Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Sty 2017 17:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Fajnie @‌Ihriel‌ bo napisałaś swojego posta o przywitaniu Nowego Roku w samolocie jeszcze przed naszą północą. Zawsze mi się to podobało pisanie z przyszłości. :)
Mogłaś spokojnie świętować polski Nowy Rok na lotnisku ;)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 03 Sty 2017 02:07 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
Fakt, mogłam, ale mocno tracę orientację przy zmianach czasu i przegapiłam polski NR :mrgreen: :evil:
Teraz piszę z jeszcze dalszej przyszłości, już witam dzień a Wy się dopiero na drugi bok przewracacie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 05 Lut 2017 21:16 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Mam pytanko, jak oceniacie możliwość dojazdu z DXB do Deiry około godz. 3:30 (lądowanie UIA) autobusem? Czy to bezpieczne, czy lepiej brać taxę? (będziemy we dwoje z dziewczyną), w Deirze od przystanku mamy około 300-400 m do przejścia ^^ Koszt busa 3 AED/os, taxa 35 AED.

Pytałem już jednego kolegę na priv, ale chciałbym prosić o jeszcze jedną opinię..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#44 PostWysłany: 23 Mar 2017 07:13 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Witam,

Czy ktoś mi może powiedzieć czy mając lot transferowy z przesiadką w dubaju (DXB) mogę udać się do centrum ? Czas oczekiwania to 7 godzin. Od pólnocy do 8 rano. Wyląduję na terminalu 3.
Jeśli tak to jak tego dokonać ? Czy Dubaj o tej godzinie jest w miarę bezpieczny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#45 PostWysłany: 23 Mar 2017 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Możesz oczywiście choć pora i długość przesiadki powodują że warto się nad tym zastanowić (najlepiej już na miejscu).

O tej porze to taxi.

Dubaj jest bezpieczny i w dzień i w nocy więc tym się nie przejmuj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#46 PostWysłany: 23 Mar 2017 10:13 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Czyli roxumiem ze nie bedzie problemu zeby potem wrocic na moj connecting flight do warszawy tak ?
Ile kosztuje taksowka w 1 strone i gdzie najlepiej wysiasc zeby zobaczyc te najwieksze atrakcje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#47 PostWysłany: 23 Mar 2017 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
@‌olivier85‌

Za dużo czasu to tam mieć nie będziesz. Pamiętaj, że trzeba przejść 2 razy przez paszportówkę.. Godzinę trzeba liczyć na opuszczenie lotniska, a na powrót z 3 godziny zapasu. Plus droga tam i z powrotem, raptem zostanie Ci max 3 godziny na mieście.
ZEA to kraj policyjny, kamery są wszędzie i zawsze jest bezpiecznie. Taryfa do Deiry kosztuje ok 20-25 AED.

Tu masz kalkulator cen taksówek ;)
http://www.dubaitaxi.ae/en/Pages/TaxiFa ... lator.aspx
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#48 PostWysłany: 23 Mar 2017 13:19 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Dzieki za odp. Mi po prostu chodzi o to zeby wyjsc przejechac sie do centrum i wrocic spowrotem. Nie chce byc tam dlugi. Kilka zdjec i powrot. Mam 7.30 czasu na lot do warszawy i jestem ciekaw czy w tym czasie moge sie wyrobic ? Rozumiem ze wiza dla Polakow jest bezplatna tak ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#49 PostWysłany: 23 Mar 2017 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Tak , jest bezpłatna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#50 PostWysłany: 24 Mar 2017 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Taryfa do Deiry kosztuje ok 20-25 AED, ciekawe skąd ta cena ?, bo ostatnio jechałem z pod Burj Kalifa na lotnisko, właśnie przez Deirę, zostawialiśmy tam część towarzystwa i wyszło 40 , a na samo lotnisko które jest po drugiej stronie łącznie 50 AED,
@‌olivier85‌ sprawdź sobie rozkład busów na wahati.ae, znajdziesz w google, bo niektóre busy kursują do 12 w nocy, a i rano też już da radę komunikacją, ew. jak taxi to wspólnie z kimś innym,
jeśli chodzi o wyjście na tranzycie, tak właśnie byłem wieczorem trzy tygodnie temu, to nie ma żadnych problemów, podchodzisz do stanowisk gdzie siedzą panie ubrane całe na czarno, dajesz paszport, wbijają pieczątkę i do wyjścia,
a tak przy okazji mam 2 srebrne karty na komunikację z limitem po 6,5 AED na każdej do oddania, zainteresowani proszę o info na priv
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#51 PostWysłany: 25 Mar 2017 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
kostek966 napisał(a):
Taryfa do Deiry kosztuje ok 20-25 AED, ciekawe skąd ta cena ?


