Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sty 2018 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
pytanie do tych, którzy byli na azorskim Flores - jaki może być koszt przejazdu taksówką z lotniska do płożonego na południu wyspy Lajes das Flores? Będziemy tam 4 dni i zastanawiam się, co zrobić - wziąć auto z lotniska na te 4 dni i oddać na lotnisku, czy lepiej 2 kursy taxi (z lotniska do zakwaterowania u z powrotem) + auto na 2 dni z odbiorem i oddaniem w Lajes das Flores (o ile w ogóle tak się da)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 27 Sty 2018 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 509
Kilometry: 602 217
niebieski
Chyba nie warto kombinować. Za samochód na 4 dni w Ilha Verde zapłaciłem 56 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Sty 2018 17:00 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
jak będziesz na Flores polecam nocleg w: http://aldeiadacuada.com/pt/
wprawdzie byłem już dobrych parę lat temu, ale sądzę że niewiele się zmieniło, fantastyczne miejsce.
po wyspie można samemu jeździć ale wymaga to pewnej wprawy : wąskie drogi, ostre zakręty, częsta mgła "znikąd" itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 27 Sty 2018 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Tak, ich też sprawdzałem, ale na sierpień dla 2 osób wychodzi zbyt drogo. Zdecydowałem się na lokal z airbnb w Lajes das Flores.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Sty 2018 17:14 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
w sierpniu możliwe, ja bylem w kwietniu i wtedy byliśmy jedynymi gośćmi - właściciele zostawili nam cały ośrodek i prosili, żeby dzwonić, gdyby coś się działo :) a tak w rzeczywiści jest to odrestaurowana cała wieś porzucona przed kilkudziesięciu laty przez mieszkańców wyjeżdżających stopniowo na emigrację do USA

z Flores pamiętam też dzikie kury (sic!), siedzą wysoko na drzewach i przybiegają jak widzą, że ktoś je :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Sty 2018 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Tych kur będę musiał poszukać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Sty 2018 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Benias napisał(a):
Chyba nie warto kombinować. Za samochód na 4 dni w Ilha Verde zapłaciłem 56 euro.
Miałeś szczęście, bo gdy próbuję zarezerwować teraz na sierpień, wychodzi u nich 3 razy tyle :(
Ciekawe, czy sondują rynek, czy faktycznie, taki popyt, że mogą sobie pozwolić na takie bezeceństwa. Z resztą, nie tylko oni. U pośredników jest jeszcze drożej.
Znalazłem jeszcze jedną firmę, która ma biura na calych Azorach i poprosiłem ich o łączną wycenę za wypożyczenie aut na 4 różnych wyspach. Może przy takim układzie wyjdzie taniej...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Sty 2018 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 509
Kilometry: 602 217
niebieski
Spróbuj przez Auto Europe lub irlandzkiego Kayaka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Sty 2018 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
wszędzie z grubsza to samo :(
Z jednej strony myślę sobie, że może po prostu za wcześnie się za to zabieram, a z drugiej obawiam, że ceny pójdą jeszcze wyżej...
Na razie poczekam, co mi odpowiedzą z Autatlantis.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Sty 2018 18:25 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
niestety w wakacje ciężko będzie znaleźć dobrą cenę, ja w Autatlantis za trzy dni na lipiec zapłaciłem 150 EUR (płatne z góry przez wizzair- z tego odzyskam 7%). W lipcu 2015 również w Autatlantis (Ponta Delgada) ceny były podobne-może odrobinę taniej, ale na Sao Miguel jest większa konkurencja. W razie czego jak znajdę lepsze ceny mam darmową anulację.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Sty 2018 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 509
Kilometry: 602 217
niebieski
tropikey napisał(a):
wszędzie z grubsza to samo :(
Z jednej strony myślę sobie, że może po prostu za wcześnie się za to zabieram, a z drugiej obawiam, że ceny pójdą jeszcze wyżej...
Na razie poczekam, co mi odpowiedzą z Autatlantis.
Zamawiałem w grudniu na lipiec
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek.s lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 27 Sty 2018 20:22 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
@Benias dostałeś taką świetną cenę bezpośrednio w Ihla Verde, czy przez pośrednika, rozumiem, że z podstawowym CDW?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Sty 2018 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 509
Kilometry: 602 217
niebieski
Wyszukiwalem przez multiwyszukiwarke i trafilo na Auto Europe. Ubezpieczenie podstawowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek.s uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Mar 2018 21:56 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Wracając do pierwotnego pytania - rok temu za przejazd taxi z lotniska do Fazenda das Lajes zapłaciliśmy 13 euro, więc do Lajes będzie pewnie ok. 15.
Wypożyczenie auta nie było tanie - w lutym w Autatlantis płaciliśmy 28 euro za dobę, a to była najtańsza dostępna opcja. W lecie będzie pewnie znacznie drożej.
Trochę praktycznych szczegółów z moich wyjazdów na Azory, w tym Flores i Corvo w lutym 2017: https://meczko.wordpress.com/europe/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Wrz 2018 20:05 

Rejestracja: 20 Wrz 2018
Posty: 5
-- 20 Wrz 2018 20:04 --

Gdyby ktoś jeszcze kiedyś szukał podobnej informacji - między lotniskiem a Lajes istnieje również bezpośrednie połączenie autobusowe. Busy kursują na tyle rzadko, że szansa aby akurat pogodzić je z planami lotniczymi jest dość mizerna, ale mi na przykład udało się w jedną stronę tak dojechać, więc zawsze warto się tym zainteresować.


http://www.utc.pt/client/skins/geral.php?page=27&cat=12&top=12

-- 20 Wrz 2018 20:05 --

Gdyby ktoś jeszcze kiedyś szukał podobnej informacji - między lotniskiem a Lajes istnieje również bezpośrednie połączenie autobusowe. Busy kursują na tyle rzadko, że szansa aby akurat pogodzić je z planami lotniczymi jest dość mizerna, ale mi na przykład udało się w jedną stronę tak dojechać, więc zawsze warto się tym zainteresować.


http://www.utc.pt/client/skins/geral.php?page=27&cat=12&top=12
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Mar 2019 02:06 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Dla planujących lądowanie na Flores filmik z dzisiejszego podejścia do lądowania dla podniesienia na duchu :-) To podobno tam dość częste, bo położenie lotniska wystawia je na silne boczne wiatry.

Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Mar 2019 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
W ubiegłym roku widziałem taką sytuację na własne oczy, tyle że samolot podchodził do lądowania z drugiej strony. Na szczęście obserwowałem to z ziemi, a nie z pokładu :D

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Mar 2019 13:29 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Ja będąc tam w lutym spotkałem Niemca, który utknął na Faial na całe 6 dni , bo przez tyle czasu nie dało się wylądować na Flores. Sam miałem 1 dzień obsuwy i nocleg w wypasionym hotelu z pełnym wyżywieniem (+nielimitowane wino do posiłków :-) ) na koszt SATA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group