Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sty 2014 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
No, no, sprawdziłem ceny na sierpień i jestem pod wrażeniem. Małe auto na Majorce na 3 dni poniżej 30 eur/dzień (full-full). Co prawda nie ma oddziału w miejscowości, do której jadę, ale jakoś to ogarnę. Dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Sty 2014 12:49 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
W Maladze miałem Full - Empty. To najgorsze skur...kowaństwo. Fakt dużo jeździłem i wyjeździłem. Ale jak bym coś zostawił to by nie zwrócili ani eurocenta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2014 13:20 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
no i przy opcji Full-Empty ceny benzynki wg wypożyczalni są o wiele wyższe niż na stacji ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sty 2014 13:42 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Ceny samej benzyny nie są dużo wyższe, ale płacisz za uslugę tankowania 10 czy 15 EUR, dlatego wydaje się, że jest drożej.

Natomiast jeśli chodzi o Malagę, to Malagacar jest dużo lepsza, ma standardowo opcję half/empty, więc płaci się tylko za połowę baku, no i poza sezonem ceny ma naprawdę niskie. Ja np. za auto klasy C1 (Opel Corsa 5d) zapłaciłem za 10 dni w marcu tylko 52 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sty 2014 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
korzystałem z Do You Spain w Katalonii - bez problemów. polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sty 2014 15:14 

Mam zamiar teraz zabukować małe autko na Do you spain . Wyświetla mii sie cena ok 12 e za dobe czyli niecałe 60 e za 5 dni. Jest opcja full-empty a w regulaminie jest napisane o pełnym baku za 48-49e Oprócz tego opcja dodatkowego ubezpieczenia za 8,5 e dzien. Reszta opłat zawartych w regulaminie mnie nie dotyczy z tego co wyczytałem. Nie moge tylko dokładnie zrozumiec ,czy jak wykupię to dodatkowe ubezpieczenie po 8,5 e to jeszcze blokują środki na karcie w wys 600 e lub bez tego dodatkowego 8,5 e, jak pisze nieobowiązkowego, tylko wtedy jest blokada na karcie.
Co do pełnego baku za 48-49 e to rozumiem ,ze jak zwrócę autko z 1/4 baku to moja strata . Tak nawiasem, musze sprawdzić ile wchodzi do baku Citroena C3 zakładając, że cena pb 95 na Teneryfie to 1,1e.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lut 2014 13:44 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Chciałem wypożyczyć autko na 2-3 dni głównie aby przemieścić się wschodnim wybrzeżem np. z Alicante do Barcelony.
Czy znacie jakieś wypożyczalnie, gdzie nie chargują za zwrot w innym mieście niż się pobiera auto?
Jak wchodzę na Goldcar czy doyouspain to mi wyskakuje extra dopłata około 100Euro ;(
Ewentualnie zawsze zostanie Alsa lub pociąg, ale przy niskich cenach wynajmu (ok 5Euro/dzień) myślałem właśnie o aucie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lut 2014 17:34 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
Ja chcę w Alicante na lotnisku wypożyczyć przez doyouspain na 28dni i cena 312Euro za clio 5 drzwiowe to fajna cena ale:
cena benzyny w opcji full/empty to między 80Euro a 95Euro w tym już wliczona opłata za tankowanie między 20 a 23euro.
Czyli te 20-23 euro to pierwsza dopłata do ceny.
Lot z Modlina ląduje o 22:45 natomiast za odbieranie samochodu pomiędzy 23:00 a 8:00 doliczają kolejne 35euro a raczej mała szansa bym zdążył chyba że nie są drobiazgowi w biurze na lotnisku. Ktoś ma jakieś doświadczenia przy odbiorze samochodu nieznacznie po 23 ? Nie mogę tego nigdzie znależć ale wydaje mi się że jak kiedyś wynajmowalem samochód przez doyouspain i po opłaceniu dostalem już voucher z nazwą konkretnej wypożyczalni to tam na warunkach były godziny odbioru do 0:00, a nie do 23:00 jak w generalnych warunkach doyouspain. Możliwe że ta firma wynajmująca samochod ( nie pamiętam jaka to była ) miała inne warunki godzin odbioru niż pośrednik ?
Jeśli nie wezmę dodatkowego ubezpieczenia to blokują mi na karcie 600Euro jako depozyt.
Nie wiem co to jest: Fine admin fee: 37eur. ? Ktoś wie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Lut 2014 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
EconomyCarRentals ma wliczone odbiory nocne w cenę.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Lut 2014 19:32 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
wilanowiak napisał(a):
Nie wiem co to jest: Fine admin fee: 37eur. ? Ktoś wie ?


