Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dubaj z Budapesztu
#1 PostWysłany: 13 Lut 2015 20:13 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 124
Loty: 57
Kilometry: 116 084
Wczoraj wróciliśmy z 12 dniowej wycieczki do ZEA. Wyprawa była wielce udana, mimo, że z założenia była niskobudżetowa. Nie będę wstawiał zdjęć z Burj Khalifa czy Dubai Mall, bo tych nie brakuje na forum, natomiast postaram się skupić na praktycznych uwagach, by było tanio i dobrze.

Przygotowania:

Właśnie wróciliśmy z wielce udanej wyprawy do Izraela. Było super!!!!! Tanie bilety WIZZ, Bezproblemowe noclegi przez Couchsurfing. Czas na coś nowego. Butelka Metaxy stoi na stole a ja już kombinuję co dalej. Dziś jest promocja w WIZZ -20%. Rzut okiem na kalendarz i jest decyzja……….Budapeszt-Dubaj-Budapeszt, 4-11 lutego, 1070 zł za przelot dla 2 osób.
Cena dobra, termin również. Karta kredytowa w ruch i już kupione. Żona-nauczycielka, ma w tym czasie ferie zimowe, więc termin dobry. Pogoda też nam powinna sprzyjać. Kończę flaszkę, żona rano się dowie.

Moja dewiza to: one way ticket, plane later. Do wylotu zostało jeszcze 252 dni. Szmat czasu. Bilety już mam, czas na plany. Po pierwsze noclegi. W Gruzji, Izraelu, czy na Bałkanach wystarczyło rzucić hasło na CS i bez najmniejszego problemu znajdowaliśmy ludzi gotowych przyjąć nas pod swój dach, ale po przeglądnięciu sytuacji w ZEA już wiem, że nie tędy droga. Szukam hotelu, lub AIRBNB.
Pierwsze przymiarki wyglądają tragicznie. Trudno znaleźć hotel poniżej 2500 PLN/7 dni, mimo niewygórowanych wymagań. Oczywiście to cena wyjściowa nieuwzględniająca 10% podatku, 10% za obsługę i 7 AED/dzień podatku miejskiego. Wychodzi ok. 500PLN za noc. Na tyle to mnie nie stać.

AIRBNB 193zł/noc + 162 zł opłaty serwisowej, czyli 1515 zł za piętrowe wyrko w 12 osobowym dormitorium. Zupełnie bez sensu.
W końcu jest coś treściwego. Na booking.com znajduję Premier Inn Dubai Investments Park. Ocena 7,9, cena za tydzień ok. 1750 zł + 20%, + 70 AED podatku. Hotel jest na zadupiu, ale ma 3* i dość dobre notowania. Obiekt zapewnia bezpłatny transfer busem do centrum handlowego Ibn Battuta i stację dubajskiego metra. Jakieś 20 km od miasta, ale dobre i to. Chyba niczego lepszego nie znajdę, więc rezerwuję. Oferta jest z możliwością odwołania.

Byłoby zbyt proste, gdybym zadowolił się tą ofertą. Dla zasady sprawdziłem inne hotele sieci INN.
I znalazłem. Nie w Dubaju, tylko w sąsiednim emiracie Sharjah. Choć to inny emirat, to do centrum Dubaju jest raptem 8 km a cena to ok. 1500 PLN + 20% no i nie ma podatku miejskiego. Hotel był w sieci INN, ale teraz już nie jest a nazywa się Grand Excelsior Hotel Sharjah. Ocena wg. booking.com 7,9. Posiada 5* i również oferuje darmowy transport do centrum Dubaju oraz na plażę w Sharjah. Jest natychmiastowa zmiana decyzji, rezygnuję z poprzedniego wyboru i rezerwuję na booking.com hotel Grand Excelsior Hotel Sharjah. W końcu ten hotel ma 5*, lepsze notowania i też oferuje darmowy transport do centrum Dubaju. Ja już wiem, że to dobry wybór. A do wylotu zostało już tylko 90 dni. W międzyczasie zaliczyliśmy Peloponez samochodem, ale to rutyna, bo tam mieszka nasza córka.

