Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:30 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 5
A czy ktoś z Was używał karty walutowej Cinkciarz.pl - mają coś takiego opartego na VISA - czy macie doświadczenie z płatnościami katami VISA - to jest jakiś rodzaj karty prepaid...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 12 Paź 2015 15:58 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 23
mileq napisał(a):
Podbije temat bo przerabialem karte aliora w usd w te wakacje.
Po pierwszej transakcji w usd alior zablokowal karte, trzeba bylo 15 minutowej rozmowy z infolinia, zeby odblokowali karte. Brak pojecia zreszta, bo uzywam karty usd zeby placic w kraju z ta waluta, a nie w Polsce. Przez kolejny miesiac alior kontrolnie zablokowal karte jeszcze raz, przy okazji sprawdzajac multum transakcji. Nie wiem, dlaczego byli tak nadgorliwi, bo przeciez ta karta to prepaid. Transakcje wykonywane w sklepach stacjonarnych sa losowo widziane rowniez jako transakcje intrnetowe-dla mnie bzdura, ale sie nie znam. Poza tym karta dzialala w przewazajacej ilosci wypadkow, ale polecam miec rowniez gotowke, albo inna karte. Na stacjach benzynowych jest 50/50 szans, ze sie da nia zaplacic.
Przy platnosciach, na pytanie debit or credit, odpowiadamy credit-inaczej karta nie przejdzie.

Generalnie polecam, ze wzgledu na brak przewalutowania, ale obsluga posprzedazna/infolinia juz taka sobie. Gdyby nie skype i dostep do netu, to kazde odblokowanie karty po nadgorliwosci aliora kosztowaloby mnie extra stowke za polaczenie z komorki do PL.



czy do tej karty prepaid konieczne jest posiadanie konta w allior ?
i jak z predkoscia ładowania dolarow ? wchodzisz na stronke allior i w pare minut mozna je doladowac ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Paź 2015 16:11 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
@Derelor

nie musisz miec konta w Alior.
Generalnie to kantor, wiec przykladowo zasilasz rachunek PLN (i tu przydaje sie konto w Alior, bo inaczej zasilenie troche trwa nawet do jednego dnia) a potem kupujesz walute, ktora od reki jest dostepna poprzez karte.
Góra
 Profil Relacje PM off
Derelor lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 28 Paź 2015 02:18 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Derelor napisał(a):
czy do tej karty prepaid konieczne jest posiadanie konta w allior ?
i jak z predkoscia ładowania dolarow ? wchodzisz na stronke allior i w pare minut mozna je doladowac ?


Jak poprzednik, potwierdzam:
1. konto w Alior niekonieczne, ale się przydaje, bo kasa jest od ręki dostępna przy przerzucaniu Alior<->kantor
2. zakup USD: logujesz się do kantoru, kupujesz USD i możesz płacić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Paź 2015 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
gregson5 napisał(a):
A ja mam nieprzyjemna sytuacje z bankiem.
Podczas mojej podrozy w sierpniu po Stanach korzystalem z karty wielowalutowej PekaoSA. Na koncu wrzesnia pojawila sie ponowna transakcja karta na kwote 150 USD, a dwa dni temu dwie kolejne na kwote w sumie 60USD. Oczywiscie karte zablokowalem. Zlozylem reklamacje w banku. Na moje pytanie jak transakcje byly autoryzowane -odpowiedz banku byla -ze za pomoca paska magetycznego...czyli nie bylo zadnej autoryzacji.
Czyli jesli ktos skopiuje wam karte w Stanach to moze z niej dowolnie korzystac, chyba , ze ktos zobaczy na wyciagach z banku podejrzane transakcje. Niestety jest to przyklad, ze system w ktorym nie trzeba przy transakcji karta podawac ani PIN'u ani podpisywac jest zlym systemem- a tak jest wlasnie w Stanach.
Ja teraz czekam na rozpatrzenie reklamacji w banku i ciekaw jestem czy uda mi sie odzyskac pieniadze.

Współczuje, to zawsze przykre jest.
Daj znać jak to się skończyło. Myśle że powinni uwzględnić, szczególnie że zapewne możesz udowodnić, że byłeś w tym czasie w PL.

Ja już tu kiedyś opisywałem - po dwóch różnych pobytach w US wymieniałem kartę kretydową. Ale u mnie zadzialalo to w ten sposób, ze to bank do mnie dzwonił informując że mają nieautoryzowaną transakcję. Ale może dlatego że to kredytowa, a nie debetowa? A ostatnio miałem telefon z banku że jest podejrzenie ze dane karty wyciekły i sugerują zablokować. Nie było żadnych transakcji. Nie zdziwie się że wyciek był z jakichś hotelowych bookingów czy Hiltonów, bo im się to już zdarzało w przeszłości...

Mimo wszystko z tego co kojarze to w większości miejsc (wszystkich?) w US trzeba było potwierdzić użycie podpisem, co jest swoją drogą śmieszne, w dobie chipów. Ale to nie tylko w Stanach, ale np. również we Francji.
Natomiast system placenia kartą bez 'autoryzacji' jest nie tylko w Stanach, najlepszym przykładem są np. bramki na autostradach, chyba w całej Europie, z PL włącznie (tyle że w PL trzeba karte podać pani licząc że nic złego nie zrobi, a w większości cywilizowanych krajów płaci się w "ścianie").
No i wszystkie "zbliżenia".

-- 28 Paź 2015 08:38 --

Jeszcze zapomniałem dodać. Również mam tę kartę, zrobiłem "na próbę" równolegle do zwykłych debetowych. Na razie bez uwag. Nie wykluczam że zrezygnuje ze zwykłych debetówek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11i11 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group