'Zarządzanie mandatami' - jak jakiś dostaniesz, to za użyczenie Twoich danych do odpowiedniego organu wypożyczalnia skasuje Cię na 37 EUR + oczywiście będziesz musiał zapłacić mandat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Lut 2014 20:03 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Ten Full-Empty jeszcze pod jednym względem jest dodatkowym wyciąganiem kasy, ponieważ full w najlepszym przypadku to będzie wskazówka na ostatniej kresce, a do pełnego zbiornika weszło by jeszcze z 10 litrów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Lut 2014 20:13 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
mashacra napisał(a):
EconomyCarRentals ma wliczone odbiory nocne w cenę.


Ale cena na te same daty i taki sam samochód o ponad 100euro wyższa :-(
Dziś posprawdzalem różnych pośredników ale doyouspain najtańsze nawet wliczając oplate za odbiór w nocy. Mam termin wypożyczenia 08.06 do 06.07 i gdzie indziej nie widzialem ponizej 350euro za samochód dla 4 osób gdzie spokojnie zamontuje 2 foteliki dla dzieci. Lokalizacja: Alicante airport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Lut 2014 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
No to skorzystaj z patentu z pierwszym noclegiem na lotnisku lub w hotelu na lotnisku i odbiorem samochodu następnego dnia rano.

Zaoszczędzisz kilka EUR:
koszt pierwszego noclegu w terenie + koszt nocnego wypożyczenia > koszt pierwszego noclegu przy lotnisku + koszt dziennego wypożyczenia
Jak dopniesz jeszcze godzinę zwrotu (nie wiem, o której wracasz) to może jeden dzień mniej będzie w wypożyczalni.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Lut 2014 15:47 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
mashacra napisał(a):
No to skorzystaj z patentu z pierwszym noclegiem na lotnisku lub w hotelu na lotnisku i odbiorem samochodu następnego dnia rano.

Zaoszczędzisz kilka EUR:
koszt pierwszego noclegu w terenie + koszt nocnego wypożyczenia > koszt pierwszego noclegu przy lotnisku + koszt dziennego wypożyczenia
Jak dopniesz jeszcze godzinę zwrotu (nie wiem, o której wracasz) to może jeden dzień mniej będzie w wypożyczalni.


To wyjazd rodzinny, z dwóją dzieci więc odpada. A ceny w doyouspain z dnia na dzień wzrosły drastycznie. Jeszcze wczoraj to Clio 5 drzwiowe od 08.06 do 09.07 było za 312e teraz jest za 371e :( Więc zaczynam poszukiwania jeszcze raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lut 2014 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
wilanowiak napisał(a):
mashacra napisał(a):
No to skorzystaj z patentu z pierwszym noclegiem na lotnisku lub w hotelu na lotnisku i odbiorem samochodu następnego dnia rano.

Zaoszczędzisz kilka EUR:
koszt pierwszego noclegu w terenie + koszt nocnego wypożyczenia > koszt pierwszego noclegu przy lotnisku + koszt dziennego wypożyczenia
Jak dopniesz jeszcze godzinę zwrotu (nie wiem, o której wracasz) to może jeden dzień mniej będzie w wypożyczalni.


To wyjazd rodzinny, z dwóją dzieci więc odpada. A ceny w doyouspain z dnia na dzień wzrosły drastycznie. Jeszcze wczoraj to Clio 5 drzwiowe od 08.06 do 09.07 było za 312e teraz jest za 371e :( Więc zaczynam poszukiwania jeszcze raz.


Piszę o własnym doświadczeniu, lecimy z dwójką dzieci do Malagi ląduję o północy i zamiast tłuc się gdzieś dalej (odbiór samochodu to też z pół godzinki + przejazd u mnie 60 km), to wpadamy do hotelu przy lotnisku i następnego dnia rano po śniadaniu idę odebrać wózek.
U mnie hotel będzie kosztował 10 EUR więcej niż apartamenty w trakcie urlopu, ale za wypożyczenie dzienne udało mi się znaleźć 50 EUR taniej niż nocne (niektóre wypożyczalnie w ogóle nie oferują nocnych odbiorów u pośredników).
Tak więc za 10 EUR mam dodatkowo śniadanie w cenie i nie muszę się tłuc po nocy po klucze i check-in, a zaoszczędziłem 50EUR, na czysto 40 EUR+śniadanie+spokojny sen. Chyba warto?
Ta pierwsza noc i tak jest stracona.