Oczywiście stale obserwuję ceny w hotelu i któregoś dnia na agoda.com znajduję ten sam hotel za ok. 1200 zł za tydzień. Rezygnuję z booking.com i rezerwuję na agoda.com. Oferta również jest zwrotna.
Po kilku dniach agoda.com przysyła mi maila, że są oferty ze zniżką w tym hotelu. Sprawdzam i BINGO. Tym razem oferta bezzwrotna, ale bez namysłu kupuję. Za 7 nocy w 5* hotelu 1020zł + darmowy transfer do Dubaju. Ta oferta jest nie do pobicia. Koniec szukania hotelu w Dubaju. A na początku wyglądało to tragicznie!!!!!!!!!!! Koniec z szukaniem noclegów!!! W dniu, kiedy piszę ten tekst ten hotel kosztuje minimum 2500 zł/ 7 dni. Warto było szukać.
Czas na transport. Z lotniska DWC, gdzie ląduje WIZZ na miejsce jest ok. 70 km. Taksówki, jak czytałem są tanie. Za kilometr 1.7 AED + 3 AED za złamanie chorągiewki, więc powinno być ok. 120 zł, czyli do przyjęcia. Taksówki są korporacyjne, więc sprawdzam na stronie korporacji ile będzie kosztował taki kurs. Odpowiedź jest prosta 273.59 AED . Dziękuję. Wynajmę samochód. Ceny zaczynają się od ok. 470 zł/ tydzień, a zatem nie jest źle, wraz z pełnym ubezpieczeniem (w końcu to arabski kraj i jest się czego obawiać) wyjdzie ze 600 zł. Paliwo na miejscu jest śmiesznie tanie, więc nie powinno być problemu. Ale…………… na ichniejszych autostradach jest niezliczona ilość bramek, które kasują po 4 AED za każdą no i płatne parkingi w mieście. Ostateczna decyzja – nie biorę samochodu. Transport publiczny do hotelu w Sharjah to 17,50 AED. A gdyby samolot się spóźnił to i tak dojadę do hotelu za mniej niż 100 zł. Dzienny bilet na wszystkie środki transportu w Dubaju to max 20 AED.
A tak swoją drogą nie jadąc z lotniska do hotelu taksówką to zaoszczędziłem tyle, że wystarczy na wyjazd na 124 piętro w Burj Kalifa dla 2 osób.

Na tę chwilę mamy zatem opanowany Dubaj gdy chodzi o spanie i transport.
Czas na dostanie się z Katowic d Budapesztu.

Można próbować autobusem (ok. 120 zł/os/OW) lub pociągiem 29 Euro/os/OW.
Wybór był jednoznaczny, jedziemy samochodem. Paliwo to ok. 300 zł/RT.
Od 01.01.2015 Węgrzy wprowadzili nowe opłaty za „autostrady”, gdzie płatne są również niektóre odcinki obwodnic Budapesztu M0, oraz dotychczas bezpłatna droga M2 na odcinku Vac- Budapeszt, więc nie ma co kombinować i trzeba kupić matricę na ichniejsze drogi. Cena ok. 70 zł/ miesiąc. Słowację można spokojnie przejechać „bez poplatku”, ale ponieważ jedziemy zimową porą pogoda może być nieprzewidywana kupujemy nalepki za 14 euro/miesiąc i jedziemy autostradami. Hotel w Budapeszcie kosztował 215 zł za 3 noce. Hotel Chesscom ma co prawda tylko 2 gwiazdki, ale ma znakomite notowania i jest fantastycznie położony, 2 min. od stacji metra, 6 km od lotniska. Na miejscu darmowy parking i duże centrum handlowe. Autobus 200E na lotnisko również na miejscu.

