Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Kwi 2013 03:55 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Bylem w Dubaju przelom marca/kwietnia 2013 przez Swieta Wielkanocne (w Polsce). Lotnisko w Dubaju jest duze, na terminal 3 lataja prawie wylacznie samoloty Emirates. Dojazd do centrum Dubaju pod wieze Burj Khalifa i marketu Dubai Mall najtansze jest metrem, za pare zlotych, a bilet na caly dzien na metro, tez dobry na autobusy kosztuje cos ok 20-25 zl z tego co placilem. Metro jest glownie na slupach, naziemne, czesc jest podziemna, jest automatyczne bez maszynistow, niestety jezdzi raczej wolno. Taxi z lotniska do centrum to ok 50-70zl zalezy gdzie. Z lotniska latwo trafic do metra, mapa metra dwie linie sa w Internecie, sa tez aplikacje map na tablety i smartfony, (telefony roaming, np 1 min to 8zl, transmisja danych bardzo droga) na stacji Burj Khalifa wysiada sie i ok 800 metrow trzeba przejsc tunelami klimatyzowanymi i marketem Dubai Mall pod wieze najwyzsza na swiecie ok 825 m. Bilety na wjazd winda nalezy kupic przez Internet np http://www.atthetop.ae zakladka Observation Deck i dalej ticket information lub bezposrednio na https://tickets.atthetop.ae/eticketing/homepage.aspx co najmniej tydzien lub miesiac przed wyjazdem, koszt to ok 100 zl, na miejscu moze biletow nie byc lub beda w cenie 400 zl, ja sie zalapalem na ostatnie bilety na kilka dni przed wyjazdem na 7 rano, wieza jest czynna od ok 4.00 do polnocy. Wyjechalem o 7.00 i bylem do ok 9.00 na wiezy mialem ladny widok. Bilety internetowe w wejsciu przez Dubai Mall do windy wiezy sa zamieniane na normalne bilety, bagaz jak jest trzeba zostawic w szatni, mniejszy mozna zabrac ze soba. Wyjazd na 124 pietro przebiega bardzo szybko i bezbolesnie, nawet uszy sie nie zatykaja a i przyspieszenia naglego sie nie odczuwa o dziwo. Bedac w markecie Dubai Mall mozna pospacerowac alejkami, odwiedzic niespecjalnie drogie bary, restauracje, sa tez sklepy np na wyroby elektroniczne mozna znaleźc czasami ceny nizsze niz w Polsce. W Dubai Mall jest tez akwarium, czesc free z kilkadziesiat metrow a reszta za bilet ok 50 zl, z przejsciem szklana rura nawet pod woda. Dalej po zaliczeniu wiezy Burj Khalifa i Dubai Mall mozna pojezdzic za jedyne 5 dirhamow tj ok 4.2 zl takim drewnianym autobusem przez ok 40 min po okolicznych bulwarach kolo wiezy. Wieczorem jest co pol godziny darmowy pokaz fontan kolo wiezy ale i duzo ludzi bywa przy tym.
Po Dubaju mozna jezdzic metrem, za te ok 25 zl bilet dzienny, jednak stacji jest malo, wiec aby dojechac gdzies dokladniej dobra jest taksowka jednak, bo odlegloscci np ze stacji metra np Nakheeel, Dubai marina, Jumeira lake Towers na plaze kolo hotelu Jumeira czy Atlantis, palm wyspy moze byc 2-4 km. Podobnie kolo kanalu w starej czesci. To wszystko moze wygladac blisko z wiezy Burj Khalifa lub na mapie, w rzeczywistosci to kilometry. Taksowki sa relatywnie tanie, zwlaszcza