Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Sty 2019 22:35 
Awatar użytkownika

platynowy
eskie napisał(a):
W pozostałych Emiratach (oprócz Emiratu Szardża, w którym posiadanie alkoholu jest nielegalne i ścigane z urzędu, także niedozwolone przewożenie w samochodach w podróży przez Emirat Szardża !) [/u]

Nie dokladnie, po przylocie do Sharjah jest sklepik alkoholowy na lotnisku, mozna zakupic co trzeba, ale konsumpcja dopiero w pokoju hotelowym. :)
Testowalem, gdyz dosc czesto jestem w Emiratach. :D

Z Kiruny na Socotrę
Afryka/Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW.
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 04 Lut 2019 21:45 

Loty: 46
Kilometry: 96 465
Laduje na terminalu 1 z UIA, po przejściu kontroli paszportu wiem ze sa sklepy, kantory itd. ale czy zakupie tam alkohol w sklepie?
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 23 Mar 2019 21:29 
Awatar użytkownika

https://www.mofa.gov.ae/EN/DiplomaticMi ... cation.pdf
https://www.expatwoman.com/dubai/guide/ ... ai-and-uae

Ciekawe, czy za posiadanie krakowskiego obwarzanka z makiem można mieć problemy...
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 22 Maj 2019 10:50 

Loty: 21
Kilometry: 43 694
Dzisiaj czytałem artykuł o Polaku, którego skazano na dożywocie za narkotyki, ale po interwencji Konsulatu uniewinniono go (ale ponad rok odsiedział).
Często się zdarza, że policja podchodzi do randomowych osób i oskarża ich o posiadanie/handel/branie narkotyków, pomimo że w ogóle nie miało się kontaktu z narkotykami?
Czy takie artykuły są grubymi nićmi szyte?
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 01 Gru 2019 15:55 

Loty: 26
Kilometry: 55 708
niebieski
Czy ktoś miał problem z połączeniem się ze stroną mohap (Ministerstwo Zdrowia)? Od wczoraj strona nie hula, a pilnie potrzebuję zaświadczenie o możliwości przewozu leków.
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 01 Gru 2019 16:44 
Awatar użytkownika

srebrny
-- 01 Gru 2019 13:42 --

pavlo181 napisał(a):
Dzisiaj czytałem artykuł o Polaku, którego skazano na dożywocie za narkotyki, ale po interwencji Konsulatu uniewinniono go (ale ponad rok odsiedział).
Często się zdarza, że policja podchodzi do randomowych osób i oskarża ich o posiadanie/handel/branie narkotyków, pomimo że w ogóle nie miało się kontaktu z narkotykami?
Czy takie artykuły są grubymi nićmi szyte?

są grubymi nićmi szyte (podobnie jak sporo historii o ZEA tu na forum), choć to że często wyrywkowo biorą pasażerów na kontrole w UAE, czy to Dubaj czy Abu Dhabi, to fakt .
Źródło informacji: pracowałem przez ładnych parę lat w firmie która robiła sporo interesów w UAE, sam byłem wielokrotnie, inni ludzie w firmie zrobili pewnie łącznie kilkaset lotów między BCN a UAE. Firma była niewielka, znaliśmy się wszyscy w miarę dobrze i o wszystkich 'grubszych' / ciekawszych historiach na pewno bym wiedział

-- 01 Gru 2019 13:44 --

kostek77 napisał(a):

Pozwolę sobie na mały offtop ale lecąc do Dubaju kilka osób przestrzegało mnie (nie będąc nigdy w Dubaju) przed wyjazdem zasypując mnie publikacjami i informacjami jakie to niebezpieczne miejsce np.: na temat kobiety którą nie tak dawno aresztowano na lotnisku za rzekomo wypicie niewielkiej ilości wina w samolocie. A prawda była taka, że nagrywała smartfonem kontrolę graniczną (czego nie wolno robić) i jeszcze się przy tym awanturowała, że ona prowadzi video-bloga. Sam byłem świadkiem, spacerując po Al Seef, sceny awanturującej się kobiety z ochroniarzem, która na cały głos krzyczała po angielsku że ona jest białą kobietą chrześcijanką i MUSI się natychmiast napić lampkę białego wina. Ochrona grzecznie ją poprosiła o opuszczenie strefy Al Seef. A jak ona przekaże tę sytuację znajomym?
Koniec OT

o, wreszcie jakiś konkretny mythbuster a nie kopiowanie linków do artykułów z Faktu czy SE
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 12 Maj 2021 13:54 

Loty: 44
Kilometry: 65 890
srebrny
Co prawda nie leki, nie alkohol, ale co do zasady w ZEA hazard tez jest zakazyny wiec wydaje mi sie pytanie calkiem zasadne. Jak myslicie przejdzie przewiezienie do Dubaju zestawu zetonow do pokera?

[ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości