Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dron w Wietnamie
#1 PostWysłany: 29 Lip 2019 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 27
Loty: 70
Kilometry: 198 685
Witajcie,
Szukam wskazówek dotyczących przewożenia drona w Wietnamie. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
Używam niewielkiego DJI Spark, wiem jakie są zasady przewożenia baterii, lecz jak poczytałam trochę na różnych stronach, spotkałam się z informacjami, że niezbędne jest także pozwolenie. Niestety jeszcze nikomu (z tego, co czytałam) nie udało się uzyskać takiego pozwolenia pisząc na adres mailowy wietnamskiego Ministerstwa Obrony. Będę korzystała z kilku lotów wewnętrznych, także z lotniska Da Nang, które wydaje się być najbardziej problematyczne. Szukam wszelkich informacji na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#2 PostWysłany: 29 Lip 2019 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Byłem z dronem Mavic Pro w Da Nang kilka dni temu, żadnych problemów.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#3 PostWysłany: 29 Lip 2019 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 27
Loty: 70
Kilometry: 198 685
Lot wewnętrzny? Dron spakowany w rejestrowany czy podręczny? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#4 PostWysłany: 29 Lip 2019 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Wewnętrzny jak i zewnętrzny, zawsze w podręcznym dron i baterie.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#5 PostWysłany: 30 Lip 2019 14:59 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
jak jest z lataniem? teoretycznie na każdy lot trzeba mieć pisemną zgodę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#6 PostWysłany: 11 Sie 2020 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Czy ktoś ma jakieś aktualne info odnośnie używania drona w Wietnamie??
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#7 PostWysłany: 11 Maj 2022 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Przepisy dotyczące latania dronem w Wietnamie
W Wietnamie wymagana jest zgoda na latanie dronem od władz lotnictwa cywilnego. Wniosek należy złożyć przynajmniej 14 dni przed planowaną podróżą: Formularz wniosku o zezwolenie na lot

Jak to wygląda w praktyce? Niewiele osób otrzymuje odpowiedź na pismo. Wtedy też, na własną odpowiedzialność, można przewieźć drona do Wietnamu. Wszystko zależy od lotniska, na którym się ląduje. W Hanoi (Noi Bai) czy Ho Chi Minh City (Tan Son Nhat) nie ma zazwyczaj problemów z wwiezieniem sprzętu. Zdarza się skonfiskowanie drona na lotnisku w Da Nang.

Najważniejsze zasady

Niedozwolone jest latanie dronem w pobliżu lotniska.
Niedozwolone jest wykorzystywanie dronów do przewożenia substancji łatwopalnych, radioaktywnych i wybuchowych.
Niedozwolone jest latanie dronem nad dużym zgromadzeniem ludzi.
Niedozwolone jest wykorzystywanie dronów do celów propagandowych.
Niedozwolone jest latanie dronem nocą.
Przed rozpoczęciem lotu należy sprawdzić stan techniczny drona.
Nie zaleca się latania dronem w większych miastach, zwłaszcza w Sajgonie czy Hanoi. Idealne natomiast są pola ryżowe, górskie tereny Sapa, Delta Mekongu czy plaże, np. w Mui Ne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#8 PostWysłany: 25 Sty 2024 10:42 

Rejestracja: 20 Sty 2024
Posty: 18
Jakieś doświadczenia ostatnimi czasy? Wwoził ktoś drona do Wietnamu, latał? Lecę 1 marca i z chęcią bym wziął ale jednak z tyłu głowy są obawy że mogę się z nim pożegnać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#9 PostWysłany: 25 Sty 2024 22:11 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 294
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
W 2019 bez problemu wwiazłem drona do Hanoi i wywiozłem (drogą lądową) przemieszczałem się jednak po lotniskach wewnętrznych typu Phu Quoc, Da Nang, Ho Chi minh, Can tho
W Can tho - widziałem jak jakiś typek latał, to podeszła do niego policja i grzecznie kazali mu go schować - na szczęście mu nie zarekwirowali :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#10 PostWysłany: 04 Mar 2024 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2022
Posty: 83
Macie standardowe futerały do transportu drona, czy jakieś " specjalne " ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#11 PostWysłany: 04 Mar 2024 22:49 

Rejestracja: 25 Lis 2023
Posty: 85
Ja posiadam standardową torbę, która dodawana była do zestawu combo dla drona DJI mini 2 (zresztą dla "jedynki" również taką posiadam). Niestety są one dość duże i wykorzystuję je tylko w domu, bo w bagażu podręcznym zawsze brakuje miejsca. Za to idealnie sprawdza mi się etui, które dostałem przy okazji zakupu GoPro 9, do którego chowam samego drona, akcesoria zapasowe oraz ładowarkę z kablem do niego + dodatkowe baterie i zewn. ładowarkę do GoPro. Kontroler i zewn. ładowarkę do drona pakuję osobno do plecaka.
Dodam info, że takie etui spokojne zmieści się do kieszeni / tzw. "kangurka" w bluzie, więc teoretycznie mamy trochę więcej miejsca na bagaż podręczny (do czasu, aż się nikt nie przyczepi :P).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#12 PostWysłany: 04 Mar 2024 23:44 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 294
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Ja mam takie etui do gopro i osobno do drona , kazde z odpowiednimi wymiarami by w srodku nic nie latało

https://allegro.pl/oferta/etui-do-drona-dji-mavic-mini-2-pokrowiec-alogy-twa-14313596185
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#13 PostWysłany: 15 Mar 2024 10:35 

