Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Wrz 2017 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lis 2015
Posty: 17
Loty: 76
Kilometry: 180 940
1 listopada mam zaplanowany lot z Poznania do Castellon, FR1910, przylot do CDT o 15:50. Powrot 4 listopada lotem FR1911 o 16:15. Szukam transferu lotnisko - Peniscola - lotnisko, najlepiej autobus, ewentualnie wspolne wynajecie samochodu. Ja + partner.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#2 PostWysłany: 18 Wrz 2017 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
tu sprawdzisz transfer: https://www.mediterraneoholidays.com/ae ... -castellon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Paź 2017 13:40 

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 3
MichalKr napisał(a):
1 listopada mam zaplanowany lot z Poznania do Castellon, FR1910, przylot do CDT o 15:50. Powrot 4 listopada lotem FR1911 o 16:15. Szukam transferu lotnisko - Peniscola - lotnisko, najlepiej autobus, ewentualnie wspolne wynajecie samochodu. Ja + partner.


Mamy lot dokladnie w tym samym terminie i rowniez do Peniscoli. Wracamy w ten sam dzien. Udalo Ci sie znalezc jakas opcje transportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Paź 2017 22:02 

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 3
Gona31 skontaktuj sie proszę ze mną na maila bo nie moge odpowiadać na prywatne wiadomości z uwagi na zbyt mała ilośc postów :) bede w stanie pomoc i podziele sie naszymi planami odnośnie transportu i noclegu.

bolopoznan[at]yahoo.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Lis 2017 13:11 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 4
Witam! :D

Kupiłam lot z Poznania do Castellón (Ryanair) w terminie 25.11.2017 (sobota) - 29.11.2017 (środa)

Wybieram się z koleżanką do miejscowości Peniscola. Niestety nie ma dostępnych autobusów w tych terminach.
Czy ktoś jedzie może wynajętym samochodem lub taksówką do Peniscoli lub w tamtą stronę przez Peniscolę, aby móc się złożyć na taksówkę / zapłacić za zabranie nas wynajętym autem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Lis 2017 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
sprawdź tutaj: https://www.mediterraneoholidays.com/ae ... -peniscola
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Lis 2017 16:38 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 4
Sprawdziłam i nawet do nich napisałam.
Nie organizują teraz takich przewozów w tym terminie. Czyli jedyna możliwa opcja to taksówka lub wynajęcie samochodu :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Lis 2017 15:33 

Rejestracja: 02 Paź 2016
Posty: 7
Loty: 129
Kilometry: 274 967
AleksandraM: jak udał się dojazd do Peníscola, ? jestem ciekawy ponieważ sam się wybieram do Castellón-Costa Azahar w terminie 10-13.01.2018 i kombinuje dojazd....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Lis 2017 17:45 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 4
Jeszcze się nie udał :/
Lot mam w tę sobotę. Nadal nie wiem co dalej... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Gru 2017 20:59 

Rejestracja: 09 Gru 2017
Posty: 2
Podbijam poprzednie pytanie , jak się udał wyjazd do Peniscola? Na razie mam bilety 16-20.12 i tez myślę nad noclegami w Peniscoli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Gru 2017 00:53 

Rejestracja: 29 Paź 2017
Posty: 21
Jak się dostałaś do Peniscoli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Gru 2017 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@AleksandraM
I jak było? :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Gru 2017 15:43 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 4
Witam wszystkich!

Przepraszam, że tak późno odpisuję!
Postaram się Wam wszystko opisać możliwie jak najlepiej :)

Może zacznę od początku. Najpierw kupiłam bilety na samolot, zarezerwowałam hotel w Peniscoli, z polecenia ponieważ miejscowość Peniscola jest piękną, nadmorską miejscowością.
I tutaj zaczęły się schody. Patrzyłam na rozkład jazdy, ale niestety dopiero kiedy chciałam kupić bilet na autobus 5 dni przed wylotem zobaczyłam, że na dole strony, drobnym druczkiem jest informacja o tym, że autobusy poza sezonem nie kursują w tamtym kierunku.
Szukałam wszędzie : blablacar, pisałam na forach, ale niestety - jedyną opcją jest taksówka lub wynajęcie auta na lotnisku.
W tym okresie (poza sezonem) autobusami z lotniska można dojechać tylko i wyłącznie do 2 miast :
1. Castellon De la Plana (12 euro za osobę w jedną stronę)
2. Walencja (20 euro za osobę w jedną stronę ) - tam jechali prawie wszyscy z samolotu, bo pytałam co drugą osobę gdzie jadą.
Taksówki do Peniscoli kursują za około 65-75 euro w jedną stronę. Niestety już byłam tak zrezygnowana szukaniem (dzwoniłam nawet na lotnisko w Castellon), że zdecydowałam z koleżanką : co ma być to będzie. Na lotnisku zdecydujemy!

