Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lis 2019 21:16 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Witam, szczerze nie mam pojęcia co wybrać? Chcemy na wiosnę (może nawet być i do czerwca) wylecieć z żoną i dwójką dzieci 5 i 1 lat na 3-5 dni. Czy macie sprawdzone miejsca na takie wakacje samolotem? Wylot z Wrocławia, Katowic, Krakowa. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki i ślady które pomogą wybrać coś na ten wyjazd. Raczej nie leżakowanie tylko bardziej dynamicznie :)

Dziękuję,
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#2 PostWysłany: 18 Lis 2019 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
dynamicznie z jednorocznym bobo, czyli co wchodzi w grę?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lis 2019 09:00 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Już precyzuję: dynamicznie bo to duże słowo miałem na myśli nie siedzenie w hotelu itp. tylko zwiedzanie, przemieszczanie się. Może jakieś miasto przyjazne dzieciom? Głownie pod kontem atrakcji dla dzieciaka 5 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lis 2019 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Raczej żadne miasto nie jest przyjazne dzieciom, ale polecam Turyn. Ładne miasto, arkady gdy jest ostre słońce lub deszcz, blisko w Alpy do Aosty. Czyli zabytki i przyroda blisko. W Turynie jest też spory park z placami zabaw.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Lis 2019 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
patryk_travel napisał(a):
Może jakieś miasto przyjazne dzieciom? Głownie pod kontem atrakcji dla dzieciaka 5 lat.

eskie napisał(a):
Raczej żadne miasto nie jest przyjazne dzieciom, ale polecam Turyn.

jak nie jak tak
Zamiast Turyn - Turku, setki kilometrów ścieżek rowerowych po których możesz pchać wózek i brak krawężników :twisted:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Lis 2019 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Fo faktycznie @cypel wyjazd ultra atrakcyjny, kilka dni pchania wózka z uwieszonym 5-cio latkiem dostającym fioła z nudów.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Lis 2019 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
:lol: ;)
od biedy obok jest Naantali (Muumimaailma), może da radę nawet wózek dopchać nie biorąc autobusu
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lis 2019 10:35 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Dziękuję. Nie jestem zdecydowany z tego względu, że będzie to pierwszy lot młodego (1 rok). Córka 5 lat ma już za sobą 4 loty a wszystkie odbyła dopiero w wieku 3 lat wiec tutaj jestem spokojny.
Chcemy coś blisko i rodzinnie. Liczę na Wasze wsparcie jako rodzin które już coś mogą doradzić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lis 2019 10:58 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Zobacz liczne tematy w tym dziale - jest tam dużo porad (np. pierwszy lot ...). Z mojej strony w skrócie - 3-dni to mało, namęczycie się z przygotowaniami i transferami, co zabierze wam dużą część radości z podróży. Lepsze są miejsca, gdzie nie trzeba pokonywać dużych odleglości. Rocznemu dziecku w zasadzie wszystko jedno gdzie pojedzie :), ale popluskać jest zawsze fajnie (raczej w czerwcu niż w marcu). Ja wybrałbym jakąś wyspę - Maltę, Majorkę, Cypr - z bliższych. Kanary lub Maderę - z trochę dłuższym lotem. Pewnie inne też są fajne - ale na wymienionych byłem z dziećmi i nadają się na taki wypad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lis 2019 11:06 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Bari i półwysep Salento. Blisko, ładnie, znośnie cenowo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lis 2019 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
@patryk_travel zdecydowanie polece Malte - my bylismy z dzieckiem (1,5 roku) przez 5 dni i wyjazd naprawde udany, przez 5 dni jest co porobic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Lis 2019 14:02 

Rejestracja: 26 Lis 2015
Posty: 6
Loty: 71
Kilometry: 95 247
maarcin1938 napisał(a):
@patryk_travel zdecydowanie polece Malte - my bylismy z dzieckiem (1,5 roku) przez 5 dni i wyjazd naprawde udany, przez 5 dni jest co porobic

W zeszłym roku byłam z dziećmi w grudniu na Majorce, a w kwietniu na Kefalonii. W obu miejscach ok 20 stopni, piękne słońce. Dzieciaki na Kefalonii kąpały się morzu, codziennie inna plaża i byli zadowoleni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Lis 2019 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
To może Antalya w dowolnym terminie, ale minimum 5 nocy. Jest fajna cenowo oferta dla rodzin właśnie, dobre opinie o hotelu:
http://www.agoda.com/pl-pl/argos-hotel/ ... tspTypes=8
Kwestia zorganizowania przelotów jeszcze.

