Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dubaj na święta
#1 PostWysłany: 09 Lis 2023 13:27 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 535
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Hej,

planuję wybrać się na święta do Dubaju i chciałbym zabrać ze sobą mamę. Nieco bardziej wiekową kobietę, która jest wychowana na wakacjach "prywatnych" w sanatoriach i tych zorganizowanych przez biura podróży - najdalej do Chorwacji, Turcji itp. Coś takiego byłoby dla niej nowością, oczywiście za wszystko ja chcę wziąć odpowiedzialność. Myślicie że to dobry kierunek na taką wyprawę? I dobre miejsce, żeby się wygrzać i odpocząć podczas mniej przyjemnej świątecznej gorączki w Polsce? Już wstępnie zaczęła się cieszyć, że to taki "egzotyczny" kierunek i nie chcę, żeby przypadkiem się na tym zawiodła, sam też nigdy nie byłem w ZEA, więc nawet nie mam dobrego punktu odniesienia.

Wstępnie myślę o terminie 22-27.12, FZ uruchomił bezpośrednie połączenia z POZ, więc na korzyść dla kobiety wychowanej na biurach podróży ;)
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Dubaj na święta
#2 PostWysłany: 09 Lis 2023 14:45 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
To bardzo dobry kierunek zimą. Gwarancja dobrej pogody, egzotyka, przyzwoite plaże, a przy tym czysto, z dobrą służbą medyczną w razie problemów zdrowotnych. Powinna być zadowolona.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaras724 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj na święta
#3 PostWysłany: 09 Lis 2023 14:53 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Pogoda zimą w ZEA jest idealna, to fakt. Słońce muska, ale nie praży. Mam "jasną" karnację, a w Dubaju w grudniu czy styczniu przesiadywałem na plaży praktycznie od rana do wieczora.

Jeżeli chodzi o "egzotykę" to niestety słaby strzał. No chyba, że dla kogoś drapacze chmur, smog i średnie plaże są synonimem egzotyki.
Góra
 Profil Relacje PM off
ricinus78 lubi ten post.
jaras724 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj na święta
#4 PostWysłany: 09 Lis 2023 15:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@Kothson Dla starszej pani, która zna tylko kraje europejskie moim zdaniem będzie jak na pierwszy raz wystarczająco egzotycznie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
jaras724 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj na święta
#5 PostWysłany: 09 Lis 2023 15:15 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
W Sosnowcu też jest inaczej niż w innych miastach, co nie znaczy, że jest egzotycznie.

Mimo wszystko polecam Wyspy Kanaryjskie. Pogoda jak na zamówienie, natura, pyszne jedzenie w cenach zbliżonych do tych w Polsce (a czasami i niższych). Spokój, którego nie znajdzie się w ZEA.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaras724 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj na święta
#6 PostWysłany: 09 Lis 2023 18:11 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w grudniu jest kapryśna. Poza południową częścią Teneryfy gwarancja pogody jest bardzo średnia. Dni deszczowe, pochmurne, wietrzne trzeba mocno brać pod uwagę. Nie wspominam o temperaturach które w Dubaju w tym okresie to 25-30 stopniu. Wyspy Kanaryjskie rzeczywiście co do egzotyki mają bliżej do Sosnowca niż Dubaju. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj na święta
#7 PostWysłany: 09 Lis 2023 18:26 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Byłem zimą na Teneryfie przynajmniej 10 razy. Bluza przydaje się wyłącznie nad ranem (i to nie zawsze) lub podczas trekkingów (góry Anaga, Teide). Naturalnie opady się zdarzają o tej porze roku, jednak częściej jest to "kapuśniaczek" niż urwanie chmury.

W ZEA też byłem parę razy w grudniu i styczniu. Zdarzały się ulewy, gdzie praktycznie całe miasto było sparaliżowane. Pochmurne dni w tym okresie to również nie jest rzadkość.

Bez dwóch zdań można liczyć na lepszą pogodę w Dubaju, ale nie popadajmy w skrajności. Pogoda na Teneryfie podczas naszej zimy jest idealna, a ja osobiście wolę Teneryfę zimą, niż latem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj na święta
#8 PostWysłany: 10 Lis 2023 01:09 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
@Kothson Teneryfa daje radę z pogodą, ale już Fuertaventura czy Lanzarote w zimie to trzeba dobrze trafić i te wyspy miałem na myśli. Miałem nawet wrażenie, że klimat w zimie tam jest zbliżony do Andaluzji o tej porze roku, a tu można dużo taniej dolecieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj na święta
#9 PostWysłany: 10 Lis 2023 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
@jaras724 pogoda na święta jest ok. Zakładam że sprawdzałeś ceny hoteli, które w tym czasie są dość wysokie i potrafią zaskoczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group