Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Wrz 2017 21:42 

Witam serdecznie,
wybieramy się do Tropei 20 września. Lądujemy w Lamezia Terme. Lądowanie o 20:40 i jest jedynie pociąg o 22:20 z przesiadką za 18 euro od osoby. Mamy możliwość transferu do zarezerwowanego apartamentu za 60 euro.
Może ktoś jeszcze wybiera się tego dnia. Moglibyśmy podzielić się kosztami przejazdu.
Pozdrawiam
Szum
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 12 Paź 2017 07:27 

Hej, 15.10.2017 lecę z Warszawy do Lamezia. Samolot jest na miejscu o 20:40 i raczej nie ma szans żeby zdążyć na ostatni pociąg do Tropea. Chętnie złożę się na taksówkę. Jeżeli ktoś wynajmuje samochód na lotnisku i może podwieźć do Tropea za opłatą również będę wdzięczny z informację. Transport dla dwóch osób.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 25 Sty 2018 15:52 

Loty: 185
Kilometry: 410 998
Hej,

Czy ktos moze wie jak sie dostac z lotniska do stacji w nocy? Moj samolot przylatuje o 00:45, autobus 90 kursuje do 23:20...

Czy ktos pokonywal ta trase taksowka i wie mniej wiecej jaki jest koszt?

Z gory dziekuje!

#24 PostWysłany: 25 Sty 2018 19:03 
Awatar użytkownika

Loty: 271
Kilometry: 378 719
złoty
Jeśli nie masz wielkiego bagażu to po prostu zrób sobie 20-minutowy spacer :D

https://www.google.pl/maps/dir/Lamezia+ ... 098883!3e2

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 22 Mar 2018 11:43 

Którędy polecacie jechać z lotniska do Tropei od razu na autostradę a potem Strada statale 552 czy drogą krajową?
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 23 Mar 2018 13:08 

gasolina84 napisał(a):
Którędy polecacie jechać z lotniska do Tropei od razu na autostradę a potem Strada statale 552 czy drogą krajową?

Kiedy wybierasz się do Włoch? Razem z narzeczonym lecimy do Lamezi od 26.04 do 29.04. Samolot powrotny jest około godziny 8 rano. Problem w tym, że wybraliśmy miasteczko Tropea i nie mamy jak dostać się na lotnisko w niedziele. Może jest szansa żeby złożyć się na paliwo i dołożyć do wynajętego samochodu? Oczywiscie jeśli jedziesz w tym samym czasie.

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 23 Mar 2018 13:35 

HON fly4free
gasolina84 napisał(a):
autostrada + droga 552
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 23 Mar 2018 15:29 

Ja lece 22-25 kwietnia, wiem że Włosi bardzo "swobodnie" jeżdżą więc troche obawy mam :D
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 25 Mar 2018 23:24 
Awatar użytkownika

Loty: 271
Kilometry: 378 719
złoty
Joozek25 napisał(a):
Dziękuję za odpowiedzi i dzielę się swoimi doświadczeniami. Lotnisko do spania świetne! Czynne całą dobę i dużo miejsc do wygodnego spania. Rzędy siedzisk nie poprzedzielane podłokietnikami, więc można się wyciągnąć po całości :). Tychże siedzisk całkiem dużo, myślę, że 20-30 osób spokojnie da radę kimnąć w tym samym czasie. Do tego w miarę cicho i spokojnie. Lotnisko w sensie hotelowym okazało się bardzo miłą niespodzianką.

Nocne dojście do niego lekko niebezpieczne, dystans prawie 3 km. pokonujemy drogą bez chodników z lekko zarysowanym poboczem. Trzeba uważać, ruch na szczęście nie jest duży.

