Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 26 Gru 2017 22:40 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 13
Mam pytanie - chce na 3 dni wypozyczyc auto. Ale nie mam międzynarodowego prawa jazdy. Wyjazd mam 30-tego, zaryzykuje i jutro postaram się zorganizować wszystko do wyrobienia karty. Jeśli nie uda mi się jej odebrać w soboty, to jak to jest w wypożyczalniach? Ktoś wspomniał,że europcar nie wymaga takiego prawa jazdy, ale załóżmy, że złapie mnie policja. Czy oni wymagają międzynarodowego prawa jazdy od turystów? Bo od tego zależy cały plan wyjazdu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 26 Gru 2017 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
-- 26 Gru 2017 22:05 --

Międzynarodowego prawa jazdy nie wymaga na pewno Europcar - miałem tylko polskie prawo jazdy i takie akceptowali.

-- 26 Gru 2017 22:08 --

Policja nie ma nic do tego jakie masz prawo jazdy. I tak jak pisałem wyżej wystarczy polskie prawo jazdy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 26 Gru 2017 23:28 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 13
http://www.abuzabi.msz.gov.pl/pl/wspolp ... arabskich/:

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Wymagane jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy w przypadku pobytu nieprzekraczającego 30 dni. Można wówczas prowadzić samochód wypożyczony (niezbędne jest posiadanie karty kredytowej w celu zabezpieczenia transakcji), lecz nie samochód prywatny lub służbowy.

Więc w razie stłuczki przyjeżdza policja i może być lipa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 26 Gru 2017 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
https://www.europcar.com/EBE/module/render/http:/www.europcar.com/Specific-Terms-popup?link=AD85E76A-F866-4A2C-8B71-5CAC0AF1A6E4:ContentPopupTerms&locale=en_US

As per a Government communiqué, sent by the tourist department, 25 countries are now allowed to drive in Dubai with their local driving license : GB, USA, FR, JP, BE, NL, CH, DK, DE, IT, SE, GR, AT, IE, ES, NO, TR, CA, PL, FI, ZA, AU, NZ, RO, & the Republic of Korea.

Nie, ani Europcar ani policja w Uae nie wymaga wersji międzynarodowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 26 Gru 2017 23:55 

Rejestracja: 05 Paź 2017
Posty: 6
Kolejnemy się zachciało Sylwka w Dubaju :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 27 Gru 2017 00:41 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 13
jakubiakuellen napisał(a):
Kolejnemy się zachciało Sylwka w Dubaju :D

to połączenie sylwestra z podróżą poślubną :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 27 Gru 2017 14:24 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 13
dobra, wyrobilem sobie od reki prawo jazdy międzynarodowe i mam spokój duchowy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 03 Lut 2018 23:21 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Jestem świeżo po powrocie - korzystałem z komunikacji i z wypożyczonego auta. Komunikacja jest bardzo przyjazna ale korzystając z samochodu mam świadomość jak wiele bym nie widział nie korzystając z auta, także polecam wypożyczenie samochodu - polskie prawko w pełni respektowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 12 Lut 2018 21:38 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 5
Cześć,

jestem świeżo po powrocie z Dubaju. Zdecydowanie polecam komunikację miejską, ale co kto lubi...

Gdyby ktoś był zainteresowany- mam 2 srebrne karty NOL, doładowane na 14,50 AED każda + 145 AED =145 zł do wymiany.
Zainteresowanych proszę o kontakt 607 107 260.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 26 Maj 2018 13:33 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Ja wybiera się w terminie 02-05.06.2018.
Wybieram się sam ale chyba jednak zdecyduje się na wypożyczenie samochodu bo siłą rzeczy już dojazd z lotniska do hotelu po przylocie to już będzie kłopot...
A myślę dwa dni spędzić w samym Dubaju a korzystając z tego, że będę miał samochód to ostatniego dnia wybiorę się chyba do Abu Zabi i stamtąd już z powrotem na lotnisko co zajmie mi raptem godzinę...
Jeśli chodzi o prawo jazdy to mam info na stronie Rentalcars (już po dokonaiu rezerwacji w informacjach co będzie potrzebne na miejscu), że obywatele Polski nie muszą posiadać międzynarodowego prawa jazdy.
To co mnie natomiast nurtuje, to jak jest z opłatami drogowymi? Czy są jakieś płatne autostrady?
Czy trzeba mieć jakąś winietkę itp.?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Maj 2018 23:03, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 28 Maj 2018 21:55 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Nie dojedziesz do DWC w godzine z Abu Dhabi, limit 120km/h i co chwila radary. Mozesz trafic na burze piaskowa.
Nie musisz miec miedzynarodowego prawa jazdy, oplaty za przejazdy autosradami w Dubaju zliczane sa elektronicznie i dolicza Ci do rachunku wypozyczalni pozniej.
Wrocilem z podrozy oszczednej, komunikacja miejska bylismy w Dubaju i Abu Dhabi (trase pomiedzy nimi przejechalismy gratis shutllebusem Emirates) ale juz po Abu Dhabi kozystalismy z taksowek i w Dubaju z taksowek i metra - sumarycznie nie widze za duzej roznicy w kosztach pomiedzy wynajeciem auta a takim pseudo oszczednym publicznym transportem.

