Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Maj 2018 09:18 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
witam wszystkich,

w tę niedzielę ląduję o 16:20 i mam to samo pytanie czy ktoś z tu obecnych zdążył na wyżej wspomniany pociąg o 16:48 ??

pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#42 PostWysłany: 02 Maj 2018 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Lotnisko jest małe - jak wylądujesz o czasie albo przed czasem to od otwarcia drzwi samolotu do wyjścia z lotniska to niecałe 3-4 minuty. Autobus staje tuż przed terminalem, jedzie ok. 5 minut na dworzec, przystanek jest 20 metrów od wejścia na dworzec. Z tym, że autobus ma swój rozkład, którego czasami się trzyma a czasami nie - w związku z tym, że robi on kółko lotnisko-dworzec-lotnisko to postój wypada mi na lotnisku i zazwyczaj trzyma się rozkładu (zazwyczaj ale to południowe Włochy).

Na dworcu są 3 automaty biletowe - sprawny zakup biletu na pociąg to 1-3 minut.
Od automatu do pociągu jest niecałe 100 metrów - 1 minuta.

Jeżeli wszystko zagra to zdążysz spokojnie - jak nie zagra to nie zdążysz - tego nie da się przewidzieć.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 02 Maj 2018 11:10 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Z tym sprawnym przejściem to może być rożnie bo zapomniałem wspomnieć, że podróżują ze mną dwie kobiety :D W każdym razie zaryzykuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#44 PostWysłany: 18 Mar 2019 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lip 2014
Posty: 47
Loty: 19
Kilometry: 27 712
Czy Lamezia Terme i kierunek Tropea, na 4 noce, na początku kwietnia z półrocznym niemowlęciem to fajna opcja?
Zastanawia mnie jedynie kwestia logistyki, bo po przylocie trzeba się przetransportować ok 2 km na dworzec kolejowy, i później pociąg do Tropea. Nie mogę też nigdzie znaleźć informacji czy pociągi do Tropea, rzeczywiście kursują tak często jak wskazuje na to strona internetowa przewoźnika.
Czy samo miejsce, Tropea, nadaje się do wypoczynku z takim maluszkiem? Jest bezpieczne? Czy jest wygodne do poruszania się z wózkiem?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#45 PostWysłany: 18 Mar 2019 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Z lotniska w Lamezii na dworzec kolejowy jeździ autobus (chyba 1,5 EUR) - transport jest od drzwi do drzwi więc bez żadnego problemu z wózkiem (ok. 2 autobusów na godzinę, czasem rzadziej).

Tropea jest położona na klifie i o ile górna część miasta jest w miarę płaska to do zejścia na dół nad wodę trzeba pokonać kilkadziesiąt metrów wysokości po schodach - jeżeli możecie złożyć wózek i przenieść w tym czasie malucha na rękach to da radę to we dwoje sobie z tym poradzicie.

Tropea jest miastem turystycznym więc powinno być bezpiecznie - ja byłem na kilka godzin rok temu pod koniec marca i miasteczko było mocno wyludnione (niedziela ok. południa)

Pociagi jeżdżą często za wyjątkiem niedzieli. Trasa jest bardzo ładna. Bilet w Lamezii kupisz na dworcu w automacie albo w kasie, w Tropei jak ja byłem tylko automat - czasami może być zepsuty.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 16 Kwi 2019 18:57 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 60
Loty: 87
Kilometry: 208 546
Hej, wie ktos czy na lotnisku można spać w nocy? Jest zamykane? Ostatnia wzmianka na ten temat jest sprzed ponad roku, może coś się zmieniło?
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 16 Wrz 2019 13:35 

Rejestracja: 19 Cze 2011
Posty: 30
Hej, może ktoś będzie wylatywał 22.09 (16.20, wizzair) lub wracał do Polski 2ego października i może zabrać do auta jadącego do Tropei dwie duszyczki? ;)

Martwie się czy na pewno zdążymy na ten pociąg o 17. Poza tym drogie piekielnie te pociągi (18 euro za osobę :O myślałam, że będzie z 10). Zastanawia mnie jeszcze jedno - gdy oglądałam stronę przewoźnika widziałam rozróżnienia wiekowe (Zniżki dla seniora etc). Czy dotyczy to też turystów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 16 Wrz 2019 14:04 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1025
niebieski
@mona chiara, przecież pociąg regionalny z Lamezii do Tropei kosztuje 4,20€, w jedną stronę. Jedzie ok. godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 16 Wrz 2019 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
@ewaolivka dokładnie

@mona chiara ściąg sobie apkę "Train Timetable Italy" tam możesz wyszukać połączenia i zobaczyć ceny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 16 Wrz 2019 20:53 

Rejestracja: 19 Cze 2011
Posty: 30
-- 16 Wrz 2019 20:48 --

O rany, ja patrzyłam na stronie, wydawało mi się, ich pkp. Dzięki!

