Forum strony Fly4free.pl
https://www.fly4free.pl/forum/

Druga Liga Europy (?)
druga-liga-europy,1569,135952
Strona 1 z 1

Autor:  grzegorzkatowice [ 03 Gru 2018 00:14 ]
Temat postu:  Druga Liga Europy (?)

Dziś zatwierdzono, że od sezonu 2021 rusza UEFA Europa League 2.
Dla drużyn z takich słabych lig jak Ekstraklasa, które nie mogą załapać się do normalnej UEL.
Będą tam mogły rywalizować m.in. z siódmymi miejscami z najlepszych lig (ciekawe jak te drużyny potraktują ten puchar?).

https://www.uefa.com/insideuefa/about-u ... 85829.html
https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Do ... WNLOAD.pdf

Autor:  AMF [ 04 Gru 2018 16:21 ]
Temat postu:  Re: Liga Europy 2018/2019

grzegorzkatowice napisał(a):
Będą tam mogły rywalizować m.in. z siódmymi miejscami z najlepszych lig (ciekawe jak te drużyny potraktują ten puchar?).
Jak sparingi. Przecież już "normalną" LE kluby z topowych lig często traktowały po macoszemu, np. West Ham męczył się w karnych z drużyną z Malty, a później odpadł z Astrą Giurgiu

Autor:  Kashpir [ 04 Gru 2018 17:30 ]
Temat postu:  Re: Druga Liga Europy (?)

Za przeproszeniem - potrzeba trzepania hajsu na kolejnych rozgrywkach, całkowicie wyparła z mózgów organizatorów jakiekolwiek rozumowanie. :roll:

Autor:  Legion1 [ 04 Gru 2018 17:39 ]
Temat postu:  Re: Druga Liga Europy (?)

Niby pomniejszą Ligę Europy do 32 drużyn, ale dla mnie to niewiele zmienia skoro dorzucają trzeci puchar. Łącznie w pucharach już w samej fazie grupowej będzie grać 96 zespołów....mecze trzeciego pucharu będą rozgrywane również we czwartki. Ciekaw jestem jak godzinowo to rozłożą bo wiadomo, że najlepiej gdyby nie nakładały się z LE bo hajs musi się zgadzać.
Jak dla mnie obecnie dochodzimy już do przesytu piłką bo poprzez powiększanie lig, tworzenie kolejnych pucharów, pseudo towarzyskich turniejów dla hajsu zrobiło się tego zdecydowanie dużo za dużo.

Autor:  BooBooZB [ 04 Gru 2018 18:37 ]
Temat postu:  Re: Druga Liga Europy (?)

Wszystko zmierza w złym kierunku.Ostatnie MŚ w Rosji należały jeszcze do względnie normalnych, kolejne to kupione zimowe MŚ w Katarze, klimatyzowane stadiony, które są wybudowane na max 3-4 mecze, bo żadne odkrycie, że potem będą świecić pustkami.Do tego 48 (!) drużyn, 16 grup po 3, dwie wychodzą, hajs się zgadza. Ot, taka fanaberia szejków, podobnie do niemalże kupienia takich klubów jak Man.City, Red Bull Salzburg czy nawet wrzucanie astronomicznych sum w PSG.

Jeszcze trochę i dojdzie do tego,że Final Ligi Mistrzów będzie w USA albo w Azji.

A moje marzenia są bardziej przyziemne - Grenlandia w UEFA / FIFA.Niestety b. mało realne, a potencjał i pasja ogromne.Do tego 3 nowe, pełnowymiarowe boiska powstałe w zeszłym roku właśnie tam.Ale przecież czemu reprezentacje miałyby latać na Grenlandię? Drogo i zimno... :cry:

A druga liga Europy? Poza pewnymi perełkami, które na pewno się trafią dla kibiców spragnionych europejskich emocji, to tak jak już wspomniano, traktowane będą jak krajowe rozgrywki dużych klubów w początkowych fazach - wystawianie rezerwowych składów.

