Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Sie 2017 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2017
Posty: 35
Potwierdzam to, co napisał @Gaszpar, jednak od nas przy zakupie kart ETECSA wymagali jakiegokolwiek dokumentu, jednak nie musiał być to paszport, dowód w zupełności wystarczał. Wróciłam z Kuby 24.08 tego roku.
Internet jest, ale bardzo wolny, więc polecam ważne sprawy załatwiać rano, kiedy większość Kubańczyków jeszcze śpi.
Oprócz klasycznych miejsc na ulicy z hotpspotem, polecam również podłączenie się do sieci ETECSA w hotelach, gdyż jest ona tam zazwyczaj o wiele mniej obciążona i działa o wiele szybciej.
__________
Paszczak w Podróży - Malediwy, Seszele, Kuba, Mauritius na własną rękę
https://paszczakwpodrozy.wordpress.com/ ... -na-kubie/


Ostatnio edytowany przez paszczakwpodrozy 28 Sie 2017 23:47, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#22 PostWysłany: 28 Sie 2017 23:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Da się rozmawiać przez skype'a?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Sie 2017 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2017
Posty: 35
@boots, przez applowskiego Facetime'a i przez WhatsAppa tak, o ile trafisz na dobry moment i łącze nie będzie przeciążone. Skype'a nie używam, więc nie próbowałam :) wszystko opisałam w poście :)
https://paszczakwpodrozy.wordpress.com/ ... -na-kubie/

__________
Paszczak w Podróży - Malediwy, Seszele, Kuba, Mauritius na własną rękę
https://paszczakwpodrozy.wordpress.com/ ... -na-kubie/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Sie 2017 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
boots napisał(a):
Da się rozmawiać przez skype'a?


Kubańczycy masowo rozmawiają przez jakieś komuniaktory wiec przez coś udaje się rozmawiać. Choć ja kompletnie nie wiem jak oni to robią ponieważ miałem problemy z przeglądaniem zwykłych stron przez prędkość łącza.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gaszpar, 29 Sie 2017 09:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 29 Sie 2017 00:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Wybitnie mi zależy na skypie, bo inaczej nie zadzwonię na numer stacjonarny z androida.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Paź 2017 15:21 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Internet w hotelach działa dużo wolniej i często jest problem z połączeniem.
Najszybciej działa na placach i najlepiej wybrać miejsce blisko nadajnika - wtedy nawet mapy udało nam się pobrać sprawnie.

koszt jak wspomnieli przedmówcy 1,5 do 2 CUC, od nas żadnych dokumentów nie wymagali.
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Paź 2017 18:32 

Rejestracja: 21 Paź 2017
Posty: 17
Podzielę się jeszcze januszowym sposobem na internet 1,5CUC/h dla całej grupy. Uruchamiamy router bluetooth i wszyscy znajomi mogą korzystać równocześnie (no, może bez video). Dla mnie było to rozwiązanie problemu, gdzie dwa starsze samsungi za nic nie chciały zobaczyć ich wifi.
Skype działa (z video też, o ile sieć nie jest akurat zapchana).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 23 Paź 2017 20:03 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Tomek_:D napisał(a):
dwa starsze samsungi za nic nie chciały zobaczyć ich wifi.

A no wlasnie, to przy okazji ja podziele sie efektami sledztwa bo mialem takie same jazdy.
Okazuje sie ze niektore samsungi (nie wiem jak inni producenci) maja czesciowo zablokowana lacznosc ze swiatem na Kubie. Kompletnie nie wiedzialem o co chodzi jak bylem na miejscu, myslalem ze telefon zwariowal. Dopiero po powrocie znalazlem informacje ze ktorys z producentow jakiegos chipu na plycie glownej zalozyl takie ograniczenie regionalne, ze nie chce zeby jego produkt byl uzywany na Kubie. Nie jestem juz teraz pewien czy chodzilo o Texas Instruments czy Broadcoma.

Objawy:
- wi-fi nie dziala
- nie mozna nigdzie zadzwonic
- nie mozna sie polaczyc z internetem 3G/GPRS.

Dzialaja za to SMSy i jest mozliwosc dodzwonienia sie do nas.
W Viking Mobile da sie problem dzwonienia obejsc korzystajac z aplikacji "Tani roaming". Wysylany jest wtedy kod USSD i siec oddzwania do nas zestawiajac polaczenie z numerem docelowym.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Lis 2017 03:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 41
odstąpię :) kartę zdrapkę 5 cuc = 5 h, nie używana, nie zdrapana, ważna do 11/12/2017
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Gru 2017 21:01 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Karta 5h jest dostępna wciąż za 5CUC, nie za 7,5 CUC jak napisano powyżej. Oficjalne punkty nie mogą sprzedawać drożej. W samym centrum dość spore kolejki do zakupu, sam kupiłem praktycznie bez kolejki w budce w Chinatown. Wymagali paszportu, w hotelach sprzedają z mała marżą i tam można kupić bez paszportu.

Co do działania internetu, to trzeba się nastawić, że to jednak zupełnie coś innego. Łączyłem się poprzez Whatsapp, pobierałem nawet spore załączniki, jednak połaczenie potrafi często zerwać. Potem bywa, że trudno jest się ponownie zalogować, czasem z niewiadomych przyczyn na jednym telefonie działa, a na drugim nie ;) W samym centrum połączyć się jest cięzko. Ja znalazłem dwa punkty, gdzie nie było problemów żeby się zalogować i zasięg był b.dobry Malecon na wysokości Hotelu Deauville do restuaracji Castopol oraz przy terminalu pasażerskim - http://bit.ly/2ihb6jA. O każdej porze dnia zasięg był ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 19 Gru 2017 20:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Aktualnie karta 1h kosztuje 1CUC, wielokrotność odpowiednio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Gru 2017 09:06 

Rejestracja: 22 Gru 2017
Posty: 15
My standardowo kupowaliśmy karty.
1 h = 1 CUC (swoje w kolejce odstaliśmy).
Z jakością było naprawdę różnie. Raz połączenie było naprawdę szybkie, innym razem ciężko było się podłączyć.
Ogólnie punkty WiFi to chyba najpopularniejsze miejsce spotkań lokalsów :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Lut 2018 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Jakieś nowe info z tego roku czy nadal karty i łączenie się na ulicy?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Lut 2018 20:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Nadal. Chyba, że masz net w casie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Lut 2018 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
W casach też warto pamiętać o tym, że net nie zawsze bywa bezpłatny.
W naszej casie (w Cienfuegos) net był i działał nieźle (oczywiście na naszych kartach) ale przy wymeldowaniu Pani skasowała nas po 1 CUC za korzystanie z rutera. Byliśmy tam 1 dobę - nie wiem, czy 1 CUC za dobę, czy za pobyt.
Warto zawsze chyba o to zapytać, żeby się potem nie zdziwić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 27 Lut 2018 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 37
Czy w większych miastach znajdę kafejki internetowe, czy np w punktach ETECSA jest możliwość skorzystania z komputerów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Lut 2018 18:28 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
@powroty.do wróciłem w niedzielę z 10-dniowej wycieczki po Kubie, w żadnym z miast nie spotkałem się z kafejkami. Raczej mały punkt ETECSA i mnóstwo ludzi ze smartfonami/laptopami wokół.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
powroty.do uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 27 Lut 2018 18:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
W Varadero jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
powroty.do uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 27 Lut 2018 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
W Havanie widzialem jakis ogromny punkt z komputerami. Nie wchodziłem, nie wiem czy funkcjonował jako kawiarenka. Jesli tak to chyba miał dla Kubańczyków zaporowe ceny, bo na 30+ stanowisk, zajęty były dwa. Pomieszczenie jest wielkie i całe przeszklone, więc widziałem, że osoba siedząca przy jednym ze stanowisk miała odpaloną przeglądarkę.


Znajduje się koło Kapitolu, w "lewym, dolnym" rogu Parque de la Fraterninad na ul. Simon Bolivar.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
powroty.do uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 15 Mar 2018 14:55 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 27
Loty: 2
Kilometry: 2 708
należy szukać ludzi z telefonami przy twarzy, najczęściej parki, place i tam jest net
1CUC za 1h (1/3 chcieli dowód) albo od hustlera za 2CUC za 1h bez dowodu

nie da się bez wylogowania używać na drugim telefonie (tzn rozłączyć wifi i wklepać kod na drugim), trzeba po bożemu wejść na secure.etecsa.com i tam kliknąc zamknij , dopieto potem logowanie od nowa na drugim
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group