-- 16 Wrz 2019 20:53 --

W apce również: widzę o 16.48 ( nie wiem czy zdążymy..) za 5,70 euro, następne są niestety droższe. To jedyny tak tani pociąg, dlatego się martwię czy zdążymy :( jak będzie obsuwa z bagażem, to może być również. Ale dzięki, apka ułatwi nam życie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:02 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1025
niebieski
regionalny o 16.48 jest za 4.20€/osoba. Ale rzeczywiście czasu od lądowania do odjazdu trochę mało. Może weź taxi, nie powinno być drogo, bo droga nie jest daleka, a taniej będzie niż potem następny pociąg. Ten jest z przesiadką, późno dojeżdża i rzeczywiście -20 € bilet. Bo tego dnia nie ma już regionalnych. Mam na myśli taxi z lotniska do stacji w Lamezii :) . Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 22 Wrz 2021 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Tomo14 napisał(a):
Jeśli nie masz wielkiego bagażu to po prostu zrób sobie 20-minutowy spacer :D

https://www.google.pl/maps/dir/Lamezia+ ... 098883!3e2


W czwartek i piątek robiłem ten spacer z lotniska w Lamezii w okolice dworca kolejowego Lamezia Terme Centrale, jak wspomniano rondo z estakadą jest nieco "problematyczne", ale dałem radę, zatrąbiła na mnie tylko jedna taksówka ;)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 18 Mar 2022 09:07 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 2
Dzień dobry
Wybieram się do Lamezia Terme z Krakowa, przylatuję w niedzielę 27.03. Czy ktoś jeszcze wybiera się w tym terminie?
Jeśli tak to proponuję zrzutkę na taksówkę lub inny środek transportu w kierunku Pizzo/Tropei.
Zapraszam do kontaktu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 18 Mar 2022 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Masz pociąg regionalny do Tropei za kilka €. Z lotniska na stację autobus miejski lub z buta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 18 Mar 2022 16:51 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 2
Dzięki, zgadza się, ale biorąc pod uwagę godzinę przylotu sprawy trochę się komplikują.

Przylot w niedzielę ok. 20.40. Jedyny o tej porze dnia pociąg do Pizzo (tam mam nocleg) odjeżdża o 22.36. Wysiadka na stacji Vibo Valentia-Pizzo. Stamtąd jest jeszcze ok. 3 km do centrum Pizzo. Czyli na miejscu będę pewnie ok. 23.30.

Ponadto chcę uniknąć przemieszczania się pieszo (z lotniska na dworzec a później z Vibo do Pizzo) ze względu na brak chodników i nocną porę.

Jednak ceny taksówek trochę odstraszają (50-60 Euro za kurs z lotniska do Pizzo).
Może ktoś może polecić jakiś sprawdzony/tańszy transfer z którego korzystał tam na miejscu?
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 19 Maj 2022 08:13 

Rejestracja: 15 Paź 2019
Posty: 12
Cześć,
Ma ktoś z Was doświadczenia z korzystania z taxi w miejscowości Tropea ? jak kształtują się ceny, jak traktują turystów, próbują coś naciągać ? itd. wybieramy się pod koniec czerwca, nocleg w sumie blisko centrum, ale jedna osoba po rehabilitacji stawu kolanowego więc nie zawsze będzie możliwy spacer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 30 Maj 2022 14:15 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Mam pytanie czy , ktoś przylatuje 8 września do Lamezia Terme Ryanair z Bolonii o 18,05 i bierze auto z wypożyczalni i będzie miał dwa miejsca ( my będziemy z bagażami podręcznymi) w kierunku Tropea, Ricadi. Chętnie skorzystam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 04 Maj 2023 11:31 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Witajcie, czy ktoś wybiera się z Krakowa do Lamezia Terme 27.06??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group