Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
link do formularza wizowego https://dichvucong.bocongan.gov.vn/boco ... matt=26277


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza do Wietnamu
#1 PostWysłany: 20 Paź 2012 22:35 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,

czy ktoś aplikował jakoś niedawno? Da się załatwić w jeden dzień? Czy ktoś może polecić jakąś pewną agencję?

Na wikitravel czytałem, że wizę można uzyskać też w Phnom Penh:
Cytuj:
A 30-day visa can also be picked up from the Vietnamese embassy in Phnom Penh for US$45 and will be ready in 24 hours or less.


To jest niezła wiadomość i taniej trochę niż jak znajduję informacje o Ambasadzie w Polsce (170 zł + serwis).
Korzystał ktoś z Ambasady w Kambodży? Potrzeba wtedy mieć promesę?

Do Wietnamu chcę dostać się drogą lądową. Z Wietnamu wylecieć samolotem, to mnie jeszcze zastanawia:
Cytuj:
Passengers of Air Asia and some other airlines travelling to Vietnam must present the approval letter at check-in.


Chociaż tyczy się chyba tylko przylotu, a nie odlotu.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#2 PostWysłany: 29 Paź 2012 13:46 

Rejestracja: 29 Paź 2012
Posty: 1
Cześć,

rok temu starałem się o wizę - leciałem prosto do Hanoi i w sumie najprostszą (i tańszą) opcją było skorzystanie z wietnamskiego biura (wysyłają list polecająco - zapraszający, który jest podstawą do wydania wizy). Trochę stresu przy wysyłaniu im "w ciemno" pieniędzy (tak, biorą swoją prowizję oczywiście), ale wszystko poszło ok. Moją wizę organizowało biuro Asia King, ale są i inne zaufane: ETPumpkin i Ethnic Tours na pewno są w porządku.

Byłem w Phnom Penh, nie załatwiałem tam żadnych urzędowych spraw, ale jeżeli będziesz po drodze w Bangkoku, to u Tajów wszystko chyba sprawniej działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#3 PostWysłany: 29 Paź 2012 21:42 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ja do Wietnamu jadę drogą lądową więc z tego co czytam to promesa jest niepotrzebna. Za to trzeba mieć wizę wcześniej już załatwioną. Uderzę w tej sprawie albo w Bangkoku (4 dni się czeka, trochę długo), albo w Phnom Penh (24h).
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wiza do Wietnamu
#4 PostWysłany: 13 Lis 2012 18:09 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
W styczniu 3 tygodnie.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#5 PostWysłany: 14 Lis 2012 09:35 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 13
W Wietnamie byliśmy w styczniu, a wizę załatwialiśmy przez ambasadę w Warszawie (200,00/os). Odbiór osobisty, więc trzeba doliczyć koszt dojazdu. Można też złożyć odpowiedni podpis i paszporty odeślą kurierem - płacisz za kuriera, ale oszczędzasz paliwo i czas. Czas oczekiwania na wizę to trzy dni. W ambasadzie była dłuuga kolejka oczekujących Wietnamczyków, ale oni mają osobne okienko. My natomiast jeszcze dobrze drzwi za sobą nie zamknęliśmy i już wychodziliśmy z naszymi paszportami (i wizami oczywiście)

Do Kambodży lecieliśmy z Tajlandii, a wyjeżdżaliśmy drogą lądową również do Tajlandii. Wizy załatwialiśmy przez net, szybko i sprawnie, no i bezpiecznie.

Należy pamiętać o zaznaczeniu, czy wiza ma być jedno czy wielokrotnego przekraczania granicy. To bardzo ważne. Znam takich co to mieli spore kłopoty, żeby wrócić (niestety przeoczyli tę informację)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#6 PostWysłany: 02 Sie 2013 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia w załatwianiu wizy do Wietnamu w Phnom Penh?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#7 PostWysłany: 06 Sie 2013 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Potwierdzam - załatwiałem wizę do Wietnamu w Phnom Penh kilka dni temu - na drugi dzień była gotowa. Wniosek ściągniesz ze strony ambasady albo na miejscu wypełnisz.
Potrzebne jest zdjęcie, paszport no i kasa :D
Tutaj link do wniosku=> http://www.vietnamembassy-cambodia.org/en/nr070521170031/nr070521170456/ns100618081411/VnPPVisaForm.doc/download

Adres: 436 Monivong Blvd
Ambasada jest czynna:
Morning : 08.30.hrs. – 11.30 hrs.
Afternoon : 14.30 hrs. – 17.00 hrs.

