Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Droga św. Jakuba
#1 PostWysłany: 29 Gru 2015 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
ktoś? coś? kiedyś?
chętnie bym się wybrał i potrzebuje "dorady", na temat wyboru trasy, trudności poszczególnych odcinków,
noclegów itp., ponieważ chciałbym wyruszyć z dzieckiem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Droga św. Jakuba
#2 PostWysłany: 29 Gru 2015 23:48 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Tez zbieram info i jak na razie napalilem sie na Camino Portugues, a konkretnie trase wzdluz wybrzeza
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Droga św. Jakuba
#3 PostWysłany: 29 Gru 2015 23:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Mój prowadzący interesuje się bardzo drogą św. Jakuba (2 razy ją przeszedł). W Polsce dość sporo zangazował się przygotowaniu szlaków do Santiago. Jak poszukasz na google, droga św. Jakuba i Mróz to znajdziesz tego trochę. Jak chcesz mogę ci dać namiary do niego :)
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Droga św. Jakuba
#4 PostWysłany: 30 Gru 2015 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
W lipcu tego roku zrobiłem kawałek Camino del Norte. Ze względu na ograniczenia czasowe przeszedłem tylko pojedyncze odcinki (z Santander do Santiago de Compostela, zahaczając o Picos de Europa w sumie w około 8 dni), resztę pokonywałem autobusami, pociągami i blablacarem. Jeżeli planujesz spać w Albergues to w sezonie nie ma problemów, poza sezonem dużo z nich jest nieczynnych, więc lepiej wcześniej to sprawdzić. Do planowania noclegów bardzo pomocna była strona http://www.gronze.com/camino-de-santiag ... -del-norte (list Albergue w internecie jest sporo, ale bardzo często dane były nieaktualne). Jeżeli chodzi o samo Camino del Norte to podobno jest dużo mniej zapchane niż najbardziej popularne Camino de Frances, wiele ludzi, których spotkałem po drodze robiło tę trasę już któryś raz. Do tego bliskość wody sprawia, że temperatury są znośniejsze. Jakbym się kiedyś decydował na powrót w te rejony to tym razem najchętniej wziąłbym ze sobą rower i namiot.

Ekspertem w temacie nie jestem, ale po drodze rozmawiałem z wieloma bardziej doświadczonymi osobami i wcześniej też sporo o tym czytałem, także jak masz jakieś konkretne pytania (głównie o Camino del Norte) to mogę spróbować coś pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Droga św. Jakuba
#5 PostWysłany: 30 Gru 2015 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
miki_fly napisał(a):
.... Jakbym się kiedyś decydował na powrót w te rejony to tym razem najchętniej wziąłbym ze sobą rower i namiot....

Rozbijałbyś się na dziko czy są jakieś specjalne pola namiotowe?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Droga św. Jakuba
#6 PostWysłany: 30 Gru 2015 12:48 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
http://www.lukaszsupergan.com/jak-przej ... sumowanie/
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Droga św. Jakuba
#7 PostWysłany: 31 Gru 2015 02:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
namteH napisał(a):
Rozbijałbyś się na dziko czy są jakieś specjalne pola namiotowe?


Pewnie po trochę tak i tak, możliwości są zarówno na jedno, jak i na drugie. Na odcinkach, które pokonywałem widziałem bardzo dużo kempingów, poza tym w większości Albergues na pewno by się zgodzili na rozbicie namiotu i skorzystanie z prysznica, kuchni. Nie brakowało też miejsc, które wyglądały na idealne do po prostu dzikiego rozbicia namiotu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Droga św. Jakuba
#8 PostWysłany: 31 Gru 2015 06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 32
Przeszedłem kilka lat temu dwa odcinki, Aragones i Portugalski z miejscowości Valenca(P).To są dobre odcinki gdy się ma mało urlopu.Średnio dziennie szedłem 20-30 km bez pośpiechu. W mijanych miejscowościach ,odpoczynek a nawet drzemka w cieniu.
Na szlaku nie spotkałem dzieciaków ale go każdy może przejść.Pamiętając że będą trudność czy to będzie deszcz,mocne słońce lub bąble na stopach.
Proponuję noclegi w schroniskach dla pielgrzymów,tam poznaje się i zaprzyjaźnia z ciekawymi ludźmi ze świata,wspólna kolacja,można coś wyprać, ogólnie wypocząć przed następnym dniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
digger uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Droga św. Jakuba
#9 PostWysłany: 01 Sty 2016 23:14 

Rejestracja: 13 Paź 2015
Posty: 3
stanislaw napisał(a):
Przeszedłem kilka lat temu dwa odcinki, Aragones i Portugalski z miejscowości Valenca(P).To są dobre odcinki gdy się ma mało urlopu.


