Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Lis 2016 17:52 

Rejestracja: 13 Maj 2016
Posty: 21
Mógłby ktoś podać aktualne kursy euro i dolara ma moejscu? Bo w ostatni tydzień sporo złotówka spadła do dolara więc bardziej może się opłacać wziąć euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 26 Lis 2016 13:14 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Podbijam pytanie kolegi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Lis 2016 20:50 

Rejestracja: 28 Lut 2016
Posty: 6
dolar ~3,60
euro ~3,70
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 28 Lis 2016 10:11 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Jakby ktoś zastanawiał się jeszcze czy zabrać euro czy dolary...

Załączniki:
20161119_135531.jpg
20161119_135531.jpg [ 202.55 KiB | Obejrzany 1966 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 28 Lis 2016 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Fuzbal napisał(a):
dolar ~3,60



eeee

biorąd pod uwagę że:
https://en.wikipedia.org/wiki/United_Ar ... tes_dirham [sprawdź 'exchange rates']

to trochę niski ten kurs podałeś :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Lis 2016 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Hmm, odpowiedz sobie na pytanie, ile PLN bys zabrala na taki sam okres do Sopotu? tak zeby "zyc" jak to opisujesz czyli bez zbednego oszczedzania.
To dla mnie taki odnosnik, bo to podobne kwoty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Sty 2018 23:21 

Rejestracja: 17 Kwi 2016
Posty: 21
Witam
Wybieram się do Dubaju może ktoś się orientuje jakie są ceny paliwa i cen jedzenia w sklepach spożywczych.
Poz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Sty 2018 00:57 

Wszystko to o co pytasz jest do wyszukania w necie. Jednak dużo cen robi się nieaktualnych bo od nowego roku wprowadzili jedynie 5%VAT. Kolega u którego byłem rok temu mówi ,że już drożeje w sklepach ,jednak są to znikome podwyżki. Generalnie to możesz porównać ceny marketowe do polskich z wyjątkiem owoców i alkoholu /piwa/ którego i tak nie ma wszedzie. Bilet na wszystkie komunikacje w mieście to ok 6 zł a całodobowy 23 zł. Benzyna niecałe 2 zł/l
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Sty 2018 01:40 

Rejestracja: 17 Kwi 2016
Posty: 21
Dzięki za info no tak w necie może być wiele informacji na ten temat ale jest wiele nie jest aktualnych.
Martwię się trochę z jednego powodu jakie będą temperatury w nocy ponieważ wybieram się busem a na postoju nie ma klimy,Mam nadzieję że znajdę gdzieś na pustyni miejsce parkingowe.
Poz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Sty 2018 10:14 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 6
Byłem w 2017 i za 7 dni z przelotami z wizzair, noclegami, wstępy i wydawaniem na przyjemnosci na miejscu wydałem około 1500zl od osoby. A byłem 3dni w Dubaju i 4 w Abu Dhabi(Sheraton Khalidya z basenem na dachu). Pamiętam że pamiątkowe koszulki kupiłem z żoną w sklepie w Abu Dhabi w centrum za 5zł szt... oraz dlugie spodnie jeans za 15zł ponieważ nie chcieli mnie wpuścić do Emirates Palace bo zabrałem na wyjazd same krótkie.
Jedzenie również śmiesznie tanie np. shawarma 10zl albo w indyjskiej restauracji pół kilo mięsa z ryżem takimi naleśnikami jak sa zawijane mc wrapy w mcdonaldzie i do tego 3 talerze z sosami sałatkami i chlebkami a na koniec jeszcze herbatka gratis i to wszystko za 50zł.
Jeździłem głównie metrem i autobusami a z konieczności na krótkich odcinkach taxi.
Taxi zaczyna naliczanie od 4zł i z każdym km rośnie.
Pamiętam że od stacji metra do Miracle Garden jechałem około pół godziny i zapłaciłem coś 35zł
Z Dubaju do Abu Dhabi bardzo wygodny autobus 50zł za 140km
Na metro wyrabiałem srebrną karte bo najbardziej się opłacała
Drogich atrakcji unikałem bo w sumie mnie nie interesowały ale wiem że można kupić zniżkowe kupony z "Entertainer Dubaj"
Miejsca które odwiedziłem są opisane pod tym linkiem , nie ma tam wszystkiego bo dużo zdjęć robiłem ale warto zobaczyć