@greg1291: bramek troche jest ;) jakies 7 sztuk - https://www.salik.gov.ae/en/toll-gates


Ostatnio edytowany przez Time2GO, 28 Maj 2018 23:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
malediwy lubi ten post.
malediwy uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 28 Maj 2018 22:32 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Potwierdzam, że ilość fotoradarów na autostradzie do Abu Dhabi jest strasznie duża, tak co 300 -400 metrów. Nawet na lokalnych pustych drogach lub remontowanych potrafią ustawić mobilne fotoradary. Totalny dramat, trzeba mocno kontrolować prędkość. Co do zasady autostrad płatnych w ZEA nie ma. Płatny jest tylko jeden odcinek w centrum Dubaju na głównej arterii. Przejazd kosztuje jednak symbolicznie 5-6 złotych w jedną stronę. Kasę wypożyczalnia ściągnęła ok. 2 miesiące od wyjazdu z karty. Odcinek ma może z 5 km. Korki są jednak duże i poruszanie się z tego względu jest frustrujące. Do niektórych atrakcji jak Legoland i parki rozrywki dojazd komunikacją publiczną jest praktycznie niemożliwy, dlatego też warto wybrać się tam autem. Do Abu Dhabi wyjazd autem jest optymalny. Miasto też jest dość duże, a atrakcje porozrzucane. Do Ferrari World czy meczetu jest też dobre 20 km z centrum. Problemów z parkowaniem nie ma, więc przy większej ilości osób to pewnie najtańsze i najszybsze rozwiązanie. Prawo jazdy międzynarodowe nie jest wymagane. W Europecar wskazywali, że nie dotyczy to tylko Dubaju, ale całego ZEA.
Góra
 Profil Relacje PM off
malediwy lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 05 Kwi 2019 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
A czy ktoś może wybierał się do Omanu wypożyczonym autem? Czy wypożyczalnie wymagają jakiś dodatkowych opłat itp przy takiej okazji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 05 Kwi 2019 19:23 

Rejestracja: 09 Kwi 2012
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 175 290
Osobiście nie jechałem ale rozważałem taką opcję. Większość wypożyczalni w Dubaju nie zezwala na wjazd do Omanu swoimi samochodami. Te które zezwalają wymagają dodatkowego ubezpieczenia. W moim przypadku przy 2 dniowym wypadzie do Omanu miało to być ok 300 AED
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 17 Sty 2022 16:30 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Trochę odkopię temat, choć te dwa posty jeden pod drugim chyba już jasno mówią, że "co kto lubi"
Cytuj:
Komunikacja jest bardzo przyjazna ale korzystając z samochodu mam świadomość jak wiele bym nie widział nie korzystając z auta, także polecam wypożyczenie samochodu

Cytuj:
jestem świeżo po powrocie z Dubaju. Zdecydowanie polecam komunikację miejską

ale chyba i tak spróbuję wyrzucić z siebie swoje przemyślenia (wątpliwości?), może pojawi się dodatkowy punkt widzenia.

