Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Mar 2013 19:06 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 66
Witam
Zapewne zły dział, ale tutaj zagląda najwięcej osób i może ktoś wie czy to jest rzetelna informacja:
http://bezuzyteczna.pl/nalezy-usunac-co ... owej-33421
Na razie wziąłem to pół żartem pół serio, ma ktoś lepszą wiedzę na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 31 Mar 2013 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Żadna linia nie potwierdzi, a przypadki zmiany cen po zmianie komputera są znane.

Nie zaszkodzi zawsze sprawdzić cenę w trybie incognito/prywatnym i/lub porównywarce cen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Mar 2013 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 99
manyaky napisał(a):
/lub porównywarce cen.


A znasz chociaż jedną, która pokazuje rzeczywiste ceny w ryanair? Bo ja nie.
Więc z tymi porównywarkami bym uważał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Mar 2013 20:01 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 126
Sprawdziłem na stronie FR:

1. Chrome bez wyczyszczonych cookies
2. IE 8 z wyczyszczonymi cookies i temporary int. files

Na pierwszy rzut oka nie ma różnic w cenach. Sprawdziłem tylko 1 kierunek w kwietniu.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Mar 2013 20:31 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Jeżeli chodzi o Wizz Air i Ryanair bardzo, bardzo wątpię w to żeby cookies powodowały zwiększanie się cen. W ogóle jakikolwiek europejski przewoźnik. Gdyby takie coś wyszło na jaw Unia Europejska by Ryanaira zjadła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Mar 2013 20:36 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 375
niebieski
jedynie takie rzeczy to w easybusie (ale to nie linia lotnicza). Reszta popularnych linii lotniczych,wg. mnie na 99% nie stosuje takich rzeczy, byłoby to widać wyraznie na promocjach typu "szalona środa".
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Mar 2013 20:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja kiedyś czytałem (chyba nawet na tym forum), że stosowane to jest przez Wizza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Mar 2013 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 104
Ja jestem prawie pewien że Wizz i być może Ryanair stosują takie praktyki... Zauważyłem że gdy kilku-kilkunastokrotnie w krótkim okresie czasu sprawdzam to samo połączenie na te same (ale dość odległe czasowo daty), to ich ceny bardzo szybko zaczynają rosnąć, nawet gdy loty wcześniejsze o 2-3 dni wciąż są w takiej samej cenie w jakiej były gdy sprawdzałem za pierwszym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Mar 2013 21:58 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Interfides napisał(a):
Ja jestem prawie pewien że Wizz i być może Ryanair stosują takie praktyki... Zauważyłem że gdy kilku-kilkunastokrotnie w krótkim okresie czasu sprawdzam to samo połączenie na te same (ale dość odległe czasowo daty), to ich ceny bardzo szybko zaczynają rosnąć, nawet gdy loty wcześniejsze o 2-3 dni wciąż są w takiej samej cenie w jakiej były gdy sprawdzałem za pierwszym razem.

Bo ktoś w między czasie wykupił za ciebie bilety? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Mar 2013 22:01 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
Przeglądając cookies da się zauważyć, że niektóre linie zapisują w nich ostatnio wyszukiwane połączenia. Wniosków po co to robią nie wyciągam, ale pewnie jakiś cel w tym jest, choć może to być tylko i wyłącznie kwestia podrzucania odpowiednich ofert podczas następnej wizyty na stronie.
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Mar 2013 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 99
Tak jak ktoś wcześniej pisał wydaje mi się, że linie płaciły by chyba ogromne kary za takie (nielegalne?) praktyki. Fakt faktem zdarzyło mi się już nie raz tak, że ktoś w między czasie widocznie kupił bilet i cena skoczyła do góry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Mar 2013 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
A czy uważacie, że jak nawet 100x dziennie sprawdzicie jakieś daty połączenia to Wizz specjalnie zmieni cenę dla wszystkich klientów na wyższą? Bo cena pomiędzy komputerami się przecież nie różni, tzn nie zaobserwowałem, że jak komuś wysyłam ofertę na jakieś terminy to ta osoba widziałaby wyższe/niższe ceny u siebie na komputerze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Mar 2013 22:07 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Powiem szczerze, że nigdy tego nie zauważyłem. Jeśli by coś takiego miało miejsce to z pewnością byśmy o tym napisali :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Mar 2013 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
usurper napisał(a):
Przeglądając cookies da się zauważyć, że niektóre linie zapisują w nich ostatnio wyszukiwane połączenia. Wniosków po co to robią nie wyciągam, ale pewnie jakiś cel w tym jest, choć może to być tylko i wyłącznie kwestia podrzucania odpowiednich ofert podczas następnej wizyty na stronie.

to kwestia zapamiętania co aktualnie przeglądasz, nic więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Mar 2013 22:17 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Ja miałem sytuację w której opłata za rezerwację była większa jak wszedłem przez stronę TopCashBack niż bezpośrednio.
Cena była większa o jakieś 1,6 funta.
ITA - opodo.co.uk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Mar 2013 22:36 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
Blackall napisał(a):
to kwestia zapamiętania co aktualnie przeglądasz, nic więcej.


Więc też nie wyciągam z tego pochopnych wniosków, ale może to być podstawa tego "mitu".
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Kwi 2013 01:00 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 50
Z tego co pamiętam była tu na forum sytuacja, że ktoś komuś kupował bilety ryan/wizz(nie pamiętam) i u zamawiającego były tańsze niż u pomagającego w zakupie. Nawet wysyłali sobie screeny i rzeczywiście w tym samym czasie były różne ceny. Czyszczenie ciasteczek/zmiana przeglądarki, z tego co pamiętam, nie pomagało. Jak dla mnie to fakt, że istnieją takie praktyki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Kwi 2013 02:10 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Adam16q napisał(a):
Z tego co pamiętam była tu na forum sytuacja, że ktoś komuś kupował bilety ryan/wizz(nie pamiętam) i u zamawiającego były tańsze niż u pomagającego w zakupie. Nawet wysyłali sobie screeny i rzeczywiście w tym samym czasie były różne ceny. Czyszczenie ciasteczek/zmiana przeglądarki, z tego co pamiętam, nie pomagało. Jak dla mnie to fakt, że istnieją takie praktyki.

Jakby ktoś miał linka do wyżej opisanej sytuacji to byłbym bardzo wdzięczny!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Kwi 2013 02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 597
niebieski
Różnice w cenach wynikają: w Ryan`ie z tego, że po prostu została wykupiona pula w danej cenie, natomiast w Wizz`ie z zaznaczonej karty MasterCard 36 zł ( po usunięciu cookies).

Jak dla mnie temat do zamknięcia, nic nie wnosi na tym forum, jedynie sieje zamęt
_________________
Proszę, wejdź i kliknij. Możesz pomóc innym :)
www.pajacyk.pl
www.wyklikajzywnosc.pl
www.okruszek.org.pl
www.pustamiska.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Kwi 2013 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 99
Przykład wykorzystywania plików cookies miałem przed chwilą przeglądając ebaya.
Wyskoczyła mi taka o to piękna reklama:
Image
Skąd wiedzieli, że szukałem? Właśnie przez cookies..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group