Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 22 Sty 2018 15:08 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Ale on ma swojego mercedesa przystosowanego do podrozy i chce nim przejechac do Dubaju. Wszystko fajnie, moze i w nim spac, ale z tego co widziałem mapę nie tak prosto tam dojechac. Rozumiem ze przez Turcje? Syrie mijasz? Irak?

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#62 PostWysłany: 22 Sty 2018 15:40 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Markus12 napisał(a):
... jaki bym miał powód trelować...

ferie są... wszyscy koledzy z klasy gdzieś pojechali to się nudzę i treluję...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 22 Sty 2018 15:55 

brzemia napisał(a):
... z tego co widziałem mapę nie tak prosto tam dojechac...

Nie siej defetyzmu, za Białymstokiem skręci w lewo, a potem to już z górki - wjedzie do Arabii Saudyjskiej od strony Izraela, zatrzyma się na nocleg w Medynie a potem już tylko Sheikh Al Zayed Road i jest na miejscu.
Góra
 PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 22 Sty 2018 16:06 

Przez Bialorus, Moskwe potem na dol przez Kazakhstan, Turkmenistan i Iran a z tamtad za 100$ jest prom z Bandar Abbas.
Jak pojedzie w zimie to namrozi lodu w Moskwie wiec bedzie w sam raz na Dubaj :)

Ja uwazam ze trip ciekawy ;)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Dubaj - ile pieniędzy
#65 PostWysłany: 22 Sty 2018 16:27 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
Jakby jechał przez Arabię Saudyjską to tu jest taryfikator mandatow
Image
Lashes to są baty (kara cielesna)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 22 Sty 2018 16:46 

spiggy napisał(a):
Lashes to są baty (kara cielesna)

Przyłoży "lud" co to w stanach kupił i pojedzie dalej. Nie zniechęcajcie człowieka.
Góra
 PM off  
      
#67 PostWysłany: 23 Sty 2018 00:41 

Rejestracja: 17 Kwi 2016
Posty: 21
Jeśli chodzi o wypożyczanie samochodu to nie miałem takiej potrzeby posiadam własny osobowy 2 lata temu byłem z synem w Izraelu i pożyczyłem skuter, ale okazało się, że za samochód było by trochę taniej, ale za późno się o tym dowiedziałem. Prawo jazdy zawodowe mam chyba więcej niż masz lat pół stanów przejechałem i część Europy wiem, że nie wierzysz, ale to twoja sprawa a nie moja po powrocie z Dubaju nakręcę filmik i puszę na You Tube to może wtenczas uwierzysz. Tak to nie jest głupie wybrać się do Dubaju, ale nie każdy może sobie na to pozwolić i nie każdy ma jaja, aby się odważyć to chyba jest główny powód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 23 Sty 2018 01:16 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Markus12 napisał(a):
po powrocie z Dubaju nakręcę filmik i puszę na You Tube to może wtenczas uwierzysz. .

A tak w ciebie wierzyłam :) A teraz mi tu piszesz,że filmik z Dubaju nakręcisz dopiero po powrocie ,to Dubaj w Polsce zbudujesz i... lud to kupi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 23 Sty 2018 02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1702
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
spiggy napisał(a):
Jakby jechał przez Arabię Saudyjską to tu jest taryfikator mandatow
Image
Lashes to są baty (kara cielesna)


Większość to są kary finansowe połączone z więzieniem :/

PS. O co chodzi z tym brakiem Prawa Jazdy za 300SR? TO jest całkowity brak czy brak Prawa Jazdy podczas kontroli?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 23 Sty 2018 03:07 

Rejestracja: 17 Kwi 2016
Posty: 21
-- 23 Sty 2018 01:51 --

No teraz tego nie rozumiem czy ty umiesz dobrze czytać, co ja napisałem może ty chcesz abym nagrał filmik jadąc do Dubaju przed wyjazdem no to spróbuj zrobić filmik przed swoim weselem to maube you can go back to the futuer. Through something else Ja napisałem, że Dubaj w Polsce zbuduję i lud kupię w Polsce to, jeśli umiesz dobrze czytać to poczytaj a jeśli nie to trochę się jeszcze poucz czytać, jeśli tak napisałem to chyba byłem pijany.
Myślę, że nie ma sensu prowadzić takiej rozmowy, ponieważ szkoda czasu
Mam wiele innych spraw na głowie wcale nie maślicie wieżyc i nie mam zamiaru wam tego udowadniać przed wyjazdem. Podaj e-mail to ci nie domiaru wyślę filmik z Izraela.

