Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: DROGIE WYCIECZKI
#1 PostWysłany: 11 Sie 2011 18:18 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 6
Hej
może ktoś mi pomoże i odpowie na pytanie czemu drożeją tak strasznie wycieczki przez biura podróży?
Szukam Hurgady od polowy września na 14 dni i od lipca do teraz cena utrzymywała się do 2200 za 4*, all, teraz nagle drożeje wszystko od 40 do 150 zł!

Ktoś ma jakiś pomysł czemu tak jest i czy warto czekać do ostatniej chwili czy brać to co jest?

Z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#2 PostWysłany: 11 Sie 2011 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
kurs euro/usd/franka ? :)

cena jest stała, w walucie kraju, czy walutach między narodowych - ale z powodu wahania się kursów po przeliczeniu się zmienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#3 PostWysłany: 11 Sie 2011 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2011
Posty: 105
wycieczke masz za miesiac wiec ja bym poczekal, chyba ze masz upatrzony hotel, zawsze moze sie wykupic, jest ryzyko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#4 PostWysłany: 11 Sie 2011 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
w tym roku jest mniej lotów ze wzgledu na to co sie dzialo w zimie w afryce północnej, do tego droga ropa (choc w tej chwili na szczescie spadla) i spore zainteresowanie ludzi lotami (praktycznie wszystko lata pelne) => ceny sa takie a nie inne bo biura sa swiadome ze i tak to sprzedadzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#5 PostWysłany: 11 Sie 2011 20:53 

Rejestracja: 13 Mar 2011
Posty: 25
W tym roku wszystko jest drogie ponieważ po tym co działo się w Egipcie, Tunezji i Grecji organizatorzy zmniejszyli ilość samolotów na dane destynacje ponieważ uważali ze ludzie będą bali się latać na te kierunki, a pogoda zrobiła swoje i mase ludzi wyjeżdza na wczasy, sprzedaje się praktycznie wszystko i nawet takie oferty które mają wylot z jednego miasta a przylot do zupełnie innego, biura wiedzą że oferta się sprzeda więc odrabiają straty z zimy, a cena oferty czym bliżej wylotu zamiast spadać idzie do góry. We wrześniu sytuacja powinna się zmienić i ceny powinny zacząć spadać, chyba że sprzedaż nadal zostanie tak duża jak teraz, wiele osób ze względu na ceny w wakacje i brak w wyborze oferty zostawiło wczasy na wrzesień więc trudno przewidzieć co będzie. Np. Oasis tours przewidywał na początku sezonu że w te wakacje można będzie trafić ofertę do Tunezji nawet za 999 zł z ALL a tym czasem ciężko znaleźć za 1500
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#6 PostWysłany: 11 Sie 2011 21:12 

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 14
tak jest racja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#7 PostWysłany: 11 Sie 2011 21:18 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 6
Yhh czyli lipa, hoteli wolnych jest masakrycznie mało i boję się że wszystko wykupią, ale z drugiej strony nie chce przepłacać:/ pat Bardzo chcę sie wybrac do arabów i musze w tym roku zaliczyć egipt.
Myśłalem też o turasach ale też drogo:/ Tunezja odpada bo to nie jest ciekawy kraj a i tak jak wyżej było napisane za 1500 to rarytas:/

został mi miesiąc.....mało czasu:(


PS
Spadnie ten frank czy nie??? hehe bo jak mam obserwować parkiet w na gieldzie czy spadnie i sluchac trych wszyskich analitykow to mnie trzęsie i tak zaraz wybuchnie wulkan i od nowa....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#8 PostWysłany: 11 Sie 2011 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
remax9p napisał(a):
PS
Spadnie ten frank czy nie??? hehe bo jak mam obserwować parkiet w na gieldzie czy spadnie i sluchac trych wszyskich analitykow to mnie trzęsie i tak zaraz wybuchnie wulkan i od nowa....

frank akurat nie powinien cie obchodzic, bo nie ma zadnego znaczenia przy wysokosci cen wakacji. No chyba ze lecisz do/przez szwajcarie.

