Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lis 2010 10:43 

Rejestracja: 02 Sie 2010
Posty: 19
Ktoś wie jak się dostać transportem publicznym z szeroko pojętego centrum (może być z KhaoSan) na lotnisko około 3 rano? (AEROSVIT). A jeśli zostaje tylko taksówka to ile to powinno kosztować?


Ostatnio edytowany przez krasnal 26 Paź 2016 07:59, edytowano w sumie 2 razy
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Tajlandia Bangkok
#2 PostWysłany: 16 Lis 2010 11:08 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Taxi 300-400 bahtów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia Bangkok
#3 PostWysłany: 18 Cze 2011 17:27 

Rejestracja: 18 Cze 2011
Posty: 2
pojedz ostatnim skytrainem, chyba okolo 23, do 3 to spokojnie sobie znajdziesz tam rozwrywke, ja zaplacilem za taxi 100 B, ale to dlatego ze tyle mialem , taksiarz probowal mnie zrobic na 100 USD, ale go wysmialem , bylo troche nerwowo .. dalem mu 100 B bo tyle mialem przy sobie gotowki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia Bangkok
#4 PostWysłany: 19 Cze 2011 11:35 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Jeśli pojedziesz dołem (nie autostradą), a o 3 w nocy na miescie jest dość luźno, wiec długo podróz nie będzie trwała nie będzie cię to kosztowało więcej niż 300 THB. Najmniej płaciłem 250 THB, najwięcej 400 (korki + autostrada)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia Bangkok
#5 PostWysłany: 17 Sty 2012 01:35 

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 1
Witam,
Dzięki Wam kupiłem bilet z Wilna do BKK (25.02 - 10.03 Finnair). Trochę czytałem no i problem jest taki, że taxówkarze biorą nawet po 900 THB! Czytałem że są jakieś autobusiki (po około 150-200 THB), ale nic więcej na ten temat.
Zatrzymuję się tu: http://www.lamphuhouse.com/content/room.htm mapa: http://tnij.org/ozca (podobno zagłębie hosteli) następnego dnia pociągiem na południe i na wyspę.
Czy macie może jakieś info ta temat tych atobusów? A może jakieś zdjęcia lub mapkę gdzie mam się kierować na lotnisku?

I pytanie inne - czy możecie polecić jakiś hotel, domek lub coś podobnego na Koh Samui albo na Koh Phangan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia Bangkok
#6 PostWysłany: 05 Mar 2012 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 523
Loty: 125
Kilometry: 137 396
niebieski
Zastanawiam się jak najlepiej (najtaniej) dostać się z Suvarnabhumi na Silom ok. 5. rano, z tego co przeczytałem to autobusy AE od czerwca '11 już nie kursują :?
pzdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia Bangkok
#7 PostWysłany: 04 Lut 2013 12:55 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 56
Aktualizuję bo właśnie wróciłem z BKK:
- najwygodniej się dostać z lotniska do miasta kolejką Airport Rail Linkiem. Są dwie linie (wejścia oddzielne obok siebie na poziomie -1 lotniska Suvarnabhumi): Express Line - ekspresowo dojeżdża do stacji Makkasam - cena 90bath (poniżej 20 minut), City Line - ma pod drodze kilka przystanków, ale jedzie trochę dalej do Phaya Thai (na Makkasan tez staje) - cena maksymalnie 45bath dla stacji końcowej, kupując bilet widzimy mapkę z cenami. W związku z włączeniem kolejki nie jeżdżą już do miasta autobusy Airport Expres, podobno cały czas można się dostać lokalnymi autobusami do miasta.
Te pociągi jeżdżą od 6 do 24. W nocy pozostaje tylko taksówka, ale nie widziałem na cennikach aby stawka nocna była droższa więc faktycznie na liczniku cena nie będzie większa niż 400-500bath.

Dalej już z miasta najlepiej podróżować taxówką, pamietając aby powiedzieć taksówkarzowi "by meter". Cena za taksówki naporawdę tania: 35bath pierwszy km, 6bath za kolejne kilometry do 5, potem trochę ta stawka się zwiększa. Jeżdżąc po mieście nie udało nam się przekroczyć 70 baht (koło 7zł). Gdy jest korek taksówkarze nie chcą jeździć na licznik, ale trzeba próbować. W tuktuku cena jest negocjowalna, ale nie spotkałem się by była niższa niz taksówka na liczniku. Pozostają jeszcze taksówki motorowerowe (łatwo poznać tych kierowców po kamizelkach), ale nie miałem odwagi testować ani nie widziałem "białych" pasażerów tych pojazdów. Myślę że to dobre rozwiązanie w korku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia Bangkok
#8 PostWysłany: 16 Lut 2013 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4162
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Czy mozecie zweryfikowac informacje o bezplatnym transferze pomiedzy BKK a DMK ?
http://www.suvarnabhumiairport.com/to_f ... ang_en.php