nasze-filmiki-z-podrozy,189,17941?start=800#p1030569



.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Sty 2018 01:35 

Rejestracja: 17 Kwi 2016
Posty: 21
Dzięki za info fajnie to wszystko opisałeś, to znaczy za 1 osobę wydałeś za obiad 50 zł czy za 2 osoby? Jeśli za osobę to nie jest tak tanio no chyba że to jakaś wypasiona restauracja jeśli tak to co innego. Bo ja mam zamiar być jakieś 30 dni i wydawać 50 zł na same obiady to kupę kasy by wyszło. Interesuje mnie jaka jest temperatura nocą czy da się spać bez klimy ? czy to prawda że policja jeździ wypasionymi furami. Czy widziałeś jakąś wypożyczalnię Quadów aby poszaleć po pustyni myślę że się raczej tym nie interesowałeś czy wykupywałeś jakieś ubezpieczenie zdrowotne jeśli tak to gdzie i ile kosztowało?
Dzięki za info
Poz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Sty 2018 11:31 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 6
Byłem w maju i zdecydowanie było za ciepło więc z wielu atrakcji zrezygnowałem na miejscu, po 3 dniach miałem wrażenie że dostałem udaru cieplnego, chcielismy zobaczyc jak najwiecej w pierwsze dni i to nas zgubilo. 40 stopni w cieniu to naprawde dużo. W nocy bez klimy ciezko będzie.
Zależy głównie od hotelu bo w tanszych sa stare głośne klimatyzatory a w lepszych np.Sheraton ma centralna klimatyzacje więc jest cisza jak makiem zasiał.
Ja w tanszym noclegu miałem problem zasnąć bo albo halas klimy swojej albo jak otworzylem okno to halas z ulicy i dodatkowo innych klimatyzatorow.
Brałem opcje wypożyczenia auta i poświęciłem na to cały dzień w okolicy meczetu Musalla Al-Eid jest ich tam sporo ale stan, podejscie obsługi i wysokość depozytu zniechęciły mnie ostatecznie. Quadów nie widziałem, pewnie trzeba szukać w innych miejscach.
50zł to tyle co na zdjęciu widać w sumie to 6 osób by się najadło
Prawde mówiąc to można też wydać 500zł za danie albo 50zł za hamburgera ale ja bez problemu znalazłem tańsze alternatywy

Załączniki:
4.jpg
4.jpg [ 180.11 KiB | Obejrzany 1095 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 198.66 KiB | Obejrzany 1095 razy ]


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Sty 2018 13:41, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 15 Sty 2018 23:07 

Rejestracja: 17 Kwi 2016
Posty: 21
Dzięki za info sprawa jest taka ja wybieram się Mercedesem i mam 2 łyżka kuchnię i to wszystko co w busie posiadam. Do ubikacji będę chodził gdzieś do hotelu lub na pustynię grylla mam gazowego i kuchenkę gazową to zawsze będzie taniej jeśli chodzi o obiady ale nie mówię że do jakiejś restauracji zaglądnę. Ale planuję być gdzieś około miesiąca, wybieram się gdzieś 10 go sierpnia ale to jest tak na dzień dzisiejszy przewidywany a jak będzie to zobaczę. Jeśli chodzi o samochód to będę swoim jeździł to mi odpada wypożyczalnia. I zatrzymam się jeszcze na jakieś tydzień w Iranie. Może się orientujesz gdzie na wszelki wypadek się ubezpieczyć w razie czegoś bo to rożnie bywa ? może i bym miał więcej pytań ale to to bez znaczenia nie będę ci głowy zawracał.
Dzięki jeszcze raz.
Poz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 16 Sty 2018 10:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 16 Sty 2018 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Spać w puszce na pustyni w lecie?
7.08.2017 46°C
Przeczytaj to zdanie i odpowiedź sobie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 18 Sty 2018 17:43 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 6
@ukiuki mbank to akurat nieźle sobie liczy. Za GBP ponad 40gr więcej za 1.

