Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Białoruś
#1 PostWysłany: 23 Wrz 2011 14:40 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
czy ktos orientuje sie, jakie sa limity wwozonego/wywozonego alkoholu przez granice polsko-bialoruska?

pytanie nr 2 - co polecacie zobaczyc w minsku? (wycieczka 1-dniowa)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Białoruś
#2 PostWysłany: 23 Wrz 2011 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 26
Jak podaje MSZ "na Białoruś można bezcłowo wwozić przedmioty osobistego użytku o wartości do 1000 EUR i o wadze do 50 kg, a także 1 karton papierosów (200 szt.), 1 l alkoholu (wino lub wódka) oraz 1 l piwa.". A wwóz to do Polski, więc tyle ile z innych krajów wjeżdżając na obszar UE chyba.

[dodane]
Tu masz całość: http://mf.gov.pl/dokument.php?const=2&dzial=525&id=47196&typ=news.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś
#3 PostWysłany: 23 Wrz 2011 14:57 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
szukalem i jakos nie znalazlem tej informacji. dzieki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś
#4 PostWysłany: 23 Wrz 2011 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 26
Jeśli chodzi o pierwszą informację, to niezastąpionym źródłem wiedzy jest poradnik MSZ "Polak za granicą". A przy okazji jest to świetna lektura (polecam dział dot. zakazu wwozu w przypadku niektórych egzotycznych państw).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś
#5 PostWysłany: 06 Maj 2014 21:39 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
nie chcę zakładać nowego tematu.

Na Białoruś potrzebna jest wiza i paszport. Jak dostać wizę? Słyszałem, że wystarczy dostać zaproszenie od mieszkania Białorusi, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś
#6 PostWysłany: 07 Maj 2014 17:01 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
wiater napisał(a):
nie chcę zakładać nowego tematu.

Na Białoruś potrzebna jest wiza i paszport. Jak dostać wizę? Słyszałem, że wystarczy dostać zaproszenie od mieszkania Białorusi, prawda?


Prawda :) Załatwiałam wizę, podając we wniosku wizowym dane osoby zapraszającej + kopia paszportu osoby zapraszającej (tzn. strony z danymi).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś
#7 PostWysłany: 14 Maj 2014 01:32 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
jak mniej niż na 5 dni to nie potrzebujesz zaproszenia, jedynie wpisujesz dane białorusina.
Polecam poinformować gościa ze go wpisaliśmy - mojego ziomka w mińsku pytali czy przyjeżdzam do niego :P
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś
#8 PostWysłany: 24 Lut 2017 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lis 2016
Posty: 1
Planuję z przyjaciółmi spędzenie majówki na Białorusi. Jednak nie każdy z nas ma paszport. Orientujecie się ile można czekać na wydanie paszportu? Nie zamierzamy jechać nigdzie dalej więc z tego co wiem wizy nie będą potrzebne z racji porozumienia o małym ruchu granicznym. Słyszałem też że ceny są bardzo przystępne jeśli chodzi o wynajem mieszkań, czy domków na parę dni. Czy ktoś z was był i może potwierdzić? Zastanawiamy się nad tą opcją, bo o hotelach słyszałem negatywne opinie (standard niedostosowany do ceny itp.)????
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś
#9 PostWysłany: 24 Lut 2017 12:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Co do paszportu, to spytaj się w twoim mieście, i oni ci powiedzą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś
#10 PostWysłany: 24 Lut 2017 13:19 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Co do paszportu to zerknij tu:

https://mswia.gov.pl/pl/sprawy-obywatel ... owego.html

W praktyce ostatnio paszporty dla dzieci miałem po ok 2.5 tygodniach. W momencie składania wniosku mówili, że będzie max 3 tygodnie i się to sprawdziło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś
#11 PostWysłany: 24 Lut 2017 14:08 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
W praktyce dużo zależy od tego, czy sezon jest "wysoki" czy "niski". Przed wakacjami wniosków jest zwykle dużo więcej i szanse na uzyskanie paszportu przed "oficjalnym" terminem maleją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś
#12 PostWysłany: 26 Lut 2017 16:45 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
MarcinDabzalski napisał(a):
Nie zamierzamy jechać nigdzie dalej więc z tego co wiem wizy nie będą potrzebne z racji porozumienia o małym ruchu granicznym.

A gdzie dokładnie chcecie być na Białorusi? Bez wiz możecie wjechać tylko do Grodna (max 5 dni, i nie pociągiem!) i Puszczy Białowieskiej (3 dni). Zamiast wozy potrzebne są tu jednak przepustki, które możecie załatwić przez Internet
Bez wizy (też nie dłużej niż na 5 dni) można jeszcze wjechać, o ile przylatujecie o dolatujecie samolotem przez lotnisko w Mińsku.
We wszystkich innych przypadkach (np. objazdówka typu Grodno-Nowogródek-Nieśwież) nadal konieczna będzie wiza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś
#13 PostWysłany: 26 Lut 2017 16:52 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2333
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
MarcinDabzalski napisał(a):
Planuję z przyjaciółmi spędzenie majówki na Białorusi. Jednak nie każdy z nas ma paszport. Orientujecie się ile można czekać na wydanie paszportu? Nie zamierzamy jechać nigdzie dalej więc z tego co wiem wizy nie będą potrzebne z racji porozumienia o małym ruchu granicznym. Słyszałem też że ceny są bardzo przystępne jeśli chodzi o wynajem mieszkań, czy domków na parę dni. Czy ktoś z was był i może potwierdzić? Zastanawiamy się nad tą opcją, bo o hotelach słyszałem negatywne opinie (standard niedostosowany do ceny itp.)????


Zdecydowanie polecam apartamenty prywatne mieszkania niz hotele wychodzi taniej i jest lepszy komfot przynajmniej, gdy szukalem w Minsku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group