jade do BKK 15-20.03 jesli ktos w tym czasie bedzie chetnie polacze sily
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia Bangkok
#9 PostWysłany: 21 Mar 2013 14:10 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 48
Sposób na tani przejazd z lotniska w Bangkoku na koh San Road
Wychodzimy z terminalu po lewej stronie znajduje się przystanek Shuttle Bus (bezpłatnego autobusu, który wywiezie nas z lotniska na dworzec autobusowy usytuowany niedaleko), skąd weźmiemy Busa AC (Bus nie ma numeru ale wystarczy zapytać) (koszt 40 BHT) który dowiezie nas do pomnika zwycięstwa (Victory Monument), Przy pomniku jest dworzec autobusowy skąd weźmiecie Autobus numer 59 lub 503 z AC (koszt 13-15 BHT) i dojedziecie nim pod pomnik Demokracji ,skąd spacerkiem jest już tylko 5-10 min do Khao San Road (cała podróż zamyka się w max w 53 Batach:) a wcale nie jedzie się dłużej niż innym transportem bo taxi też stoi w korku:)

Jechałem tak w kwietniu 2012 roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia Bangkok
#10 PostWysłany: 04 Kwi 2013 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
tom971 napisał(a):
Czy mozecie zweryfikowac informacje o bezplatnym transferze pomiedzy BKK a DMK ?
http://www.suvarnabhumiairport.com/to_f ... ang_en.php

jade do BKK 15-20.03 jesli ktos w tym czasie bedzie chetnie polacze sily

Sprawdzales? Mozesz potwierdzic ten bezplatny transfer pomiedzy lotniskami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia Bangkok
#11 PostWysłany: 08 Kwi 2013 02:26 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Bylem w Bangkoku na poczatku kwietnia 2013, z lotniska tego glownego Suvamabhumi najlepiej chyba dojechac kolejka city linia metra nie ekspres, kosztuje to 35 batow tj ok 3,5 zl w jedna strone, bilet taki zeton plasikowy kupuje sie przy wejsciu. Zeton dotyka sie na bramce przy wejsciu i wrzuca do pojemnika przy wyjsciu na stacji Makkasan, central gdzie mozna sie przesiasc na inne linie metra np niebieska lub zielona. Jeden przejazd to ok 14 batow ok 1,4 zl, Metro jest rozdrobnione i malo go jest, a kazda linia ma chyba innego wlasciciela, bilet 24 godzinny mozna kupic tylko na jedna line np na linie niebieska za 180 batow. Metro jest klimaryzowane, mozna nim podjechac cos pod zabytkowe obiekty, ale reszte pozostje albo dojsc pieszo albo wynajac taksowke, sa one tansze niz w Polsce o ok polowe. Ja trafilem na upaly ponad 40 stopni w cieniu, a w sloncu ponad 50 stopni. Po przejezdzie metrem do centrum i dalej w poblize obiektow zabytkowych i rzeki wynajalem taksowke z klimatyzacja ktora nas obwozila i czekala na nas przez kilka godzin za ok 80 zl przez prawie pol dnia, jeden taksowkarz nie chcial sie zgodzic na takie warunki, obwozenia i czekania i przyjezdzania na telefon, bo nie zawsze bylo gdzie zaparkowac blisko, ale drugi taksowkarz sie zgodzil i jezdzilismy bez licznika na umowe za ta kase. W ten sposob uniklo sie troche teg goraca, wilgotnosci i zmeczenia z chodzeniem, jazda w tej czesci miasta taksowka jest zwykle w korkach i tez troche trwa, ale z klima idzie wytrzymac. Dobre tez jest przeplyniecie statkiem po rzece skad widac wiele zabytkow Tajowie to poecali. Do Zamku Krolewskiego polecam jednak w czasie upalow taksowke. Cos mozna ogladnac za darmo jest kilka wejsc, reszta za bilety np 500 batow. Ceny raczej nizsze niz w Polsce przynajmniej na zywnosc i w sklepach, w barach tez raczej taniej. Moga jednak nie przyjmowac zadnych kart platniczych jak np w sklepie na lotnisku, a bankomaty lotniskowe lokalnego banku nie akceptuja kart Visa i Mastercard, trzeba szukac bankomatu bo sa co akceptuja karte Visa lub Mastercard, dobrze miec wiec tez troche gotowki. Mapa Bangkoku i metra jest dostepna w Internecie, sa tez aplikacje platne lub bezplatne mapy Bangkoku na smartfona, tableta na androida w sklepie google. Dodam jeszcze, ze wizy do Tajandii nie potrzeba ale na lotnisku wypelnia sie formularz, gdzie trzeba podac adres pobytu w Tajlandii, hotel lub znajomych, nawet gdyby byc tylko od rana do wieczora w ramach stopwera, wtedy wbijaja wize, jest darmowa. Jesli chodzi o mape metra w Bangkoku to ta co dstalem przy kupnie biletow na metro byla inna bardziej ograniczona i realna niz ta co dostalem z Internetu, jedna z aplikacji androida podawala chyba planowane stacje metra nawet w poblizu Palacu Krolewskiego co nijak se mialo do rzeczywistosci przed czym ostrzegam. Tajowie podawali rzeczywisie stacje metra Silom i dalej inna linia metra na Taksim Bridge przy moscie, dalej statek rzeczny na zwiedzanie.


