Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 23 Mar 2019 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
https://www.mofa.gov.ae/EN/DiplomaticMi ... cation.pdf
https://www.expatwoman.com/dubai/guide/ ... ai-and-uae

Ciekawe, czy za posiadanie krakowskiego obwarzanka z makiem można mieć problemy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#62 PostWysłany: 22 Maj 2019 10:50 

Rejestracja: 22 Maj 2019
Posty: 1
Loty: 27
Kilometry: 61 428
Dzisiaj czytałem artykuł o Polaku, którego skazano na dożywocie za narkotyki, ale po interwencji Konsulatu uniewinniono go (ale ponad rok odsiedział).
Często się zdarza, że policja podchodzi do randomowych osób i oskarża ich o posiadanie/handel/branie narkotyków, pomimo że w ogóle nie miało się kontaktu z narkotykami?
Czy takie artykuły są grubymi nićmi szyte?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 01 Gru 2019 15:55 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Czy ktoś miał problem z połączeniem się ze stroną mohap (Ministerstwo Zdrowia)? Od wczoraj strona nie hula, a pilnie potrzebuję zaświadczenie o możliwości przewozu leków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 01 Gru 2019 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 01 Gru 2019 13:42 --

pavlo181 napisał(a):
Dzisiaj czytałem artykuł o Polaku, którego skazano na dożywocie za narkotyki, ale po interwencji Konsulatu uniewinniono go (ale ponad rok odsiedział).
Często się zdarza, że policja podchodzi do randomowych osób i oskarża ich o posiadanie/handel/branie narkotyków, pomimo że w ogóle nie miało się kontaktu z narkotykami?
Czy takie artykuły są grubymi nićmi szyte?


są grubymi nićmi szyte (podobnie jak sporo historii o ZEA tu na forum), choć to że często wyrywkowo biorą pasażerów na kontrole w UAE, czy to Dubaj czy Abu Dhabi, to fakt .
Źródło informacji: pracowałem przez ładnych parę lat w firmie która robiła sporo interesów w UAE, sam byłem wielokrotnie, inni ludzie w firmie zrobili pewnie łącznie kilkaset lotów między BCN a UAE. Firma była niewielka, znaliśmy się wszyscy w miarę dobrze i o wszystkich 'grubszych' / ciekawszych historiach na pewno bym wiedział

-- 01 Gru 2019 13:44 --

kostek77 napisał(a):

Pozwolę sobie na mały offtop ale lecąc do Dubaju kilka osób przestrzegało mnie (nie będąc nigdy w Dubaju) przed wyjazdem zasypując mnie publikacjami i informacjami jakie to niebezpieczne miejsce np.: na temat kobiety którą nie tak dawno aresztowano na lotnisku za rzekomo wypicie niewielkiej ilości wina w samolocie. A prawda była taka, że nagrywała smartfonem kontrolę graniczną (czego nie wolno robić) i jeszcze się przy tym awanturowała, że ona prowadzi video-bloga. Sam byłem świadkiem, spacerując po Al Seef, sceny awanturującej się kobiety z ochroniarzem, która na cały głos krzyczała po angielsku że ona jest białą kobietą chrześcijanką i MUSI się natychmiast napić lampkę białego wina. Ochrona grzecznie ją poprosiła o opuszczenie strefy Al Seef. A jak ona przekaże tę sytuację znajomym?
Koniec OT



o, wreszcie jakiś konkretny mythbuster a nie kopiowanie linków do artykułów z Faktu czy SE
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 12 Maj 2021 13:54 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Co prawda nie leki, nie alkohol, ale co do zasady w ZEA hazard tez jest zakazyny wiec wydaje mi sie pytanie calkiem zasadne. Jak myslicie przejdzie przewiezienie do Dubaju zestawu zetonow do pokera?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 02 Wrz 2021 17:20 

Rejestracja: 02 Wrz 2021
Posty: 2
Niedługo lecimy na wakacje do Dubaju. Czy ktoś się może orientuje jak jest z wywozem tabletek antykoncepcyjnych a dokładniej tych które w składzie mają Levonorgestrel + Ethinylestradiol , czy tak dokładnie sprawdzają na lotnisku? Czy może lepiej schować w portfelu jeden blister ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Wrz 2021 19:52, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 02 Wrz 2021 17:50 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Zdaje się, że skladniki leków antykoncepcyjnych są na liście zakazanej (latwo wygooglać). Formalnie powinnaś mieć receptę i zaświadczenie od lekarza przetłumaczone na język angielski. Ilość leków na max 30 dni. Na >99% nikt tego nie skontroluje, ale gwarancji nikt Ci nie da. Ja kiedyś wwoziłem lek antyalergiczny i papierki miałem (świstek po angielsku napisany i podpieczątowany przez lekarza + kopię recepty), ale to była butelka 200ml w podręcznym :) Na świstek rzucili okiem i nic nie mówili więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 02 Wrz 2021 18:00 

Rejestracja: 02 Wrz 2021
Posty: 2
Dziękuje za odpowiedz. Na stronie mz znalazłam jeszcze informacje ze „Władze ZEA zalecają, aby o zgodę na przywóz leków występować online.” Faktycznie to konieczne ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 02 Wrz 2021 18:04 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Ethinylestradiol jest na liście leków CDb i jest dokładnie tak jak jasiub pisze. Trzeba mieć receptę i zaświadczenie po angielsku i można wwieźć ilość potrzebną na 30 dni.
Opisane jest to w oficjalnym dokumencie
http://www.uae-embassy.org/sites/default/files/Guidelines%20for%20carrying%20medecines%20to%20UAE.pdf

