Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Drezno
#1 PostWysłany: 21 Lut 2015 21:46 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
Zakładam wątek o Dreźnie. Chciałbym w tym miejscu nagromadzić praktyczne informacje o tym mieście od osób które je zwiedziły.
Proszę o potwierdzone pytania odnośnie cen biletów wejść do atrakcji typu muzea, obiekty turystyczne.
Wiem , że jakiś czas temu można było nabyć bilet w cenie 10 euro za wszystkie muzea, gdzie jednorazowy bilet wstępu kosztował podobnie - nie wiem czy to dalej funkcjonuje.
Jak jest z parkingami w niedalekiej odległości od centrum miasta.
Gdzie można dobrze i nie za drogo zjeść. Wszelkie info praktyczne mile widziane.
Jakie miejsca warto zobaczyć a jakie ominąć??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Drezno
#2 PostWysłany: 24 Lut 2015 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2012
Posty: 201
Ja ma z kolei mam pytanie dotyczące wejścia na stadion Dynama Drezna. Czy ktoś z Was wie czy jest taka możliwość żeby wejść na stadion, w dniu w który nie ma meczu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#3 PostWysłany: 24 Lut 2015 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
dzadzax napisał(a):
Zakładam wątek o Dreźnie........................
Jak jest z parkingami w niedalekiej odległości od centrum miasta.



Zaraz za dwupasmówką ograniczającą stare miasto znajdują się osiedla mieszkaniowe. Tam poszukaj - znajdziesz jakieś miejsce nikomu nie wadzące. Ja tam 3 dni tam parkowałem i nie miałem żadnych problemów. I jesteś poza strefą i dwa kroki do centrum. Zaznaczyłem miejsce na mapce

Załączniki:
drezno.jpg
drezno.jpg [ 60.29 KiB | Obejrzany 17011 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Drezno
#4 PostWysłany: 24 Lut 2015 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 70
Loty: 41
Kilometry: 113 656
wrazie pytań o Drezno służę pomocą
od kilku lat jeżdżę do Drezna co najmniej raz w tygodniu :)
co do parkingu w centrum to obok Hauptstrasse
jest taka mała uliczka nazywa się Theresienstrasse
i na niej wolno parkować bez ograniczeń
ale trzeba być wcześnie rano ok 7-8
zaletą jest to, że z końca uliczki widać Zwinger :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
dzadzax uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AW: Drezno
#5 PostWysłany: 25 Lut 2015 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
tadziu04 napisał(a):
Ja ma z kolei mam pytanie dotyczące wejścia na stadion Dynama Drezna. Czy ktoś z Was wie czy jest taka możliwość żeby wejść na stadion, w dniu w który nie ma meczu ?


http://www.stadion-dresden.com/stadionfuehrung/

Wg oficjalnej strony wejście jest tylko możliwe w poniedziałki o 17 i w trzecią niedzielę miesiąca o 15. Koszt to 8€, wymagane jest napisanie rezerwacji na info@stadion-dresden.com

Gesendet von meinem Nexus 7 mit Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#6 PostWysłany: 25 Lut 2015 00:48 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
Dziękuje wszystkim za wskazówki - ponawiam pytanie o możliwość zakupu karnetu na wejściówki po muzeach - każde z osobna ponoć dość drogo a taki karnet kosztuje bądź kosztował ok.10 euro na wszystko plus komunikację po mieście . Czy ktoś ostatnio z was korzystał z takiego karnetu??Jak i gdzie można go kupić by to zadziałało??
Czy jest jakiś punkt informacji turystycznej w Dreźnie???
Czy macie wiedzę o ceny wejściówek do topowych puntów-atrakcji w tym mieście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AW: Drezno
#7 PostWysłany: 25 Lut 2015 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
http://www.skd.museum/de/besucherservice/eintrittspreise/

Jest kombi bilet na wszystkie muzea, oprócz Historisches Grünes Gewölbe za 19€.
Cos mi się nie chce wierzyć żeby za dyszke był kombi i jeszcze komunikacja :-)

