Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Sty 2019 21:35 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Przewoziłem leki przeciwgorączkowe i przeciwbiegunkowe dla dziecka i nie było najmniejszego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaamila003 lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 09 Sty 2019 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Czasem warto poszukać u źródła
https://www.timeoutabudhabi.com/news/38 ... to-the-uae
http://www.mohap.gov.ae/en/services/Pages/361.aspx
tu lista
http://www.mohap.gov.ae/Files/MOH_Servi ... 0-2018.pdf
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 10 Sty 2019 02:31 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 18
Dziekuje, watek czytalam caly oraz znalazlam rowniez listy skladnikow. Zmartwila mnie jednak informacja na innych wątkach, ze przy zwyklych nawet lekach bez recepty sa duze probleny na granicy oman- ZEA, wlasnie ze strony emiratow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 10 Sty 2019 02:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@kaamila003, jesli leki i ich sklad nie sa na liscie substancji zakazanych to co stoi na przeszkodzie zabrac zasdwiadczenie od lekarza czy recepte. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 10 Sty 2019 02:42 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 18
Bo to sa leki bez recepty.
Czytalam, ze w praktyce wyglada to gorzej jak chcesz wrocic do Emiratow z Omanu. Przez takie leki mozna byc zatrzymanym z calym autobusem na kilka godzin.. po mimo, ze nie ma zakazu na ich sklad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 10 Sty 2019 02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@kaamila003 nie wiesz jak sie robi, idziesz najlepiej z zalacznikiem do lekarza i prosisz o recepte czy zaswiadczenie na leki bez recepty.
Powiesz, ze za granica jest wymagane.
Ewentualnie, jak masz recepte na jakis inny lek to sobie dopiszesz i zrobisz kopie. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
kaamila003 lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 10 Sty 2019 02:57 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 18
Haha ? zapamietam! Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 10 Sty 2019 04:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Najwazniejsze to umiec sobie poradzic. :)
Zycze udanej wyprawy!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 10 Sty 2019 08:07 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 21
kaamila003 napisał(a):
"Więc jak to jest z tymi lekami? Bo ja już zaczynam się bać, że będą kłopoty ze zwykłą pyralginą albo lekami przeciwbiegunkowymi… Czy na wszystkie leki trzeba mieć przy sobie receptę? ..
Nie wyobrażam sobie jechać zagranicę bez podstawowych leków przeciwbólowych (oczywiście bez kodeiny), na przeziębienie czy problemy żołądkowe…"


Czy możesz podzielić się informacją co w końcu z tymi lekami wyszło? W szczególności z przeciwbiegunkowymi.. ja stosuje na co dzień probiotyki, ze względu na różne choroby. Czy będę miała problem?


Bez żadnego problemu i najmniejszego zainteresowania przewoziłem w bagażu podręcznym na trasie KRK-DXB-KRK bez opakowania leki: przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe oraz w opakowaniach: leki na arytmie serca oraz suplementy diety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Sty 2019 10:29 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 6
Cytuj:
Bez żadnego problemu i najmniejszego zainteresowania przewoziłem w bagażu podręcznym na trasie KRK-DXB-KRK bez opakowania leki: przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe oraz w opakowaniach: leki na arytmie serca oraz suplementy diety.


Bez żadnego problemu i zainteresowania codziennie po naszych drogach jeździ samochodami grupa ludzi bez uprawnień lub po alkoholu. Wszystko jest ok puki nikt się takimi delikwentami nie zainteresuje. Rozmawiałem z paroma osobami odwiedzającymi często Emiraty oraz Polakami tam mieszkającymi i wszyscy zgodnie doradzali wyjątkową ostrożność z lekami. Są leki z zakazem wwozu które można później w Dubaju bez recepty w sklepie kupić ale jeśli ktoś zostanie złapany z nimi na granicy to może nawet przez jakiś czas oglądać świat w kratkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 10 Sty 2019 11:38 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 21
Dokładnie wiem, że wszystko zależy od osoby przeprowadzającej kontrolę. Aczkolwiek zauważ, że zarówno większość wypowiedzi osób w niniejszym temacie a także moja bazuje na własnym doświadczeniu a nie na informacjach zasłyszanych w rozmowach z innymi osobami.

