Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#21 PostWysłany: 17 Wrz 2017 18:07 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
zdybek napisał(a):
czy ktoś wie czy granicę kuźnica - bruzgi można przekroczyć na piechotę?
na wiki jest napisane że tak ale na stronie https://bezviz.by/pl/ nie ma takiej opcji


Nie można
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#22 PostWysłany: 18 Wrz 2017 11:01 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Można było między 1 stycznia a 1 października 2014 roku. Potem Białoruś zawiesiła ruch pieszy na wszystkich przejściach osobowych, także Litwy i Łotwy. Obecnie można jedynie na przejściu Rudawka-Lesnaja pomiędzy 1 maja a 1 października 7-19 oraz Białowieża-Piererow od 8-20 (a od 1 paź. do 31 marca 8-18).

Widocznie nikt nie zaktualizował danych na wiki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#23 PostWysłany: 10 Paź 2017 12:38 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
To słabo. Jest piekny pociąg z Warszawy który zatrzymuje się w Kuźnicy i jak znalazł żeby tam wysiąść przejść pieszo granicę i jechać dalej do Grodna.

Czy ktoś próbował patent z dosiadaniem się na granicy w Kuźnicy do kogoś tak żeby przekroczyć granicę samochodem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#24 PostWysłany: 10 Paź 2017 20:04 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Nie wiem jak jest w Kuźnicy, ale na innych przejściach ustawiają się ludzie, by dosiąść się do samochodu. Wszystko zależy od pory dnia. Białorusini rzadko, Polacy sporadycznie, ale da się... Trzeba trafić na turystę, a nie przemytnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#25 PostWysłany: 10 Paź 2017 20:52 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
szyblucki1 napisał(a):
To słabo. Jest piekny pociąg z Warszawy który zatrzymuje się w Kuźnicy i jak znalazł żeby tam wysiąść przejść pieszo granicę i jechać dalej do Grodna.

Czy ktoś próbował patent z dosiadaniem się na granicy w Kuźnicy do kogoś tak żeby przekroczyć granicę samochodem ?

Ten "piękny pociąg" jedzie do samego Grodna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#26 PostWysłany: 11 Paź 2017 14:08 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@pietia

Ale chyba nie mozna nim przekroczyć granicy bez wizy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#27 PostWysłany: 11 Paź 2017 14:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
@digger obecnie nie można a szkoda bo opcja mega ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#28 PostWysłany: 27 Paź 2017 16:22 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
No właśnie o to mi chodzi. Niezrozumiały jest dla mnie brak możliwości przekroczenia bez wizy granicy jadąc pociągiem a rowerem/samochodem tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu:
#29 PostWysłany: 29 Paź 2017 23:05 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
A dla mnie nie jest to niezrozumiałe. Gdyby intencją strony białoruskiej byłoby zwiększenie ruchu podróżnych z UE to wprowadziłaby ułatwienia na całej granicy, a jak widać wprowadza ją stopniowo, zaczynając od przejść turystycznych o małym natężeniu (Puszcza Białowieska, Kanał Augustowski), poprzez takie które generują zysk miejscowych firm z udziałem państwowego kapitału (Belavia) - port lotniczy Mińsk 2. Intencją pomysłodawcy było także, zwiększenie wykorzystania ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych i zdrowotnych w związku z ruchem bezwizowym. Czyli wszystko było obliczone na klientów płacących w $ i €, a nie podróżnych z sąsiedniej Polski. Układ o Małym Ruchu Granicznym (z 2010), o czym już kiedyś pisałem, jest dawno ratyfikowany przez Polskę, podobno także przez drugą stronę, ale nigdy nie wprowadzono rozporządzeń wykonawczych i go nie wdrożono. Dodatkowo niejasne jest czy BY uzgadniała z Rosją warunki bezwizowego wjazdu na teren jednego z krajów Uni EuroAzjatyckiej, bo Rosja jest mocno przeciw tej akcji protestuje oraz otwiera ponownie placówki graniczne na granicy BY - RU. W dodatku starania Białorusi o ocieplenie stosunków z UE wymaga pewnych kroków. Zatem są czynione. Nic zatem nie jest niezrozumiałe. Polityka!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#30 PostWysłany: 05 Gru 2017 13:36 