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#8 PostWysłany: 08 Mar 2015 14:55 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Bardzo polecam zwiedzanie Gläserne Manufaktur - czyli fabryki Volkswagena ,gdzie ręcznie produkuje się model Phaeton i Bentley (tak, to też należy do VW ! )
Coś pięknego ta fabryka! Sama bryła budynku , to ,że jest całkowicie przeszklona i sam pomysł udostępnienia jej zwiedzającym.
Warto zwiedzać ( ceny 7€ i 4,50€) w zwykły dzień roboczy.Chociaż można też w soboty,ale wtedy nie widać produkcji. Zwiedza się w grupkach z przewodnikiem (słyszałam ,że można się też zapisać na zwiedzanie z jęz. angielskim).
Widać wtedy normalną ( choć tak naprawdę bardzo nietypową) produkcję w niesamowitych -jak z filmów science fiction- wnętrzach fabryki.
Panowie monterzy pracują w nieskazitelnie białych ubraniach i w białych rękawiczkach w prawie kompletnej ciszy.
Auta w różnej fazie produkcji suną nam nad głowami na specjalnych prowadnicach .
A na koniec można w podziemiach zobaczyć kilka modeli VW. Można do nich wsiadać ,pomanipulować urządzeniami i pobawić się kierownicą ?. Cała wycieczka trwa ok 75 minut.
Myślę ,że spodoba się także dzieciakom.
Fabryka znajduje się niedaleko parku ,,Großer Garten,,
https://www.glaesernemanufaktur.de/de/idee


Ostatnio edytowany przez Smierz, 08 Mar 2015 16:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Drezno
#9 PostWysłany: 08 Mar 2015 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dzieki za podpowiedz, widze ze wycieczki po angielsku sa kilka razy dziennie przez caly tydzien i mozna nawet zamowic prywatne zwiedzanie. Akurat planowalam wycieczke do Drezna na maj :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#10 PostWysłany: 08 Mar 2015 17:02 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
W zwiedzaniu Drezna pomagała mi córka ,studiująca tam i fajna strona
www.poznajsaksonie.pl ,a w niej zakładka zabytki Drezna

W Dreźnie komunikacja miejska jest bardzo przejrzysta i świetnie zorganizowana.Jeżeli chciałabyś z niej korzystać ,to warto zakupić całodniowy bilet za 6€ , bo pojedyncze bilety są bardzo drogie , o ile pamiętam 2,7€
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Drezno
#11 PostWysłany: 08 Mar 2015 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie doszlam jeszcze tak daleko w planowaniu, ale wybieram sie samochodem i zakladalam, ze po centrum bede chodzic na piechote. Generalnie mam kilka pomyslow na 4 dniowy weekend, ale wizyta w fabryce narzuca pewne zmiany, bo chcialabym pojsc w dzien powszedni.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#12 PostWysłany: 08 Mar 2015 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Ja polecę trochę nowoczesnej architektury: UFA-Palast (jedno z większych dzieł dekonstruktywizmu projektu Coop Himmelb(l)au) oraz obiekty przy nim na ulicy/placu Prager.
Nie byłem, ale słyszałem że wygląda ciekawie obiekt muzeum wojskowego (The Militärhistorische Museum der Bundeswehr) - niestety trochę oddalony od ścisłego centrum.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AW: Drezno
#13 PostWysłany: 21 Mar 2015 21:15 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
grzesznikAdam napisał(a):
http://www.skd.museum/de/besucherservice/eintrittspreise/

Jest kombi bilet na wszystkie muzea, oprócz Historisches Grünes Gewölbe za 19€.
Cos mi się nie chce wierzyć żeby za dyszke był kombi i jeszcze komunikacja :-)

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2



witam
zajrzałem na tę stronkę z info odnośnie cen wejściówek do poszczególnych obiektów i nie do końca rozumiem czy kupując ten 19 euro karnet/dzienny mam wejście nie tylko do wszystkich muzeów ale i wejście do Zwinger, Albertinum, Pałacu Japońskiego itp.
Pytanie czy taki karnet można kupić gdzieś na miejscu w jakimś punkcie obsługi informacji turystycznej w sobotę z samego rana?
Niektóre miejsca w piątek po 12 można zwiedzać ponoć bezpłatnie czy jest wam coś w tym temacie wiadomo???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#14 PostWysłany: 22 Mar 2015 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Zibid napisał(a):
dzadzax napisał(a):
Zakładam wątek o Dreźnie........................
Jak jest z parkingami w niedalekiej odległości od centrum miasta.



