Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Cze 2016 07:12 

Rejestracja: 02 Cze 2016
Posty: 12
Loty: 9
Kilometry: 19 928
Witam,

czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Kupiliśmy już bilety Don Mueang do Surat Thani na listopad. Mieliśmy zatrzymać Koh Samui, jednak doszliśmy do wniosku, że wolimy okolice Krabi, a dokładniej Ao Nang. Pytani czy trzeba jechać autobusem do Krabi i potem taxi do Ao Nang, czy może są jakieś bezpośrednie połączenia?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 29 Sie 2016 10:54 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Jechaliśmy autobusem z Bangkoku do Krabi (docelowo do Ao Nang). Jedyne, co Ci mogę podpowiedzieć, to jak tylko autobus z Bangkoku podjechał, to się pojawiło kilku panów z busikami. Kilku jechało do centrum Krabi, ale 2 lub 3 do Ao Nang. Ceny nie pamiętam, ale była akceptowalna.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Sty 2020 19:35 

Rejestracja: 05 Sty 2020
Posty: 1
Hej. Ląduje 13 stycznia w Surat Thani o 15:40(mamy bagaż nadany)
ostatni autobus w kierunku portu w Donsak odjeżdża o 16 i zastanawiam się czy jesteśmy w stanie zdążyć na ten autobus. Z połączenia łączonego, które proponują przewoźnicy nijak nie wynika czy nam się uda.
Czy istnieje jakieś inne połączenie w przypadku gdybyśmy nie zdążyli?
Do 18 muszę się dostać do Donsak na ostatni prom do Koh Phangan.
Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off
gr00cha lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Sty 2020 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
20 min to za malo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Sty 2020 20:28 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 48
Miałem podobną historię w marcu 2016, pierwszy i ostatni raz pozwoliłem sobie na tego typu "brak rozwagi", na mapie wydawało mi się max 30km, a w rzeczywistości jest chyba 80km.

Uważaj na naciągaczy,

Pociąg BKK - Surat Thani miał się zatrzymać parę minut po 17:00, a zrobił to chyba o 17:20. Na peronie kilku taksówkarzy i kierowców Songthaew, zapakowaliśmy się do jednego z Songthaew który rzekomo miał jechać prosto do Don Sak, kurs miał kosztować po 150 THB/os, czekamy parę minut na zapełnienie samochodu, wsiadają : dwóch Francuzów i para z Niemiec koło 50 i jazda. Jedziemy przez dłuższy czas, jeden z "współtowarzyszy" mówi, że wg niego jeżdżą w kółko i żartuje, że pewnie nas gdzieś wywiozą. Parę minut po 18:00 dojeżdżamy do zaudowań, chyba Surat Thani, na teren jakiejś posesji, każą nam wysiąść, Songthaew z kierowcą odjeżdża, inna osoba podchodzi i prosto z mostu mówi "ostatni prom jest za 45min i jak chcecie zdążyć to musicie zapłacić po 1.800THB/os ale macie w to wliczoną cenę promu" :) Wszyscy oczywiście poddenerwowani, para z Niemiec zapłaciła od razu, Francuzi jak to Francuzi przygotowywali się do kapitulacji, a my wyszliśmy z posesji łapiąc taksówkarza, który rozumiał tylko "Don Sak" i kiwał głową. Poruszony losem potomków Napoleona pobiegłem do nich z dobrą informacją na temat alternatywy, w międzyczasie wybuchła pyskówka, my po polsku oni po tajsku, z budynku wybiegła jakaś "gruba baba" Tajka i z chłopami zaczęła przeganiać taksówkarza, który wyglądał na przestraszonego. Francuzi skapitulowali, my wyszliśmy po raz drugi i mało brakło a na ulicy rozjechałoby nas dwóch chłopaków jadących jakąś mniejszą wersją Songthaew. Pytamy "Don Sak, Don Sak?" a ci ucieszeni kiwają głową - no to wsiadamy, było już po 18:30. Po drodze minęliśmy Francuzów - mając mega frajdę z kwaśniej miny ich kierowcy, który nas zobaczył - jadących takim samym pojazdem jak my. Chłopaki zapierniczały strasznie, na światłach pchali się do przodu, ruszali z pobocza, jadą na max do tego stopnia, że baliśmy się o "integralność pojazdu", co jakiś czas pukając im w szybkę, że już mało czasu, a ci kiwali głową.