jak jedzie wiecej niz jedna osoba. Zlamanie licznika to 25 dirhamow, ok 20 zl, dalej kazdy km to 2 dirhamy (1,6zł). Uwaga jednak w Dubaju w piatek swietuja wiec metro jezdzi dopiero od godz 13.00 do 1 w nocy, normalnie metro jezdzi od 6.00 do 24.00. Wiec jak przylecialem w piatek to rano wzialem taksowke do centrum, wyszlo ok 65 zl. Z powrotem wrocilem juz metrem. Bilet dzienny na metro jest tez wazny na autobusy, wiec pod plaze pod hotelem Jumeirach ta publiczna podjechalem autobusem ze stacji merta Dubai marina, mozna tez dojsc pieszo ze stacji Nakheel jak ktos lubi chodzic ale to z 3 km.
Mozliwy jest tez bus tur dla turystow http://www.bigbustours.com . Lecac liniami Emirates przez Dubai gdzies dalej jest mozliwosc dostania darmowego hotelu, darmowych posilkow, jak rowniez darmowej wizy jesli tylko stopwer nie przekroczy 24 godzin bo dalej ich system nie pusci. Trzeba zatelefonowac na linie Emirates i poprosic o hotel, moga dac ale nie musza. Mi dali darmowy wauczer na hotel, posilki i transfer, oraz wize ale tylko przy powrocie, bo jak lecialem do Hong Kongu to stopower przekraczal 24 godz, wiec wize za ok 180-280 zl, hotel wyzywienie, mialem we wlasnym zakresie. Jesli ktos tez ma transfer na lotnisku powyzej 4 godz lub samolot jest opozniony to daja wauczer na darmowy posilek na lotnisku w wybranych restauracjach, mi dali za ok 40 zl,
trzeba pytac , w punktach Emirates wszystko wyjasnia. Duzo jest nowych wiezowcow w Dubaiu, mozna pochodzic pieszo, sa jakies chodniki i przejscia dla pieszych, chociaz malo i czesto po kladkach nad jezdniami Moze byc goraco ja mialem 32 stopnie, wiec lepsze sa wnetrza klimatyzowane, plaza i woda.
Karty platnicze akceptowali wszystkie co mialem, cena najtanszego hotelu co znalazlem to 150 zl i na to mi dali wize platna przez biuro podrozy na 96 godz. Z powrotem z HongKongu mialem juz darmowy, transfer, hotel i wyzerke z Emirates oraz darmowa wize tez. Trzeba sie zglosic przy odprawie paszportowej do pkt Emirates pokazac wauczer na hotel daja wize i kieruja do wyjscia 1 co tam jest poczekalnia darmowych hotelowiczow, busy hotel - lotnisko jezdza co 50 minut, w hotelu jest szwedzki stol i wiele potraw ' mozna sie naprawde najesc do syta. Gdyby byl czas to mozna z hotelu wybyc na miasto taksowka, lub tym busem na lotnisko i do metra, by wrocic na darmowe spanko. Na lotnisku tez mozna przekimac, sa nawet prysznice w toaletach zwlaszcza w tych co sa w strefie po bramkach, w strefie tranzytu, sa tez gdzie niegdzie automaty na wode za darmo, woda goraca, gotujaca, woda chlodna i woda zimna, trzeba miec wlasny kubek, ze swoja kawa herbata, kawa czy zupa. itp. Woda, pepsi, cocacola itp tansza niz w Polsce, nawet po przejsciu bramek np 0.5 litra wody to 1 dirhan, a pepsi, fanta, coca to 2 dirhamy ok 1,6 zl przynajmniej w sklepach na lotnisku, (gdzie niegdzie mozna tez bylo płacic w dolarach USA), w restauracjach ceny moga byc jednak wyzsze.