Zaraz za dwupasmówką ograniczającą stare miasto znajdują się osiedla mieszkaniowe. Tam poszukaj - znajdziesz jakieś miejsce nikomu nie wadzące. Ja tam 3 dni tam parkowałem i nie miałem żadnych problemów. I jesteś poza strefą i dwa kroki do centrum. Zaznaczyłem miejsce na mapce

w
Sugerując się twoim postem szukałem jakiegoś miejsca na tym osiedlu. Zaparkowałem tam, nie dokładnie tam gdzie oznaczyłeś i w pobliżu był automat z biletami parkingowymi. Z tego co na nim wyczytałem wynikało, że za parkowanie w tym rejonie jednak trzeba płacić. 0,50 euro z godzinę, od poniedziałku do soboty w godzinach od 8 do 19. Sprawdziłem samochody w pobliżu, wszystkie miały za szybą plakietkę mieszkańca tej strefy. Może w głębi osiedla faktycznie są darmowe miejsca, a może płatne parkingi w tym miejscu powstały niedawno?
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#15 PostWysłany: 22 Mar 2015 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
luki napisał(a):
Zibid napisał(a):
dzadzax napisał(a):
Zakładam wątek o Dreźnie........................
Jak jest z parkingami w niedalekiej odległości od centrum miasta.



................. a może płatne parkingi w tym miejscu powstały niedawno?



Jak ja tam parkowałem nie było żadnych parkometrów. Raczej dziwne bo to osiedla bloków mieszkalnych. Ja parkowałem blisko ulicy wgłąb nie wjeżdżałem ......
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#16 PostWysłany: 23 Mar 2015 19:10 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
czyli nie ma co liczyć na darmowy parking poza strefą ???
kolejne pytanie o to jak się najlepiej dostać do zamku Pillnitz??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#17 PostWysłany: 23 Mar 2015 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
https://maps.google.pl/maps?q=Feldgasse ... y&t=m&z=16
tutaj mozna parkowac za darmo.
Na stronie zamku jest info http://www.schlosspillnitz.de/de/anreise/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#18 PostWysłany: 26 Mar 2015 15:35 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
W Dreźnie polecam PANOMETR
http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Re ... axony.html
W budynku dawnego gazometru przedstawiane są różne panoramy. To coś w stylu wrocławskiej Panoramy Racławickiej tyle, że nie chodzi o olbrzymie obrazy mistrzów malarstwa a np. panoramę miasta czy himalajów. Panoramy przedstawiane są na zasadzie od zmierzchu do świtu i z dźwiękiem a ogląda się je z kilku poziomowej platformy.
Robi to naprawdę spore wrażenie i myślę że lepiej przejść się tam niż do kolejnego muzeum. My trafiliśmy na panoramę dawnego Rzymu i byliśmy zachwyceni. Bilety były po 10 euro ale to było ze 3 lata temu więc mogą być nieco droższe.
Jedynym minusem jest to że Panometr jest niestety nieco oddalony od centrum i lepiej przejechać się tam komunikacją miejską.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#19 PostWysłany: 26 Mar 2015 18:15 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
witam - nie uzyskałem odpowiedzi na temat gdzie można kupić karnet dzienny na atrakcje Drezna.
Czy są w centrum punkty informacji turystycznej gdzie można takowe uzyskać???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#20 PostWysłany: 30 Sie 2015 13:41 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Po powrocie z Drezna polecam cos genialnego do odwiedzenia.
Pchli targ przy Stetzscher Straße 2.
Sa tam dwie hale pelne roznego badziewia i staroci. Mozna isc i poszukac skarbow. Jednym z bardziej odjechanych byla na przyklad klasyczna NRDowska mebloscianka za 300EUR - mniej wiecej taka sama jaka ludzie wystawiaja na smietniki u nas :)
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group