Sklepy po przejściu kontroli czynne, ale nie ma ich zbyt wiele. Ceny mało zachęcające. W jednym z nich, gdzie znalazłem wino w przyzwoitej cenie nie dało się płacić kartą. Ogólnie jednak lotnisko na plus

Jako że wczorajszą noc spędziłem na lotnisku w Lamezii to dodam parę szczegółów.
Przyloty kończą się przed północą a odloty zaczynają się ok. 6-tej.
Lotnisko na noc jest ZAMYKANE !
Wczoraj zostałem tylko ja i jedna starsza para ludzi.
Przyszło 2 policjantów (jeden w mundurze - nie mówił po angielsku i jeden w cywilu - mówił), zapytali czy czekam na lot następnego dnia - policjant w cywilu poprosił o paszport i kartę pokładową - mimo, że miałem na popołudniowy lot nie było problemu, poszedł z paszportem, coś sobie tam w kanciapie spisał, pokazał na których ławkach można spać, gdzie jest toaleta i tyle. Ja byłem przygotowany więc dmuchnąłem sobie karimatkę, wlazłem do śpiwora i przespałem do 5:30 co jest ewenementem bo zazwyczaj na lotniskach człowiek się budzi ok. 4

Czyli przespać można, ale nie można tego traktować jako pewnik bo można się naciąć na gorliwca, który nas wyprosi z lotniska (tak w zeszłym roku koczowałem na dworzu w Alghero, gdzie raz zamykają a raz nie na noc).

Aha - na lotnisku jest zimno.

———————
Co do autobusu jeżdżącego z lotniska na stację i z powrotem - kurs robi jeden pojazd więc jeśli na niego nie zdążyliśmy to musimy czekać na kolejne kółko.
Kółek jest 36 dziennie, autobus pauzę robi na lotnisku, na dworcu tylko wysadza/zabiera pasażerów.
Z tego co widziałem to jest opisany Aeroporto a nie żadnym numerem 90.
Jeżeli chcielibyście dotrzeć do samej Lemezii to należy najpierw przejechać autobusem lotniskowym na dworzec i na dworcu przesiąść się w autobus 4 lub 5 - jeżdżące dość rzadko - nie ma żadnej synchronizacji między nimi więc czasami można czekać i godzinę na autobus do Lamezii.
Bilety są dostępne w kiosku po lewej od wejścia do hotelu GHL (centralnie naprzeciwko przystanku).

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 27 Mar 2018 20:35 

ma ktoś pomysł jak dostać się z Tropei do Lamezia na lot powrotny do Krakowa niedziela 08.15 ? ewentualny koszt taksówki ?
 Relacje PM off
agnieszkan lubi ten post.

#31 PostWysłany: 27 Mar 2018 21:06 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 169 139
niebieski
Może poszukaj noclegu z opcją transferu na lotnisko? To pewnie będzie kosztowało ze €30, ale będzie to pewnie najłatwiejsza opcja.

#32 PostWysłany: 28 Mar 2018 17:03 

Loty: 39
Kilometry: 52 506
srebrny
Do opisu @Tomo14 dodam stronę z rozkładem jazdy

aktualizacja: http://www.lameziamultiservizi.it/lms/w ... INEA90.pdf

Autobus jeździ między lotniskiem a dworcem kolejowym Lamezia Terme Centrale. Zarówno na rozkładzie, jak i na autobusie nie ma numeru 90.
Załącznik:
airbus_lamezie.jpg

Samolot, którym w sobotę leciałem z BGY do SUF, miał opóźnienie i wylądował po ostatnim kursie tego autobusu. W związku z tym musiałem się przejść do Santa Eufemia Lamezia. Tam miałem nocleg. Spacer zajął 30 minut, a największą trudnością było przedostanie się przez rondo pod wiaduktem. Jeździ tam dużo samochodów z/na lotnisko. Szedłem poboczem, między barierkami a jezdnią. Trasę zacząłem, idąc wzdłuż lotniska Viale Rodolfo Imbrogno. Zaraz po przejściu ronda zaczynają się zabudowania i idzie się bezpieczniej.

