Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Wrz 2018 12:18 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Jak tam patrzą na turystów w krótkich gaciach? do kolan szorty jeansowe?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Wrz 2018 12:29, edytowano w sumie 1 raz
https://www.fly4free.pl/forum/w-klapkach-japonkach-do-dubaju,1213,112253&p=932613&hilit=Kr%C3%B3tki%2A#p932613
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 07 Wrz 2018 12:29 

Patrzą mniej więcej tak, jak na kobietę noszącą hijab patrzy się w Polsce. Np z dezaprobatą.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Wrz 2018 21:17, edytowano w sumie 1 raz
Np
Góra
 PM off
skrzat lubi ten post.
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Wrz 2018 12:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Nie tyle z dezaprobatą, co wygląda się w ich oczach niepoważnie. W szeroko pojętej kulturze arabskiej krótkie spodenki noszą chłopcy, mężczyzna powinien chodzić w spodniach.
A z praktycznych porad - jeśli będziesz chciał odwiedzić któryś z "7* hoteli" to będziesz musiał się przebrać, inaczej Cię nie wpuszczą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Wrz 2018 12:45 

Również japonki, czy inne klapki nie są tam (i nie tylko, bo również np. w Iranie) w powszechnym użyciu, jeśli chodzi o mężczyzn.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Wrz 2018 12:46 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Dlugie spodnie na panujace tam upaly sa super.
Nie ma mozliwosci dostania poparzen slonecznych a wykonane ze 100% lnu sa przewiewne i wygodne :) Ba nawet w krotkich spodniach z jensu czy innego materialu moze ci byc bardziej goraco.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Wrz 2018 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
jakiś czas temu miałem podobne rozterki w odniesieniu do Kataru:
pobyt-w-katarze-w-czasie-ramadanu,1219,106819
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Wrz 2018 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Po ulicy mozesz chodzic, jedyne z czym mozesz sie spotkac to ze spojrzeniami takimi jak w PL na ludzi co nosza hijab itp. z drugiej strony po ulicach tam tylko hindusi chodza a im to zwisa - ci z kolei sie patrza na ciebie bos egzotyczny.

Ale co do niektórych miejsc nie wpuszcza cie - lepsze hotele, restauracje, meczety itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Wrz 2018 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
@qbk
W każdym razie dobrze, że pytasz ale daj sobie spokój z wędrowaniem w tych regionach w szortach.
Cienkie, przewiewne ale długie spodnie sa rozwiazaniem optymalnym.
Względny komfort dla Ciebie przy braku naruszania miejscowych przyzwyczjeń i zwyczajów.
Jest dokładnie tak, jak pisze @Washington.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Wrz 2018 13:56, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Wrz 2018 13:50 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
A czy na Burj Khalifa robią problemy? (planuję wjazd na 124 piętro i nie chciałbym, żeby mnie odesłali z kwitkiem, bo mój strój jest ,,niepoważny")
Nie mam żadnych lnianych i przewiewnych spodni, a latanie w zwykłych materiałowych lub jeansach w temperaturze 40 stopni to trochę słabo :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Wrz 2018 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
ubierz skórzane, długie oczywiście


problemy pierwszego świata, krótkie, długie, rybaczki czy ogrodniczki :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 11 Wrz 2018 14:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
A jak się pilnowało koszary, w pełnym ekwipunkiem i 45 nie było prawa do gadania...

Naprawdę spodnie lniane albo 100% bawełnę są najlepsze dla takich podróżach. I nie ważą sporo
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 11 Wrz 2018 14:11 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
nie ma problemu. dwa tyg temu latalem w plazowych spodenkach i koszulce na ramiaczkach- innych nie mialem.

patrzyli na mnie tak jak my patrzymy na nich gdy przy 44stopniach ich kobiety chodza zawiniete w czarne materialy. dokladnie tak samo.

luuuz
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 11 Wrz 2018 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Runo-88 napisał(a):
Nie mam żadnych lnianych i przewiewnych spodni, a latanie w zwykłych materiałowych lub jeansach w temperaturze 40 stopni to trochę słabo :)


