Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 179 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 13 Lut 2014 00:26 

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 5
Sam nie jechałem tym busem ponieważ rayanair miał ponad 1.5h opóźnienia, więc trzeba uważać jakby chciało się zamówić bilety wcześniej przez neta. Z tego co czytałem wynika ze zniżka 47nok jest tylko przy płatności przez neta, ponadto pula biletów ze zniżka jest ograniczona na dany kurs.

Z informacji praktycznych, na lotnisku w Oslo nie ma kantoru, w ogóle z wymianą jest problem, także koniecznie lecieć z wymienioną kasą.


Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#122 PostWysłany: 22 Lut 2014 23:14 

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 113
Nie wiem, czy dobry temat, ale chciałbym kupić przez neta bilet na wspomnianą linię Nettbuss. Jest problem, bo nie mam skandynawskiej karty. Czy znalazłaby się uprzejma osoba, która pomogła by w zakupie dla mnie wspomnianego biletu? Proszę o wiadomość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 25 Lut 2014 11:11 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 97
Mam lądowanie w Rygge 13:20, odlot 13:45. Wystarczy na przesiadkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 26 Lut 2014 12:32 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
poprawiło się coś z dojazdem rygge - oslo centrum?
ma ktoś jakieś informacje czy da się taniej niż 120zł RT?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 26 Lut 2014 13:02 

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 13
Loty: 4
Kilometry: 10 652
.. przegladam temat i troche mnie dziwi, czy przypadkiem na kazdy lot z PL nie czeka grupa
"powitalna" panów Heniów z tabliczkami "transport Oslo" - jak to ma miejsce z Torp? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 26 Lut 2014 14:59 

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 113
Skiper napisał(a):
poprawiło się coś z dojazdem rygge - oslo centrum?
ma ktoś jakieś informacje czy da się taniej niż 120zł RT?


http://www.nettbuss.no/

Jeśli jesteś studentem i kupujesz bilet przez tą stronę internetową, to jedziesz w dwie strony nawet za 45 złotych. Normalny bilet najtaniej w 2 strony za jakieś 70 zł. Nie jedzie się wprawdzie spod samego lotniska, ale półgodzinny spacer na przystanek chyba wart jest takiej ceny. Wskazówki co i jak są na poprzednich stronach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 11 Mar 2014 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
kuracjusz napisał(a):
Skiper napisał(a):
poprawiło się coś z dojazdem rygge - oslo centrum?
ma ktoś jakieś informacje czy da się taniej niż 120zł RT?


http://www.nettbuss.no/

Jeśli jesteś studentem i kupujesz bilet przez tą stronę internetową

Jeśli znasz sposób na zakup biletu przez internet, to się nim podziel :-)
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 11 Mar 2014 21:47 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 67
irq napisał(a):
.. przegladam temat i troche mnie dziwi, czy przypadkiem na kazdy lot z PL nie czeka grupa
"powitalna" panów Heniów z tabliczkami "transport Oslo" - jak to ma miejsce z Torp? ;)


Jest tak jak mówisz. Komitet powitalny czeka przy wyjściu z terminala . PKSy ,Bogdany i inne piraty bardzo chętnie zawiozą cie pod wskazany adres. Tylko jak masz pecha to możesz i 3 godziny tak z nimi jeździć aż wszystkich rozwiozą.


namtih napisał(a):
kuracjusz napisał(a):
Skiper napisał(a):
poprawiło się coś z dojazdem rygge - oslo centrum?
ma ktoś jakieś informacje czy da się taniej niż 120zł RT?


http://www.nettbuss.no/

Jeśli jesteś studentem i kupujesz bilet przez tą stronę internetową

Jeśli znasz sposób na zakup biletu przez internet, to się nim podziel :-)


sposób jest tylko jeden - norweska karta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 31 Mar 2014 17:39 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 1
Mam do Was pytanie, czy kupując bilet studencki u kierowcy (Nettbuss, Rygge -> Oslo) najwyższa cena jaką może zażądać to 90 NOK? Mogłabym kupić bilet przez internet, ale kosztuje również 90 NOK, więc wolałabym nie wybierać już teraz konkretnej godziny odjazdu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 02 Kwi 2014 19:46 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 2
karo50560 napisał(a):
Mam do Was pytanie, czy kupując bilet studencki u kierowcy (Nettbuss, Rygge -> Oslo) najwyższa cena jaką może zażądać to 90 NOK? Mogłabym kupić bilet przez internet, ale kosztuje również 90 NOK, więc wolałabym nie wybierać już teraz konkretnej godziny odjazdu...


Podczepiam się oraz mam pytanie. Nie mogę zapłacić kartą Aliora w Nettbusie? Nie akceptują Polskich kart?
Ile maksymalnie mogę zapłacić za bilet do Oslo? (jedna osoba 18 lat, druga 20)
Bardzo proszę o odpowiedź. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 02 Kwi 2014 20:39 

Rejestracja: 01 Kwi 2014
Posty: 14
Loty: 36
Kilometry: 61 833
Nieco ponad tydzień temu (23.03.2014) kupowałem bilety w Nettbusie. Autobus ma napis TIMEkspressen i również tą nazwą opisywany jest na dworcu autobusowym w Oslo, tak że nie warto szukać na listach odjazdów nazwy firmy, czyli Nettbuss.