Jedziemy do Dubaju na tydzień. Do tej pory zakładałem komunikację miejską, bo to dla mnie bardziej naturalny sposób zwiedzania miasta (przynajmniej miast, które do tej pory znałem) bo jeżdżąc samochodem jedzie się zazwyczaj z punktu do punktu a jak się nie zna okolicy, to można dużo rzeczy przeskoczyć. Jednak tak jak przy wyborze hotelu tak też tutaj przy wrzucaniu punktów na mapę trochę jednak zaczynam wątpić w ten pomysł. No co tu dużo mówić, dwa punkty, które na mapie są blisko siebie i wyglądają na dobry pomysł na spacer to jest godzina drogi okrążając 6-pasowe drogi, autobus zazwyczaj nie ratuje za bardzo bo jak to autobus - jeździ dookoła i czasowo się nie bardzo skraca. Sytuacji nie ułatwia też to, że będziemy z 1.5 rocznym dzieckiem więc tam gdzie byśmy nawet śmignęli sami piechotą w godzinę to jednak tu już będzie bardziej konkretna wyprawa.
Taksówki - pewnie standardowo całkiem dobre wyjście, ale tu znowu - fotelik dla dziecka itd.
Więc może jednak samochód? Tu pytanie - jak jest w Dubaju z parkingiem? Da się w miarę bezproblemowo podjechać pod wybrane miejsce, czy i tak będzie trzeba drałować kilometry od najbliższego parkingu do danej atrakcji?
Obecnie jestem (byłem) na takim etapie żeby wziąć samochód - i tak musimy przyjechać z lotniska do hotelu, z hotelu na lotnisko plus planowaliśmy jeden dzień w Abu Dhabi, a później zdecydować, czy dajemy radę samochodem, czy jednak komunikacją, najwyżej samochód będzie stał na parkingu, ale... jak sprawdziłem, to jednak całkiem drogie te samochody w Dubaju, szczególnie jeżeli chcemy tam władować nasze walizki i wózek na lotnisku, więc nie może to być ford fiesta. Nie szukałem jeszcze w porównywarkach, ale tak na szybko w europcar, który się przewijał na forum kilkukrotnie, z fotelikiem wychodziło ~1500AED za tydzień... sporo
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 17 Sty 2022 18:37 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
trocha napisał(a):
Więc może jednak samochód?
Jeździłem po Dubaju samochodem w zeszłym roku. I polecam :) Jeździ się przyjemnie, drogi są szerokie, korki tylko w godzinach szczytu w niektórych miejscach (polecam Waze). Kultura jazdy dużo lepsza niż jakieś ~8 lat temu gdy ostatnio brałem tam samochód. Jest sporo fotoradarów, patroli policji.

trocha napisał(a):
Tu pytanie - jak jest w Dubaju z parkingiem? Da się w miarę bezproblemowo podjechać pod wybrane miejsce, czy i tak będzie trzeba drałować kilometry od najbliższego parkingu do danej atrakcji?
UAE to kraj bardzo mocno nastawiony na posiadanie własnego auta. Zasadniczo wszędzie masz dobrze zorganizowany parking. Zarówno na ulicy (czasami są parkometry - jest tanio) jak i w każdym centrum/atrakcji/bundynku. I zawsze znajdziesz miejsce. Jeździłem w różne miejsca. Problem z zaparkowaniem miałem tylko w Deira (okolice Gold Souk). I nawet tam, to problem miałem głównie dlatego że chciałem zaparkować na ulicy skąpiąc na płatny parking prywatny :)

Ogólnie to nie jest taka zła opcja. Ale fakt że "ominie" nas kilka rzeczy które zobaczylibyśmy jeżdżąc komunikacją miejską. Z drugiej strony zaoszczędzi się mnóstwo czasu na przejazdach z/do miejsc gdzie trzeba się przesiąść z metra na autobus.

Zdecydowanie najwygodniej jest jeździć kombinacją metra+taksówek. Taksówki są niby tanie ale koszta się szybko zaczynają sumować. No i dla ciebie dochodzi problem z fotelikiem dla dziecka.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 08 Sie 2023 11:53 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A te parkomaty to jak płatne: można kartą czy np. tylko lokalną walutą, gotówką? ;)
Byłem jakiś czas temu w Dubaju i korzystałem tylko z komunikacji miejskiej, fakt: jest zarąbista. Pod każdym względem, no chyba że...
Chyba że właśnie wybieram się całą rodziną 5-osobową. I taxi to albo musiałbym wziąć za każdym razem 2 auta albo szukać auta minimum 6-osobowego. Na postoju nie stanowi to problemu, o ile dobrze pamiętam z ostatniego wypadu, ale na ulicy... to już może być różnie.
Do tego dochodzi mi kwestia taka, że tym razem to będzie Abu Zabi i wycieczka do Dubaju - bo dzieciakom trzeba pokazać - więc chyba (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę..?) najlepszym wyjściem będzie własne auto. Taki Hertz (na razie tylko tam zerknąłem - a coś polecacie w ZEA z firm wynajmujących?) proponuje około 200 AED/dzień za Camry (na kod Infinite). To korzystnie w tamtym rejonie, waszym zdaniem?
Tak więc wracam do pytania z początku postu: jak to jest z parkowaniem w Abu Zabi, ale w szczególności w Dubaju przy tzw. "atrakcjach" oraz centrach handlowych? Centra są za free? A jak na "Palmę" pojadę to tunel jest płatny czy bezpłatny (bo poczytałem już, że autostrady płatne, ale automatycznie i niewielkie pieniądze), no i tam przy hotelu jest parking, na pewno płatny: ktoś wie, jakie pieniądze? Chociaż wzdłuż ulicy też pamiętam, że jakieś miejsca były, pewnie to rozsądniejsze - ale nie interesowałem się wtedy opłatami?

