Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lut 2022 04:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
Postanowiłem, że podzielę się z Wami naszym planem zwiedzania Dominikany. Podrzucam też informację o kosztach i w jaki sposób się przemieszczaliśmy pomiędzy miastami, nasze hotele wraz z ceną. W razie jakichkolwiek pytań chętnie służę pomocą!

Do Puerto Plata przylecieliśmy czarterem Rainbow z Katowic - lot bezpośredni. Za bilety zapłaciliśmy 1500 zł za osobę w jedną stronę.

W Puerto Plata spędziliśmy 3 dni. Zatrzymaliśmy się w hotelu Villa Carolina (fajny basen, dobre śniadania - 135$ za 3 noce).

Jak spędziliśmy 3 dni w Puerto Plata?
Dzień 1. Przylot około godziny 12. Dojazd taksówką do hotelu (20$) - trzeba wynegocjować bo ceny na "oficjalnych tablicach" są zawyżone. Na koniec dnia zwiedzanie centrum Puerto Plata na pieszo.
Dzień 2. Wycieczka moto taksówkami na górę Isabel de Torres (30$ za dwie osoby).
Dzień 3. Dzień na plaży Playa Dorada - dojazd taksówką w dwie strony (około 10$).

Image

Z Puerto Plata dojechaliśmy gua guą do Las Terrenas - koszt 500 DOP za osobę.
W Las Terrenas zatrzymaliśmy się w hotelu Brisa Mar - 192$ za 4 noce ze śniadaniem, 40$ za noc bez śniadania bo ruszaliśmy wcześnie z rana.

Jak spędziliśmy 5 dni w Las Terrenas?

Dzień 1. Czas spędzony na plaży Playa Punta Popy w Las Terrenas.
Dzień 2. Dzień luźny - pranie, sprzątanie bagaży i plażing.
Dzień 3. Trekking na wodospad El Limón - gua gua z centrum do miasteczka El Limón kosztuje 100 DOP. Na miejscu wcisnęli nam przewodnika na trekking - 30$. Tutaj bardzo ważne trzeba ruszyć wcześnie z rana zanim na miejsce dostaną się wszystkie wycieczki zorganizowane. Wtedy jest już lipa.
Dzień 4. Luźny dzień na plaży.
Dzień 5. Ruszamy do Santo Domingo.

Alternatywne atrakcje: Samaná, Playa Bonita, El Valle czy Las Galeras.

Image

Z Las Terrenas pojechaliśmy do stolicy czyli Santo Domingo. Przemieszczaliśmy się gua guą. Za przejazd zapłaciliśmy 500 DOP za osobę.

W Santo Domingo zatrzymaliśmy się w hotelu Maison Gautreaux - 82$ za 4 noce. Szału nie ma ale cena dobra. Śniadania tragicznie i jako gratis z Geniusa na Bookingu. Zjedliśmy tylko raz.

Jak spędziliśmy 5 dni w Santo Domingo?
Dzień 1. Przyjazd do hotelu i spacer po okolicy - brzeg Morza Karaibskiego.
Dzień 2. Zona Colonial - historyczne centrum miasta. Zwiedzanie z przewodnikiem - udało nam się wynegocjować cenę 25 dolarów.
Dzień 3. Park Narodowy Los Tres Ojos. 200 DOP za wstęp dla jednej osoby.
Dzień 4. Dzień luźny.
Dzień 5. Przejazd do Bayahibe.

Z Santo Domingo do Bayahibe dojechaliśmy z przewoźnikiem Expreso Romana (180 DOP za osobę). Autobusy kursują dość często.

W Bayahibe spędziliśmy 5 dni. Zatrzymaliśmy się w Villa Preciosa. Za nocleg zapłaciliśmy 192$ za 4 noce.

Image

Jak spędziliśmy 5 dni w Bayahibe?
Dzień 1. Przyjazd do hotelu. Dzień na plaży.
Dzień 2. Dzień na plaży. Playa Dominicus.
Dzień 3. Wycieczka na wyspę Saona.
Dzień 4. Luźny dzień na plaży.
Dzień 5. Przejazd do Punta Cana. Wylot z Dominikany.