Bilety kupowałem u kierowcy w obie strony, choć płaciłem dwa razy cenę normalną czyli 129 NOK. Być może zakup RT jest tańszy niż 2 razy OW, ale tego nie sprawdzałem. Jeśli ktoś ma możliwość skorzystania ze skandynawskiej karty płatniczej, to na stronie www.nettbuss.no można kupić na niektóre godziny bilety w cenie o 50% niższej, czyli 65 NOK w jedną stronę bez zniżek. Ze zniżkami jest oczywiście taniej - wszystko jest opisane na stronie po angielsku.

Niestety, kurs którym jechałem był co prawda tym tańszym, ale zniżki obowiązują tylko podczas kupowania przez internet. Z przystanku płaci się zwykłą cenę. Bilet powrotny kupuje się też u kierowcy a nie w kasie dworca. Autobusy jeżdżą punktualnie, choć na przystanku przy autostradzie mogą być spóźnione kilka minut.

Przystanek, na którym się wsiada (i wysiada po drugiej stronie autostrady) nosi nazwę "Rygge holdeplass E6", ale kierowcy wystarczy powiedzieć "Rygge" lub "airport" i będzie w porządku. Przecież nie zatrudniają tam głąbów.

Co do płatności kartą, to nieco dziwi mnie jakaś ogromna niechęć, do kupienia sobie kilku koron przez wyjazdem. Jeśli się wie ile kosztuje bilet, to chyba nie problem kupić sobie te 100 czy 150 NOK i nie mieć problemów przy płaceniu. Pamiętać też należy, że polskie banki najpierw przeliczają NOK na EUR, a później dopiero EUR na PLN. A niech się popsuje terminal w autobusie, lub będzie awaria w banku. Wtedy co? Korony norweskie, których się nie wykorzysta można sprzedać z małą stratą, a najmniejszy banknot to 50 NOK, czyli koło 25 PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 02 Kwi 2014 21:34 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
Polecam pożyczenie auta,weekend trzy dni koszt 910 koron,byliśmy w czwórkę,totalna mobilność Honda Jazz spaliła nam 6 litrów na 100 km,po samym Oslo ,poruszalismy się metrem bilet 24 godzinny,samochód zostawialismy na koncowej stacji ,trzeba tylko uważać bo część parkingu jest max 2 godziny ,a kilkdziesiat miejsc max 24 godziny podobno lepiej się nie pomylić bo słono to kosztuje.Polecam dojazd metrem do Holmenkolen rewelacyjna panorama na Oslo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 11 Cze 2014 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
deha napisał(a):
Polecam pożyczenie auta,weekend trzy dni koszt 910 koron,byliśmy w czwórkę,totalna mobilność Honda Jazz spaliła nam 6 litrów na 100 km

kolego możesz powiedzieć co to za wypożyczalnia ?
mi co prawda nie w Oslo, ale w Bergen za 3 dni za forda focusa krzyczą 900 PLN !
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 15 Cze 2014 19:35 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 67
Dominik i jaki masz problem ??
- pojedziesz o 11'45
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 15 Cze 2014 20:36 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Może nie zdążyć na 11:45...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 16 Cze 2014 12:37 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 67
sranda napisał(a):
Może nie zdążyć na 11:45...


Jak może nie zdążyć jak to jest autobus dedykowany do lotu z Londynu który jest 10 min. później.
................


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 17 Cze 2014 10:54, edytowano w sumie 1 raz
usunięto część postu zaogniającego dyskusję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 16 Cze 2014 13:05 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
................ lot z Londynu przylatuje tuz po 11, a autobus jest mniej więcej pól godziny później.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 17 Cze 2014 10:55, edytowano w sumie 1 raz
usunięto część postu zaogniającego dyskusję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 16 Cze 2014 15:20 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 67
flus napisał(a):
Kolego to Ty sie ogarnij.
Jakbys byl kiedyś w Rygge to byś wiedzial...


Dzięki flus za rade :D ale ja nie latam żeby zwiedzać terminale lotnicze i rozkłady lotów.

Jeżeli nawet nie będzie bussa to rodacy Cie nie zostawią na terminalu. Jest kilka "firm" obsługujących tą linie.
Dominik bussterminal w Oslo wielkością można porównać do powiatowego dworca PKS w PL
Nie ma opcji się zgubić. Buss podjeżdża 15-20 min przed odjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 26 Cze 2014 21:50 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 1
Ja wybrałem stopa. Czas oczekiwania to pół godziny, ale udało się ;)

Całość opisałem u siebie: http://travel-fan.pl/poradniki/transport-z-lotniska-oslo-rygge-do-oslo/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 09 Lip 2014 15:21 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 7
Loty: 4
Kilometry: 3 600
Potwierdzam :) za 90 koron można się dostać netbussem (jeśli jestes studentem).
Jeśli chodzi o legitki to nie prosili nas o wyjęcie, także ciężko powiedzieć jakie chcieli.
My mieliśmy ze sobą tylko polski legitymacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 179 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group