O 19:00 pogodziliśmy się z myślą snu na plaży między bezpańskimi psami, chłopaki cały czas gdzieś dzwoniły. Zrezygnowani dotarliśmy do portu o 19:15, chłopaki wyskoczyły podjarane z szoferki i pokazują na kalkulatorze, że chcą 1000THB, ja na to kiwam głową mówiąc po polsku, że "prom odpłyną i nie bardzo", a ci prowadzą nas do kasy gdzie sympatyczna Pani na pytanie o następny prom odpowiedziała, że "jest o 7:40", ja się pytam czy rano, a ta że za 20 min podstawiają pozarozkładowy statek bo było duże zainteresowanie :) Na statku byliśmy jedynymi białasami :)

Czasu macie mało na przesiadki w Surat Thani, brałbym jakiś bezpośredni transport nawet droższy ale trzeba uważać na naciągaczy. Do tego warto by się dowiedzieć czy planują pozarozkładowe statki o późniejszej porze. My wyskakiwaliśmy na Ko Samui ale statek płynął dalej.

Jak dopłyniecie do portu Ko Samui, Koh Phangan pewnie też, promem poza rozkładem to do dyspozycji będziecie mieli tylko taksy, więc uwaga na targowanie się bo inaczej nie dojedziecie do noclegu.

Żeby nie było, Tajlandia to super kraj a Tajowie to super ludzie, taka akcja przydarzyła się nam tylko raz :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Sty 2020 21:27, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Sty 2020 01:45 

Rejestracja: 20 Sty 2020
Posty: 1
Cześć,

Mamy podobną sytuację, więc zapytam - udało się ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lut 2020 18:21 

Rejestracja: 13 Sty 2017
Posty: 8
Loty: 50
Kilometry: 145 132
Znajdzie się może ktoś chętny do wspólnego wynajmu taxi z lotniska Surat Thani do Khao Sok w terminie 3 marca? Lądujemy o 9:05 (lot Thai Smile z Bangkoku). A może ma ktoś wiedzę czy bardziej cenowo opłaca się znaleźć taksówkę na miejscu czy lepiej zarezerwować wcześniej przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Sty 2024 11:21 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
Ma ktoś doświadczenie i nie dawno , powiedzmy w przeciągu roku, półtorej przemierzał taką drogę i może jakieś wskazówki wrzucić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Sty 2024 12:10 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 108
Jest taniej niż samolotem bkk - usm, ale kosztem czasu. Nie robiłem tej trasy na raz, bo byliśmy najpierw w Khao Sok. Dojazd do promu, rejs, potem jeszcze łapanie taxi do hotelu na drugim końcu wyspy zajęło z 6-7 godzin. Z powrotem zabawa w drugą stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz1982 lubi ten post.
Tomasz1982 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 01 Sty 2024 12:15 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Wprawdzie nie ostatnio, a kiedyś ja robiłem tak:
- bus z lotniska do miasta
- bus+prom Surat Thani-Donsak-Ko Samui

Całość wyszła grosze
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz1982 lubi ten post.
Tomasz1982 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 01 Sty 2024 17:11 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
https://12go.asia/
Tutaj jest trochę opcji, chyba rzeczywiście może być tak że lepiej jechać z lotniska do miasta a potem dopiero do portu . Przylatujemy o godzinie 8:30 do Surat Tani. Fakt jakiś bardzo szybkich opcji transportu na razie nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group