No to lepiej nie wyjeżdżaj...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 11 Wrz 2018 16:01 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Po co straszycie chłopaka. Byłem, chodziłem w krótkich spodenkach i nikt się krzywo nie patrzył. Na Burj też wjeżdzałem i większość turystów była w krótkich. Nie wygłupiajcie się z lnianymi spodniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Wrz 2018 16:15 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
To ze robi to większość nie oznacza to ani tego że jest to kulturowo przyjete ani to że jest to wygodne. Nikt nikogo nie straszy, przeciez w wiezieniu go nie zamkna.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 11 Wrz 2018 16:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Nie wiedziałem ze chodzenie długimi spodniami (lnianymi/bawełnianymi) jest coś strasznego....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Wrz 2018 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ten temat byl juz nie raz poruszany na forum. 8-)

Kian napisał(a):
nie ma problemu. dwa tyg temu latalem w plazowych spodenkach i koszulce na ramiaczkach- innych nie mialem.

patrzyli na mnie tak jak my patrzymy na nich gdy przy 44stopniach ich kobiety chodza zawiniete w czarne materialy. dokladnie tak samo.

luuuz


Wydaje mi sie, ze zasady dobrego wychowania polaczone z respektem dla innych kultur, szczegolnie w krajach arabskich powinny zawsze obowiazywac. ;)

Runo-88 napisał(a):
A czy na Burj Khalifa robią problemy? (planuję wjazd na 124 piętro i nie chciałbym, żeby mnie odesłali z kwitkiem, bo mój strój jest ,,niepoważny")
Nie mam żadnych lnianych i przewiewnych spodni, a latanie w zwykłych materiałowych lub jeansach w temperaturze 40 stopni to trochę słabo :)


Generalnie nie ma zakazu dotyczacego ubioru w BK, ale tu chodzi bardziej o respekt kultury i zwyczajow kraju, w ktorym jestesmy gosciem.
BTW jesli lniane i przewiewne spodnie sa powaznym problemem, to mozna pojechac do Emiratow w innym okresie, kiedy jest chlodniej. ;)

qbk napisał(a):
Jak tam patrzą na turystów w krótkich gaciach?

To, ze nikt z pracownikow krzywo nie spojrzy to kwestia, ze tam nie spotkamy Emiratyjczykow pracujacych w kasie czy w obsludze windy, pracujacy tam obcokrajowcy sa np. z Rosji, Bialorusi, Balkanow, etc. i to jest im raczej obojetne, zreszta maja zakaz byc niemilym, gdyz moga stracic prace.
Za to mozemy spotkac turystow z Emiratow czy innych krajow arabskich i przypadkowo slyszalem, jak szwargotali miedzy zosoba, ze znow ci niepowazni idioci, poubierani jak male dzieci.
Kiedys jeden z Emiratyjczykow zadal mi pytanie, czemu czesto widzi Polakow w krotkich spodenkach albo w koszulkach na ramiaczkach.
Odpowiedzialem, ze prawdopodobnie chca byc b. podobni do Rosjan. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 12 Wrz 2018 07:38 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
cypel, sko1czek dzięki za konstruktywne wpisy, naprawdę wiele wnosicie do tematu swoimi komentarzami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Wrz 2018 08:45 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Piszecie o kulturze i szacunku do kraju w którym się przebywa, tak to prawda trzeba taki szacunek zachować, ale chodzenie w spodenkach do kolan w mieście gdzie temperatura dochodzi do 50 stopni, jest chyba zrozumiałe dla inteligentniejszych obywateli ZEA i innych mieszkańców. Tak samo jak dla mnie chodzenie po europejskich miastach w burkach i hidżabach i kąpanie się w ubraniu w morzu. Co prawda ubierający się w te "dobra" gdzieś mają kulturę i szacunek do państwa, w którym przebywają.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 12 Wrz 2018 08:53 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
No wlasnie nie rozumieja. Tak jak wy nie probujecie zrozumiec, tego ze odsloniecie częsci ciala nie oznacza tego ze bedzie ci zimniej, bardziej komfortowo.
Przetestuj jeden dzien krotkie spodenki, szorty cokolwiek takiego i jeden dzien ponos dlugie lniane jasne spodnie i dluga biala koszule tez najlepiej lniana (To wbrew pozorom nie sa drogie rzeczy, latem dostepne w kazdej sieciowce). Komfort w tych drugich bedzie duzo, duzo lepszy. Tez nie wierzylem, ale zaufałem przetestowalem i zrozumialem w tamtejszych warunkach letnich ;)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez gruby_inversia, 12 Wrz 2018 12:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group