Ale jesli juz pytasz.. to nikt ci nie odpowie na 100%. Ani nawet na 60%. Prawdopodobnie jutro rynki rowniez pojda lekko do gory ale jest tyle czynnikow ktore moga spowodowac kolejne spadki (lub ich brak!), ze moznaby o tym napisal caly artykuł. Jak stany odpalą QE3 to mozliwy jest kolejny wzrost CHF/USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#9 PostWysłany: 11 Sie 2011 21:39 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 6
No właśnie chciałbym to uporządkować, co jest przyczyną wzrostu bo tak jak pisałem była tendencja spadkowa, mała ale była.
Wiem że tego nikt nie przewidzi co się wydarzy ale nie chce takiej sytuacji że przez miesiąc cena wycieczki z 2200 zrobi sie 2600:/ bo tyle nie dam.

Czyli jedna przyczyna jest- kursy walut ( jak mam czekać aż spadną kursy to chyba kupie teraz to co jest)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#10 PostWysłany: 11 Sie 2011 21:54 

Rejestracja: 13 Mar 2011
Posty: 25
nie wiem co szukasz i skąd ale ceny Egiptu od połowy września na 2 tygodnie za 4 * zaczynają się w tej chwili od 2009 zł za 2350 można miec 5 * :) A czy kursy walut i cena ropy w tej chwili tak strasznie wpływają na cene nie wiem, jeszcze waluty nie były wysoko a oferta skakała bardzo, potrafiła w ciągu pół dnia podrożeć np o 200 zł na osobie i to na kilka dni przed wylotem gdzie teoretycznie cena powinna spadać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#11 PostWysłany: 11 Sie 2011 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2011
Posty: 105
popyt ludzie, popyt, a nie waluty(moze Tui czy Neckermann,ktore ceny maja w euro,ale euro trzyma kurs wiec wachaania ceny wycieczki beda minimalne), ropa czy gieldy. jak ludzie kupuja wycieczki, to po co obnizac cene, zreszta zwyzka jak napisales o 50zl to nie jest jakas masakra, jezeli myslisz ze cena spadnie z obecniej 2200 na 1500 - szanse male...ale moze jakis kierunek, kiepski hotel...kto wie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#12 PostWysłany: 11 Sie 2011 22:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Ja bym jednak powiedział, że raczej dość gwałtowne osłabienie złotego - turoperatorzy rozliczają sie z usługodawcami (przewoxnicy, agencje, hotele itd.) w przeważającej mierze w USD/EUR i na tej podstawie kalkulują ceny sprzedaży. Takie szybkie podwyżki o 50 czy 100 zł to ewidentna korekta walutowa cen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#13 PostWysłany: 11 Sie 2011 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
remax9p napisał(a):
No właśnie chciałbym to uporządkować, co jest przyczyną wzrostu bo tak jak pisałem była tendencja spadkowa, mała ale była.
Wiem że tego nikt nie przewidzi co się wydarzy ale nie chce takiej sytuacji że przez miesiąc cena wycieczki z 2200 zrobi sie 2600:/ bo tyle nie dam.

Czyli jedna przyczyna jest- kursy walut ( jak mam czekać aż spadną kursy to chyba kupie teraz to co jest)

przeciez piszemy ze w głównej mierze to NIE kursy walut. Ropa sporo spadła (http://stooq.pl/q/?s=cl.f&c=1m&t=c&a=ln&b=1), USD zbytnio nie szaleje (http://stooq.pl/q/?s=usdpln&c=1m&t=c&a=ln&b=1), EUR fakt, ale dopiero w ostatnich 2-3 dniach i nie sądzę aby miało to wpływ wiekszy niż poniższy:
Krzywa popytu sie klania. Nie sprzedaja tanio bo wiedza ze sprzedadza drozej i jeszcze ludzie beda sie o to bili. Tyle.


Gdyby chodzilo o kursy walut to zauwazcie ze spadek ceny ropy wyrównuje wzrost EUR (a w stosunku do dolara nawet bedzie to mniej, kwestia w czym rozliczaja sie operatorzy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#14 PostWysłany: 11 Sie 2011 22:53 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 6
Ossa a możesz podesłać jakiegoś linka do tych ofert co znalazłeś/aś, bo jestem przekonany że to nie prawda:)
Udowodnij cenę 2009:)
Pamiętaj że tylko Hurgada i bez hotelu ROMA:) Aaa i dodam że wylot ylko z Poznania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#15 PostWysłany: 11 Sie 2011 22:59 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
remax9p napisał(a):
(...) Tunezja odpada bo to nie jest ciekawy kraj (...)


