Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Mar 2019 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
W programach hotelowych i lotniczych jesteśmy tu całkiem nieźle obyci, jednakże brakuje mi wątku odnośnie wypożyczalni samochodowych. Co jakiś czas się uaktywnia jakiś wątek odnośnie status matcha do tej czy innej wypożyczalni, ale czy potem w nich rezerwujecie czy tylko jest to kolejny plastik do kolekcji? Wiem że zdecydowana większość rezerwuje przez rentalcars/economycarrentals/innego brokera i bierze co najtańsze, byleby nie był to Goldcar. Ja też tak robię jak latam prywatnie. Szukam natomiast dobrego programu lojalnościowego w wypożyczalni nazwijmy to "premium" - Avis/National/Sixt/Hertz. Ta czwórka ma w zasadzie podobne ceny i jak latam służbowo to firmie wszystko jedno w czym wezmę - mamy za to nie brać Goldcarów i innych OK Rent Carsów.

Do tej pory doświadczenie mam głównie z Hertzem - i powiedzmy jestem średnio zadowolony. Mam tam ten najwyższy status President's Circle, i upgrady mi się trafiają raczej marne (założę osobny wątek na ten temat), ale co mi przeszkadza przede wszystkim, to to, że będąc w Polsce nie możemy korzystać z ich programu punktowego - zbierać i wymieniać punkty na darmowe wynajmy. Z tego co się zorientowałem Avis i National pozwalają zebrać darmowy wynajem raz na jakiś czas, ale zastanawiam się jak wygląda wykorzystanie tego - nie trafiłem na dobre źródło informacji na ten temat. Ma ktoś doświadczenie? Jak z dostępnością? Gdzieś czytałem coś o obowiązkowych opłatach które powodują że te darmowe dni wcale nie są takie darmowe...

Dajcie też znać gdzie wypożyczacie, jaki macie tam status i co się z tym wiąże. W Hertz z najwyższym statusem na wielu lotniskach mam Gold service - czyli samochód przydzielony zawczasu, kluczyki i kontrakt w aucie, tylko wsadzić walizki, wsiadać i jechać, pokazując dokumenty na bramce. To jest dosyć wygodne. Ale upgrady takie sobie - z Compacta (Opel Astra), którego zawsze rezerwuję, zwykle dostaję Focusa w kombi. No jest to upgrade o jedną klasę, tak jak gwarantują, ale człowiek jakoś tak nie czuje się jak dopieszczany klient :) Na ostatnich kilkanaście wynajmów (opisz-swoj-wynajem-upgrade,222,139931) może 3 razy było nieźle, w większości jako tako, kilka razy tak fatalnie, że zastanawiam się nad innym miejscem dla siebie i swoich wynajmów.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.


Ostatnio edytowany przez zbyhu 18 Mar 2019 14:17, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#2 PostWysłany: 18 Mar 2019 13:32 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Ja czesto dostaje upgrade w Hertzu bez zadnego status, tak samo w Europcarze. Punkty wrzucam do M&M, wynajmy samochodow sa raczej tanie, wiec wydawanie na to punktow jest dla mnie troche bez sensu.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Mar 2019 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Punkty z Hertz wpadają i na konto milowe (500 do LH), i do ich programu. Nie wiem jak w Avis/National. W aplikacji mobilnej można podejrzeć stan konta, szkoda tylko że w PL nic z nimi nie można zrobić.

Wynajmy samochodów są raczej tanie wg mnie tylko gdzieś na południu Europy i poza sezonem. Na takim lotnisku w Monachium za jeden dzień wynajmu można zapłacić więcej niż za tydzień na południu Hiszpanii, nawet biorąc przez rentalcars. Taki free rental day bym sobie chętnie wykorzystał np lecąc na weekend Wizzem do Wiednia albo Skandynawii - na takich lotniskach tanio nie jest, a nawet jak nie jest specjalnie drogo, to zawsze lepiej nie płacić za niż płacić.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Mar 2019 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Spędziłem godzinę na szukaniu źródeł, robieniu screenów oraz pisaniu rzeczowego posta z moimi doświadczeniami, poradami oraz porównaniu programów, a jest tego sporo. Po wszystkim napotkałem okno logowania i brak treści, krok w tył okno logowania, 2 kroki w tył okno logowania...po raz kolejny. Przerzucam się do regularnego udziału w temacie "gdzie zrobiono te zdjęcie", tam nie będzie mi przeszkadzała długość sesji i inne niedomagania, ludzie zróbcie cos z tym, to nie bank :lol: @Washington
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Mar 2019 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
nick napisał(a):
Przerzucam się do regularnego udziału w temacie "gdzie zrobiono te zdjęcie", tam nie będzie mi przeszkadzała długość sesji i inne niedomagania


Serdecznie zapraszam, jest akurat ponton na czasie do odgadnięcia :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Mar 2019 18:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
@nick zaznacz opcję automatycznego logowania i nie czyść ciasteczek - nie powinno wtedy wylogowywać
W razie dalszych problemów zapraszam na PW
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Mar 2019 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Nie wołałbym, gdyby tak było :)
Sprawdź na ile sekund jest cookie logowania.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Mar 2019 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@nick napiszesz chociaz troche w skrocie?

ja sie nauczylem (nie na tej stronie, na innych tez), ze jak cos dlugiego napisze to zapisuje sobie do schowka na wszelki wypadek, juz zbyt wiele razy mi sie podobna sytuacja zdarzyla - czy to przez ciasteczka, czy przez chwilowa zawieszke przegladarki czy internetu...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Kwi 2019 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Subiektywna klasyfikacja w oparciu o własne doświadczenia z ok. 150 wynajmów w różnych krajach, także w Polsce i prawie zawsze w globalnych sieciówkach.

