Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Maj 2017 13:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A, do Budapesztu, nie doczytałem :P tak czy inaczej do Wiednia standard był ok :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#22 PostWysłany: 11 Maj 2017 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 119
Loty: 126
Kilometry: 165 727
dworkam napisał(a):
200 km w 30 minut? :D

Edit: są bilety do Wiednia po 1 EURO. Kupiłem na lipiec.


Też się czaję, ale na wrzesień. Z tego co patrzyłem to jakoś trudno nie jest je upolować, a cena baaaaaaaardzo atrakcyjna w stosunku do pociągu.
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Maj 2017 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
W temacie tych biletów w Wiedniu do centrum łatwiej się dostać z dworca autobusowego czy kolejowego? I pytanie który przestanek w Bratysławie znajduje się w najlepszej lokalizacji w stosunku do centrum?
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Maj 2017 16:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
W Wiedniu te stacje są obok siebie, coś jak Zachodni w Warszawie.
Przystanek dw. autobusowego w Bratysławie jest w centrum.

Polecam Google maps :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Maj 2017 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Dzięki, patrzyłem na Google Maps, ale wydawały mi się bardziej oddalone. Z kolei co do Bratysławy to też blisko siebie są przystanki Bratislava,Petržalka,Einsteinova/MHD oraz Bratislava, Most SNP - po mapie nie widać, który lepszy w temacie zwiedzania.

EDIT. Koniec końców jak się naklikałem we wszystkich konfiguracjach to i tak wychodzi tylko Bratislava,Petržalka,Einsteinova/MHD i Wien HBF Wiedner Gürtel (poza lotniskami) więc nie ma tematu. Ale pół godziny mi zeszło na kombinowaniu.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 29 Lip 2017 11:19 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Witam,
w sierpniu planuję wybrać się z dzieckiem z Bratysławy do Wiednia. Sęk w tym, że tydzień przed wyjazdem dziecko skończy 14 lat Bilet dla 0-14 lat kosztuje 1 euro, w dwie strony 2 euro. Natomiast powyżej 14 lat już 8 euro w dwie strony. Czy kierowca skrupulatnie sprawdza datę urodzenia dzieci lub legitymacje studenckie? Czy te kilka dni robią różnicę?
Pzdrw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 29 Lip 2017 17:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
@yaris21 Tak naprawdę to dużo zależy na kogo się trafi.Jedni są skrupulatni,inni ledwo rzucą okiem.Sama musisz wiedzieć czy zaryzykować,reguły tu nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Lip 2017 18:42 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
yaris21 napisał(a):

tydzień przed wyjazdem dziecko skończy 14 lat



pojedz tydzien wczesniej - proste :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
siobhan lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 29 Lip 2017 21:29 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Dziękuję za porady :-)
Niestety nie mogę pojechać wcześniej, gdyż tak naprawdę to będę przez kilka dni w Bratysławie a dopiero niedawno wpadł taki pomysł, by odwiedzić na jeden dzień Wiedeń. Bilety lotnicze kupione dawno temu. Wówczas w ogóle nie pomyślałam, że wybierzemy się do Wiednia.
A jak jest najczęściej w praktyce ze sprawdzaniem biletów i legitymacji? Czy kierowca )z racji przekraczania granicy) sprawdza dowody osobiste czy paszporty?
Pzdrw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Lip 2017 21:36 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
No co ty,kierowca nie jest od tego,on sprawdza bilety i ew.uprawnienia do zniżek. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 29 Lip 2017 21:50 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Masz rację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Sie 2017 08:34 

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 6
a wie ktoś może w jakim miejscu na lotnisku w Bratysławie znajdują się autobusy do Wiednia? Widziałem na google maps, że jest przystanek o nazwie "Bratislava Flughafen" i to z tego przystanku można znaleźć autobusy do Wiednia? Kupował ktoś tam bilety na te autobusy, bez problemu u kierowcy / na lotnisku da się kupić taki bilet?

Te autobusy w Wiedniu to docierają na ten sam przystanek co Polskibus czy na Dworzec Kolejowy?

Z góry dziękuję za pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Sie 2017 09:25 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
poczytaj pod tym linkiem, https://www.bts.aero/en/parking-and-tra ... e-airport/
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 19 Sie 2017 06:20 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Czy przystanek Bratysława Most Snp jest dobrze oznakowany obawiam sie żebym nie musial latać i szukac jak kiedys LE na Nepligecie w Budapeszcie, no i kochani jak dojechac z lotniska na ten dworzec bezpośrednio
Góra
 Profil Relacje PM off
jacq88 uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 19 Sie 2017 07:18 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
Przystanek Most SNP (nie myl z przystankiem Namestie SNP) to praktycznie dworzec pod mostem z tzw. UFO (najbardziej charakterystyczny punkt w Bratysławie), od strony zamku. Odjeżdża stamtąd sporo autobusów międzynarodowych, więc nietrudno go przeoczyć.
Sprawdź najpierw, czy twój autobus nie ma pierwszego przystanku na lotnisku w Bratysławie, bo może tak być, że najpierw lotnisko, potem przejazd przez miasto, a dopiero później jedzie dalej.
Co do dojazdu bezpośredniego, to nie powiem dokładnie, ale kojarzę, że w pobliże przystanku Most SNP dojeżdżają tramwaje z miasta (chyba nr 4, czy 8 - mogę się mylić - z przystankiem końcowym Namestie L. Stura). Ogólnie trzeba jechać w pobliże UFO, zamku bratysławskiego - każdy podpowie na miejscu, jak się tam dostać.
I pamiętaj - trzeba mieć monety Euro, żeby kupić bilety w biletomacie (kierowca nie sprzedaje biletów). Podobno na lotnisku jest biletomat na karty, ale nie kojarzę, gdzie stoi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 30 Sie 2017 12:33 

Rejestracja: 30 Sie 2017
Posty: 2
Witam,
Czy korzystał ktoś tutaj z FLIXBusa na trasie Bratysława-Wiedeń-Bratysława?
Planuję wyskoczyć do Wiednia w trakcie pobytu w BTS i tak się zastanawiam czy FLIXBus czy Slovaklines, ewentualnie jestem otwarty na wasze propozycje.

Dziękuje, pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 30 Sie 2017 12:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
To jest jakieś 40 km, więc max godzina jazdy. Godzinę to nawet w starych PKS można wytrzymać ;) bierz co Ci bardziej odpowiada godzinowo/cenowo
Góra
 Profil Relacje PM off
milekfr uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 30 Sie 2017 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Flixbus jedzie trochę szybciej, ale bilety na Slovaklines znajdziesz od €1, a na Flixa od 19 zł.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
milekfr uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 30 Sie 2017 12:53 

Rejestracja: 30 Sie 2017
Posty: 2
FLIXbus, posiada lekko lepszą siatkę godzin w porównaniu z Slovaklines, a także wychodzi taniej... na Slovaklines +8Euro...

Dzięki za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 30 Sie 2017 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
No to jasna sprawa; po prostu bierz co tańsze:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group