ale, że w jakim sensie? że nie ma co zwiedzać, że plaże nie takie czy co?
ja mam sentyment do Tunezji, zobaczyć można naprawdę wiele ciekawych miejsc i rzeczy, a i drogo raczej nie jest
zależy czy chcesz odpoczywać czy trochę pojeździć, jeśli to drugie, bierz najtańszą ofertę jaka jest/będzie, a hotel traktuj tylko jako bazę wypadową
a jeśli z 2giej strony chcesz wypoczywać, to nawet skoro wg Ciebie "to nie jest ciekawy kraj", w niczym to nie przeszkadza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#16 PostWysłany: 11 Sie 2011 23:05 

Rejestracja: 13 Mar 2011
Posty: 25
Nie szukałam jakoś specjalnie oferty hotel Samaka Desrt Inn ale widze że różnie ma gwiazdki na jednych stronach 4 na innych 3 i opinie bardzo kiepską ;)

http://www.travelplanet.pl/hotele/egipt ... esert-inn/

tutaj z Alfy choć na stronie alfy ma tylko 3* ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#17 PostWysłany: 11 Sie 2011 23:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Blackall napisał(a):
remax9p napisał(a):
No właśnie chciałbym to uporządkować, co jest przyczyną wzrostu bo tak jak pisałem była tendencja spadkowa, mała ale była.
Wiem że tego nikt nie przewidzi co się wydarzy ale nie chce takiej sytuacji że przez miesiąc cena wycieczki z 2200 zrobi sie 2600:/ bo tyle nie dam.

Czyli jedna przyczyna jest- kursy walut ( jak mam czekać aż spadną kursy to chyba kupie teraz to co jest)

przeciez piszemy ze w głównej mierze to NIE kursy walut. Ropa sporo spadła (http://stooq.pl/q/?s=cl.f&c=1m&t=c&a=ln&b=1), USD zbytnio nie szaleje (http://stooq.pl/q/?s=usdpln&c=1m&t=c&a=ln&b=1), EUR fakt, ale dopiero w ostatnich 2-3 dniach i nie sądzę aby miało to wpływ wiekszy niż poniższy:
Krzywa popytu sie klania. Nie sprzedaja tanio bo wiedza ze sprzedadza drozej i jeszcze ludzie beda sie o to bili. Tyle.


Gdyby chodzilo o kursy walut to zauwazcie ze spadek ceny ropy wyrównuje wzrost EUR (a w stosunku do dolara nawet bedzie to mniej, kwestia w czym rozliczaja sie operatorzy)


Zwróć tylko uwagę, że obniżenie ceny ropy nie ma bezpośredniego wpływu na zobowiązania turoperatorów wobec ich kontrahentów, w szczegolnosci wobec lini lotniczych z ktorymi mają przed sezonem zakontraktowane rejsy w określonych cenach; natomiast kurs USD/EUR ma i to bezpośredni, bo w tych walutach rozliczają się i z hotelarzami, i z lokalnymi kontrahentami i na ogoł z przewoźnikami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#18 PostWysłany: 12 Sie 2011 00:24 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 6
Ossa napisał(a):
Nie szukałam jakoś specjalnie oferty hotel Samaka Desrt Inn ale widze że różnie ma gwiazdki na jednych stronach 4 na innych 3 i opinie bardzo kiepską ;)

http://www.travelplanet.pl/hotele/egipt ... esert-inn/

tutaj z Alfy choć na stronie alfy ma tylko 3* ;)


No to jest HB i nie ma terminów na wrzesień!
Wejdz w wycieczke i zobacz, alfa na sierpien nie ma nic a a na wrzesień są chyba ze 2 i to na 7 dni wszystko sprzedane, travelplanet slabo aktualizuje, więc twoje wypowiedzi są nie prawdą:)
Znajdz cos co naprawde jest dosepne w dobrej cenie to kupie:)
Ja znalzlem cos takiego
http://www.easygo.pl/wycieczka/egipt/hu ... wyjazd-POZ
Bylem w 3 biurach i po wyciagnieciu średniej z opini ten mieści się w normie ale cena nie powala:/