Moje zdjecia z Dubaju jakby ktos chcial ogladnac, trzeba miec swoje konto na facebooku i sie zalogowac:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... tos_albums
Album Dubai


Ostatnio edytowany przez hol2 20 Kwi 2013 02:20, edytowano w sumie 8 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Lotnisko Dubaj
#2 PostWysłany: 11 Kwi 2013 15:50 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 37
Świetny opis, mam zupełnie podobne doświadczenia i mile wspominam to lotnisko. Wiem, że zdarzają się tam kolejki na odprawę, ja miałam to szczęście, że było w miarę luźno. Ja miałam Dubai Connect lecąc na Malediwy i wracając do Polski. W obydwie strony nie było problemu z przeniesieniem przez kontrole wody mineralnej w bagażu podręcznym. Raz celowo ( a nóż nie wyrzucą- i nie wyrzucili), a raz przez nieuwagę.
Jeszcze dodam, że na lotnisku między terminalami też kursuje swego rodzaju metro (bezpłatne).
_________________
Bo nic nie zastąpi tego napięcia przed startem samolotu!
http://mydailycatch.pl/
Malediwy, Cypr, Czechy, Chiny, Dubaj, Włochy - podróż dookoła świata!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#3 PostWysłany: 19 Lip 2014 12:06 

Rejestracja: 01 Kwi 2010
Posty: 26
Cześć,
We wrześniu mam w Dubaju nocną przesiadkę (11 godzin). Będę na lotnisku o północy. Szukam informacji o transporcie do centrum i na stronie http://www.toandfromtheairport.com/dubai.html znalazłem takie coś
Cytuj:
There is a single public bus stop outside the lower level of Terminal 1. There are no signs for the bus stop, so after exiting customs, turn right and cross the roadway. You will see an unmarked bus stop about 50m to the right. Schedules are posted. For Further Info Call 800 9090. All buses are air-conditioned. Notes from a Traveller Oct13: You now need an electronic chipcard-like ticket, the bus driver did not accept cash when we came. You can get these rechargeable cards at the metro station (however the door to get there is closed at night, when the metro doesn't run) or at another ticket vending machine (quite hard to find), downstairs outside one of the Terminals (we asked airport staff waiting for the bus where we could find it).

Ktoś próbował się w nocy przedostać do miasta? Doda jakieś bardziej szczegółowe instrukcje, gdzie można kupić bilet? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#4 PostWysłany: 24 Lip 2014 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
jasiustasiu napisał(a):
Cześć,
We wrześniu mam w Dubaju nocną przesiadkę (11 godzin). Będę na lotnisku o północy. Szukam informacji o transporcie do centrum i na stronie http://www.toandfromtheairport.com/dubai.html znalazłem takie coś
Cytuj:
There is a single public bus stop outside the lower level of Terminal 1. There are no signs for the bus stop, so after exiting customs, turn right and cross the roadway. You will see an unmarked bus stop about 50m to the right. Schedules are posted. For Further Info Call 800 9090. All buses are air-conditioned. Notes from a Traveller Oct13: You now need an electronic chipcard-like ticket, the bus driver did not accept cash when we came. You can get these rechargeable cards at the metro station (however the door to get there is closed at night, when the metro doesn't run) or at another ticket vending machine (quite hard to find), downstairs outside one of the Terminals (we asked airport staff waiting for the bus where we could find it).

Ktoś próbował się w nocy przedostać do miasta? Doda jakieś bardziej szczegółowe instrukcje, gdzie można kupić bilet? :)