Wyjazd do Budapesztu.

W przeddzień wyjazdu kupuję miesięczną matricę na http://www.autopalyamatrica.hu/ za 65 zł i rano wyjeżdżamy w kierunku Budapesztu. Jedziemy przez Zwardoń, Żylinę, Bratysławę. Tuż za granicą kupujemy naklejki na słowackie autostrady za 14 Euro. W Budapeszcie jesteśmy po 7 godzinach. Hotel Chesscom okazuje się być bardzo miłym obiektem. Przytulny pokój na poddaszu po 70 zł za dobę spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Oficjalna strona hotelu to: http://www.hotelchesscom.hu/index2.php?lang=eng . Oczywiście nie warto rezerwować pokoju bezpośrednio za stronie hotelu. Lepiej zrobić to przez http://www.booking.com/hotel/hu/chesscom.pl.html lub http://www.agoda.com/pl-pl/hotel-chessc ... st-hu.html .
Zostawiamy samochód na hotelowym parkingu i z pomocą publicznego transportu zwiedzamy Budapeszt. Mamy kupione bilety na zwiedzanie Parlamentu https://www.jegymester.hu/eng/Productio ... ment-visit. Warto było zapłacić 2200 HUF za osobę, bo jest co pooglądać!!!
Załącznik:
Komentarz do pliku: Budapeszt, Parlament
PICT7931.JPG
PICT7931.JPG [ 152.67 KiB | Obejrzany 11949 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Budapeszt, Parlament
PICT7932.JPG
PICT7932.JPG [ 176.33 KiB | Obejrzany 11949 razy ]

Tuż obok hotelu jest bardzo przyzwoita knajpka gdzie można tanio i dobrze zjeść. W pobliskim hipermarkecie robimy ostatnie zakupy. Praktycznie wszędzie płacimy kartą Raiffeisen-Wizz i w ten sposób zbieramy punkty na kolejny wylot.