Mogę to potwierdzić.
Rownież przeszedłem w tym roku ostatni kawałek Portugalskiego Camino z Valenca do Santiago de Compostela.
Bardzo polecam - piękne krajobrazy, w większości porządne schroniska, pyszna kuchnia w tym rejonie północnej Portugalii i Hiszpanii oraz dużo ciekawych znajomości po drodze. Bez problemu do przejścia w 5-7 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Droga św. Jakuba
#10 PostWysłany: 01 Sty 2016 23:40 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
przeszedłem 2 x drogę francuską , oraz Nord,Finisterre i Portugalską, Wlkp czy Lubuską
i bardzo wszystkim polecam
nie ma się co wielce przygotowywać, z doświadczenia wiem , że czym bardziej zdamy się na Drogę tym lepsze przeżycia
nie ma po co szukać aplikacji GPS, czy papierowych przewodników wszystko znajdziemy na miejscu,
spakować plecak i Buen Camino
szatkowanie szlaku na małe odcinki zuboża doznania, zawsze najlepiej się tam czułem po 10 dniu gdy udało się wyciszyć i przejść na opcje "manana"
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Droga św. Jakuba
#11 PostWysłany: 02 Sty 2016 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Kilka lat temu szedłem jakieś dwa tygodnie z Santander Camino Norte, potem ściąłem przez wspaniałe Picos de Europa w kierunku głownej trasy i od Leon do santiago śmigałem już główną trasą. Szczególnie miło wspominam nocleg w Santo Toribio (pomiędzy głównym camino a camino północnym) - wielki kompleks klasztorny, całe albergue miałem dla siebie i Manjarin - hipisującym albergue, położonym najwyżej na trasie głównego camino. Zgadzam się, że po tygodniu - 10 dniach doznania są głębsze. Poznaje się ludzi, wielu spotykasz po kilka razy, nocujesz w tych samych albergues, wspólnie pokonujesz jakieś fragmenty. Wytwarza się wspólnota drogi.
Z osobistych porad praktycznych dałbym trzy:
-wygodne obuwie
-jak najlżejszy plecak
-brać pod uwagę siestę - to bardzo sensowny zwyczaj. Nie da się iść (latem) w upale. Planując dzień i posiłki też warto skalkulować trasę tak, by nie dojść do miasteczka wtedy, gdy akurat wszystko będzie zamknięte.
W Galicji świetnie sprawdził się hamak - tam ruch większy, albergue droższe i bardziej zatłoczone. Wczesniej hamak był bez sensu, bo mało drzew.

Artykulik, który wysmarowałem osiem lat temu: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/pies ... 76049.html
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Droga św. Jakuba
#12 PostWysłany: 12 Sty 2016 16:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jak ktoś ma jakieś pytanie dotyczące szlaku

http://www.camino.net.pl/torun-spotkani ... em-mrozem/
http://www.caminopolaco.pl/index.php/ak ... onecsczsty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Droga św. Jakuba
#13 PostWysłany: 12 Sty 2016 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
A na fb można znaleźć blog-relację z trasy z Polski: https://www.facebook.com/oligdzieindziej/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Droga św. Jakuba
#14 PostWysłany: 24 Kwi 2019 11:35 

Rejestracja: 24 Kwi 2019
Posty: 1
We wrześniu 2018 przeszłam portugalską, nadbrzeżną trasę z Porto do Santiago - 11 dni , 290km. Szlak bardzo polecam - duża różnorodność krajobrazów, przyjemny wiaterek wiejący znad Oceanu :)
Tutaj zebrałam porady typu "co zapakować do plecaka" lub "na jakie dystanse podzielić trasę", zachęcam do przeczytania -> https://www.insport24.pl/blog/podroze/p ... compostela
Zachęcam również do obejrzenia filmiku z wyprawy


Buen Camino!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group