Załączniki:
ant2.JPG
ant2.JPG [ 75.53 KiB | Obejrzany 5769 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Lis 2019 14:28 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 666
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
W czerwcu kilka lat wstecz lataliśmy z dziećmi do Chorwacji lotnisko Dubrownik- ale spanie to w Cavtat 5 km od lotniska plus ścieżki do spacerowania z wózkiem, plaże do kąpania i nawet piasek był, pełno knajpek i pyszne lody. W jakiś dzionek można stateczkiem popłynąć do Starego Dubrownika i tam wmieszać się w tłum turystów -jak kto lubi i co. W wolnej chwili obok plaża i można pokąpać się, albo wjechać kolejką linową na górę. Jest jeszcze na jeden dzień wyspa Locrum obok, pełno pawi - dzieciaki pod wrażeniem , plaża w środku wyspy itp...
Teraz myślę o Budapeszcie z Poznania w jeden tydzień ferii ale dzieciaki już większe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Lis 2019 09:03 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Witam, dziękuję za Wasze propozycje :) Przystępuję do analizy miejsc :) Oczywiście wszystkie podróże planowaliście bez biura podróży? Ja do tej pory w takim planowaniu mogę pochwalić się zorganizowaniem wypadu na 8 dni do Dubaju 2 lata temu (wtedy family 2+1). Jeszcze raz dzięki, za zaangażowanie w pomoc. Na pewno będę jeszcze pytał na forum :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Lis 2019 09:44 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Polecę Cypr (są rozrywki dla dzieci - zoo, Camel Park, parki wodne w okolicy Agia Napa, można pozwiedzać i poleżeć na plaży, można też pójść w góry Troodos pod wodospad). W czerwcu to nawet upalnie może być, nawet na majówkę 30 st. może być (kolega tak rok temu trafił).
Polecę też lot do Aten i samochód i na Peloponez (3h jazdy) i nocleg w Tolo - super przyjemna plaża dla dzieci, łagodne wejście, końcem maja spokoje nie w tym roku kąpałam, morze miało 21-23 st., wieczorem wypad na lody do Nauplion i zwiedzenie twierdzy (dzieciaki lubią zaglądać w rożne zakamarki), podjechać do Epidavros czy rejs na Hydrę, po drodze też Kanał Koryncki i Agrokorynt. Jest co robić....

Można Chorwację, lot do Zadaru i tam masz sam Zadar, a samochodem plaże w Nin z leczniczym błotkiem i czymś jak piasek (długoooo płytko), wodospady Krka, uroczy Sibenik, Vransko jezioro ze ścieżkami rowerwowymi i punktami do obserwacji ptaków oraz Kamenjak (wspaniały punkt widokowy na pobliskie wysepki Kornati, na które można udać się w rejs).

Wszystko organizowałam sama....

Własnym samochodem byłam we włoskim Caorle na majówkę: super szerokie piaszczyste plaże, długo płytko, plaże z leżakami i bez też są dostępne, pełno muszelek, można iść na długie spacery brzegiem morza, place zabaw przy plaży, a w zasięgu Wenecja, Werona, a nawet Lago di Garda (można pobyt podzielić).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Lis 2019 09:07 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Jeszcze raz dziękuję za informacje i rady. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Lis 2019 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Napisz co zdecydowałeś.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Gru 2019 10:05 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Ja Ci powiem jak ja robię. Te najładniejsze miejsca, albo może inaczej te w których jest najwięcej rzeczy do obejrzenia typu Rzym, Paryż, Barcelona, Walencja, Nicea i okolice zostawiam na wyjazdy tygodniowe. Na wyjazdy 3 dniowe zostawiam sobie miejsca w których jest nieco mniej do zobaczenia, np. Mediolan, Sztokholm (wiem że jest dużo muzeów ale z dziećmi to nie zawsze jest takie łatwe), Kopenhaga, Poczdam, Berlin. Robię tak ponieważ bardzo rzadko jadę drugi raz w to samo miejsce.
Odkąd mam dzieci to na wyjazdy od maja do września staram się wybierać właśnie takie miejsca jak Barcelona, Walencja, Nicea. Ładne miasta plus plaża i do tego pogoda.

Co bym polecił. Nicea nam się bardzo podobała, ale najlepiej na tydzień i bliżej lata, żeby skosztować kąpieli i plażowania z dziećmi. Jest tam świetna fontanna w której dzieci się pluskają. Poza tym jest Monako, Cannes w okolicach.
Jeżeli tak jak sugeruje wolisz zostawić Niceę na dłuższy wyjazd to polecam Mediolan z Bergamo i jeziorem Garda lub Como.

Samego latania bym się nie bał. Według mnie latanie z małymi dziećmi jest zdecydowanie lepsze niż jazda wielogodzinna samochodem. Dzieci płaczą, trzeba je uspokoić, stwarza się niekiedy niebezpieczeństwo jeżeli nie ma gdzie akurat się zatrzymać. A w samolocie jesteś do dyspozycji malucha cały czas. Można się bawić, czytać książkę, oglądać bajki czy przejść się wzdłuż samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tadzikk uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 12 Gru 2019 15:38 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 70
Loty: 88
Kilometry: 191 861
patryk - jak znajdziesz bilety w dobrej cenie i dogodnym terminie (w sumie masz spory zakres) to wtedy szybko looknij na mapę/pogodę/atrakcje/komunikację i się zastanów czy Ci odpowiada; najłatwiej tanie bilety do Włoch ustrzelić, a Włochy to Włochy, gelato i pizza robią robotę, do tego słoneczko, ładne krajobrazy to przepis na udany wypad.
Kanary to chyba lepiej byłoby na tydzień bo bez sensu wydłuża się podróż na te kilka dni pobytu a i bilety droższe
Pytanie podstawowe czy macie zamiar wypożyczyć samochód czy będziecie bazować na komunikacji publicznej?
Bergamo jest np. super skomunikowane bo można czy to nad Gardę czy nad Como, do Werony rzut beretem - z dziećmi robiliśmy wypad: Bergamo-pociąg do Peshiera del Garda- autobus do Werony na wycieczkę - na powrocie przypadkiem Brescia; nad Como byliśmy tylko we dwoje ale też łatwy dojazd pociągiem do Lecce a później promy
Barcelona też jest extra, do Bari dużo lotów niedrogich (ktoś już wspominał Salento - cudnie tylko tam łatwiej samochodem, niedługo wybieramy się z dzieciakami ale pojedziemy autem na północ na Płw Gargano) Walencja, Malaga, Paryż, Rzym - do wyboru do koloru, nie ma co się nastawiać na konkretny kierunek tylko polować na bilety w dobrej cenie
Góra
 Profil Relacje PM off
tadzikk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group