Podrzucam też krótkiego vloga z YouTube :)

_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Dududu uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 13 Lut 2022 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Nie chcę zakładać nowego tematu więc pozwolę sobie podpytać tutaj i będę wdzięczny za wszystkie rady i wskazówki! :)
Na przełomie kwietnia i maja wybieramy się w 4 osoby na Dominikanę do Punta Cana. Na miejscu mamy równo 7 pełnych dni.
Zasadnicze pytanie - czy skupić się tylko na rejonie Punta Cana (Bayahibe, wyspa Saona, plaże Bavaro oraz Macao) czy może wybrać się jeszcze dodatkowo na półwysep Samana?
Google maps pokazuje, że trasa z Punta Cana na półwysep Samana to 5h jazdy trasą wzdłuż południowego wybrzeża - faktycznie aż tyle trwa przejechanie tej trasy (np. wynajętym samochodem)?
Na mapach widzę, że idzie też trasa środkiem tego półwyspu na którym leży Punta Cana ale ręczne ustawienie tej trasy wydłuża przejazd z Punta Cana do Samana aż do 6,5h (mimo, że trasa to raptem 300km)? Czemu aż tak długo? :? Coś ciekawego jest na tej trasie albo tej trasie "południowej"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lut 2022 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Z Punta Cana na Samanę najlepiej jechać najszybszą trasą, czyli "3"-"4"-"7". W żadne skróty "środkiem" bym się nie bawił. W miastach, miasteczkach duży ruch (głównie wszechobecne jednoślady) i jedzie się wolno. Poza tym łatwo zboczyć, albo asfaltówka nagle się kończy i mamy przeżycia niczym z Camel Trophy (brody przez rzekę, strome podjazdy gruntówką)...
Chyba że szukacie przygód...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lut 2022 13:34 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 23
Dzień dobry - podbijam temat z pytaniami :geek:

Cytuj:
Z Santo Domingo do Bayahibe dojechaliśmy z przewoźnikiem Expreso Romana (180 DOP za osobę). Autobusy kursują dość często.
- skąd autobus odjeżdża z Bayahibe (my będziemy niedaleko portu)?
Ogólnie chciałbym ostatnim autobusem pojechać z Bayahibe do Boca Chica - pamiętasz czy tam staje ten autobus czy zasuwa na obwodnicą miasteczka?

Pół dnia w Bayahibe - miejscową plaże polecisz Bayahibe czy warto tarabanić się jakoś na plaże Dominicus? Wiesz... piaseczek, palmy - temat na zdjęcia ;) Guagua dostępne?
Cueva de Chicho - jaskinia.... nie wiem czy byłeś, może słyszałeś opinie czy warto tam zajrzeć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lut 2022 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Boca Chica to faktycznie chyba najblizsza porzadna plaza z Santo Domingo, ale raczej nie polecam - zazwyczaj zatloczona i glosna. Juz lepiej pojechac dalej do Juan Dolio, duzo spokojniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lut 2022 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@poszwin Wg mnie półwysep Samana jest ciekawszy niż Punta Cana i okolice, ale mając relatywnie mało czasu na miejscu chyba bym się tam nie pchała, bo nawet jeśli jest tam ciekawiej niż w Punta Cana to efektu wow i tak nie doświadczysz.
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Lut 2022 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@maginiak
Na miejscu mamy pełnych 7 dni i możemy wypożyczyć auto (na 4 osoby więc koszty się rozłożą; w tym 2 kierowców). Wtedy wstępny plan jaki mi się w głowie ułożył to żeby trasę z Punta Cana na półwysep Samana zrobić na raz, wyjeżdżając o wschodzie słońca czyli koło godz.6 i wtedy nawet z drobnymi postojami jesteśmy na miejscu o godz.12 czyli niewiele tracimy z tego dnia (normalnie pewnie byśmy wstawali koło godz.10, ponieważ to wakacje).
Po wstępnym rozeznaniu plaże na półwyspie Samana wydają się ciekawsze, szczególnie Playa Fronton robi wrażenie. No i po drodze można zrobić wodospad El Limon. Z kolejnych plusów, które przemawiają za tą trasą to to, że trochę przejedziemy po Dominikanie i zobaczymy jak ona wygląda (może coś ciekawego też jest po drodze), a także mniej turystów na półwyspie Samana niż w okolicach Punta Cana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lut 2022 14:58 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 23
Gregggor napisał(a):
Boca Chica to faktycznie chyba najblizsza porzadna plaza z Santo Domingo, ale raczej nie polecam - zazwyczaj zatloczona i glosna. Juz lepiej pojechac dalej do Juan Dolio, duzo spokojniej.
Juan Dolio na jeden dzień jest planowane guagua-dem.
A Boca Chica niech pokaże swe prawdziwe nocne oblicze... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lut 2022 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@poszwin Po drodze nie ma zbyt wielu ciekawostek ale faktycznie przemieszczając się masz większe szanse poczuć choć odrobinę egzotycznego klimatu, którego Punta Cana jest w zasadzie pozbawiona. Plaże na północy ciekawsze i mniejszy kocioł niż w Punta Cana.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 18 Lut 2022 06:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
poszwin napisał(a):
Nie chcę zakładać nowego tematu więc pozwolę sobie podpytać tutaj i będę wdzięczny za wszystkie rady i wskazówki! :)
Na przełomie kwietnia i maja wybieramy się w 4 osoby na Dominikanę do Punta Cana. Na miejscu mamy równo 7 pełnych dni.
Zasadnicze pytanie - czy skupić się tylko na rejonie Punta Cana (Bayahibe, wyspa Saona, plaże Bavaro oraz Macao) czy może wybrać się jeszcze dodatkowo na półwysep Samana?

