Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: drożdżówki w LOT
#1 PostWysłany: 29 Sie 2022 19:59 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Może nie nowy temat, ale to mój pierwszy lot tym przewoźnikiem od 2 lat... Czy ktoś przyuważył termin przydatności poczęstunku na pokładzie samolotu. Dziś miałem z datą do dziś mocno napuchnięte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
#2 PostWysłany: 29 Sie 2022 20:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
@e-prezes
Drożdżówki zdarzają się nie tyle "napuchnięte" od starości / nieświeżości, co opakowania "nadmuchane" od zmian ciśnienia w trakcie lotów.
One generalnie mają datę ważności 2 dni, czyli dostaje się albo ważną do dziś, albo do jutra. W rzeczywistości pozostają dobre do zjedzenia jeszcze przez 1-2 dni ponad to.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 29 Sie 2022 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Potwierdzam, one sporo latają i najczęściej są napuchnięte. Szanuję, że nie mają daty ważności 2 miesiące, tak jak lufthansowe kanapki kilka lat temu.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 29 Sie 2022 22:28 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
@e-prezes możesz też przeprowadzić test biorąc na pokład małą paczkę chipsów i stanie się to samo niezależnie od daty ważności :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Sie 2022 06:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Ciśnienie - w tym przypadku do uproszczenia to "nacisk" powietrza na opakowanie

Drożdżówka pakowana w opakowanie więzi powietrze wewnątrz o określonej objętości. Szczelne opakowanie oznacza że ilość powietrza wewnątrz się nie zmieni.

Na wysokości przelotowej ciśnienie wewnątrz samolotu pomimo hermetyzacji jest jednak mniejsze niż na ziemi. Niższe ciśnienie oznacza że jest mniejszy nacisk powietrza w samolocie na opakowanie. Skoro jest mniejszy nacisk to powietrze wewnątrz może zająć wiecej miejsca (rozpycha się, bo pokononuje mniejsza siłę z zewnątrz) tworząc owy efekt napompowania

Więc bardziej bym się martwił jeśli drożdżówka na dużej wysokości przelotowej się nie napompuje, bo to może oznaczać ze ta folia ma dziurę i nie jest szczelna, bo ciśnienie może się wyrównać z otoczeniem wylatując lub wlatujac do opakowania :D (no chyba że powietrze wewnątrz się na tyle rozpręży ze doprowadzi do pęknięcia opakowania)
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Sie 2022 06:57 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Widzę, że najbardziej was zainteresowało słowo "napuchnięte". ;) Mnie bardziej zbulwersował termin przydatności. U mnie w sklepie takie produkty idą za pół ceny to raz, a dwa są to produkty zapewne o tygodniowym terminie przydatności (lub duższym). Co zatem się dzieje, że nie dostaję z terminem 2-3 dni, tylko na końcu terminu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sie 2022 07:24 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 418
Loty: 213
Kilometry: 278 320
niebieski
Może mają jedno lub dwudniowy termin. Pisał już o tym ktoś powyżej.
Informacja brzmi: najlepiej spożyć do końca: data
Nie rozumiem, co Cię tak bulwersuje? Produkt jest dobry.
Poza tym samolot, to nie sklep i drożdżówkę masz w cenie biletu
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sie 2022 07:59 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Rok temu leciałem do Burgas, nasza Rodaczka w wieku ok. 60 lat dostała "napompowaną drożdżówkę" i zrobiła taką awanturę personelowi (stwierdziła, że wszystkie są zepsute a oni dają ludziom), że do tej pory jak słyszę o tym "pompowaniu" to wspomnienia wracają :lol:
PS. Stewardessa bardzo ładnie wytłumaczyła pani mechanizm zmiany ciśnienia, niestety pani wiedziała najlepiej i nie dała się przekonać :D
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Sie 2022 09:40 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
krymek napisał(a):
Może mają jedno lub dwudniowy termin. Pisał już o tym ktoś powyżej.
Informacja brzmi: najlepiej spożyć do końca: data
Nie rozumiem, co Cię tak bulwersuje? Produkt jest dobry.
Poza tym samolot, to nie sklep i drożdżówkę masz w cenie biletu


Raczej dłuższy niż jeden dzień. Ale skoro nie widzicie problemu to ja się zamykam. Zapytałem i dostałem odpowiedź. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Sie 2022 09:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Wolę jak termin ważności jest 1-2 dni do przodu, niż jak słynne kanapki w WizzAira które miałem jakieś miesięcy do przodu
https://www.pasazer.com/news/8320/wizz, ... ,jesz.html
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 30 Sie 2022 11:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
e-prezes napisał(a):
U mnie w sklepie takie produkty idą za pół ceny to raz, a dwa są to produkty zapewne o tygodniowym terminie przydatności (lub duższym). Co zatem się dzieje, że nie dostaję z terminem 2-3 dni, tylko na końcu terminu?