Europcar (Elite VIP, status ważny 2 lata od uzyskania) - nie daje punktów wewnątrz programu, duża liczba linii lotniczych (są też oczywiście hotelowe, np. Accor) do kredytowania mil (bonusy mil w zależności od lokalizacji), bezpłatne weekendy co trzeci wynajem, upgrade zawsze (czasem trzeba przypomnieć, dwie klasy w miarę dostępności), bezpłatny drugi kierowca, częste promocje do 35%, cashback zwykle 7-12%.

Hertz (PC, status ważny do końca kolejnego roku kalendarzowego) - punkty programowe dla mnie bezużyteczne (nie wypożyczam w USA), poza Ameryką stawki punktowe są słabe, do tego podatki, opłaty etc, promocje milowe (za które trzeba płacić wyższymi stawkami), błyskawiczny odbiór i zwrot samochodu, upgrade zawsze, drugi kierowca gratis, niewielki cashback - zwykle ok. 5%, słaby kontakt mailowy, niższy status 5 Star daje prawie to samo co PC. Jeden pseudo-bezpłatny dzień co 10 wynajmów nie powala.

Avis (PC, status ważny przez rok od uzyskania), częste promocje milowe (M&M, Eurobonus), wraz z Hertzem są generalnie najdrożsi, szybki pick-up, upgrade zawsze, bezpłatne weekendy co trzeci wynajem, cashback 10-20%.

Sixt (Platinum, ważny 12 miesięcy od uzyskania, w praktyce może być na zawsze, łatwy do zrobienia SM) - dość skromne benefity, mało promocji, drugi kierowca gratis tylko w USA, upgrade niełatwy do otrzymania, cashback 8-12%.

Alamo, National - łatwy SM, dobre na USA, więcej nie mogę powiedzieć, bo nie korzystałem z ich usług od 2-3 lat.

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Kwi 2019 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
To i ja subiektywnie Ale mało specyficznie. Wg mnie nie ma dobrych programów wypożyczalni samochodów. Już jest chyba to samo jak z programami lotniczymi. Niby coś jest, ale niewiele daje 5-10% max i może jeszcze jakieś drobne benefity. Ostatnia ostoja to programy hotelowe. Tutaj można jeszcze ugrać -40-70% jak się podejdzie do tematu strategicznie. I to bez żadnych przewalow.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Kwi 2019 18:54 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Ja się jednak podłączę pod wypowiedź @p.wl bo też zacząłem testować Europcar VIP i wydaje mi się, że jest chyba najlepszy w tej chwili program lojalnosciowy.
Ten darmowy week-end jest tylko raz na rok, ale właśnie otrzymałem voucher i najpierw myślałem, że tak sobie wykorzystam nad naszym morzem, ale potem popatrzyłem, że wartość tego vouchera na week-end np. w Nicei to jest około 300EUR. Te week-endy są na trzy doby (czwartek-niedziela lub np. sobota-wtorek) i dodatkowo mogą być "one way". Dodatkowo jest jeszcze voucher na 30EUR co czwarty wynajem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Kwi 2019 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Jest jakiś status match do tego Europacar VIP ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Kwi 2019 21:00 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Wygląda na to, że tak:

http://statusmatcher.com/company/europcar
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 01 Maj 2019 20:53 

Rejestracja: 11 Lis 2018
Posty: 3
Ja od pewnego czasu korzystam tylko z Avisa. Po kilku wypożyczeniach dostaje się status Preferred lub Preferred Plus - trzeba założyć konto.
Z plusów to szybka obsługa - wystarczy pokazać prawo jazdy i złożyć jeden podpis.
Wiele razy trafiły mi się ciekawe upgrady - np. z Golfa na BMW 5.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Maj 2019 21:05 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ze statusem Prefered łączy się jeszcze jedna zaleta: wystarczy pokazać dokument ze zdjęciem, a auto z gotową umową i kluczykami w stacyjce czeka na parkingu. Takie coś spotkało mnie ostatnio w Manchesterze. Zero wypełniania formularzy, odpowiadania, że nie chce się dodatkowych ubezpieczeń itp. Super sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Maj 2019 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W Avis przy statusie upgrade jest domyślny, chyba że nie mają odpowiednich aut. Przy najwyższym chyba o dwie grupy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Maj 2019 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Zgadza sie, Avis PC daje upgrade o dwie klasy (podobnie jak Europcar Elite Vip), ale nie jest on gwarantowany i przy wynajmie nie dluzszym niz 14 dni (rzadko przestrzegane, ale jednak raz mi sie przytrafilo).
Automatyczny upgrade jest takze dla Hertz PC (oraz 5 Star) - teoretycznie o 1 klase, w praktyce czesto o 2-3 klasy.
Najslabszym programem, w ktorym mam status, jest Sixt, ale... ma dobra obsluge klienta i najlepsza flote w PL.
Aha, przydatna rzecz - w Europcar Polska nie ma oplat za one-way. Mozesz odebrac auto w KRK, oddac w GDN.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Maj 2019 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Dla tych, ktorzy zastanawiaja sie, czy moze nie wybrac Europcar - jest status match z Miles & More (wrzucilem do odpowiedniego watku).
Załącznik:
Capture1.JPG
Capture1.JPG [ 127.83 KiB | Obejrzany 8724 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group