EDIT: A wymagana wcześniejsza zgoda dotyczy leków narkotycznych. Ethinylestradiol się do takich nie zalicza według ich klasyfikacji.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 30 Wrz 2021 11:20 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
Hej!
Pogubilem sie juz :) Biore leki ktore sa na liscie "zakazanych" lecz oznacznych jako CD -> Quantity for the period of stay or a maximum one month use whichever is less. Medical prescription and attested medical report is required

Czyli wystarczy recepta + papier od lekarza z tlumaczeniem przysieglym czy nalezy rejestrowac przed wlotem online taki wwoz leku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 30 Wrz 2021 11:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Nie lepiej zadzwonić i się spytać?
+48 22 222 20 20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 30 Wrz 2021 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
NonamePL napisał(a):

Czyli wystarczy recepta + papier od lekarza z tlumaczeniem przysieglym czy nalezy rejestrowac przed wlotem online taki wwoz leku?


@NonamePL jesli skladniki leku sa na liscie substancji zakazanych to powinienes zarejestrowac online przed wylotem, nawet jesli sa oznaczone „Quantity for the period of stay or a maximum one month use whichever is less“, mimo iz kontrole sa b. rzadkie. Zawsze lepiej trzymac sie obowiazujacych przepisow.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 02 Paź 2021 01:28 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Rejestracja online nie dotyczy leków narkotycznych, tylko zwykłych psychotropów. W ambasadzie powiedzieli, że tak, trzeba uzyskać zgodę, bo będzie problem. Aplikowaliśmy o ta zgodę, dołączyliśmy tłumaczenie przysięgłe zaświadczenia lekarza i recepty i dzień przed wylotem przyszła odmowa. Nie ciągnąłem tematu dłużej, bo już nie było czasu. Nie wiem, co było przyczyną odmowy. Po prostu polecieliśmy i ani w ZEA ani w Omanie nikt nic nie sprawdzał. Moja rada - jeśli ktoś chce występować o taka zgodę, to procedurę trzeba zacząć z tydzień wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 06 Paź 2021 09:01 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
Procedura online stosunkowo łatwa ale trzeba dokladnie opisac wszystko.

Na poczatku dolaczylem tylko przysiegle tlumaczenie tzw medical report ale urzednik cofnal do korekty i musialem dolaczyc jeszcze tlumaczenie recepty. Nastepnego dnia przyszedl zaakceptowany certyfikat i tyle :) 2dni lacznie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 15 Gru 2021 12:06 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Podrzuci ktoś listę leków / substancji zakazanych w ZEA?

RRSI wwoził ktoś?:)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 15 Gru 2021 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Kothson tu masz liste:

https://www.uae-embassy.org/sites/defau ... %20UAE.pdf

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 15 Gru 2021 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Btw kontrole sa b. sporadyczne, ale lepiej trzymac sie obowiazujacych przepisow. Nalezy tez pamietac, aby leki byly w orginalnym opakowaniu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 15 Gru 2021 18:01 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Ale tu: https://mohap.gov.ae/en/services/issue-of-permit-to-import-medicines-for-personal-use
jest napisane wprost, że: "This service is optional for travelers visiting the country who wish to obtain electronic approvals, as it is allowed for those coming to the country to take narcotic medicine and Psychotropics (Controlled medications) with them within the limits of a quantity that does not exceed the patient's need for a maximum period of three months."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 05 Cze 2022 10:32 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Proszę o podpowiedź.
Mam przesiadkę w Dubaju (oba loty Emirates z terminalu nr 3). Na przesiadkę w Dubaju mam 10 godzin i nie chcę w środku nocy opuszczać lotniska (salonik i prysznic mi wystarczy). Docelowo lecę do Indonezji i tam lepiej jest przywieźć alkohol ze sobą niż kupować bardzo drogi na miejscu.
Wariant nr 1: Czy mogę kupić alkohol na lotnisku w Warszawie, "tranzytować" go w Dubaju i dowieść do miejsca docelowego? Czy też w Dubaju będę miał odprawę bezpieczeństwa i napojów nie będę mógł wnieść na odprawę?
Czy też wariant drugi: alkohol kupić na lotnisku w Dubaju (byłem tam w lutym, ale nie zainteresowałem się tematem alkoholu na lotnisku). Stąd pytanie: ile kosztuje "whiskacz" na lotnisku w Dubaju? Może ktoś pamięta.
Edit: W innym wątku znalazłem, ze alkohol musi być odpowiednio zapakowany, z widocznym paragonem. Jak do tego podchodzą na lotnisku w Dubaju?
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 14 Lis 2023 11:10 

Rejestracja: 14 Lis 2023
Posty: 9
Normalnie wrzuciłem flaszkę 0,7 wódki do bagażu rejestrowanego i no problem.
Inna kwestia że normalnie są monopolowe w Dubaju (African Eastern lub MMI - wystarczy wrzucić w google maps i znajdzie lokalizację). Całkiem sensowne ceny i wybór alkoholi z całego świata.
Zakup bez problemu (oczywiście paszport potrzebny).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group