Z tego co pamiętam to dają takie co mają +1/2, nie pamiętam żeby ostatnio były dawane jedzenia z terminem więcej niż 7 dni (w przeciwieństwie do słynnej LH).
Różnica też że w piekarniach drożdżówki leżą na powietrzu, a nie zdziwiłbym się gdyby te drożdżówki były pakowane praktycznie z samym azotem jako wypełnieniem (azot jest obojętny dla spożywki, więc jedzenie się aż tak szybko nie psuje w porównaniu z tlenem)

Szczegóły dla zainteresowanych jak to z tym azotem: https://www.blt-technik.pl/optymalna-cz ... a-zywnosci
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 30 Sie 2022 11:50 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
e-prezes napisał(a):
Widzę, że najbardziej was zainteresowało słowo "napuchnięte". ;) Mnie bardziej zbulwersował termin przydatności. U mnie w sklepie takie produkty idą za pół ceny to raz, a dwa są to produkty zapewne o tygodniowym terminie przydatności (lub duższym). Co zatem się dzieje, że nie dostaję z terminem 2-3 dni, tylko na końcu terminu?

ale one w sklepie nie idą za pół ceny bo gorsze, tylko dlatego, że następnego dnia już ich nie można sprzedać. W samolocie dają je raczej jako przekąska na czas lotu, więc zakładają że w momencie spożywania są jeszcze ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 30 Sie 2022 12:28 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Hej, hej... nie daje mi się ich za darmo jak biedakowi na ulicy, tylko są wliczone w cenę, a to jest różnica. Oczekuję, że będą miały stosowny termin przydatności do spożycia. Termin z datą na już uważam za faux pa linii. Z mojej strony tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Sie 2022 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Mikolaj2206 napisał(a):
Rok temu leciałem do Burgas, nasza Rodaczka w wieku ok. 60 lat dostała "napompowaną drożdżówkę" i zrobiła taką awanturę personelowi (stwierdziła, że wszystkie są zepsute a oni dają ludziom), że do tej pory jak słyszę o tym "pompowaniu" to wspomnienia wracają :lol:
PS. Stewardessa bardzo ładnie wytłumaczyła pani mechanizm zmiany ciśnienia, niestety pani wiedziała najlepiej i nie dała się przekonać :D


Ciekawe, jak @e-prezes wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 30 Sie 2022 12:39 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
e-prezes napisał(a):
Termin z datą na już uważam za faux pa linii. Z mojej strony tyle.


A jaki masz termin przydatności chleba czy drożdżówek w piekarni?
Spróbuj wciskać ludziom "wczorajsze"...

Akurat IMHO kudos dla LO, że opierają poczęstunek o świeżo wypiekane rzeczy z króciutkim terminem zamiast dawać chemiczne buły z wielotygodniowym albo wielomiesięcznym terminem zdatności do jedzenia, jak robi to sporo linii.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 30 Sie 2022 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
Drożdżowki Putki obecne na pokładach LO mają datę przydatności do spożycia +1 dzień od dnia produkcji czyli jeśli masz drożdżówkę z dzisiejszą datą to znaczy że została wyprodukowana wczoraj a jeśli z jutrzejszą datą to znaczy że została zrobiona dzisiaj więc dostajesz do ręki świeżutki produkt i jedynym faux pas w tej historii jest czepianie się tej "daty na już".
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: drożdżówki w LOT
#17 PostWysłany: 30 Sie 2022 16:13 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
Ale o co wogóle chodzi? Jakie faux pas?
Zgodnie z prawem towar z taką datą ważności można sprzedać lub podać w restauracji. Nie jest to przecież buła przeterminowana, jej termin przydatności do spożycia w takiej sytuacji producent określił na "do końca dnia dziś", jest to jak najbardziej stosowny termin.
Już chyba niektórym się w d... przewraca, kupują bilety eco w promocji, a oczekują traktowania jak szejk w prywatnym jet z wymaganiami jak gwiazda rocka przed koncertem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 30 Sie 2022 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
A drożdżówka szpinakowa 2 dni po terminie ważności podgrzana w mikrofali smakowała lepiej niż ta zimna serwowana na pokładzie samolotu. Ja tam na wyjazdach nie wybrzydzam;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 30 Sie 2022 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Miałbym prośbę do @moderacji:
Wydzielmy ten arcyważny, drożdżówkowy wątek z szerokiego tematu LOT - opinie, recenzje uwagi. Codziennie ktoś podzieli się z nami info, z jaką datą ważności ciasteczko otrzymał na pokładzie Naszego Narodowego. Będziemy publikować zdjęcia najbardziej napuchłych, obrzmiałych i przegazowanych opakowań. Być może swoje 3 grosze dorzucą forumowicze związani zawodowo z firmą Putka.
A może rozważyć wydzielenie nawet 3 wątków: szpinakowego, jabłkowego <jabłczanego?> oraz jagodowego <sezonowego>?
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 30 Sie 2022 16:27 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
OK, przyjąłem do wiadomości, choć nie zgadzam się z tezami tu zawartymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group