P.S. Jakąś dłuższą wycieczkę wynajętym autem polecacie...? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 10 Sie 2023 05:01 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
sanchopan napisał(a):
A te parkomaty to jak płatne: można kartą czy np. tylko lokalną walutą, gotówką? ;)
W Dubaju parkomaty płatne kartą NOL lub monetami.

sanchopan napisał(a):
Tak więc wracam do pytania z początku postu: jak to jest z parkowaniem w Abu Zabi, ale w szczególności w Dubaju przy tzw. "atrakcjach" oraz centrach handlowych? Centra są za free?
Centra handlowe - zawsze za free.
Generalnie płaci się tylko na publicznych parkingach (przy ulicy) i to relatywnie tanio (ostatnio płaciłem 2 AED za godzinę za parking przy ulicy w Al Karama).

sanchopan napisał(a):
(bo poczytałem już, że autostrady płatne, ale automatycznie i niewielkie pieniądze)
Za każdy przejazd przez bramkę Salik płaci się 4 AED (+ opłata manipulacyjna dla wypożyczalni, oidp 25%).

sanchopan napisał(a):
A jak na "Palmę" pojadę to tunel jest płatny czy bezpłatny (bo poczytałem już, że autostrady płatne, ale automatycznie i niewielkie pieniądze), no i tam przy hotelu jest parking, na pewno płatny: ktoś wie, jakie pieniądze?
Tunel - bezpłatny.
Przy hotelu Atlantis - parking P18 za darmo z shuttle busem do hotelu. Główny parking hotelowy bezpłatny jeśli wydamy 200 AED w Atlantis.

sanchopan napisał(a):
P.S. Jakąś dłuższą wycieczkę wynajętym autem polecacie...? :D
Podobno Hatta jest super. Ale nie byłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 10 Sie 2023 09:18 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Czyli najlepiej stanąć w jakimś centrum handlowym, nie tylko przy okazji zakupów, ale również jakiegoś spaceru. Wielkie dzięki :!: :D
A ten parking P18 przy Atlantisie, to ten ich główny parking, po wyjeździe z tunelu, za zakrętem w prawo, przed hotelem, po prawej stronie drogi - tak? Bo innego tam nie pamiętam?
Jak byłem jakiś czas temu, to pamiętam, że kawałek dalej za hotelem wzdłuż drogi były takie zatoczki - chyba (wtedy) bez parkomatów, ale czy nadal?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 11 Sie 2023 10:06 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
sanchopan napisał(a):
Czyli najlepiej stanąć w jakimś centrum handlowym, nie tylko przy okazji zakupów, ale również jakiegoś spaceru. Wielkie dzięki :!: :D
Tak jest. Polecam taką opcje :)

Dodatkowo są jeszcze darmowe park+ride na niektórych stacjach metra. Tam parking jest darmowy, o ile wjeżdżając na parking użyjemy tej samej karty NOL co potem do opłacenia przejazdu metrem. Ale będąc w kilka osób zasadniczo zawsze taniej wyjdzie po prostu zapłacić za (prywatny) parking.

sanchopan napisał(a):
A ten parking P18 przy Atlantisie, to ten ich główny parking, po wyjeździe z tunelu, za zakrętem w prawo, przed hotelem, po prawej stronie drogi - tak? Bo innego tam nie pamiętam?
Niestety dokładnie już nie pamiętam. Ale w internecie nadal jest informacja że P18 darmowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group