Ewentualnie ten :
http://www.easygo.pl/wycieczka/egipt/hu ... wyjazd-POZ

Wskoczyl przed chwila wcześniej go nie bylo no i 5* chyba git
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#19 PostWysłany: 12 Sie 2011 00:33 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 6
kaasia napisał(a):
remax9p napisał(a):
(...) Tunezja odpada bo to nie jest ciekawy kraj (...)


ale, że w jakim sensie? że nie ma co zwiedzać, że plaże nie takie czy co?
ja mam sentyment do Tunezji, zobaczyć można naprawdę wiele ciekawych miejsc i rzeczy, a i drogo raczej nie jest
zależy czy chcesz odpoczywać czy trochę pojeździć, jeśli to drugie, bierz najtańszą ofertę jaka jest/będzie, a hotel traktuj tylko jako bazę wypadową
a jeśli z 2giej strony chcesz wypoczywać, to nawet skoro wg Ciebie "to nie jest ciekawy kraj", w niczym to nie przeszkadza ;)


Tunezja mało atrakcyjne miejsce jeżeli chodzi o zwiedzanie.
Zależy co masz na myśli pisząc ,,zobaczyć można naprawdę wiele ciekawych miejsc i rzeczy,, Jakie?
Tunezja to kraj dla plażowiczów, ja nie chcę leżeć plackiem na plaży:/
Chcę zwiedzać jeździć oglądać, sory ale Tunezja jest nudna ;) (zaliczam ten kraj do grupy ostatni kraj jaki chcę zobaczyć razem z Bułgarią)
Zgadzam się jest tania.
Zgadzam się co do hoteli, ja moge spac na pryczy bez materaca ale jade z drugą połówką i są wymogi. Mnie nie interesują baseny zjeżdzalnie i takie tam, ja w hotelu nocuje resztę dnia spędzam w terenie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: DROGIE WYCIECZKI
#20 PostWysłany: 12 Sie 2011 01:05 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
remax9p napisał(a):
Tunezja mało atrakcyjne miejsce jeżeli chodzi o zwiedzanie.
Zależy co masz na myśli pisząc ,,zobaczyć można naprawdę wiele ciekawych miejsc i rzeczy,, Jakie?
Tunezja to kraj dla plażowiczów, ja nie chcę leżeć plackiem na plaży:/
Chcę zwiedzać jeździć oglądać, sory ale Tunezja jest nudna ;) (zaliczam ten kraj do grupy ostatni kraj jaki chcę zobaczyć razem z Bułgarią)
Zgadzam się jest tania.
Zgadzam się co do hoteli, ja moge spac na pryczy bez materaca ale jade z drugą połówką i są wymogi. Mnie nie interesują baseny zjeżdzalnie i takie tam, ja w hotelu nocuje resztę dnia spędzam w terenie:)


no więc się nie zgodzę:) Twoja wypowiedź wygląda jak marudzenie osoby, która nie była, nie widziała, ale wie lepiej
a przejrzałeś coś o Tunezji poza katalogami biur podróży albo ofertami hoteli w necie? do Egiptu chcesz jechać, bo o piramidach to każdy słyszał?
pierwszy raz byłam w Tunezji (dobrych parę lat temu...) na 2-tyg "wczasach", gdzie w bodajże przedostatni dzień rezydentka wręcz prosiła "idźcie na plażę, opalcie się trochę, w PL teraz jest ciepło, więc Wy przyjedziecie mniej opaleni niż jakbyście nie jechali..." ;)
można wybrać się do Tunisu i tamtejszej medyny oraz przy okazji zobaczyć ruiny Kartaginy i urocze miasteczko Sidi bou Said (w Tunisie też muzeum Bardo z ogromną kolekcją jeszcze z czasów rzymskich); ciekawy jest Port el Kantaoui przy Sousse, samo Sousse też "daje radę" - medyna, ribat, muzeum archeologiczne
jest jeszcze wiele lepiej lub gorzej zachowanych ruin rzymskich rozsianych w różnych miejscach kraju (choćby świetnie zachowane koloseum w El Jem czy wiele innych zabytków np. na półwyspie Bon), można udać się na "wycieczkę" na wielbłądach na pustynię, można zobaczyć wydrążone w skałach mieszkania Berberów, zwiedzić Kairouan - jedno ze świętych miast islamu, pojechać do spokojnej Mahdii... wymieniać jeszcze? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group