Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lis 2011 14:30 

Rejestracja: 19 Lip 2011
Posty: 47
Mam pytanie z Wrocławia można polecieć do Dortmindu i wrócić tego samego dnia. Na miejscu jest się o 8 rano, wylot jest o 12.35 warto pchać się do miasta?czy może jest coś ciekawego na miejscu, w pobliżu lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#2 PostWysłany: 16 Lis 2011 14:57 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
W pobliżu lotniska właściwie nic ciekawego nie ma. Dworzec kolejowy (Holzwickede) jest jakieś 2 kilometry dalej. Jeździ tam autobus ale kosztuje kilka euro - zdecydowanie polecam darmowy spacer - przez całą drogę jest porządny chodnik, droga całkiem prosta. Po wyjściu z lotniska kierujesz się na lewo i przechodzisz przez skrzyżowanie. Kierujesz się w stronę McDonald`sa (jest kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania), przechodzisz koło niego (chyba że zgłodniejesz) i dalej przechodzisz pod wiaduktem (górą biegnie autostrada), cały czas prosto (ulica w stronę dworca biegnie w dół, wraca się pod górkę). Po przejściu obok kilkudziesięciu domków jednorodzinnych, kilku sklepów i knajpek dojdziesz do następnego wiaduktu (tym razem kolejowego) - przy nim skręcasz w lewo i po kiludziesięciu metrach (droga pod górkę) jest stacja kolejowa. Bilety kupuje się w automacie (lepiej mieć gotówkę bo karty Visa/Mastercard są "nielubiane" w Niemczech). Pociągi z tego co pamiętam do Dortmundu jeżdżą średnio co pół godziny a dojazd trwa ok. 20 minut (to z pamięci piszę - lepiej sprawdź na db.de).

A czy warto pchać się do Dortmundu.......? Każdy ma swoje odmienne zdanie - jak dla mnie 3,5h czasu to zbyt nerwowa wycieczka (lubię zawsze być chwilę wcześniej na miejscu na wypadek niespodziewanych trudności po drodze).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lis 2011 16:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Warto ewentualnie tylko na zakupy.
Dojazd do Holzwickede tylko autobusem, szkoda czasu na łażenie a koszt biletu znikomy - w obie strony 3 euro.
Dortmund turystycznie jest mizerny. Ładne i zadbane miasto, ale nie ma co zwiedzać - poza stadionem i rynkiem z ogródkami piwnymi. Samo lotnisko też szału nie robi, więc czas ten spędzisz na niczym. Chyba że dla Ciebie wypad na miasto na piwko jest warty to ok. Bo piwka mają wyśmienite ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lis 2011 16:16 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
Niby 13zł (3 euro) niewiele ale z drugiej strony to często więcej niż wizzairowy bilet :)

Zgadzam się z przedmówcą (moim imiennikiem) - sam Dortmund zadbany ale niczym szczególnym nie zachwyca. A ichniejsze piwa rzeczywiście warte spróbowania (na nie to te 3 euro zaoszczędzone na autobusie warto wydać!)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lis 2011 16:23 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
siudamac napisał(a):
Niby 13zł (3 euro) niewiele ale z drugiej strony to często więcej niż wizzairowy bilet :)

Też prawda :D 8 zł w obie strony można ustrzelić :)

Olena - w pobliżu lotniska nie ma nic. Znaczy są - domki jednorodzinne. Dużo domków i autostrada + McDonalds.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lis 2011 19:36 

Rejestracja: 19 Lip 2011
Posty: 47
dzięki za pomoc :) odwiedliście mnie od wylotu - myślałam nad 4 lutego z Wro za 8 zł RT, szkoda, że to tylko trzy godziny bo w Dortmundzie jest Primark;/ jeszcze raz dziękuję za wszystkie informacje:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lis 2011 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Nie wiem czy to są aktualne informacje
- pomiędzy Dortmund Zentraler Omnibusbahnhof (ZOB) na przeciwko dworca głównego a terminalem lotniska w godzinach pracy lotniska jeździ AirportExpress, czas przejazdu wynosi ok. 25 minut (bez zatrzymywania się).Cena 6,00 euro za osobę

Za 12 euro mozna wiec zrobic maly wypad do centrum pospacerowac i wrocic na lotnisko spokojnie, zamykajac sie w tych 3 godzinach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lis 2011 20:57 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
Nie korzystałem ale na stronie lotniska (http://www.dortmund-airport.de/fahrplan.html?&L=0) widzę, że taki autobus jeździ. Kosztuje 6,50 euro i jedzie tylko 22 minuty.
Tutaj jest rozkład: http://www.dortmund-airport.de/fileadmi ... 1-2011.pdf (z adresu wynika, że prawdopodobnie obowiązuje do końca listopada więc warto sprawdzić w razie wyjazdu później)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lis 2011 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
27.11.2011 mam wypad do Dortmundu z Katowic.
To moj pierwszy lot Wizzair wiec nie wiem czy jest podobnie jak u Ryana szansa ze wyladuje nieco wczesniej.
Lądowanie planowane na 7,55 wiec sprobuje biegiem i zdążyc na 8.00
Miałbym 3 godzinki na spacerek po Dortmundzie.
Powrot o godz. 11.00 na lotnisko
Odlot 12.45

Troche to wszystko za bardzo na styk ale zobaczymy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lis 2011 21:57 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
Tak, rozkład jest skalkulowany podobnie (tak aby było duże prawdopodobieństwo przylotu przed czasem - jedyna różnica to to, że nie usłyszysz charakterystycznych dla ryana fanfar), masz więc szanse zdążyć. Terminal jest bardzo mały a przystanek autobusowy zaraz przed głównym wyjściem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lis 2011 22:49 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Correos - jak wyskoczysz już ze strefy celnej to w prawo na pięterko i przez główne drzwi. Przystanek jest lekko po prawej.
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: FUX, Istvan oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group