Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Wrz 2022 13:14 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Wybieram się na 6 tygodni do Azji Srodkowej i nie wiem co odpuscic a co zostawic na inny czas.

1.Szymkent
2. Sayram
3. Otrat & ARYSTANBAB MAUSOLEUM
4. Akmeshit & Mausoleum Domalak Ana
5. Turkiestan
6. Taraz
7. Taraz - tu chciałem jechac do Bishkek ale nie moge nic znalezc. Wiem, ze są pociągi do Almaty. Z Almaty pojechałbym do Chin ale kwarantanna+ wisa+zamkniete granice. Nieciekawie to wyglada
8. Bishkek ?
9. Burana Tower oraz stanowisko archeologiczne w pobliżu
11. Cholpon-Ata → pociąg Tokmok – Rybachye (Balykchy), dalej taxi
12. Karakol
13. miejsca wokół Karakol
14. Bishkek → dojazd bus z Kochkor
15. Osz → lot aero FRU – OSS
16. Osz ↔ Uzgen – maszrutka Osz – Jalal-Abad lub do Uzgen
17. Osz → Andijan – maszrutka #138
18. Andijan → Kokand – pociąg 3x dziennie
19. Rishtan ↔ bus z Kokand (2500UZS); prywatna taxi: 20000UZS/9PLN
20. Tashkent → pociąg z Kokland do Taszkient
21. Samarkand → busy lub shared taxi z Tashkentu,
22. Shakhrisabz z Samarkand→ taxi 20000UZS lub taxi to Kitab+minivan
23. Termiz → pociąg z Samarkand
24. Bukhara → pociąg z Termiz do Karshi; z Karshi do Bukhara-1 – pociąg, taxi lub shared taxi
Czor Bakr Memorial Complex → z Bukhara do Kalaya
25. Urgench → dojazd z Bukhara
Ayaz-qala 1
Ruiny pałacu Ayaz-qala 2
Kyrk Kyz Kala Malaya
Big Qrg Qrz Qala – https://www.joaoleitao.com/visit-karaka ... zbekistan/
Kurgashin Qala
Topraq qala
Zhampyk Qala
26. Chiwa → dojazd pociąg z Urgench
27. Nukus → taxi z hotelu
28. Moynaq → bus/maszrutki/train z Nukus przez Qunghirot
29. Tashkent
Od pkt 25 do 29 juz raz byłem ale chce kupić tur i zwiedzić fortece.Chyba 8 w ofercie.
Wyrobie się w 6 tygodni? Mogę przebookować lot powrotny na listopad wiec będę miał 7-8 tygodni.

Dzięki za wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 19 Paź 2022 12:31 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Wiem, że nie w temacie, ale jaki budżet zakładasz na całą podróż włącznie z lotami od osoby?
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lis 2022 22:18 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Mój budżet został przekroczony wielokrotnie. I to nie z powodu podróży. Planowałem max 8-10 tys PLN i to wystarczajaca az nadto kwota na ten region.
Loty są tanie. Jedzenie tanie. Paliwo tanie. Kobiety chętne na seks. Kosmetyki z Korei Pd tansze o 60%. Przepyszne jedzenie w sieci Navat tanie i warto sie tam udać.
Yandex nie działa jak powinien ponieważ siedziba miesci sie w Moskwie i jest z nim problem. Ale jest tani. Szybkie koleje w Uzbekistanie to swietne rozwiazanie.
Zabytków cała masa. Granaty po 6PLN za 1kg. Pistacje po 20PLN za 1kg. Swietne herbaty. Na bazarach dostaje sie kociokwiku.
Mleko wielbładzie to najlepsze co piłem od wielu lat. A aplikacja inDrive jest super do przemieszczania sie pomiedzy miastami. Shared taxi jest denerwujaca jak siedzisz w taxi i czekasz na 6 do kompletu. A godziny mijaja i brak kompletu.
Jedna uwaga. Z powodu duzej liczby Rosjan wszedzie gdzie sie da mozna miec problem z noclegami tak jak ja miałem. A noclegi poszły w góre. Bo wszedzie spią ruskie. W jednych gaciach, skarpetkach i butach z budowy. Pieprza ze sa turystami a nie maja nawet kasy na chleb. Plocha jak mawia moja narzeczona. Najlepszym rozwiazaniem to udac sie do hotelu. Tam najmniej Rosjan.
Druga uwaga. Polskie media karmia widzów zmasowana papka o Ukrainie. Tam to wygląda nieco inaczej. Tam ludzie wiedza, ze Putin to durak a Zelenski to aktor, którym steruja naziole.
No i jeszcze jedna uwaga. Nie lubia na granicach rosyjskich paszportów. A polski paszport pachodny rosyjski paszport. I są problemy. Do Uzbekistanu wpuszczali mnie 1 godzinę.
Z dronem nikt nie wjedzie. Do zadnego z tych krajów. Tzn wjechac to wjedzie ale mu skonfiskują. I z góry radzę dać sobie spokój z Chikment. To jeden wielki bazar. Nadaje sie tylko jako baza na wypad do antycznych ruin. Na nic wiecej. Smród, bród, ubóstwo i bieda. Turkiestan to zarabiste miasto!
Osz - także fajne miasto do zwiedzania, Kokand, Andijan. Uzgen z druga wieżą jak Burana. Uzgen podobno najstarsze miasto w Azji. Z Osz jedzie shared taxi do Uzgen. Tam jest fajny bazar. I chodniki, na których można stopy pokaleczyć :)


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 06 Lis 2022 00:24, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Lis 2022 01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
mathew77 napisał(a):
Mój budżet został przekroczony wielokrotnie. I to nie z powodu podróży. Planowałem max 8-10 tys PLN i to wystarczajaca az nadto kwota na ten region.
Loty są tanie. Jedzenie tanie. Paliwo tanie. Kobiety chętne na seks....

Wielokrotnie? Tzn. ile, 5x? Czy wydałeś 50kPLN na ten tani kraj, jak sam piszesz. Czy może ten ostatni element tyle kosztował?
Just curios...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lis 2022 10:59 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
jaco027 napisał(a):
mathew77 napisał(a):
Mój budżet został przekroczony wielokrotnie. I to nie z powodu podróży. Planowałem max 8-10 tys PLN i to wystarczajaca az nadto kwota na ten region.
Loty są tanie. Jedzenie tanie. Paliwo tanie. Kobiety chętne na seks....

Wielokrotnie? Tzn. ile, 5x? Czy wydałeś 50kPLN na ten tani kraj, jak sam piszesz. Czy może ten ostatni element tyle kosztował?
Just curios...

Jak jedziesz sam, planujesz wyjazd bez zadnych nieprzewidzianych wydarzeń, nic co sobie przed wyjazdem zaplanujesz go nie zmaci to budzet 6-8 tys spokojnie wystarczy na wyjazd.
Ja przekroczyłem swój budzet wielokrotnie. Dokładniej 3x. I nie z powodu podróży. To raczej sprawa osobista i nie chce tu o niej pisac :)
Na zaden kraj nie wydasz 50 tys PLN. Chyba, ze auto tam zamierzasz kupować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group