Pozwolę sobie na mały offtop ale lecąc do Dubaju kilka osób przestrzegało mnie (nie będąc nigdy w Dubaju) przed wyjazdem zasypując mnie publikacjami i informacjami jakie to niebezpieczne miejsce np.: na temat kobiety którą nie tak dawno aresztowano na lotnisku za rzekomo wypicie niewielkiej ilości wina w samolocie. A prawda była taka, że nagrywała smartfonem kontrolę graniczną (czego nie wolno robić) i jeszcze się przy tym awanturowała, że ona prowadzi video-bloga. Sam byłem świadkiem, spacerując po Al Seef, sceny awanturującej się kobiety z ochroniarzem, która na cały głos krzyczała po angielsku że ona jest białą kobietą chrześcijanką i MUSI się natychmiast napić lampkę białego wina. Ochrona grzecznie ją poprosiła o opuszczenie strefy Al Seef. A jak ona przekaże tę sytuację znajomym?
Koniec OT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 10 Sty 2019 12:07 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 6
Widocznie ci którzy mieli mniej szczęścia jeszcze nie mają możliwości opisania sytuacji. ;) A tak poważnie. Wiem, że ryzyko sprawdzenia bagażu na lotnisku jest stosunkowo niewielkie ale jeśli już masz coś faktycznie zakazanego to nie ma zmiłuj. Od znajomej mieszkającej na miejscu słyszałem historię Polaka która skończyła się bardzo smutno (kilka miesięcy aresztu). Co prawda nie były to leki a słodycze z zawartością innej zakazanej substancji ( naprawdę w ułamkowych ilościach procent ) ale to pokazuje jak potrafią być rygorystyczni.
Ja do Emiratów dostałem się drogą morską z Iranu. Irańczycy którzy pracują w Dubaju i wielokrotnie pokonywali tą trasę również ostrzegali mnie przed przywozem leków. No i w porcie faktycznie było niezłe trzepanie.
Jeśli ktoś naprawdę potrzebuje leków to powinien mieć ze sobą receptę przetłumaczoną na angielski lub arabski. Leki bez recepty z reguły można bez problemu kupić w miejscu docelowym lub zabrać z Polski zamienniki bez ryzykownych składników. Jeśli ktoś z pełną świadomością robi inaczej to widocznie lubi adrenalinę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 10 Sty 2019 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
To jest tak, sporo ludzi przewozi rozniste leki bez problemu i sie tu wypowiada, ze nie bylo zadnych problemow. 8-)
Owszem, kontrole w Dubaju sa b. rzadkie, wyrywkowe, ale to nie zwalnia od obowiazujacych przepisow wwozowych.
To, ze akurat drugi, trzeci, czwarty przewiezie nawet lek z zakazanym skladnikiem nic nie znaczy, piatego czy dziesiatego moga przylapac i wtedy moze byc problem. ;)
Dubaj to nie tylko fajny i przyjazny kraj dla turystow, tam jest prawo z reguly scisle przestrzegane.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Konradwro lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 16 Sty 2019 23:02 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 26
Wydaje mi się że nikt nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie bo nie jest konkretne:

Zatem dla dzieci:
- Przeciwgorączkowe w syropie NUROFEN FORTE?

Dla wszystkich:
Nospa
Smecta

? To chyba podstawy co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 16 Sty 2019 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
3xTAK
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 25 Sty 2019 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Witam,

jak obecnie wygląda sprawa przewozu alkoholu ? 4 litry wysokoprocentowych trunków zakupionych na strefie bezcłowej ? Czy część można do bagażu rejestrowego, a część na bezcłowej ?

Byłem w Emiratach w 2013 r., wtedy takie rozmowy były nie do pomyślenia..;)

Pozdrawiam, Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 25 Sty 2019 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/zjedn ... y-arabskie
Urząd celny Emiratu Abu Zabi zezwala na wwóz napojów alkoholowych w ilości nie przekraczającej 4 litry oraz piwa w ilości 24 puszek napoju o pojemności 355 ml. W pozostałych Emiratach (oprócz Emiratu Szardża, w którym posiadanie alkoholu jest nielegalne i ścigane z urzędu, także niedozwolone przewożenie w samochodach w podróży przez Emirat Szardża !) dozwolony jest wwóz napojów alkoholowych w ilości nie przekraczającej 4 litry oraz piwa w ilości 48 puszek napoju o pojemności 355 ml.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 25 Sty 2019 22:19 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Lista substancji zakazanych i wymagających zgłoszenia on line przed przyjazdem do ZEA występujących w przewożonych lekach.

http://www.mohap.gov.ae/Files/MOH_Servi ... 0-2018.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 25 Sty 2019 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
eskie napisał(a):
W pozostałych Emiratach (oprócz Emiratu Szardża, w którym posiadanie alkoholu jest nielegalne i ścigane z urzędu, także niedozwolone przewożenie w samochodach w podróży przez Emirat Szardża !) [/u]

Nie dokladnie, po przylocie do Sharjah jest sklepik alkoholowy na lotnisku, mozna zakupic co trzeba, ale konsumpcja dopiero w pokoju hotelowym. :)
Testowalem, gdyz dosc czesto jestem w Emiratach. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 04 Lut 2019 21:45 

Rejestracja: 19 Lut 2017
Posty: 27
Loty: 46
Kilometry: 96 465
Laduje na terminalu 1 z UIA, po przejściu kontroli paszportu wiem ze sa sklepy, kantory itd. ale czy zakupie tam alkohol w sklepie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group