Miałem również nocną przesiadkę w Dubaju. Zdążyłem jeszcze na 23:00 na metro :) a z powrotem taxi, która jest bardzo tania. Przy czterech osobach podróżujących wychodziły naprawdę grosze :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#5 PostWysłany: 03 Paź 2014 00:11 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 41
Taka uwaga co do taksówek. Przy wyjściu z hali przylotów jest obsługa lotniska która sprawnie zapewnia podstawienie taksówki dla klienta ale trzeba uważać. Prócz normalnych taksówek zachęcają do odjechania limuzyną, która także jest wyposażona w licznik i nabija taką samą cenę za km co normalne taxi. Różnica jest w cenie startowej: normalne taxi - 20 dukatów, limuzyna - 50 dukatów.
Zamówienie taxi na lotnisko nie powoduje naliczenia dodatkowych kosztów - obowiązują standardowe 3 dukaty za zamknięcie drzwi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#6 PostWysłany: 08 Sty 2015 12:17 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
1. nie dukaty, tylko dirhajmy
2. taksi podrozalo, 5 dirhajmow poczatkowo, 12 oplata minimalna (jelsi mniej to i tak zaplacisz 12.
3. jesli zamawiasz taksi to placisz 12 oplaty poczatkowej i takie taksi ma status Booked (np napisane na info na gorze)
4. pamietajcie, ze metro jezdzi inczej w rozne dni tygodnia, weekendowo (u nich pt-sob) dluzej w nocy, ale pozniej zaczyna
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#7 PostWysłany: 19 Sty 2015 16:56 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 3
Ponieważ niedługo będę miał 10-cio godziną przerwę w locie, a ląduję o 22:15, jestem bardzo zainteresowany bardziej szczegółową relacją.
Czy za wszystko trzeba płacić miejscową walutą, czy wystarczy karta kredytowa (metro, taksówki)?
Czy budynki te najfajniejsze są podświetlane całą noc?
Na jak długo przed odlotem trzeba być przed lotniskiem by ze wszystkim zdążyć?
itp.
Bardzo proszę o napisanie kilku słów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#8 PostWysłany: 04 Lut 2015 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
@Inemuri

Mam nadzieję, że zdążyłem z tym postem przed twoją podróżą:
Inemuri napisał(a):
Czy za wszystko trzeba płacić miejscową walutą, czy wystarczy karta kredytowa (metro, taksówki)?

Byłem w Dubaju na początku tego (2015) roku i chciałem przechytrzyć system biorąc ze sobą Euro i wymieniając je na AED (dirham), bo sprawdziłem kurs przed wylotem na stronie lokalnego kantoru i był wyjątkowo korzystny. Życie to zweryfikowało, bo o ile kurs dolara $ w stosunku do AED jest "sztywny" (około 1AED=3,60 AED) o tyle Euro miało różny kurs i raz było 4,20 a raz 4,30 (pomijając kwestie opłaty manipulacyjnej 2 AED w prawie każdym kantorze). Gdy nie miałem ze sobą gotówki na "extrasy" w hotelu użyłem swojej debetowej karty w PLN i o dziwo miałem bardzo korzystny kurs przewalutowania (mBank) - fakt był gorszy niż gdybym kupił AED w polskim kantorze, ale nie musiałem nosić ze sobą gotówki i od tamtej pory płaciłem kartą.

Inemuri napisał(a):
Czy budynki te najfajniejsze są podświetlane całą noc?

O gustach się nie dyskutuje, ale dla mnie Dubaj nocą nie zrobił super wrażenia. Fakt budynki są oświetlone, ale nie ma moim zdaniem wybitnych iluminacji.

Inemuri napisał(a):
Na jak długo przed odlotem trzeba być przed lotniskiem by ze wszystkim zdążyć?

Odprawa przed wylotem była w moim przypadku szybsza niż ta przy przylocie. Check in zaczął się już 3h przed wylotem. Moim zdaniem 1h przed odlotem wystarczy, ale lepiej sprawdzić ze swoim przewoźnikiem kiedy otwiera/zamyka bramki i o której będziesz miał boarding