UWAGA! Deską ratunku może być blablacar hiszpański - dowiedziałam się o nim na lotnisku od dóch dziewczyn, które znalazły go totalnie przez przypadek! Hispzański Blablacar jako jedyny ma końcówkę es, a nie com jak w całej Europie.
Czyli : blablacar.es I tutaj wskazówka! Jeśli chcecie dojechać np. do Peniscoli to nie wpisujcie :
Aeropuerto... do Peniscola.
Wpisujcie większe miasta! Np. Z Walencji do Barcelony. I wtedy piszcie czy ktoś zabierze Was po drodze.

Kiedy wysiadłyśmy (jako pierwsze) od razu podeszła do nas Pani pytając czy przyleciałyśmy z Polski, czekała na rodzinę. Od razu zapytałam gdzie jedzie. Zaproponowała darmowy dojazd do Walencji (była Polką mieszkającą w Walencji 15 lat), neistety jechałyśmy w drugą stronę, a hotel już opłacony.
Zapytałam czy może się utargować z taksówkarzem. Przy lotnisku 4! taksówki. Więcej nie ma i nie będzie (kto pierwszy ten lepszy).
Jeden zgodził się na 50 euro. Niewiele myśląc zapytałam czy którykolwiek pojedzie za 40 euro?!
Jeden się zgodził, więc w sumie w jedną stronę wyszło tyle co za bilety na autobus do Walencji.
Taksówkarz nie wyłączył taksometru, więc w trakcie jazdy zaczęłam się denerować, ale koleżanka mówi : nie pytaj! Bo wysadzi nas w środku pola! (Przez jakieś 15-20 km jest taka droga, że nigdzie, nikogo - droga ekspresowa, przydrożne, stare stacje).
W końcu Zapytałam łamanym hiszpańskim czy na pewno 40 euro, powiedział, że tak, że mam się nie martwić. I tutaj UWAGA! Angielski się na nic zda. Ja nauczyłam się hiszpańskich zwrotów na tydzień przed wyjazdem. Mały słownik i podstawy. (W hotelu to samo - nikt po angielsku)

Dojechałyśmy do hotelu : Cabo De Mar. Napisałam do nich wiadomość i poprosiłam o pokój z widokiem na morze, na nawyższym piętrze. Nie było problemu.
Hotel niezbyt dobry standard, ale! nie ukrywam szukałam najtańszego ze śniadaniem, ponieważ chciałąm stracić pieniądze na żywienie się w knajpach, aby popróbować lokalnych dań. I to był błąd!
Miejscowość Peniscola jest naprawdę przepiękna! Zamek, plaża, wszystko piękne i malownicze, ale to tak jak u nas w Polsce miejscowości nadmorskie. W tym okresie jest poza sezonem, czyli otwarte 3 restauracje na krzyż, jedzenie nie jest świeże tak jak latem, a niestety ja mam to szczęście lub pecha, że po 1 odżywiam się zdrowo, po drugie jestem z Kucharzem. Czuje nawet to czy np. makaron jest odgrzewany.
Dlatego! Jeśli ktoś je normalnie - białe pieczywo, ser, róznego rodzaju kiełbasy, słodkie itd. to myślę, że nie będzie ubolewał i śniadanie będzie dla niego ok :)
Więc! Albo pozostaje wybrać hotel z opcją posiłków w formie buffetów ( Są tam dobre hotele z bardzo urozmaiconymi posiłkami za jakieś 12-15 euro za osobę za posiłek), albo polecam zajrzeć do 2,3 otwartych knajp lub żywić się samemu wynajmując pokój, apartament z dostępem do kuchni.
Jeśli ktoś umie, lubi gotować (w przeciwieństwie do mnie :P) to polecam! W sklapach np. Marcedona (od mojego hotelu jakieś 7 minut drogi pieszo) jest mnóstwo świeżych owoców morza - co chcecie - totalnie wszystko za małe pieniądze. W sklepach ceny są podobne do naszych cen lub bardzo często duuuużo taniej :) wino, soki wszystko inne bardzo tanie.

W drodze powrotnej miałyśmy totalne szczęście! Spotkałyśmy Polską Parę (którą serdecznie pozdrawiamy! :) ) , która miała wynajęty samochów i jechali na lotnisko do Castellon. I totalne szczęście bo okazało się, że tego dnia taksówkarze strajkowali. Uber znowu miał wejść do Hiszpanii i nie było ŻADNEJ taksówki w całej Hiszpanii!
Tutaj miałyśmy więcej szczęścia jak rozumu!

