Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dubaj - kilka pytań
#1 PostWysłany: 29 Lis 2016 11:35 

Rejestracja: 13 Lip 2014
Posty: 30
Witam!

Wybieramy się z żoneczką i 5-letnim synem do odpoczynek do Dubaju 30.12-8.1. Mam kilka pytań:

1. Gdzie najlepiej wymienić walutę? Mam funty i złotówki, co wziąć?
2. Z racji oczywistej staramy się zorganizować pobyt przede wszystkim pod kątem małego, ale żeby i jego starzy mieli trochę frajdy ;-), myślałem o takich atrakcjach:
- Wild Wadi Park;
- Aquaventure Waterpark (+ The Lost Chambers warto?);
- plażowanie (poleci ktoś z 2-3 czyste i piaszczyste plaże?);
- Burj Khalifa (czy warto uderzać na 148p?) (+ Dubai Aquarium??)
- taka fanaberia - Ski Dubai?

Każdą z nich chciałbym opękać innego dnia, co by było zajęcie podczas pobytu. Czy coś jeszcze polecicie? Nie mamy budżetu na loty helikopterem czy tym wodnym samolotem, niekoniecznie interesują nas safari i wioski arabskie.

Pytanie dodatkowe w związku z atrakcjami - co robić 31. grudnia? :) Mogę się jedynie domyślać, że wszędzie będzie pełno ludzi. Czy wykorzystać ten dzień na plażowanie, czy coś innego.

3. Na necie jest o tym trąbione w wielu miejscach, ale informacje są nieco sprzeczne i nie do końca dla mnie jasne - chciałbym doprecyzować. Czy Panowie i Panie mogą po mieście chodzić w krótkich spodenkach z widocznymi kolanami? Czy ramiona muszą być zasłonięte? I ostatnie - czy kobieta może chodzić po ulicach bez towarzystwa faceta?

Pozdrawiam, z góry dzięki za pomoc.
Łukasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 29 Lis 2016 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Najlepiej wymieniać dolary ale z tych walut, które masz to bierz funty. Walutę wymieniaj na mieście, np na głównych stacjach metra, chociaż po za lotniskiem wielkich różnic kursowych nie ma.
O atrakcjach poczytaj sobie, bo każdy ma inne oczekiwania, dla mnie największa atrakcją jest dzielnica Deira.
Co do ubrania to na plaży widać nawet dziewczyny w stringach bo Dubaj rządzi się troszkę innymi prawami, podobnie ubiór na mieście, kolana spokojnie można mieć odsłonięte, ramiona również, aczkolwiek lepsza jest koszulka z krótkim rękawkiem ze względu na wszechobecną klimatyzację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Lis 2016 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
Z wymianą pieniadza nie ma problemu - każde centrum handlowe ma kantor. Kursy są zbliżone, raczej nie rąbią.

Waluty - wiadomo, najlepiej widziany dolar amerykański ale z Euro też nie ma problemu. Kursy rozsądne.

Można też powiszechnie płacić kartą, np. za komunikację miejską czy taksówki.

W kwestiach obyczajowych Dubaj jest naprawdę luźny - bez strestu.

Plaża - publiczna obok parku wodnego i hotelu Burj Al Arab. To chyba najpopularniejsza, jest spoko.

Burj Khalifa - sztos, warto wjechać na górę, tylko bilety kup wcześniej przez Internet.

dla odważnych: SkyDive Dubai lub XLine :D

a poza tym Dubaj to szoping...
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Lis 2016 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
- Plażowanie (poleci ktoś z 2-3 czyste i piaszczyste plaże?):

>Plaża przy Burj Al Arab
>Plaża przy Dubai Marinie (te dwie mają piękną, czystą wodę)
>Al Mamzar Beach Park (wstęp 5AED, ale dobrze zagospodarowana plaża i park)

- Burj Khalifa (czy warto uderzać na 148p?) (+ Dubai Aquarium??)

Jeśli chodzi o Burj Kalifę to na 148 nie wjezdżałam, ale z 125/124 i tak są niezłe widoki, a co do Dubai Aquarium to nie polecam. Dobrze, że nie kupiłam biletów przez Internet bo byłabym niezadowolona - z Dubai Malla widać całą ścianę, a płaci się w zasadzie za przejście tunelem - który jakiś super długi nie jest.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Lis 2016 12:18 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Macie pełne 7 dni wypoczynku więc na waszym miejscu po nowym roku wyskoczyłbym na 2 dni do Abu Zabi...
Niedaleko,sprawny dojazd i na pewno nie będziecie się nudzić :)
Punkty obowiązkowe to

Sheikh Zayed Mosque- Robi niesamowite wrażenie..
i oczywiście Ferrari World :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Lis 2016 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Najlepsza plaża jest obok Dubai zoo, naturalny czysty piasek w przeciwieństwie do Mariny i okolic Burji Al Araba, a do tego mało ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Lis 2016 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Złotówek raczej nie wymienisz ;) Najlepszy kurs na dolary.

Waterpark warto, sprawdź czy ktoś z Was nie ma urodzin do tygodnia przed wizytą, można zaciągnąć urodzinowy voucher, uprawniający do wejścia za darmo dla 1 os.