Autor:  abelincoln [ 04 Gru 2018 18:50 ]
Temat postu:  Re: Druga Liga Europy (?)

Legion1 napisał(a):
Ciekaw jestem jak godzinowo to rozłożą bo wiadomo, że najlepiej gdyby nie nakładały się z LE bo hajs musi się zgadzać.


Spotkania drugiego sortu europejskiego mają się odbywac w czwartki o 16.30. Jakoś nie wydaje mi się że będą komplety na stadionach...

Autor:  D4fc4 [ 06 Gru 2018 12:39 ]
Temat postu:  Re: Druga Liga Europy (?)

Europejskie puchary do tej pory były dla najlepszych, furtką do sporego zastrzyku finansowego. Przez powiększanie liczby druzyn, kolejne puchary takie widowisko powszechnieje a zarazem traci na atrakcyjności - to wydaje mi się przełoży na wyniki finansowe tych najlepszych, czyli spadek pewnego poziomu

Autor:  dyneck [ 06 Gru 2018 13:46 ]
Temat postu:  Re: Druga Liga Europy (?)

Liga Europy się zrobi mniejsza i bardziej elitarna i tylko taki plus tej reformy.
Mecze o 16:30 w tygodniu ? - życzę powodzenia.
Powinien ten trzeciego sortu puchar być grany we wtorki i środy ok. 18:30 przed LM.
LM tak jak dawniej - wszystkie mecze o 20:45.
LE w czwartki w dwóch turach o 18:30 i 20:45.

Autor:  paisas [ 07 Gru 2018 14:37 ]
Temat postu:  Re: Druga Liga Europy (?)

BooBooZB napisał(a):
Jeszcze trochę i dojdzie do tego,że Final Ligi Mistrzów będzie w USA albo w Azji.


Przypominam że już są przymiarki, by bodajże w 2021 finał LM był w Nowym Jorku.

Autor:  Grek [ 07 Gru 2018 15:05 ]
Temat postu:  Re: Druga Liga Europy (?)

Na dzień dzisiejszy to UEFA by musiała chyba stworzyć Ligę Europy 3, aby polskie drużyny mogły w jakichkolwiek rozgrywkach regularnie występować. Patrząc na to z jakimi "potęgami" w ostatnich latach polskie drużyny odpadały w Pucharach, niestety realnie trzeba się liczyć, że częściej w Lidze Europy 2 będzie gośćmi niż stałymi bywalcami - po drodze polskie kluby będą musiały się zmierzyć z podobnymi "potęgami", które w ostatnich latach nas regularnie ogrywały w czym tylko się dało.

Co do samej Ligi Europy 2 - nie oceniajmy tego, dopóki to wszystko nie wystartuje. Do niedawna wielu twierdziło, że Liga Narodów to również bezsensowny pomysł - w praktyce okazało się, że od września do listopada mogliśmy obejrzeć całkiem sporo świetnych spotkań piłkarskich. O dziwo niewiele najlepszych reprezentacji "odpuściło" te rozgrywki.

Pomimo zrozumiałego sceptycyzmu do pomysłu Ligi Europy 2, obawiam się, że w przypadku ewentualnego regularnego występowania polskich drużyn w tych rozgrywkach, polskie kluby więcej kasy na tym zarobią niż na tym co osiągają z tytułu gry w Ekstraklasie. O ile oczywiście polskie drużyny będą w stanie regularnie się kwalifikować do tych rozgrywek, w co osobiście wątpię.

Autor:  peta [ 07 Gru 2018 15:39 ]
Temat postu:  Re: Druga Liga Europy (?)

Pożyjemy zobaczymy jak to wszystko będzie funkcjonować. Tak jak Grek mówi, jest to chyba jedyna szansa by Polskie zespoły mogły tam występować.
Czy będzie przesyt tych wszystkich rozgrywek? Zależy dla kogo.
Jeżeli nasze zespoły będą tam występować pewnie wielu będzie śledzić i się tym ekscytować.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/