Uprzejmie informuję, iż cena pochodzi z "taksometra" i mojego portfela :shock:
A Deira jest duża :D
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#52 PostWysłany: 25 Mar 2017 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
my też z taksometra, na który co chwila patrzyliśmy, bo byliśmy pewni, że wrócimy busem i mieliśmy tylko 50 dirhamów a pod drzwiami odlotów wyskoczyło 50,50 ale gość nie robił problemów, pewnie mają tak jak u nas nocną taryfę i stąd te różnice
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#53 PostWysłany: 27 Mar 2017 23:13 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Moja podroz powrotna zaczyna sie jutro. Bede mial lot tranzytowy do warszawy. W dubaju bede o 0:30 a samolot o 8 rano do Polski. Czyli mowicie ze nie ma problemu. Chcialbym sie wyrobic do tego czasu. Gdzie sie nalepiej udac w dubaju ? Chce zrobic kilka zdjec i spowrotem na lotnisko. Rozumiem ze kosz taxi to okolo 50 AED w 1 strone. Powrotne taxi mozna lapac normalnie na ulicy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#54 PostWysłany: 28 Mar 2017 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Zmieścisz się śmiało.

Okolice Burj Khalifa + Marina. Możesz taksę lub Ubera zamówić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 07 Wrz 2017 10:57 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Witam, proszę o informację jaka jest całkowita cena taxi ( łącznie z km i trzaśniecięm drzwi-))), z lotniska DXB do Mariny ( 2 osoby z bagażami) ? Ewentualnie metro w piątki do której godziny kursuje ? Ląduje w piątek o 21.30 w Dubaju i chcialabym się dostać do Mariny. Przeszukałam juz sporo info w necie i ceny podaję za taxi rózne ! jedni piszą że to 30 zl inni że 90 zł, że niby są jakieś dwa rodzaje taxi ? że z lotniska drożej im dalej lotniska taxi to taniej, itp .


Ostatnio edytowany przez Zeus 07 Wrz 2017 16:50, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 07 Wrz 2017 14:02 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
-- 07 Wrz 2017 13:54 --

[quote="bepi"]Witam, proszę o informację jaka jest całkowita cena taxi ( łącznie z km i trzaśniecięm drzwi-))), z lotniska DXB do Mariny ( 2 osoby z bagażami) ? Ewentualnie metro.

Trzaśnięcie drzwiami taxi to 25 dirhamów, koszt dojazdu ok 75-90 zł. Jednak do Mariny dojedziesz spokojnie metrem o tej porze.Trzeba wejść /wjechać na najwyższy poziom lotniska. Kasy są przy wejściu na peron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 07 Wrz 2017 15:22 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
bepi napisał(a):
Witam, proszę o informację jaka jest całkowita cena taxi ( łącznie z km i trzaśniecięm drzwi-))), z lotniska DXB do Mariny ( 2 osoby z bagażami) ? Ewentualnie metro w piątki do której godziny kursuje ? Ląduje w piątek o 21.30 w Dubaju i chcialabym się dostać do Mariny. Przeszukałam juz sporo info w necie i ceny podaję za taxi rózne ! jedni piszą że to 30 zl inni że 90 zł, że niby są jakieś dwa rodzaje taxi ? że z lotniska drożej im dalej lotniska taxi to taniej, itp .


Ja jechałem różową taksówką (czyli z kobietą kierowcą) z lotniska do Deiry za 33 dirhamów w taryfie nocnej. Myślę, że taksówka do Mariny kosztowałab około 60-70 dirhamów.

Jednak metro jeździ spokojnie do godz. 1 w nocy, więc zalecam metro :) Duuużo taniej, ponieważ cena to chyba 7.5 dirhama w jedną stronę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
bepi lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 08 Wrz 2017 08:16 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Jednak metro jeździ spokojnie do godz. 1 w nocy, więc zalecam metro :) Duuużo taniej, ponieważ cena to chyba 7.5 dirhama w jedną stronę :)[/quote]


Dzięki pięknie , chyba zdecyduje się jednak na metro, czy możecie mi napisać w którym miejscu jest przystanek tego metra które odjeżdża z Terminalu 3 do Dubai Marina ? Czy ten przystanek metra jest na samym lotnisku ? czy trzeba jednak wyjść z lotniska na zewnątrz i gdzieś daleko iśc do przystanku metra? Bilet tzn tąkartę Noil na metro rozumiem że kupię w jakimś automacie na lotnisku ? bedę w Dubaju 4 dni, i jak myślicie chyba warto zakupić tą srebrną kartę noil? rozumiem że jak kupię tą kartę za 25 dirhamów to mogę nią jechać do mariny gdzie skasuje mi z tej karty 7,5 dirhama ? Tak ? a reszta kasy która zostanie na karcie do dyspozycji można korzystać w następnych dniach ? czy jest jakiś limit czasu np 24h aby te 25 dirhamów zużyć ? Dziękuję pięknie za odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 08 Wrz 2017 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Tak tylko zapytam kontrolnie.
Jesteś pewien , ze lądujesz na DXB ???
Bo 21:30 to godzina lądowania WIZZ na DWC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 08 Wrz 2017 09:01 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Tak ląduje o godz 21.30 . Przylatuję z Indonezji z Bali . Jestem 9 dni na Bali i 5 dni w Dubaju.
EK-361 Indonezja, Denpasar Bali (Ngurah Rai) 27.10.2017 16:30 - Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj (Dubaj Intl Airport) 27.10.2017 21:30


Ostatnio edytowany przez Zeus, 08 Wrz 2017 15:27, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group