Ceny wiz:
1) wiza na 30 dni (jednokrotne przekroczenie granicy) - 60 $
2) wiza na 30 dni (wielokrotne przekroczenie granicy) - 85 $
3) wiza na 90 dni (jednokrotne przekroczenie granicy) - 95 $
4) wiza na 90 dni (wielokrotne przekroczenie granicy) - 125 $
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#8 PostWysłany: 08 Sie 2013 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Dzięki za info. Nie chcę za bardzo jechać do Warszawy, żeby to załatwić, ale z kolei wolałabym mieć to już z głowy i na miejscu martwić się bardziej przyjemnymi rzeczami. Muszę to przemyśleć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#9 PostWysłany: 12 Sie 2013 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Sprawdź też na wszelki wypadek ceny w ambasadzie w Warszawie bo wydaje mi się, że jest drożej...
A w Phnom Penh naprawdę nie ma żadnego problemu z wyrobieniem wizy.
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#10 PostWysłany: 12 Sie 2013 17:03 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 411
niebieski
Witam,
macie jakieś informacje dotyczące wyrabiania wizy wietnamskiej w Chinach?
Zamierzam wjechać do Wietnamu drogą lądową, ale plany mogą się zmienić i nie widzę sensu wydawania wcześniej ponad 200zł, a jak czytam promesa dotyczy tylko podróży samolotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#11 PostWysłany: 12 Sie 2013 18:33 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 411
niebieski
Czytałem, że w Nanningu jest taka możliwość (to miasto jest najbliżej wstępnej trasy). Czy ktoś może korzystał i ile dni trwało wyrabianie wizy? Ewentualnie coś jest potrzebne oprócz zdjęć, wypełnionego wniosku i pieniędzy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#12 PostWysłany: 20 Sie 2013 16:17 

Rejestracja: 12 Cze 2013
Posty: 9
Ilona napisał(a):
Należy pamiętać o zaznaczeniu, czy wiza ma być jedno czy wielokrotnego przekraczania granicy. To bardzo ważne. Znam takich co to mieli spore kłopoty, żeby wrócić (niestety przeoczyli tę informację)


No właśnie... czy wjeżdżając do Wietnamu drogą lądową i wyjeżdżając również lądem powinnam wnioskować o wizę wielokrotnego przekroczenia granicy czy jednak jednorazowego? Logiczne wydaje się, że na jednorazowy pobyt obowiązująca powinna być wiza jednokrotnego przekroczenia granicy ale nigdy nic nie wiadomo :)

Czy ktoś z Was planuje pobyt w Wietnamie na początku grudnia? Planuję podróżować samodzielnie i będę przekraczała granicę na południu z Kambodżą właśnie w tym terminie. Być może ktoś dołączy? Sorry za offtopic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#13 PostWysłany: 20 Sie 2013 16:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Jak wjedzies i wyjedzies z Wietnamu raz, to potrzebujesz wize jednokrotna, a jak to jest droga ladowa, to wiza muszy byc zalatwiona wczesniej, bo nie mozna na miejscu ja zrobic. A jak ladujesz samolotem, to mozesz wize zalatwcic w lotnisku, po uzyskaniu promesy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#14 PostWysłany: 20 Sie 2013 16:49 

Rejestracja: 12 Cze 2013
Posty: 9
tak, to wiem. Planuję wyrobić ją właśnie w Phnom Penh.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#15 PostWysłany: 18 Wrz 2013 00:11 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 67
Jacek69 nie wiem jaka jest teraz cena wizy ale jak bylem 1,5 roku temu w Wietnami to sporo szukałem i znalazłem u tego pośrednika najtaniej vietnamvisapro@gmail.com> . Później jeszcze się okazało, że gość bardzo pomocny więc mogę polecić śmiało.

Krzysiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#16 PostWysłany: 18 Wrz 2013 00:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
tez zamawialem vouchera z Vietnam visa pro. Dobry kontakt z kolesiem no i szybko plus tanio ;)
http://www.vietnamvisapro.com/

tutaj masz 26$ za voucher i 90$ za wize na 3 miesące i multi entry ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#17 PostWysłany: 18 Wrz 2013 00:25 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 67
mi ogarnął jeszcze bilety na pociąg do Da Nang za cene nie dla białasa:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#18 PostWysłany: 18 Wrz 2013 11:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Tak, przez paypalla, po 2 albo 3 dniach, dostałem zaproszenie ;)
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#19 PostWysłany: 18 Wrz 2013 11:35 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 67
u mnie PayPal nie przechodził i gość się zgodził, że odbierze pieniądze w Hanoi, gdzie się umówiliśmy.

jeżeli chodzi o cenę to nie pamiętam, ale była naprawdę ok.

35 to zakładam autobus, prawda?

jacek69, widziałem Twoje wrzuty na forach z połączeniami tanimi, przeglądasz jeszcze oferty bo ja nadal szukam jakiejś dobrej oferty na 3 tyg, 14 luty - 10 marca. Najepiej z Warszawy i tu powrót a gdzie? jakieś multicity byłoby ok Sajgon, BKK, Kuala, Manila. Widziałem coś ok 650$ ale szukam taniej:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#20 PostWysłany: 25 Wrz 2013 11:22 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 3
Zeus napisał(a):
Tak, przez paypalla, po 2 albo 3 dniach, dostałem zaproszenie ;)

Ja też skorzystałem z tego pośrednika i dostałem podobne zaproszenie - moje wątpliwości budzą tylko jakieś inne osoby wpisane na drugiej stronie (widzę że na twoim jest podobnie). Nie będzie z tym problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group