A jeśli chodzi o Peniscolę.
Miejscowość piękna. Pogody na opalanie nie było i dosyć wietrznie, ale było słonecznie, wiec super :)
I ciekawostka. Idąc plażą trzeba mieć na sobie szalik i kurtkę, a idąc promenadą spokojnie w bluzce z krótkim rękawem ;)
Zwiedzać było co. Zamek, uliczki, cała plaża, wszystkie przepiękne!!

Mam nadzieję, że pomogłam. Jeśli będzie potrzeba więcej info, proszę pisać :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 11 Gru 2017 18:13 

Rejestracja: 09 Gru 2017
Posty: 2
Dziekuję za obszerną relacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Gru 2017 01:05 

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 186
Sprostuje tylko jedną informację: nie ma czegoś takiego jak blablacar.com - w każdym kraju blablacar działa na lokalnej domenie i stanowi de facto osobny serwis, więc rzeczywiście należy szukać na blablacar.es, ale tak samo jak w Rosji na .ru, Włoszech na .it, Portugalii na .pt itp. Oferty dodane na domenie .xx widoczne są tylko na tej lokalnej domenie, jeżeli korzystamy więc na międzynarodowej trasie, lepiej sprawdzić na obu domentach. Serwisy róznią się też zasadami - gdzieniegdzie płacimy gotówką kierowcy, gdzieniegdzie z góry kartą całość, a gdzieniegdzie część jako opłata rezerwacyjna, a reszta kierowcy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Lut 2018 18:12 

Rejestracja: 21 Lut 2018
Posty: 1
Witajcie. Wybieram się w czerwcu 13-20.06.2018 do Peniscoli (jedziemy we 2 os.). Szukamy dojazdu z lotniska Castellon. Może ktoś byłby chętny na wspólną taksówkę, ewentualnie będzie wynajmował auto, jechał w tym kierunku i mógłby nas zabrać, oczywiście za opłatą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Lut 2023 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 118
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Trochę odświeżę temat, który jest już założony, bo będę leciał do tego lotniska za 3 miesiące (przełom maja i czerwca) i chciałbym wiedzieć na co się szykować. Wiem, że lotnisko jest specyficzne i ciężko tam z transportem w różne strony więc stąd pytanie, bo może ktoś organizował podobną trasę i ma jakieś informacje. Z lotniska w Castellon widzę, że kursują dwa autobusy - jeden do Castellon de la Plana i drugi do Walencji. Na chwile obecną skłaniamy się do podróży właśnie w okolice Peniscoli, która jest wymieniona w temacie (czyli w kierunku przeciwnym do tych autobusów).

Czy ktoś wie czy jest możliwość w tym terminie zorganizowania transportu w sposób inny niż taxi? Wczoraj po wstępnym zbadaniu tematu według internetu wychodzi na to, że da się zrobić to w taki sposób:

1. Shuttle bus Castellón Airport-Torreblanca railway station
2. Torreblanca pociag do Benicarlo

W tym momencie jesteśmy już w okolicach Peniscoli, ale jeśli chcielibyśmy jechać bezpośrednio do tego miejsca to wtedy jeszcze:

3. Autobus Benicarlo -> Peniscola

Bardzo byłbym wdzięczny za potwierdzenie możliwości odbycia takiej trasy oraz ewentualnych sugestii w jaki inny sposób jest możliwość dotarcia w okolice Peniscoli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Lut 2023 00:39 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
@kain Jeżdżą autobusy z lotniska do miasta Torreblanca, w którym znajduje się stacja kolejowa. Pociągi z Torreblanca do Benicarló znajdziesz na stronie RENFE. Autobusy do Peniscola znajdziesz tutaj https://autosmediterraneo.com/lineas-regulares/ https://autosmediterraneo.com/wp-conten ... iscola.pdf .
Góra
 Profil Relacje PM off
Magda84 lubi ten post.
kain uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Mar 2023 22:45 

Rejestracja: 12 Mar 2023
Posty: 1
@kain w jakim terminie jedziecie i w ile osób?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Maj 2023 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 118
Loty: 64
Kilometry: 97 889
W planach jest wylot 25 maja i powrót 1 czerwca, 2 osoby dorosłe + niemowlę. Czy ktoś jedzie w tym terminie i byłby chętny na wzięcie taksówki do Peniscoli (i powrotu za tydzień) w ramach współudziału kosztu na pół? Jeśli ktoś chętny zapraszam na PW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group