Ostatnio edytowany przez hol2 08 Kwi 2013 06:06, edytowano w sumie 8 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia Bangkok
#12 PostWysłany: 08 Kwi 2013 03:48 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
Zwiedzając Bangkok moim zdaniem najlepiej dojechać BTS do stacji Taksin Bridge. Stacja ta znajduje się przy samej rzece. Następnie tramwajem wodnym podpływamy do okolic kolejnych atrakcji Wat Arun, Wat Phra Kaew, Wat Pho.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia Bangkok
#13 PostWysłany: 08 Kwi 2013 08:09 

Rejestracja: 11 Lut 2012
Posty: 11
Potwierdzam, transfery miedzy BKK a DMK są darmowe. Z tego co pamiętam to są 2 linie 555 i 554, przejazd trwa około 45-50 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia Bangkok
#14 PostWysłany: 28 Mar 2014 12:44 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Z tymi autobusami to wszystko prawda ale trzeba mieć oczy szeroko otwarte bo Tajowie czasem nie znając angielskiego potwierdzają coś i potem się okazuje, że autobus wywozi nas w inne miejsce niż chcieliśmy :)
Podróżując grupą/rodziną opłaca się brać taxi, które nie są drogie. Na Kao San jeździmy z lotniska z licznikiem za 400 b i jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Paź 2016 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja ostatnio wypróbowałem opcję kolejka + tramwaj wodny. Całość dosyć szybka, bo nie stoi się w korkach, i tania, bo wychodzi 50 THB.
Z lotniska jedziemy City Linkiem do stacji Ratchaprarop (40 THB) skąd przechodzimy około 600-700 metrów do przystanku tramwaju wodnego Pratunam (Water Gate). Stamtąd tramwajem za 10 THB do końca - Phan Fa Leelard (Phanfa Bridge). Przystanek końcowy znajduje się tuż obok Wat Saket (Goldem Mount) i w zasięgu pieszego spaceru do najważniejszych zabytków miasta.
Info o tramwaju: http://khlongsaensaep.com/

Załączniki:
bkk.png
bkk.png [ 104.19 KiB | Obejrzany 4457 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
GeoTrip uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 26 Paź 2016 08:48 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 874
Loty: 457
Kilometry: 674 989
srebrny
a jak często są kursy? co ile minut podpływa kolejna łódka?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Paź 2016 09:09 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Tylko jedna uwaga odnośnie taxi. Owszem jest to jedna z lepszych opcji dla podróżujących grupą. Jednak wcale to nie jest tak, że licznik bije tylko za kilometry, bo jeśli samochód nie może jechać szybciej niż 6km/h (czyt. stoimy w korku) to też naliczana jest opłata. Wg mnie najlepiej się z góry umówić na cenę przejazdu i już. Transport publiczny dość zagmatwany ale zawsze znajdzie się ktoś kto pomoże i podpowie. Polecam się przejechać, ceny różne w zależności od jakości pojazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Paź 2016 10:21 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
jesli dobrze pamietam, to biorac taxi z lotniska trzeba tez zaplacic za wjazd na "autostrade" do centrum

tansza i pewnie szybsza opcja to dojazd kolejka airport link do ostatniej stacji i taxi stamtad

jesli ktos jedzie do khao san, moze tez dojechac BTS do stacji Saphan Taksim i stamtad wziac phraya river express lub zwykla linie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Paź 2016 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
goldziak. napisał(a):
a jak często są kursy? co ile minut podpływa kolejna łódka?

Nie czekałem dłużej niż 5 minut. Całość podróży z lotniska do Golden Mount zajęła około godziny.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Lis 2016 20:09 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Jeśli ktoś nie jechał, a jest ciekawy widoków z kolejki SRT - tak wygląda jeden z przystanków.
Na filmie przejazd z przystanku Ramkhamhaeng do Hua Mak, w drodze z centrum na lotnisko.
Widok w kierunku północnym.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group