Budapeszt – Dubaj

W środę rano wyjeżdżamy. Kanapki na drogę przygotowujemy we własnym zakresie. W końcu lecimy WIZZairem i nie ma co liczyć na jakikolwiek posiłek na pokładzie. Za kanapkę chcą 5 Euro, więc niech się nią udławią. Samochód zostawiamy na parkingu Hispania przy lotnisku http://www.repteriparkolo.com/en/home.html cena 8000 HUF za 8 dni. Można zarezerwować online, ale bez problemów można wszystko załatwiamy na miejscu. Płatność kartą po powrocie.
Parkingowy bus podwozi nas bezpośrednio pod wejście do terminalu 2B Budapesztańskiego lotniska.
Mamy tylko 2 małe bagaże podręczne i pewne obawy, czy zmieszczą się w WIZZairowych koszykach sprawdzających ich rozmiary. Obawy są bezpodstawne. Wszystko pasuje i po kilku minutach jesteśmy już w hali odlotów. Czas na zakupy w sklepach Duty Free http://www.heinemann-dutyfree.com/budap ... udapest_de. Alkohol trzeba kupić właśnie tu, bo w UAE raczej go nie dostaniemy. Ceny wyższe niż w Baltonie, ale nie jest źle.
Wylatujemy o czasie. Lot bez niespodzianek. Trochę mało miejsca na nogi, jak to w Wizzairze. Zajętych ok. 80% miejsc. Na lotnisku DWC jesteśmy 20 minut przed czasem. Znudzony urzędnik bez żadnych pytań wbija nam 30 dniowe wizy w paszporty. W hali przylotów jest również sklep Duty Free. Kupujemy wagon LM-ów za 62 AED. Można również kupić alkohol, a ceny nie są przerażające. http://www.dubaidutyfree.com/content/up ... 202014.pdf
O godz. 20.50 jesteśmy już przed lotniskiem. Może jeszcze zdążymy na autobus F55, który stoi na przystanku. Autobus linii F55 jest jedynym!!! środkiem publicznego transportu z lotniska DWC. Odjeżdża co każdą równą godzinę i dowozi nas do stacji metra IBN BATTUTA. Nie można zapłacić gotówką. Trzeba kupić przedpłaconą kartę NOL. Na przystanku znajduje się automat, w którym takową kartę można kupić. Usiłujemy to zrobić. Wszystko jest dobrze aż do momentu płatności. Okazuje się, że zapłacić można tylko gotówką. Automat sprzedający bilety na przystanku Al Maktoum International Airport nie obsługuje kart płatniczych!!!!!!!!
Autobus odjeżdża pusty. Następny mamy za godzinę.
Wracam na lotnisko. Wymieniam 50 USD na Dirhamy. Kurs jest przyzwoity, więc nie ma problemu, ale trzeba zapłacić 10 AED prowizji bez względu na wielkość transakcji. Tuż obok jest stanowisko RTA, czyli dubajskiego przewoźnika obsługującego wszystkie środki transportu, łącznie z taksówkami. Kupujemy 2 karty NOL SILVER za 50 AED. Sama karta kosztuje 6 AED, reszta środków na karcie posłuży nam opłacenie przejazdów. Kartę przykładamy do czytnika przed rozpoczęciem podróży i po jej zakończeniu. Podróż z przesiadką jest traktowana jako jeden przejazd. Z lotniska do centrum Dubaju za przejazd autobusem i metrem zapłacimy 7,5 AED. To niewiele w porównaniu z innymi lotniskami. Szczegóły każdej podróży można łatwo ustalić na stronie http://wojhati.rta.ae/dub/XSLT_TRIP_REQ ... anguage=en . Można również pobrać aplikację na androida https://play.google.com/store/apps/deta ... nion&hl=en . Aplikacja bardzo przydatna, gdyż w metrze niezawodnie działa internet.
W automacie na lotnisku kupujemy zimną wodę mineralną za 1 AED i fantę za 2 AED. Automat przyjmuje banknoty i monety. Ale banknoty tylko o nominale 5 AED.
O 22.00 wsiadamy do autobusu F55. Po 45 minutach jazdy przesiadamy się na stacji IBN BATTUTA do czerwonej linii metra i jedziemy do stacji Al. Rigga. skąd mamy dokładnie o północy autobus do Sharjah. Wysiadamy na Al. Rigga o 23.55. Miasto tętni nocnym życiem. Pytamy miejscowych o dworzec autobusowy. Jest, ale z drugiej strony stacji metra. Nie ma szans by zdążyć. Co hotelu zostało nam ok. 10 km. Bierzemy taksówkę. Licznik bije niezbyt szybko, ale na autostradzie przy przejeździe nagle dodaje 4 AED, a chwilę później 20 AED. Pytam dlaczego? Bo wjechaliśmy do innego Emiratu. Kierowca z Dubaju nie do końca orientuje się w Sharjah. Hotel też nie ma dokładnego adresu tylko nazwę ulicy: King Faisal str. Nasz kierowca wysiada i idzie spytać kolegów taksówkarzy gdzie to jest. Zatrzymuje na ten czas licznik!!!!!. Po kilku minutach jesteśmy wreszcie na miejscu. Płacimy 51,50 AED. Też nie jest źle. 12 piętrowy okazały hotel ginie gdzieś pośród kilkudziesięciopiętrowych wieżowców. Kilka minut w recepcji i jedziemy windą na 10 piętro. Otwieramy pokój i ….. absolutna rewelacja. Pokój ma 39 m kwadratowych, jest urządzony bardzo gustownie. Z okna widok na lagunę. Klimatyzacja działa bezszelestnie. Tak to można wypoczywać. Na drzwiach cennik. Twin Bed Deluxe Lagoon View, cena za noc 1450 AED. My zapłaciliśmy za noc 145 AED, czyli 10% ceny wyjściowej.
Strona hotelu http://grandexcelsiorsharjah.com/
Załącznik:
Komentarz do pliku: Nasz hotel w Sharjah
PICT8110.JPG
PICT8110.JPG [ 182.05 KiB | Obejrzany 11949 razy ]


