DUBLIN
#6 PostWysłany: 09 Gru 2013 01:04 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
są bilety dobowe za 6,9e, ale one po północy tracą ważność (nie są to 24-godzinne bilety ważne 24 godziny od skasowania tylko do północy)
bilety w pakiecie 3szt wychodzą po 5e
ale jak potrzebujesz tylko z i na lotnisko, to warto kupić 2 bilety 90min na lotnisku po 2,6e
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DUBLIN
#7 PostWysłany: 05 Sty 2015 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
natka26 napisał(a):
Cena biletu na linii 41 to: 2.65 EUR - kierowca przyjmuje TYLKO monety, tak TYLKO.


Czy cena biletu wciąż aktualna ?
Czy są tam też jakieś automaty biletowe ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#8 PostWysłany: 05 Sty 2015 13:13 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
O nowego roku €3.30
Tak są, ale nie dotyczą Dublin Bus
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#9 PostWysłany: 12 Cze 2015 22:10 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 21
Czy o 5 rano kursują 'zwykłe' autobusy na lotnisko, czy tylko aircoach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#10 PostWysłany: 14 Cze 2015 20:56 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 21
jeszcze jedno, aircoach jeżdżą na trasie dublin-belfast-dublin za 20 euro, będzie taniej czy to standardowa stawka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#11 PostWysłany: 15 Cze 2015 05:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
To standardowa stawka a jak się nie kupi biletu online z wyprzedzeniem, to będzie drożej.
Akurat do Belfastu 10 Euro to nie jest zła cena - prawie 160 km a za kilka km do centrum Dublina biorą 6 Euro.
Podróż trwa ok. 1:50h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#12 PostWysłany: 15 Cze 2015 22:16 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 21
dzięki wolałam się upewnić, w końcu ma być budżetowo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#13 PostWysłany: 08 Wrz 2015 02:47 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 21
To znowu ja, bo właśnie wylatuję za parę dni :) wykupiłam jednodniową wycieczkę z paddywagon tours i przysługuje mi darmowy transfer z/do lotniska, miał ktoś z nimi do czynienia? Nie wiem jak z punktualnością i obłożeniem busów, przylatuję o 19, więc w razie czego mam kilka busów, ale wylot mam o 7.40 i zastanawiam się nad transferem o 5, albo 4, w razie jakby nie było miejsc na ten kurs, czy o tej porze przejazd przez miasto jest sprawny i jak z ruchem na lotnisku? Jeśli z jakiś przyczyn ten transfer nie wypali to awaryjnie jest airlink z busaras - mogę kupić bilet na lotnisko u kierowcy? I czy w okolicach busaras koło 5 jest w miarę bezpiecznie? Dzięki za przeczytanie i ew odpowiedź, lecę sama i jestem młoda, i dopiero się wdrażam w samodzielne podróżowanie :D

-- 08 Wrz 2015 02:47 --

To znowu ja, bo właśnie wylatuję za parę dni :) wykupiłam jednodniową wycieczkę z paddywagon tours i przysługuje mi darmowy transfer z/do lotniska, miał ktoś z nimi do czynienia? Nie wiem jak z punktualnością i obłożeniem busów, przylatuję o 19, więc w razie czego mam kilka busów, ale wylot mam o 7.40 i zastanawiam się nad transferem o 5, albo 4, w razie jakby nie było miejsc na ten kurs, czy o tej porze przejazd przez miasto jest sprawny i jak z ruchem na lotnisku? Jeśli z jakiś przyczyn ten transfer nie wypali to awaryjnie jest airlink z busaras - mogę kupić bilet na lotnisko u kierowcy? I czy w okolicach busaras koło 5 jest w miarę bezpiecznie? Dzięki za przeczytanie i ew odpowiedź, lecę sama i jestem młoda, i dopiero się wdrażam w samodzielne podróżowanie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#14 PostWysłany: 08 Wrz 2015 09:11 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Spokojnie Dublin jest bezpieczny [GRINNING FACE WITH SMILING EYES] codziennie kogoś gwalca i mordują ale raczej nie powinnaś się załapać w tej okolicy na nagłówek w gazecie. Na lotnisko lepiej o 4 się zawinąć na spokojnie zdążysz o 5 będzie juz spory ruch na bramkach, duze obłożenie porannych lotów, bilet u kierowcy na spokojnie.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#15 PostWysłany: 08 Wrz 2015 15:34 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 21
dzięki, pojadę tym o 4 :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DUBLIN
#16 PostWysłany: 10 Wrz 2015 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
Mała AKTUALIZACJA:
natka26 napisał(a):
Otóż - jest to linia 41 DublinBus (w stronę Lwr. Abbey Str., jedzie przez O'Connell Str.) odjeżdża z przystanku, który jest za 2-3 piętrowym parkingiem

Wychodząc głównym wyjściem na Terminalu 1 masz: po prawej taxi, po lewej: przystanki zielonych autobusów AirLink nr 747 (link do rozkładu jazdy tutaj, ostatni o 23:20-23:30, cena 6 EUR, można płacić banknotem, jedzie przez O'Connella aż do Heuston Station, czyli głównej stacji pociągów). Idąc dalej na wprost: przejście dla pieszych i dalej przejście przez budynek parkingu dla samochodów osobowych - do przystanków AirCoach (błękitne autobusy/PKSy) lub DublinBus (żółto-niebieskie dwupiętrowe autobusy). Przystanki będą po prawej stronie po wyjściu przez budynek..

Cena biletu Dublin Bus na linii 41 lub linii 16 to w obu przypadkach: 3,30 EUR - kierowca przyjmuje TYLKO monety, tak TYLKO.
Ostatni autobus nr 41 odjedzie z tego przystanku ok. 23:40, a autobus nr 16: równo o 23:30. Polecam nr 41, bo jesteś szybciej na O'Connellu.

Autobus AirCoach, numer linii 700, jeździ 24h/dobę do O'Connell Str. za 6 EUR, można płacić banknotem [LINK do rozkładu jazdy tutaj])

Jeśli nie zdążysz na miejski autobus, a chcesz się dostać do jakiegoś konkretnego miejsca w Dublinie POZA centrum, to zostaje: taxi (uhandluj, że masz 20 EUR i czy za tą kwotę Cię zabierze ;) to rozsądna cena w taryfie dziennej, więc na nocnej przynajmniej coś zaoszczędzisz).

Jest jeszcze sprytna opcja sprawdzania, kiedy z naszego przystanku odjadą kolejne autobusy Dublin Bus, tramwaj 'Luas', lokalny 'PKS' itp., a mianowicie używając strony 'Real Time Information Ireland', wysyłając SMSa (płatne wg. normalnych stawek) lub bezpłatnej appki [Google Play], [Apple], [Windows Phone].

Podsumowując:
1) jeśli masz bilon, jest 23:15, masz bagaż w ręce i stoisz przy głównym wejściu do Terminalu 1 - idź na Dublin Bus nr 16 lub 41, bo jest najtańszy.
2) jeśli masz tylko banknoty, jest 23:15, stoisz przy gł. wejściu, to zostaje AirLink, AirCoach lub Taxi
3) jeśli jest po 23:40, to zostaje AirCoach i Taxi
4) jeśli jest 23:15, a twoim punktem docelowym jest główna stacja pociągów, wybierz AirLink
5) jeśli zależy Ci, żeby dotrzeć jak najszybciej do centrum, wybierz taxi lub AirLink, AirCoach (czas jazdy ok. 30 min)
6) jest niedziela, zatem sprawdź aktualne godziny odjazdów ostatnich autobusów AirLink oraz Dublin Bus.

Mam nadzieję, że ten opis pomoże, bo transport w Dublinie nie jest intuicyjny... :mrgreen:

-- 10 Wrz 2015 14:15 --

Dorzucam jeszcze mapkę. :)
Załącznik:
Transport_IE1.jpg
Transport_IE1.jpg [ 234.88 KiB | Obejrzany 17065 razy ]
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#17 PostWysłany: 24 Lis 2015 15:45 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
jutro lecę do dublina, sprawdzam na stronie dublin bus a tam sporo zmian w biletach :lol:
ostatni raz w dublinie byłam ponad 2 lata temu, mam jeszcze 90 minutes ticket za 2.6e - czy moge go użyć jadąc z lotniska do centrum, bo widzę, że już te bilety nie są sprzedawane? podejrzewam, że automaty do kasowania biletów dalej są w użyciu skoro w sprzedaży są 5 day rambler ticket? (to jest taki bilet do drukowania - "time expires" i "date")
ostatnim razem nabyłam też leap card, ale mam tam tylko 1e - za tyle nie dojadę do centrum
czy na lotnisku da się doładować leap card? (pewnie da się to sprawdzić on-line, ale jeśli ktoś wie w którym miejscu ewentualnie można doładować to poproszę o wskazówkę)
i ostatnie pytanie - naprawdę nie ma już 3 day rambler ticket?

z góry dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#18 PostWysłany: 24 Lis 2015 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 444
Kilometry: 719 366
Po północy jest jeszcze możliwość dojazdu z lotniska do centrum z J.J. Kavanagh Coaches.
Odjeżdżają o 00:30. Więcej na stronce http://jjkavanagh.ie/.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#19 PostWysłany: 24 Lis 2015 22:35 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
dialam napisał(a):
jutro lecę do dublina, sprawdzam na stronie dublin bus a tam sporo zmian w biletach :lol:
ostatni raz w dublinie byłam ponad 2 lata temu, mam jeszcze 90 minutes ticket za 2.6e - czy moge go użyć jadąc z lotniska do centrum, bo widzę, że już te bilety nie są sprzedawane? podejrzewam, że automaty do kasowania biletów dalej są w użyciu skoro w sprzedaży są 5 day rambler ticket? (to jest taki bilet do drukowania - "time expires" i "date")
ostatnim razem nabyłam też leap card, ale mam tam tylko 1e - za tyle nie dojadę do centrum
czy na lotnisku da się doładować leap card? (pewnie da się to sprawdzić on-line, ale jeśli ktoś wie w którym miejscu ewentualnie można doładować to poproszę o wskazówkę)
i ostatnie pytanie - naprawdę nie ma już 3 day rambler ticket?

z góry dziękuję za pomoc :)


odpowiem sobie na niektóre pytania - może ktoś skorzysta - leap card z tego co widzę na stronie spokojnie da się doładować na lotnisku.
wg informacji ze strony Dublin bus nie ma już biletu 3 day rambler ticket
nie jestem pewna czy mój bilet za 2.6e dalej można użyć, bo nie wiem czy stare kasowniki ciągle są w autobusach, ale o tym przekonam się jutro
jakby ktoś z osób mieszkających w Dublinie chciał coś dodać, to proszę się nie krępować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#20 PostWysłany: 24 Lis 2015 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Ile kosztuje autobusowy bilet dzienny bez leap card?
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group