Tutaj jest spis wszystkich przewoźników jeżdżących z lotniska SUF.
https://lameziaairport.it/trasporti/

Jakbym w przyszłości miał późny przylot lub wczesny wylot na to lotnisko, rozważyłbym nocleg w którymś z tanich hoteli w Santa Eufemia Lamezia.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez marcino123 18 Mar 2019 18:53, edytowano w sumie 2 razy
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 30 Mar 2018 14:37 

belek1983 napisał(a):
A kiedy wyjeżdżacie ? My z mężem wylatujemy z KRK 19.04 i wracamy w niedzielę 22.04 właśnie samolotem o 8.15. Z tego co się orientowałam to są organizowane transfery Tropea-Lamezia Aeroporto w niedzielę rano-koszt 90euro/4 osoby. Jeśli jest ktoś chętny to może do nas dołączyć :-)
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 08 Kwi 2018 11:03 

Ja wybieram się 29.04-03.05 Krk-Lamezia

3 noce będziemy spać w Tropea, a 4 noc rozważamy spanie w Lamezia, ponieważ samolot powrotny jest wcześnie rano z Lamezii.
Czy może ktoś będzie w tym terminie w Tropea, żeby podzielić się kosztami wynajęcia taxi?

Jeśli wybierzemy 4 noc spędzenia w Lamezii, to czy ktoś wie jak dostać się ze Stazione Centrale do centrum? I z powrotem na lotnisko? Gdzie spać ostatniej nocy, żeby wyrobić się na lot o 8:00 rano? :)
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 09 Kwi 2018 13:36 

Loty: 39
Kilometry: 52 506
srebrny
Między Lamezia Terme Centrale a Lamezia Terme Nicastro (starówka) możecie tanio podróżować http://www.trenitalia.com Tylko pamiętajcie, że ostatni pociąg powrotny z Nicastro jest o godzinie 17.

Według Rome2Rio jeżdżą na tej trasie autobusy, ale rzadko.

Można również skorzystać z komunikacji miejskiej http://www.lameziamultiservizi.it/lms/?page_id=13037 i linii numer 5.
Węzłem komunikacyjnym na "starówce" jest terminal Colombo. Wy wsiadacie na Stazione FF.SS.

Zdjęcie z przystanku FF.SS sprzed dwóch tygodni.
Załącznik:
stazione_ffss.jpg

Na nocleg polecam Piccolo Hotel Całodobowa recepcja, czysto i szybki internet.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Paź 2018 01:08, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
Kasim lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#36 PostWysłany: 15 Kwi 2018 20:20 

Przylatuje ktos do Lamezii za tydzien 22.04 Wizzairem i ma 3 wolne miejsca w aucie?
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 22 Kwi 2018 13:51 

Hej, 29.04-06.05 Kraków-Lamezia-Kraków i docelowo Tropea. Zastanawiam się nad ostatnim noclegiem w Lamezia (wylot o 8:00) bo nie ma innych tańszych opcji transportów tak wcześnie rano z Tropea. Chyba, że ktoś też wybiera się w tym terminie i możemy zrzucić się na transport?
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 23 Kwi 2018 01:39 

Mamy lot 31.05 z Krk do Lamezii i powrotny 3.06 o nieszczesnej 8 rano (2os). Caly pobyt mamy w Tropei. Ktos chce sie zrzucic na transport?
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 23 Kwi 2018 22:38 

Loty: 103
Kilometry: 275 034
Witam,

Lecimy w 2 osoby 13.05 (niedziela) WAW-SUF, lądowanie planowane na 16:25.
I tu pytanie:
ostatni pociąg bez przesiadek i w dobrej cenie odjeżdża z Lamezia Centrale w strone Tropei teoretycznie o 16:48.

Czy wie ktoś jak jest z punktualnością tych pociągów?
A może ktoś leci tym rejsem i ma podobny problem z dojazdem do hotelu?
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 30 Kwi 2018 15:55 

podbijam temat...też mam ten sam dylemat, czy zdążę na ten pociąg do Tropea o 16.48

[ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości