Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sty 2021 08:58 

Rejestracja: 12 Sty 2021
Posty: 3
Hej! Jak wygląda kwestia podróżowania jednej osoby dorosłej z dwójką niemowlaków? Na kolana można wziąć jedno a drugie mogłoby być w tym łózeczku? Czy musiałabym kupić dwa miejsca (dla mnie i jednego dziecka a drugie na kolanach?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#2 PostWysłany: 12 Sty 2021 09:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Najlepiej zadzwoń do przewoźnika w tej sprawie ponieważ w różnych liniach są różne przepisy, a nie piszesz jaką linią masz zamiar podróżować.Może podróż jednego w dostosowanym do lotu foteliku rozwiązałaby problem.


Ostatnio edytowany przez miriam, 12 Sty 2021 09:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Sty 2021 09:10 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4796
platynowy
kasia_masia napisał(a):
Hej! Jak wygląda kwestia podróżowania jednej osoby dorosłej z dwójką niemowlaków? Na kolana można wziąć jedno a drugie mogłoby być w tym łózeczku? Czy musiałabym kupić dwa miejsca (dla mnie i jednego dziecka a drugie na kolanach?)

Zapewne wszędzie

Niemowlęta (w wieku od 8 dni do 23 miesięcy włącznie) muszą podróżować naszymi liniami w towarzystwie osoby dorosłej w wieku co najmniej 16 lat (jedno niemowlę na jedną osobę dorosłą). Niemowlęta w wieku 7 dni i poniżej nie mogą podróżować liniami Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sty 2021 09:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Bardziej moim zdaniem dotyczy to możliwości zakupu biletu w specjalnej cenie dla niemowlaka bez osobnego miejsca.Bliźniaki wbrew pozorom nie są rzadkością i być może jest jakieś inne wyjście niż tylko podróż 2+2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sty 2021 09:29 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4796
platynowy
Zasada jest jedna 1 niemowlak/infant = 1 dorosły czy osoba w określonym wieku

Linie lotnicze głównie patrzą pod kątem ewentualnych wydarzeń nadzwyczajnych podczas lotu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Sty 2021 13:29 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Zgoda co do ostatniego zdania.Dlatego zgodnie z przepisami niemowlęta poniżej 2 lat bez osobnego miejsca podróżując samolotem nawet z dwojgiem opiekunów powinny siedzieć w osobnych rzędach ze względu na dostępną ilość masek tlenowych (1 dodatkowa w rzędzie) Jeśli infant ma swoje miejsce podejście jest już inne i zdarzają się podróże 1 opiekuna z dwojgiem dzieci poniżej 2 lat.Trzeba się upewnić jak dana linia do tego podchodzi.Takie podróże z wiadomych względów nie są częste ,co nie znaczy że wykluczone.Na 100% nie może jedna osoba mieć pod opieką dwoje dzieci bez osobnego miejsca.O resztę warto dopytać zanim się coś uzna za zasadę.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Sty 2021 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4575
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
Przepraszam, bo wychodzę na osobę małostkową, ale jednak jeśli się komuś radzi, to wypada zweryfikować czy się udziela prawdziwych informacji.
Google odpowie, że w większości linii w US można podróżować z dwoma infantami, w tym jednym na kolanie.

Ale w Europie też tak bywa

Babies 0-1 years
If your child is up to and including 1 year old on both your departure and return flight, he or she will travel sitting on your lap. Every adult may travel with 2 babies, but only 1 baby may sit on your lap. For the other baby, you need to book an extra seat. To book a seat for your baby, please contact the KLM Customer Contact Centre

https://www.klm.com/travel/us_en/prepar ... /index.htm

Pewnie LCC na takie fanaberie nie pozwalają (na pewno Wizz, bo to jest u nich mapisane)
Pozostaje zadzwonić do danej linii lotniczej i zapytać
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Sty 2021 14:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
pabien napisał(a):
(na pewno Wizz, bo to jest u nich mapisane)
Pozostaje zadzwonić do danej linii lotniczej i zapytać

Też warto dopytać co w sytuacji kiedy kupimy dla drugiego osobne miejsce w W6 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Sty 2021 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4575
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
Fakt, nie przeczytałem ze zrozumieniem :( w końcu gdzie indziej na stronie Wizza piszą coś takiego:

The location for an infant car seat is a window seat. The seat next to the infant car seat must be occupied by a physically able person, at least 16 years old, who is responsible for the child in the car seat.

Fotelik dla infanta wyrażnie sugeruje, że można go przewozić nie na kolanach.

Czyli jedyne co wiadomo, że jest zabronione to dzielenie kolan na więcej niż jednego infanta, opróćz wygody oczywiste choćby ze względu na maski tlenowe
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Sty 2021 14:34 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Usunąłem mój koment, żeby nie wprowadzać w błąd, skoro nie jest to globalna reguła.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Sty 2021 03:40 

Rejestracja: 12 Sty 2021
Posty: 3
Dziękuje wszystkim za odpowiedz!

Plan podróży jest ogólnie taki: mąż jedzie busikiem na zawody triathlonowe do Czarnogóry, ja lecę z dziewczynami do Dubrownika skąd nas zgarnia po drodze. Chodziło o to, żeby podróż była sprawna i jak najmniej problematyczna dla dziewczynek a zakładam, że im krócej tym lepiej.
Nie wiem jaką linią lotnicza planuje lot, bo jak dobrze wiecie w ogóle nie wiadomo czym, gdzie i czy w ogóle będzie można latać z uwagi na Covid (mam nadzieje ze zamkniemy się z tym szaleństwem w pierwszej połowie 2021...). Oczywoscie biorę pod uwagę, że każdy przewoźnik ma swoje zasady ale obawiałam się, że jest jedna nadrzędna np mówiąca o tym ze jeden dorosły może podróżować z jednym niemowlęciem i kropka. Wiem, że funkcjonuje coś w rodzaju kuszetki dla bobasów, nie wiem czy w każdym samolocie i miałam nadzieje, że wtedy jedno jest tam a drugie na kolanach. Bo zupełnie nie chodzi mi o koszty takiej podróży ale np nie chciałabym żeby się okazało, ze kupię bilet dla mnie z opcja Zosia na kolanach Hanka dostanie swoje miejsce a potem będzie problem.

Oczywiście ostatecznie jak zobaczę jak wyglądają terminy lotów to zadzwonię do przewoźnika konkretnego i upewnię się na 100% ale tak jak napisałam wyżej obawiałam się, że najczęściej pojawiająca się odpowiedzią będzie „nie możesz sama lecieć z dwójka”.

Tak czy siak mega wam dziękuje za każde info :)

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sty 2021 07:20 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
kasia_masia napisał(a):

Wiem, że funkcjonuje coś w rodzaju kuszetki dla bobasów, nie wiem czy w każdym samolocie i miałam nadzieje, że wtedy jedno jest tam a drugie na kolanach. Bo zupełnie nie chodzi mi o koszty takiej podróży ale np nie chciałabym żeby się okazało, ze kupię bilet dla mnie z opcja Zosia na kolanach Hanka dostanie swoje miejsce a potem będzie problem.



Gwoli uzupełnienia - jest coś takiego, jak tzw. kołyska (czy jak to zwał) dla dzieci. Lot już dawno to oferował (jeszcze w epoce B767 i B737 clasic) - było to coś w rodzaju nosidełka mocowanego do uchwytów w ściance przed pierwszymi fotelami w kabinie pasażerskiej. Nie wiem, czy to nadal oferuje oraz w których typach i egzemplarzach samolotów (LOT ma różne samoloty z różnym rodowodem - jedne odbierał z fabryki, inne pozyskiwał jako używane po wycofaniu z różnych linii) ale te kołyski można było wtedy wykorzystywać dopiero po starcie i demontowane były przed lądowaniem. Zatem start i lądowanie dziecko musiało odbyć na kolanach dorosłego. Miało nawet specjalny pas bezpieczeństwa dopinany do pasa pasażera zajmującego fotel. Tak było w Locie ale spełniało to ogólną zasadę, aby każdy pasażer podczas startu i lądowania zajmował swoje miejsce i miał zapięty pas. Czy coś się zmieniło, np. czy obecnie są oferowane kołyski takie, że są dodatkowym miejscem i można z nich korzystać przez cały Lot? Niewielkie szanse, że tak jest kto wie....
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Sty 2021 08:40 

Rejestracja: 12 Sty 2021
Posty: 3
Ok. Na stronie „tanie loty” przy próbie wyszukania lotu zaznaczam 1 dorosły i przy próbie dodania drugiego niemowlaka <2rż wyskakuje komunikat, że jest to niemożliwe i muszę dodać jeszcze jedna osobę dorosłą. Nie ma tego problemu jak dziecko skończy 2lata, wtedy jest bez ograniczeń. Ciekawi mnie jednak co by było gdybym jednej z nich kupiła normalne miejsce. No nic. Napisałam do LOTu. Dam wam znać bo wydaje mi się, że temat dość ciekawy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Sty 2021 09:00 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4796
platynowy
W LOC-ie mamy sformułowania powinno, może

NIEMOWLĘTA
Zniżka dla niemowląt wynosi 90% od wartości taryfy normalnej i dotyczy dzieci poniżej 2 roku życia, które nie zajmują osobnego miejsca na pokładzie samolotu. Niemowlę powinno podróżować pod opieką osoby dorosłej na wszystkich odcinkach podróży. Podczas lotu, niemowlę siedzi na kolanach opiekuna, przypięte specjalnymi pasami. Dorosły pasażer może przewozić pod opieką dwoje niemowląt. Drugie niemowlę musi zajmować dodatkowe miejsce obok opiekuna (bilet ze zniżką dla dziecka). Na pokładach samolotów Boeing 787 Dreamliner istnieje możliwość wypożyczenia na czas przelotu specjalnej kołyski do przewozu niemowląt.

https://m.lot.com/lb/pl/znizki

Jeśli chodzi o loty do Dubrownika w sezonie to wybór LOT-u to optymalne rozwiązanie w tej sytuacji
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 13 Sty 2021 09:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
dg72 napisał(a):
Zapewne wszędzie

dg72 napisał(a):
Zasada jest jedna 1 niemowlak/infant = 1 dorosły czy osoba w określonym wieku


Twój ostatni post na szczęście udowadnia,że zawsze warto poszerzać wiedzę i zapewne nie zawsze jest pewne a od zasad bywają odstępstwa ;) Gratulacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Sty 2021 09:38 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4796
platynowy
Powinno nawet w locie, ale jak ktoś się bardzo uprze to oczywiście tam może :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Sty 2021 09:40 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Nie tylko tam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Sty 2021 09:47 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4796
platynowy
Roczne dziecko da radę usiąść/zająć miejsce w fotelu obok matki :D

Tyle odnośnie zapisów regulaminu do życia czy praktyki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group