Co do atrakcji Dubaju to ja się strasznie zawiodłem - największą atrakcją mojej wizyty w Dubaju był Sheikh Zayed Grand Mosque... w ABU DHABI!!!
Po za tym wrażenie zrobiły na mnie fontanny przy Dubai Mall (pod Burj Khalifa). Sam najwyższy budynek świata to zaś największe rozczarowanie mojej wizyty. Jest w tym trochę mojej winy, bo nie zabookowałem biletu wcześniej i musiałem kupić dwukrotnie droższy fast track, bo standardowych już nie było. Ja byłem w samo południe i miałem idealną pogodę a mimo to jakoś sam widok nie powalił, ale znów o gustach się nie dyskutuje. Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłby wschód słońca (tylko w weekendy, czyli piątek i sobota). Jeżeli już przy weekendach jesteśmy to musisz pamiętać, że w piątek metro zaczynało kursować od 13 (mimo że same wagony są bezzałogowe). Plus jest taki, że wszystkie główne atrakcje turystyczne Dubaju są bardzo blisko stacji metra, więc jeżeli kupisz bilet dobowy (moim zdaniem najkorzystniejsza opcja w twoim przypadku) to będziesz mógł zobaczyć większość o ile nie wszystkie atrakcje podróżując właśnie metrem, które kursuje regularnie co 3-5 minut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#9 PostWysłany: 21 Lut 2015 17:02 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 3
@IceWolf dziękuję, zdążyłeś mama jeszcze kilka dni.
Twoje uwagi są bardzo cenne jak się jest w Dubaju w dzień. Ja lecę Emirates z Warszawy i ląduję w Dubaju o 22:15 a wylot mam o 9.
Zostaje mi tylko oglądanie miasta nocą.
Wymyśliłem sobie, że szybko się odprawimy i śmigniemy na ostatnie metro: bardzo lubię jeździć metrem. Nie wiem czy zdążymy na ostatnie, jadąc pierwszym nie zdążymy na następny lot. Wjazd windą w najwyższym budynku, centra handlowe, opalanie na plaży nie wchodzi w grę, niestety.
Powiem szczerze: oczekiwałem relacji kogoś kto był w takiej sytuacji jak ja: przylatuje z Warszawa Emirates i ma kilka godzin na lotnisku albo spacer/wypad do miasta, od roku (no prawie) nie ma wiz.
Może Ktoś tak miał i podzieli się, proszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#10 PostWysłany: 22 Lut 2015 01:50 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
No przecież napisał Ci kolega wszystko, mając kilka godzin - ruszyłbym tym ostatnim metrem a wrócił taksówką. Ja miałem lot ok 7 i tak własnie zrobiłem. Taxi masz bardzo tanie.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#11 PostWysłany: 27 Lut 2015 17:59 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
Wazna informacja dla pasazerow Terminalu 2 lotniska DXB (glownie FlyDubai):

Sprawdzilem i nieprawda jest, ze jest Shuttle bus miedzy T1, T3 i T2 - owszem jest ale tylko T1-T3. T2 jest po drugiej stronie lotniska i nie dojezdza tam metro. Na domiar zlego, jesli chcemy taxi wziac na T1/T3 i pojechac na T2 to obejmie nas oplata za start na lotnisku (20 lub 25 dirhajmow) i calosc wyniesie 40-50 dirhajmow.

A wiec jak ktos ma lot z T2 to polecam od razu taxi z miasta lub ew podjechaniem metrem na Deira City Center lub GGICO i tam brac taxi (ok 15-20 dirhajmow). Sa tez autobusy, ale tutaj trzeba uwazac i zalozyc sobie odpowiedni przedzial czasowy.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off
maggie lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#12 PostWysłany: 19 Wrz 2015 02:15 

Rejestracja: 19 Wrz 2015
Posty: 2
czesc. przylauje do Dubaju o 22.30 moze zdarze na metro? jesli tak to na jakiej stacji najlepiej wysiasc zeby pospacerowac po najciekawszej w nocy okolicy. Jesli nie zdarze, to ktos wczesniej pisal o zamawianiu taksowek zeby byly tansze, moze jakas podpowiedz jak to zrobic . Jakie miejsce wskazac kierowcy. Czy w nocy jest cokolwiek otwarte (lokale restauracje kluby itp). Bede sama, czy takie spacerowanie jest calkowiciw bezpieczne. Bede wdzieczna za ewentualne podpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#13 PostWysłany: 21 Wrz 2015 21:19 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
Moim zdaniem w nocy największe wrażenie robi Marina, tylko z DXB to ponad 30 kilometrów. No i raczej większość miejsc jest w nocy zamknięta (poza 24-godzinnym carrefourem :)), w ogóle jest tam bardzo pusto, praktycznie nikt nie chodzi, po prostu warto pospacerować wśród wieżowców, nad ranem zobaczyć wschód słońca na Marina Beach, ale moim zdaniem wszystko co ciekawe może zająć z 2 godziny, a nie jest zajęciem na całą noc.

Gdybyś jednak chciała brać taksówkę, to my zostaliśmy poinformowani, że z postoju na lotnisku opłata początkowa jest sporo wyższa, a wystarczy, że wyjdziesz trochę poza lotnisko, tam złapiesz taksówkę i już zapłacisz mniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
sylwietta uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#14 PostWysłany: 22 Wrz 2015 00:18 

Rejestracja: 19 Wrz 2015
Posty: 2
Bardzo, bardzo dziękuję. O Marinie myślałam ale dzięki za podpowiedz, że lepiej na wschód słońca. I cenna rada o taksówkach. Pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#15 PostWysłany: 22 Wrz 2015 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Co do taksówek to opłaty wyglądają tak, że za 1km to około 1,7-1,8AED. A opłata za trzaśniecie drzwiami to 5AED, ale za start z lotniska jest 20AED dopłaty, czyli około 20zł więcej. Ja się ma czas i ochotę oszczędzić te 20zł to warto kawałek się przejść poza lotnisko :)

Wracając na lotnisko nie trzeba kombinować, wtedy nie ma żadnych dopłat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sylwietta uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#16 PostWysłany: 22 Wrz 2015 00:59 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
sylwietta napisał(a):
O Marinie myślałam ale dzięki za podpowiedz, że lepiej na wschód słońca.


Sama Marina w nocy robi moim zdaniem większe wrażenie niż za dnia, dlatego polecam pochodzić sobie wśród wieżowców póki jest ciemno, a przed wschodem słońca pójść na plażę. Sam wschód oszałamiający nie był, gdy my mieliśmy podobny plan, ale przyjemnie było poleżeć na piasku (popijając piwo bezalkoholowe :)), a gdy zrobi się jasno można wrócić wśród wieżowce, aby obejrzeć Marinę w świetle dziennym.

Dla mnie było to miejsce, które warto zobaczyć i w nocy i za dnia, zwłaszcza jeśli lubisz mieć fajne zdjęcia, a zwiedzając w okolicach wschodu słońca zrobisz to za jednym zamachem.

Miłego zwiedzania :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 30 Gru 2016 17:23 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
Witam,

Czy ktoś jechał na lotnisko w noc sylwestrową?
Lecę jutro przez Dubaj do Malezji, mam 6 godzin między lotami i stwierdziłam że witanie Nowego Roku na lotnisku nie jest szczytem moich marzeń :)
Akurat ląduję o 22 i wylatuję o 4 rano, więc zdążę skoczyć do centrum. Podobno fajne pokazy są pod Burj Khalifa i myślałam żeby tam się wybrać. Boję się tylko o drogę powrotną, jak jest z taksówkami o 1 w nocy? Domyślam się że stawki będą wyższe, wie ktoś ile powinnam się spodziewać zapłacić?

Dzięki i pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Zeus 02 Sty 2017 17:01, edytowano w sumie 3 razy
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Gru 2016 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Wydaje mi sie że nie bedzie to jakis mega skok w porownaniu do normalnej taryfy.
Pewnie normalna nocna taryfa, choc juz nie pamietam do konca jak to bylo w Dubaju, ile mieli taryf, czy na weekendy inne itd. Na pewno z okazji ze to sylwester / nowy rok, jakichś mega cen nie będzie.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Gru 2016 23:36, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Gru 2016 22:33 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Raczej nie zbankrutujesz a okazja do sylwestra pod Burj Kalifa nie jest codziennie więc ja bym się decydował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Gru 2016 23:28 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
hej,

Dzięki za info.
Bardziej od bankructwa martwi mnie dostępność taksówek w Sylwestra i korki. Podobno na lotnisko nie jest daleko ale nigdy nie byłam w Dubaju i nie wiem jak tam to wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group