CDN o ile będzie zainteresowanie
_________________
Pozdrawiam

Marek
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#2 PostWysłany: 13 Lut 2015 20:40 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
za równy miesiąc przerabiamy tą samą trasę :D Czekamy na więcej , super się zapowiada :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#3 PostWysłany: 14 Lut 2015 01:16 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Bardzo ciekawa i pomocna relacja.
Czekam na ciąg dalszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#4 PostWysłany: 14 Lut 2015 01:40 

Byłem w Dubaju dokładnie 2 lutego ,cały dzień i ponad 30 godzin. Leciałem z Bukarestu a wracałem do Sofji.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#5 PostWysłany: 14 Lut 2015 09:29 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Anonymous napisał(a):
Byłem w Dubaju dokładnie 2 lutego ,cały dzień i ponad 30 godzin. Leciałem z Bukarestu a wracałem do Sofji.

Ile płaciłeś za loty, jak z powrotem z Sofii i czy warto na tak krótko lecieć. czy może to tylko przesiadka była?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#6 PostWysłany: 14 Lut 2015 10:36 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 374
srebrny
Nieźle się zapowiada Czekam na więcej. W jaki sposób podróżowałeś po samym Dubaju? Metro czy może jednak samochód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#7 PostWysłany: 14 Lut 2015 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
kondziu, w tekście jest, że transport miejski.
Góra
 Profil Relacje PM off
kondziu98 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#8 PostWysłany: 14 Lut 2015 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
takie tylko pytanko: czy mi się zdaje, czy jak doliczyć cenę lotu wizzAir, + dojazd samochodem do Budapesztu + parking w Budapeszcie + bramki na autostradzie + kanapki :) + droższy dojazd z DWC niż z DXB do Dubaju to koniec końców wyjdzie że ten WizzAir to jakoś wcale szczególnie taniej by nie wyszedł niż jakiś austrian czy inna lufthansa?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#9 PostWysłany: 14 Lut 2015 21:16 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 124
Loty: 57
Kilometry: 116 084
rw30 napisał(a):
takie tylko pytanko: czy mi się zdaje, czy jak doliczyć cenę lotu wizzAir, + dojazd samochodem do Budapesztu + parking w Budapeszcie + bramki na autostradzie + kanapki :) + droższy dojazd z DWC niż z DXB do Dubaju to koniec końców wyjdzie że ten WizzAir to jakoś wcale szczególnie taniej by nie wyszedł niż jakiś austrian czy inna lufthansa?


Podsumowanie kosztów zrobię oczywiście na końcu.
Regułą jest, że na lotnisko trzeba dojechać. Spod Katowic do Warszawy, Pragi, Budapesztu czy Berlina lub Wiednia koszty są porównywalne. A czy wylądujesz na DWC czy na DXB to nieistotne, koszty dojazdu do hotelu praktycznie takie same.
_________________
Pozdrawiam

Marek
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#10 PostWysłany: 14 Lut 2015 22:17 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Przerabialem taka trasę w styczniu i chyba ostatni raz.