Rejestracja: 14 Lis 2022
Posty: 56
Jak wygląda sytuacja z lataniem w Ha long Bay i Golden Bridge? można/nie można? bo jeśli w tych dwóch miejscach nie da się latać to nawet nie biorę drona z PL... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#14 PostWysłany: 18 Mar 2024 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2022
Posty: 83
tetr1s napisał(a):
Ja posiadam standardową torbę, która dodawana była do zestawu combo dla drona DJI mini 2 (zresztą dla "jedynki" również taką posiadam). Niestety są one dość duże i wykorzystuję je tylko w domu, bo w bagażu podręcznym zawsze brakuje miejsca. Za to idealnie sprawdza mi się etui, które dostałem przy okazji zakupu GoPro 9, do którego chowam samego drona, akcesoria zapasowe oraz ładowarkę z kablem do niego + dodatkowe baterie i zewn. ładowarkę do GoPro. Kontroler i zewn. ładowarkę do drona pakuję osobno do plecaka.
Dodam info, że takie etui spokojne zmieści się do kieszeni / tzw. "kangurka" w bluzie, więc teoretycznie mamy trochę więcej miejsca na bagaż podręczny (do czasu, aż się nikt nie przyczepi :P).


Będziesz tak uprzejmy i podeślesz konkretną ofertę ?
Mówimy o czymś takim ?

https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamer ... 70QAvD_BwE

Propozycja szpaczny'ego jest ciekawa, ale mam wrażenie, że taki futerał w grubej oprawie zajmuje sporo miejsca i waży więcej niż torba.

A bilety zwykle kupuję dość budżetowo, więc wolałbym ograniczyć miejsce i kilogramy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#15 PostWysłany: 19 Mar 2024 17:19 

Rejestracja: 20 Sty 2024
Posty: 18
maxxxior napisał(a):
Jak wygląda sytuacja z lataniem w Ha long Bay i Golden Bridge? można/nie można? bo jeśli w tych dwóch miejscach nie da się latać to nawet nie biorę drona z PL... :)


Lataliśmy 2 tygodnie temu w kilku miejscach, m.in Ha Long, Hoi An, My Son i delta Mekongu, jedynie na Fansipanie nam powiedzieli że nie można :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#16 PostWysłany: 22 Mar 2024 00:59 

Rejestracja: 25 Lis 2023
Posty: 85
@L0ko proszę daj tylko znać, czy potrzebujesz oferty / fotki tej dedykowanej torby od DJI mini 2, czy tej od GoPro 9. Do końca tygodnia mam ograniczonego neta, ale na weekend będę w domu, to mogę zrobić zdjęcia i podesłać jak to wygląda z dronem i bez.
Fotki podeślę na forum, natomiast ofertę mogę na priv, aby nie robić reklamy na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
L0ko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#17 PostWysłany: 23 Mar 2024 22:59 

Rejestracja: 25 Lis 2023
Posty: 85
Swojego posta już nie mogę edytować, więc wrzucam jako osobny komentarz. Przykładowa oferta wysłana na priv.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Oryginalne etui do DJI mini 2
DJI_org.jpg
DJI_org.jpg [ 282.22 KiB | Obejrzany 195 razy ]
Komentarz do pliku: Zdjęcie spakowanego drona
DJI_org1.jpg
DJI_org1.jpg [ 294.66 KiB | Obejrzany 195 razy ]
Komentarz do pliku: Etui, które było dodawane do zestawu przy zakupie GoPro 9
GoPro_org.jpg
GoPro_org.jpg [ 302.45 KiB | Obejrzany 195 razy ]
Komentarz do pliku: Spakowany dron DJI mini 2 w etui od GoPro
GoPro_DJI.jpg
GoPro_DJI.jpg [ 465.51 KiB | Obejrzany 195 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#18 PostWysłany: 23 Mar 2024 23:39 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 294
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Pierwsze 2 zdjęcia są od zestawu mini more flight. Jest to szamaciana torba - dlatego dokupiłem w twardszym futerale. Sorry ale jak dron kosztuje koło 2k to wole mieć go zabezpieczonego by nawet w samolocie jak ludzie upychaja swoje bagaże nie uszkodzili mi go. Dlatego wybór padł na twardszy futerał, który nie oszukujmy się - waży max ze 100-200gramów :)

Równie dobrze ten futerał darmowy z fly more - to można sobie wziąśc reklamówkę , albo w plecaku z przegródkami poupychać drona. Taki to materiał i prowizorkę dają za te 2k przy fly more combo.
Ale jakbyś chciał to Ci moge to odsprzedać - bo jak wspomniałem kupiłem grubszy futerał a tego darmowego z fly more combo w zyciu nie uzyje - szkoda mi ryzykować uszkodzenia drona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#19 PostWysłany: 24 Mar 2024 13:03 

Rejestracja: 25 Lis 2023
Posty: 85
Podobny pokrowiec co @szpaczny mam do "jedynki" w wersji mini, do którego bez problemu mieści się mini 2 oraz zewnętrzna ładowarka z 3 bateriami. Kontroler w mini 2 jest już większy, więc nie będzie pasował. Minus tego pokrowca to jego rozmar, gdzie przy małym bagażu jest on za duży.

Załączniki:
Komentarz do pliku: DJI mini 2 w etui od DJI mini
DJI_mini_org1.jpg
DJI_mini_org1.jpg [ 285.82 KiB | Obejrzany 159 razy ]
Komentarz do pliku: Oryginalne etui od DJI mini
DJI_mini_org.jpg
DJI_mini_org.jpg [ 407.72 KiB | Obejrzany 159 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dron w Wietnamie
#20 PostWysłany: 25 Mar 2024 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Nie wiem czy to istotne :) ale rok temu miałem piętra o dji mini w takiej walizce ale ani na przylocie w SGN ani na krajowym locie z DAD do SGN nikt niczego nie powiedział. Nie miałem jednak żadnych zgód więc nie latałem.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group