Spróbuj pokombinować, no chyba że masz gdzieś nocleg za free to rozumiem, że się może nie do końca kalkulować choć u mnie wyszedłbym na zero+śniadanie gratis. :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Lut 2014 20:12 

Rejestracja: 21 Paź 2013
Posty: 133
wypożyczałem przez "Do you spain" auto na Majorce i pomimo wielu negatywnych opinii o tym pośredniku wszystko przebiegło super. Na miejscu nie wymagali karty kredytowej (ale musiałem wykupić full ubezpieczenie), zgodzili się na skrócenie czasu wypożyczenia o 1 dzień w stosunku do tego co zamówiłem (dzięki czemu mogłem skorzystać z opcji full-full bo dla wypożyczeni powyżej 3 dni była już tylko opcja full-empty ze średnio korzystnym kosztem zakupu paliwa) i natychmiast oddali kasę za ten jeden niewykorzystany dzień. Do tego byli nieprzyzwoicie tani nawet z tym dodatkowym ubezpieczeniem a auto było nowiutkie i o 2 kategorie wyżej niż rezerwowałem..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Mar 2014 09:26 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 3
Witajcie,

Zarezerwowałem samochód przez "Do you spain" (z Goldcara). Z tego co wiem Goldcar będzie chciał zablokować 600EUR na karcie, chyba że kupię ubezpieczenie (ok. 6 EUR dziennie). Z kolei Doyouspain proponuje mi swoje ubezpieczenie, które kosztuje ok. 3 EUR dziennie (twierdzą że to to samo co w wypożyczalni).
Czy jeśli wezmę ubezpieczenie z Doyouspain, to Goldcar nie będzie chciał robić blokady na mojej karcie? Czy może zablokują, a w razie uszkodzeń sam muszę martwić się o zwrot pieniędzy z Doyouspain?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Mar 2014 10:09 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Raczej to drugie. Zapewne wykupują w twoim imieniu ubezpieczenie w jednej z firm zewnętrznych (takich jak np. Mondial).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Lip 2014 09:13 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 44
Loty: 16
Kilometry: 39 138
Wziąłem samochód (i robię to pierwszy raz) co prawda nie z Do you... ale z CarDelMar i dostałem taki oto między innymi poradnik:

Uważnie zapoznaj się z treścią Umowy Najmu. - OK... coś tam spróbuję poczytać po angielsku :)

Sprawdź samochód pod względem jego bezpieczeństwa drogowego. - tutaj też jakieś tam oględziny zrobię;

Upewnij się, czy stan pojazdu zgodny jest z protokołem stanu technicznego samochodu. Poproś o wydania pisemnej uaktualnionej wersji zawierającej wszystkie zauważone przez Ciebie dodatkowe usterki pojazdu, nawet gdy są one znane pracownikowi stacji i jego zdaniem żadne potwierdzenie nie jest potrzebne.
- tutaj proszę o podpowiedzi jak to praktycznie robicie, o co mam prosić? ten dokument ma jakąś nazwę?

Testuj samochód pod kątem funkcjonalności, tzn. wypróbuj migacze, światła, wycieraczki i zgłoś ewentualne usterki i braki.
Poinformuj personel stacji, gdy otrzymasz zabrudzony pojazd.
Sprawdź, czy samochód posiada obowiązujące zgodnie z miejscowymi przepisami wyposażenie, np. koło zapasowe, trójkąt ostrzegawczy i apteczkę.

- oczywiste;

Poczekaj na pisemne potwierdzenie poziomu paliwa. - tutaj wątpliwość - sami to mi dadzą, czy mam znów o coś wołać?

Poproś o wpis dodatkowego kierowcy do Umowy Najmu. - to raczej za dodatkową kasę?

Nie podróżuj po nieutwardzonych drogach.
Planując wyjazd poza granice państwa docelowego, upewnij się w stacji wynajmu, czy jest to możliwe.
- po szutrze jeździć chyba nie będę i dalej jak po za Hiszpanię też :)

Proszę o rady doświadczonych, czy zawsze dokładnie wszystko sprawdzacie jak wyżej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Lip 2014 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
raf_b napisał(a):
Upewnij się, czy stan pojazdu zgodny jest z protokołem stanu technicznego samochodu. Poproś o wydania pisemnej uaktualnionej wersji zawierającej wszystkie zauważone przez Ciebie dodatkowe usterki pojazdu, nawet gdy są one znane pracownikowi stacji i jego zdaniem żadne potwierdzenie nie jest potrzebne.
- tutaj proszę o podpowiedzi jak to praktycznie robicie, o co mam prosić? ten dokument ma jakąś nazwę?

Zazwyczaj razem z dokumentami auta dostajesz kartkę, na której zaznaczone są uszkodzenia/otarcia lakieru i ewentualne inne ubytki. Kwestia sprawdzenia tego co jest w dokumentach z tym, co jest na aucie, bo jeśli okaże się że auto ma jakieś 'nowe rysy' których nie ma w dokumentacji, to mogą pociągnąć do odpowiedzialności Ciebie. A jeśli jest coś, co nie jest zaznaczone w dokumentacji, wystarczy zgłosić pracownikowi i poprosić o wpisanie tego w papiery, żebyś nie musiał oczami świecić przy oddawaniu auta.

raf_b napisał(a):
Poproś o wpis dodatkowego kierowcy do Umowy Najmu. - to raczej za dodatkową kasę?

Tak, dotyczy przypadków kiedy kierować będzie więcej niż jedna osoba, co jest zwyczajowo usługą płatną dodatkowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group