Rejestracja: 26 Maj 2016
Posty: 18
Jadąc do Grodna bez wizy wymagane jest ubezpieczenie zdrowotne honorowane na Białorusi. Czy jest jakaś specjalna lista ubezpieczycieli? Czy ktoś to na granicy sprawdza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#31 PostWysłany: 05 Gru 2017 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Tak, musisz mieć takie ubezpieczenie. Tak, jest to sprawdzane. Tak, jest takowa lista. Na pewno robi to TU Europa, Axa, Signal-Iduna. Nie pamiętam kto jeszcze... Można to zrobić w każdym razie na szybko w necie i musi być wyraźne info, że ubezpieczenie pracuje na Białorusi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#32 PostWysłany: 05 Gru 2017 14:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Kupowałem w TU Europa jadąc do Puszczy Białowieskiej, nie ma wyraźnie napisane "Białoruś" na polisie (może w SWU). PTTK Białowieża reklamowała ubezpieczenia AXA, więc może u nich lepiej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#33 PostWysłany: 05 Gru 2017 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 884
Kilometry: 1 984 012
niebieski
https://www.wadi.pl/Ubezpieczenie-bialo ... ndard.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#34 PostWysłany: 05 Gru 2017 14:44 

Rejestracja: 26 Maj 2016
Posty: 18
dzięki za odpowiedzi. Mam ubezpieczenie zagraniczne allianz z luxmed i zastanawiałem się czy mogę go użyć, tylko czy nie będzie problemów...chyba lepiej kupić i mieć z głowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#35 PostWysłany: 08 Gru 2017 16:53 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Te cztery:
http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_is ... sas/ubezp/

PS.
I jeszcze jedno. Nauczony różnymi przypadkami (własnymi i nie) ubezpieczenie i wizę mam o jeden dzień dłużej niż planowany pobyt. Nic (niewiele) to nie kosztuje, a może być bardzo pomocne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#36 PostWysłany: 21 Gru 2017 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
wybieramy się do Grodna swoim samochodem na 1-2 dni na koniec roku. Możecie mi potwierdzić jak to jest z tym BelTollem?, czy jest obowiązek jego posiadania i opłacenia, nawet jeżeli nie planuję korzystać z płatnych dróg?, wiem, że do Grodna można do jechać bezpłatnymi drogami od strony Kuźnicy.
drugie pytanie, czy warto robić "Elektroniczne zgłoszenie pojazdu do Służby Celnej Białorusi" na https://ebord.by/pl/#work. rzeczywiście coś to daje i można ominąć kolejkę na granicy?

to jeszcze trzecie. przerabiał ktoś z Was wjazd z ubezpieczeniem EURO26 na Białoruś? Teoretycznie spełnia wymagania i jest wydane przez AXA, które jest tam honorowane. jak celnicy na to patrzą? przechodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#37 PostWysłany: 21 Gru 2017 16:09 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ad. 1. Tu masz mapkę dróg http://beltoll.by/images/toll_road_maps ... -10-31.jpg Patrole policji drogowej stoją na wjeździe na obwodnice Grodna. Reszta dróg w strefie bezwizowej jest niepłatna. Na granicy, gdyby nalegali (w co wątpię) mówisz, że będziesz korzystał z dróg niepłatnych.

Ad. 2. Jeśli funkcjonuje to zgłoś. A przede wszystkim dowiedz się czy nie jest to płatne.

Ad. 3. Euro26 ma różne warianty, więc nie wszystkie się łapią. Jeśli suma ubezpieczenia jest powyżej 10 000 € i firma ma podpisaną umowę z białoruskimi przedstawicielami to nie powinno być problemu. Graniczni, nie zawsze to sprawdzają, ale brak może skutkować sankcjami karnymi.
Góra
 Profil Relacje PM off
smatekk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#38 PostWysłany: 24 Mar 2018 14:57 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Czy do Grodna można już dojechać pociągiem ?

Zgodnie z info ze strony :
http://www.tvp.info/35435148/swiat/pola ... -bialorus/

od 1 stycznia powinno to być możliwe. Potwierdzi ktoś ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#39 PostWysłany: 24 Mar 2018 15:50 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Tak. Tu masz wszystko https://bezviz.by/pl/grodno/#guide
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dojazd do Grodna
#40 PostWysłany: 06 Kwi 2018 18:05 

Rejestracja: 06 Kwi 2018
Posty: 2
Jak jest z przekraczaniem granicy podróżując pociągiem do Grodna? Ile to trwa, jest dłużej/szybciej niż busem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group