Przy okazji pytałeś o vouchery. Są dalej aktualne, trzeba je wykorzystać do końca lutego. Bilet może oczywiście być na późniejszy termin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Sty 2018 18:48 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
Markus12 napisał(a):
Dzięki za info sprawa jest taka ja wybieram się Mercedesem i mam 2 łyżka kuchnię i to wszystko co w busie posiadam

jesli naprawde tam jedziesz w sierpniu to kuchnia ci niepotrzebna
spokojnie usmazysz jajka na maske samochodu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 18 Sty 2018 22:20 

Rejestracja: 17 Kwi 2016
Posty: 21
No tak chyba maż rację jeszcze się namyślę może pojadę później byłem na Dominikanie 2 razy to o 8 rano 27 stopni to wiem co to znaczy temperatura, Nie orientujesz się gdzie wykupić jakieś ubezpieczenie zdrowotne na wszelki wypadek tak aby tam było ważne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Sty 2018 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Czy mam już iść po popcorn?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Sty 2018 10:04 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 70
Loty: 88
Kilometry: 191 861
Markus - byliśmy w pierwszej połowie kwietnia i w nocy temp była ok 26 stopni, także w sierpniu ten tego....
Benzyna - za cały bak tej niższej oktanowo (nie pamiętam dokładnie ale chyba inne wartości niż 95 i 98 były...) zapłaciliśmy ok 50 pln.
Ceny są bardzo zróżnicowane niektóre dużo wyższe, niektóre bardzo niskie - butelka wody z automatu pamiętam że była śmiesznie tania (1dirham?), lody - najdroższe jakie kiedykolwiek jedliśmy (za 4 gałki przy wejściu na Burj Kalifa zapłaciliśmy koło 100PLN, ale dzieciom odmówić po prostu nie mogliśmy po całym intensywnym dniu).
Uważaj na mandaty - najtańszy to ok 700PLN, jeżeli samochód z wypożyczalni trzeba doliczyć jakieś 10% - niestety nam przyszło obciążenie na kartę za rzekomo jazdę po buspasie (może któreś z tych ichniejszych znaczków to pokazywały?). Weź też pod uwagę, że jeżeli będziesz miał zdarzenie drogowe z rodowitym Emiratczykiem (nie mówię o przyjezdnych) to niezależnie od okoliczności jest to Twoja wina i Ty ponosisz konsekwencje (a oni po Dubaju jeżdżą jak wariaci takimi furami, że...). Nie wiem czy dobrze pamiętam ale za przejechanie na czerwonym świetle są trzy dni więzienia (tylko nie wiem czy nie za drugi taki występek).
Poza Dubajem (w innym mieście nie byliśmy to nie wiem) jeżdżą praktycznie same ciężarówy z materiałami budowlanymi i tam trzymają się raczej tych przepisowych 80km/h (auta z wypożyczalni często mają nawet ustawioną blokadę i pika nieznośnie jak jedziesz trochę szybciej).
W emiracie Szardża prawo jest najbardziej restrykcyjne i tam za wyjście np. w krótkich spodenkach kobieta dostanie mandat, Dubaj to jak europejskie miasto - różnorodność i tolerancja dla ubioru.
Polecam jeszcze raz dobrze przemyśleć pomysł wyjazdu i jego termin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group