Zdecydowanie warto odwiedzić Samana. Jeśli chcesz coś więcej niż plaże to polecam wodospad El Limon :)
_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 05 Cze 2022 17:05 

Rejestracja: 05 Cze 2022
Posty: 1
Cześć, planuję 3,5 tygodniowy trip na własną rękę. Może ktoś ma już za sobą organizację takiej "objazdówki" i mógłby podzielić się swoimi inspiracjami na? Mam też kilka pytań dotyczących transportu i naszych planów:
1. Czy na tych trasach kursują autobusy:
Punta Cana -> Sabana de la Mar
Las Terrenas -> Rio de San Juan
Rio de San Juan -> Puerto Plata
2. Jakie są najważniejsze must see w prowincji Pedernales, okolicach Barahony?
3. Co warto zobaczyć w centralnej części wyspy?
Dziękuję za pomoc🙂

Załączniki:
285252301_5546716565362616_2753185290105777036_n.jpg
285252301_5546716565362616_2753185290105777036_n.jpg [ 52.58 KiB | Obejrzany 1988 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Cze 2022 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Dla mnie szkoda tyle czasu na tą wyspę, nic specjalnego tam nie ma, a tyle ciekawych miejsc jest w a.środkowej, już nie mówiąc o południowej i jeszcze problemy komunikacyjne, dużo przesiadek i dużo straconego czasu na dojazdy, myślę że tydzień góra 10 dni wystarczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Cze 2022 21:46 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Potwierdzam - Dominikana ogólnie szału nie ma a jedzenie bardzo słabe - pierwszy raz musiałem się tyle nachodzić żeby coś zjeść w przyzwoitych pieniądzach i mówie tu o stolicy i Puerto Plata a i tak było b. przeciętnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Cze 2022 22:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
ogólnie zgadzam się z kolegami powyżej ;) spoko plaże to tylko chyba w Bavaro, jak się wybierze lepszy resort, te tańsze to wąskie i słabsze
Moja objazdówka trwała tydzień w grudniu 2021, traci się dużo czasu na przejazdy, a z konkretów:
Patrycja Lisowska napisał(a):
Punta Cana -> Sabana de la Mar

jeździ ponoć kilka na dobę, ja jechałam z przesiadką w Miches, lokalsi są bardzo pomocni, wskażą busika, doradzą - nawet jak nie mówisz po hiszpańsku ;) z angielskim tam szału nie ma poza hotelami

Patrycja Lisowska napisał(a):
Las Terrenas -> Rio de San Juan
Rio de San Juan -> Puerto Plata

bezpośrednich chyba nie, zawsze można coś z przesiadką, co jednak zajmuje czas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 06 Cze 2022 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@Patrycja Lisowska Faktycznie zaplanowałaś bardzo dużo czasu na Dominikanę, bo jak już wspomnieli poprzednicy wyspa nie oferuje zbyt wielu spektakularnych atrakcji.

W centralnej części wyspy spędziliśmy kilka dni w okolicach Janico w Villas Del Lago Lake Resort & Campground
Miejsce oferuje fajne widoki, dobre jedzenie, w okolicy jest sporo tras trekingowych. Krajobrazowo klimaty niekoniecznie karaibskie, ale przy dłuższym pobycie to może być nienajgorsza odmiana.

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 632.85 KiB | Obejrzany 1863 razy ]

Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 863.66 KiB | Obejrzany 1863 razy ]


Co do jedzenia, to tak zwana kuchnia tradycyjna jest faktycznie bardzo słaba ale przy odrobinie szczęścia można znaleźć dobre miejsca:

Punta Cana: La Bruja Chupadora BBQ & Pub. Trochę drogo ale jedzenie fantastyczne.
Las Terrenas: Restaurante Plaza Delifn - mała restauracyjka prowadzona przez Brytyjczyka, który jest również szefem kuchni. Jedliśmy tam trzy razy i nie było dania, którym byśmy się nie zachwycili.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
Strawberry uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group