-- 23 Sty 2018 02:07 --

Ok może i tak napisałem że filmik nagram po powrocie ale nie o to chodziło że mnie zrozumiałeś lub nie zrozumiale napisałem po powrocie wystawię filmik na YouTub małe nie porozumienie mogłem myśleć inaczej a napisałem z inną myślą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 23 Sty 2018 04:31 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Markus12 napisał(a):
Myślę, że nie ma sensu prowadzić takiej rozmowy, ponieważ szkoda czasu


Ja z zaciekawieniem czytam każdy Twój post. Ciekawie piszesz, więc liczę na ciekawe relacje i filmy. :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 23 Sty 2018 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
spiggy napisał(a):
Jakby jechał przez Arabię Saudyjską to tu jest taryfikator mandatow
Image
Lashes to są baty (kara cielesna)

Btw
Ile by w Polsce problemów odeszło gdyby był taki rygorystycznie przestrzegany taryfikator?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 25 Sty 2018 10:28 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
Martinuss napisał(a):
PS. O co chodzi z tym brakiem Prawa Jazdy za 300SR? TO jest całkowity brak czy brak Prawa Jazdy podczas kontroli?

calkowity brak to 900 SAR
brak prawa jazdy przy kontroli lub prawo jazdy niewazne to tylko 300 SAR

podoba mi sie ostatnia pozycja - nawet jako pasazer jadac z idiota za kolkiem idziesz do pudla i dostajesz baty :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 25 Sty 2018 22:30 

@cccc
Po prostu dyskusja jest utrzymywana w konwencji narzuconej przez kol. @Markus12, który postanowił udać się Mercedesem z Białegostoku do Dubaju.
Wiesz, podrzucamy pomysły jak łatwo i bezpiecznie dotrzeć do celu. No bo w sumie fajnie byłoby wjechać do KSA przez przejście drogowe w okolicy Eljatu. Nie ma go na mapach, ale mój kolega skorzystał z bezinteresownej pomocy tubylca i imieniu Moses, który to nie tylko zaprowadził ich pod przejście z Arabią Saudyjską, ale też załatwił uproszczoną procedurę przekroczenia granicy, wołając do Saudów:
- Let my people go!
Poradził też nakleić na auto znaczek Ichthysa, co znacząco ułatwiało poruszanie się po drogach KSA. A jak Saudowie zobaczyli na lusterku wisiorek z podobizną Św. Krzysztofa, to pozwolili podjechać pod sam Black Stone.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 26 Sty 2018 00:35 

Rejestracja: 17 Kwi 2016
Posty: 21
No tak wiem dyskusja się rozwiązała, ale wystąpił pewien problem może częściowo z mojej winy, ale każdy może popełnić błąd i myśleć, co innego i napisać nie zrozumiale, ale jeśli ktoś posiada trochę jakiejś inteligencji to może domyśleć się ze nikt nie nakręci filmiku przed wyjazdem. No trudno nikt mi nie myśli wierzyć Nie bardzo rozumiem czy to, co opisałeś to dotyczy do mnie czy opisujesz o kimś. Napisałeś Puść moich ludzi, do jakiej granicy Dubaj ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 25 Paź 2018 23:48 

Rejestracja: 17 Kwi 2016
Posty: 21
Witam
Tych, którzy nie wierzyli, że dojadę do Dubaju. Właśnie wróciłem z tej wycieczki i jakoś się udało, owszem miałem parę drobnych problemów z wyciekiem paliwa, ale w Iranie bardzo szybko ogarnęli, ale mimo tego było warto nic litr paliwa kosztuje 7 gr tak siedem groszy tak można jechać niczego nie żałuję, Zrobiłem prawie 13 tyś km. W Iranie fajnie się jechało zapłaciłem 10 zł za przekroczenie szybkości, ale nikomu bym nie radził wjeżdżać w ronda to tragedia. Co było ciekawe i uciążliwe to jazda przez Turcję Jechałem blisko Iraku i co 10 km były kontrole żandarmerii wojskowej w obie strony przez jakieś 100km przeszukiwali samochód? Pytali gdzie jadę i po co. Wpuszczali psa do samochodu po powrocie z Iranu i szukali prochów na autostradzie nawet mysz się nie wyślizgnie. Każdemu polecam jechać do Iranu, ale samolotem, ponieważ samochodem się nie opłaca za karnet zapłaciłem 30 tyś bez względu, co by nie było samochód musi wrócić do kraju trzeba się bardzo pilnować, ponieważ bez samochodu nie wyjedziesz do Polski. W Iranie jedzenie jest bardzo tanie jest bardzo bezpiecznie. Hotele kosztują grosze za Hotel w Teheranie 5 gwiazdek dla dwóch osób kosztuje 100 zł gdzie w Europie trzeba by było zapłacić jakieś 1500 zł lub więcej. Spałem w Hotelach, ponieważ nie było opłacalne spać w samochodzie z powodu tanich Hoteli i zbyt wysokiej temperatury. TAXI za przejazd 6 km kosztuje 70 groszy. Jak na początek wysyłam parę filmików? Jak będę miał trochę czasu to wyślę link z całej podróży, ponieważ wszystko był nagrywane z kamerki samochodowej? I muszę to jakoś połączyć w całość. W Dubaju jeździłem metrem i spałem w Hotelu, ponieważ nie miałem ubezpieczenia OC a było zbyt drogie a temperatura w dzień wynosiła 40 stopni i 100% wilgotności a w nocy jakieś 36 a woda w zatoce perskiej była tak ciepła, że przy nagrzanej skaże ciała nie była odczuwalna różnica wchodząc do wody myślę, że miała jakieś 35 lub 36 stopni.
Wysyłam link z ronda w Iranie i parę filmików nagranych z telefonu.
Wysyłam dane do bloga YouTube Themateusz535 resztę, dodam następnym razem.

Hotel Iran 1

Dubaj Zatoka Perska 6

Dubaj Zatoka Perska

Iran 6

Iran

Turcja

Rywiera Turecka

Ruch uliczny w Iranie

Techeran 1

Techeran 2

Techeran 3

Techeran 4

Techeran 5
https://zapodaj.net/3c8cbfe672f3e.jpg.html Hotel Dubaj
https://zapodaj.net/0cf2476ace104.jpg.html Mój samochód w naprawie Iran
https://zapodaj.net/69a2b347010f1.jpg.html Irański samochód
https://zapodaj.net/da4ede6481eb5.jpg.html Dubaj Zatoka perska
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 26 Paź 2018 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 145
niebieski
Wszyscy się śmiali, a to była prawda xD

Załączniki:
234952_print-trimmed-1.png
234952_print-trimmed-1.png [ 105.67 KiB | Obejrzany 1006 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 26 Paź 2018 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Markus12, a czy zwiedzaliscie atrakcje turystyczne, mam na mysli poza hotelem, ulicami, ruchem ulicznym, rondami i plaza?
Ten 5* hotel z Teherenu to wyglada zewnetrznie jakby mial najwyzej 2,5-3*. ;)
Btw filmiki przypominaja dziela K+T, szczegolnie te podtexty. :D
Anyway, pozdrawiam i gratuluje wyprawy!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 26 Paź 2018 00:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
W Dubaju jeździłem metrem i spałem w Hotelu, ponieważ nie miałem ubezpieczenia OC a było zbyt drogie

To jak tam wjechałeś autem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 26 Paź 2018 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Wybaczcie offtop, ale... :shock: Nie wierzyłem, że to tak na poważnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group