148 piętro moim zdaniem za duża różnica w cenie.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Lis 2016 16:00 

Rejestracja: 13 Lip 2014
Posty: 30
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

Wezmę zatem funty, bo taką walutę posiadam, a bez sensu wymieniać w PL na USD, a następnie po raz drugi w Dubaju na dirhamy. Czy kurs lotniskowy różni się od miastowego?

Pytałem o temat ubrań, bo to w końcu kraj muzułmański i baliśmy się, że od nowa garderobę będzie trzeba się zaopatrywać :-) Ale mam dodatkowe pytanie - obiekty sakralne - mężczyzna w długich spodniach + koszulka z rękawkiem? A kobieta / dziecko?

Plaże - ok. Skorzystamy na pewno.

Dubai Aquarium - dzięki.

Shopping - a jak realnie wygląda kwestia cen ciuchów czy elektroniki? Coś można i warto kupić taniej niż w PL?

Parki wodne - dzięki za podpowiedź z urodzinami. Tak się składa, że ja mam 31.XII, a synek 3.I. Chętnie bym w tego sylwestra skorzystał, tylko cały czas się boję, że będzie DUŻO ludzi w takich atrakcjach :(

148 piętro - tak sądziłem, różnica jest spora, chyba będziemy woleli spożytkować tę walutę na inną atrakcję.

Razem napisał(a):
Macie pełne 7 dni wypoczynku więc na waszym miejscu po nowym roku wyskoczyłbym na 2 dni do Abu Zabi...
Niedaleko,sprawny dojazd i na pewno nie będziecie się nudzić :)
Punkty obowiązkowe to

Sheikh Zayed Mosque- Robi niesamowite wrażenie..
i oczywiście Ferrari World :)

Abu Zabi - nie myślałem, ale czemu nie. Rzeczywiście mamy pełen tydzień do zagospodarowania, jak będzie trzeba, to się pójdzie drugi raz np. do któregoś parku wodnego, żeby się smyk nie nudził, ale Abu Zabi to fajny pomysł. Czemu aż dwa dni? Te dwie atrakcje, które wymieniłeś, to najsensowniejsze pozycje, rozumiem, że nie jedyne? Dokładając dojazd w jedną i drugą + przemieszczenie się po mieście + jakieś posiłki = to chyba jest do ogarnięcia spokojnie w jeden dzień??

Dodatkowe pytanie - jak najlepiej dostać się z Dubaju do Abu Zabi (w godzinach wczesnych)?


panprofesor82 napisał(a):
[...]dla mnie największa atrakcją jest dzielnica Deira[...]

Rozwiniesz temat?


Pytanie, które zapomniałem zadać - decydować się na wynajęcie auta?

Pozdrawiam,
Łukasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Lis 2016 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Szczerze powiem, że meczety nie są zbyt urodziwe w porównaniu na Naszymi Świątyniami więc szkoda czasu.
Deira to stara dzielnica Dubaju po prawej stronie zatoki gdzie znajdziesz mieszankę kulturową z całego świata, o wiele ciekawsza niż centra handlowe typu Dubai Mall, Marina lub okolice Burji Al Araba. Miejsce w pełni bezpieczne pomimo, iż człowiek na początku czuje niepewność, do tego ceny jedzenia bardzo przyjemne, duży kebabik 10-12 AED, soki z mixowanych owoców mango, avocado, kiwi po 10 AED, a rano ichniejsza pyszna herbatka ze skondensowanym mlekiem za 1 AED :D
Elektronika i ciuchy droższe niż w PL, na pamiątkę kup sobie egzotyczne artykuły spożywcze ewentualnie perfumy. Ostatecznie podróbki iphone 7 za 500AED ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Lis 2016 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
LukaszCz napisał(a):
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

Parki wodne - dzięki za podpowiedź z urodzinami. Tak się składa, że ja mam 31.XII, a synek 3.I. Chętnie bym w tego sylwestra skorzystał, tylko cały czas się boję, że będzie DUŻO ludzi w takich atrakcjach :(



Cały tydzień po urodzinach :) 3,4,5,6 stycznia masz 2 wejściówki gratis ;)
http://www.aquaventurebirthday.com
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Lis 2016 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Polecam ktoregos wieczora odwiedzić Dubai Marine.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Lis 2016 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Dodatkowe pytanie - jak najlepiej dostać się z Dubaju do Abu Zabi (w godzinach wczesnych)?
autobus 101 ze sracji metra Ibn Battuta



Pytanie, które zapomniałem zadać - decydować się na wynajęcie auta?
ja bym się nie odważył ... parkowanie to niezły kłopot, a trzypoziomowe skrzyżowania oraz drogi w mieście z sześcioma pasami w jedną drogę to nie lada wyzwanie :shock:

palża ??
zdecydowanie polecam Al Mamzar Beach Park - dojazd autobusem pod sama bramę parku - oprócz plaży, parku, masz niewielkie kioski/sklepiki z przekąskami i piciem oraz dwa baseny w cenie wejścia + place zabaw dla dzieci
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Lis 2017 13:34 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Pytanie do tych co byli w Mariocie na 52 piętrze.Czy może to być alternatywą dla Burj Khalifa?Jaki widok, jaka najlepsza pora,czy kawa tamże jest droższa od wjazdu na Burj Khalifa? Jakieś inne budżetowe opcje na zobaczenie Dubaju z góry?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group