Katowice Kraków Katowice 2x15zl
Kraków Budapeszt Kraków 2x75zl
Bud dwc bud 2x 110
Niby kosztowo wygląda to dobrze ale podróż strasznie męcząca. Przy wylocie o 12:30 trzeba przyjechać do Budapesztu dzień wczesniej i wziąć nocleg- na szczęście udał się z travelpony za 18zl. Po przylocie z DWC O 00:30 też nie ma co ze sobą zrobić do 6:30 kiedy wyjeżdża bus do Krakowa a czas jazdy w moim przypadku to 9h.... czas podróży od momentu wyjścia z hotelu w Abu dhabi do wejscia do domu to spokojnie 24h ;/

Leciał em na 8 dni i jak podłączyłem koszty winiet, paliwa, parkingu i amortyzacji wozu wybrałem autokar.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#11 PostWysłany: 14 Lut 2015 23:35 

Najtaniej wychodzi lecąć z Bukaresztu i wracać do Sofji. Jednak to mordęga.Najpierw lot z WMI do CRL i OTP potem noc w Bukareszcie.Powrót do Sofji i pociąg do Ruse na granicy BG/RO z tamtąd za 10 zł autobus do Bukaresztu. Bilety na WAW -CRL -OTP były opisane na forum kilkakrotnie. Ja kupiłem jeszcze z ruskim kodem z grudnia za grosze. Sam bilet z OTP i powrotny do Sofji kosztował mnie prawie 500 zł
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#12 PostWysłany: 15 Lut 2015 01:12 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Ciekawy sposob oszczedzania :

1. Dlaczego nie autobusem z okolic Katowic/Krakowa lub WMI Wizzem tylko samochodem do Budapesztu ?
2. Na miejscu komunikacja mowisz ze taniej ale :
- na autostradzie nie ma niezliczonej ilosci bramek jak Ci sie wydaje na trasie DWC - Deira zaliczysz trzy bramki chyba. Nie ma oplaty za przekroczenie granicy emiratu.
- SIXT ma w cenie wliczone bramki i nie pobiera oplaty za naliczone przejazdy przez bramki.
- nie popieram ale mozna wykupic to angielskie ubezpeczenie zamiast placic wypozyczalnie, maja chyba opcje roczna tanio.
- dojazd autem z DWC do Twojego chotelu to 53min, ale sadze ze 40min spokojnie by sie dojechalo noca biorac limit 120km/h jaki jest w Dubai
w zamian 2.5h spedziles goniac z bagazem za transportem.
- zaplaciles 2x 7.5AED=15AED za dojazd do Deiry, 51AED na taksowke do Sharjah, kolejne 5 dni masz do wydania 2x20x5=200AED na komunikacje w Dubai, nie wydaje mi sie aby to zawieralo
koszty dojazdow z Shariah do Dubai, ostatni dzien musisz duzo wczesniej wyjechac (tym publicznym transportem) aby zdazyc na lotnisko wylot jest chyba o 21. Zakladam znowu jakies 30AED i
15AED. Razem wychodzi mi 311AED a samochod z ubezpieczeniem 600AED gdzie jestes kompletnie niezalezny od autobusow i mozesz odwiedzic miejsca gdzie wedrowka piechota w tym ukropie
raczej nie jest przyjemnoscia.
3. Wywieszki odnosnie cen pokojow w hotelach w UAE sa z kosmosu, to nie ma sie nijak do rzeczywistosci. Wiec nie zaplaciles 10% ceny pokoju ale 10% mniej od normalnej ceny tego hotelu, teraz koncem lutego jak zaczyna sie najazd chinskich turystow z ich nowym rokiem a pozniej europejsckimi swietami wielkanocnymi cena tego hotelu to 280PLN w niskim sezonie czerwiec cena spada do 150PLN. DO kosztow tego hotelu nalezy doliczyc koszty dojazdow do Dubai tam i spowrotem (raz pojechalem hotelowym busem z Ajmanu jedzie rano i wraca wieczorem) i CZAS spedzony na tych dojazdach jakies 1.5h w jedna strone (z Ajmanu) ale pewnie niewiele mniej z Twojego hotelu.


Te wszelkiego rodzaju oszczednosci przypominaja mi wyscig to kto taniej da rade, to w wiekszosci przypomina ZALICZENIE jakiegos miejsca NAJTANIEJ a nie wyjazd na wakacje.


Sam zaluje ze dalem sie skusic na taki wyjazd na Filipiny bo sumarycznie moze zaoszczedze 20% kostow normalnego biletu ale wmeczymy sie okropnie platajac sie po roznych lotniskach i posrednich hotelach, nie wyobrazam sobie abym nie zrobil 1-1.5 dniowego postoju w Dubai czy Budapeszcie w drodze na Filipiny jesli Cebu spoznia sie lub odwoluje loty zawsze, a nie wiadomo tez co z WIzzem w drodze do Dubai wiec przerwe trzy razy musze zrobi i to tez kosztuje bo jak widac zakladajacy temat cieszy sie z tak 'taniego' hotelu. Do tego dochodz jeszcze koszt bagazu rejsowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#13 PostWysłany: 15 Lut 2015 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
czy ktoś może wyjąć baterie @Turndown
przecież tego notorycznego malkontenctwa nie da się czytać !
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#14 PostWysłany: 15 Lut 2015 01:52 

cypel napisał(a):
czy ktoś może wyjąć baterie @Turndown
przecież tego notorycznego malkontenctwa nie da się czytać !

Ja nie usuwam baterii. Napisze tylko ,że kto się tam wybiera niech całą podróż ustali z "góry" będąc przy tym hotelu 6 * i palmie na morzu trzeba mieć swiadomość ,że jest się tam. liście tej palmy mają ok 1 km i z dołu nic a nic nie widać. Aby wjechać windą w tym żaglowcu na górę trzeba pokonać ok 5 ochroniarzy
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#15 PostWysłany: 15 Lut 2015 02:48 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 149
Loty: 72
Kilometry: 167 517
Moim zdaniem trochę za bardzo sie rozpisujesz. Niektóre szczegóły możesz sobie darmować. Przez to relacja będzie przyjemna a nie męcząca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#16 PostWysłany: 15 Lut 2015 03:18 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
A cos sie nie zgadza w tym co napisalem, wasze dazenie do doskonalosci w wakacjach za 1zl nie ma sensu.
Nie tylko ja napisalem tutaj ze takie postepowanie nie ma wiekszego ekonomicznego uzasadnienia wiecej trace niz oszczedzam.
Ale bioracych w swego rodzaju wyscigu szczurow nic nie przekona, najlepiej poprosic o odlaczenie bo nie gada w rytm tego wyscigu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#17 PostWysłany: 15 Lut 2015 14:03 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 124
Loty: 57
Kilometry: 116 084
@Turndown

ad1. Bo choć nieco drożej to znacznie wygodniej. Tym bardziej, że do Budapesztu jechaliśmy w 4 osoby.
ad2. Dziwne dywagacje. Do kosztów wynajęcia samochodu dodaj ceny parkingów minimum 5 AED/h (a widziałem również po 40 AED/h). A i paliwa też trochę trzeba nalać.
ad3. Hotel kosztował 145 zł/dobę. Wskaż proszę choćby najpodlejszy hotel w Dubaju w lepszej cenie. Z tego hotelu do Deiry jest 8 km, więc w 1,5h można zrobić to spacerkiem, tylko po co, skoro jest bezpłatny hotelowy bus.
_________________
Pozdrawiam

Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#18 PostWysłany: 15 Lut 2015 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Marmur pisz nie przejmuj się...
Sam planuję taki wyjazd i chętnie dowiem się szczegółów...

A malkontenci zawsze sie znajdą...sam nic nie napisze ale czepi sie wszystkiego
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#19 PostWysłany: 15 Lut 2015 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Popieram, niech każdy podróżuje po swojemu i niech nikt nikomu nie wmawia, że jego styl jest lepszy :) Czekam na relację z Dubaju, lecę tam w kwietniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj z Budapesztu
#20 PostWysłany: 15 Lut 2015 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
Również czekam na c.d. :)
Od 9 marca w Dubaju więc każda wskazówka się przyda:)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group