Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lip 2017 11:20 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 170
Czy ktoś wynajmował samochód po przylocie na lotnisku?Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy?Wzór Konwencji Wiedeńskiej czy Genewskiej?Czy trzeba wykupić ubezpieczenie w biurze na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 11 Lip 2017 08:10 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 7
Odbiór jeszcze jest przede mną ale poniżej garść info które udało mi się uzyskać:

1) Prawo jazdy z PL działa nie trzeba międzynarodowego
2) W Panamie rząd wprowadził obowiązkowe ubezpieczenie, zwane '3rd party liability' (czasem TPI albo TI), ubezpieczenie kosztuje 18$/dzień
3) Jedyną opcją, żeby zrezygnować z tego ubezpieczenia jest posiadanie takiego ubezpieczenia na karcie kredytowej. W Polsce takich kart kredytowych chyba nie ma, w stanach to pewnie jest Amex. Nie da się wyrobić karty kredytowej z USA bez SSN (numer ubezpieczenia społecznego)
4) Jeśli ktoś ma takie ubezpieczenie (TPI) na karcie kredytowej to musi mieć pisemne poświadczenie od wydawcy karty dotyczące credit card coverage oraz być przygotowanym na depozyt na tej karcie rzędu 10 000 $ (tak to wygląda w Sixcie - potwierdzone pisemnie z sixt panama)
5) Sixt Panama (tak samo jak np Hertz) to są osobne spółki więc mają trochę inne warunki niż ich spółki matki.
6) w praktyce wygląda to tak, że wypożyczalnie często nie uznają dodatkowego ubezpieczenia i każą płacić TPI. Na tripadvisor jest sporo wątków.
6) W związku z tym, że powyższe ubezpieczenie jest w większości wypadków 'obowiązkowe' to samochód można wypożyczyć za dolara dziennie. z ubezpieczeniem wychodzi 19 dolarów/dzień co i tak spoko ceną jest.
7) Wypożyczałem na listopad za 1,46$/dzień w Sixt
8) Wszystkie ubezpieczenia 'online' typu insurance4carhire albo icarhireinsurance są nieuznawane (potwierdzone). W praktyce działa to tak samo jak gdzie indziej, wypożyczalnia blokuje kwotę wkładu własnego na karcie kredytowej z ta różnicą że tutaj jest to "up to 5000$", więc warto mieć duuuży limit albo zdecydować się na ubezpieczenie w wypożyczalni.
9) Nie ma możliwości pojechania wypożyczonym samochodem do Kostaryki, a z Kolumbią to wgl nie ma drogi .Lepiej nie jechać samemu do Darien bo tam są autonomiczne tereny i szlaki przemytu narkotyków ale to temat na inny watek.

Jeśli ktoś z was wykombinował sposób na ominięcie TPI bd wdzięczny za info, ja poległem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lewy70 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Lip 2017 19:47 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 170
Dziękuję za odpowiedz.Ja też chcę wynająć samochód w listopadzie.Gdzie znalazłeś wynajęcie za dolara dziennie?Sprawdzałem na stronie Sixt ale najtaniej znalazłem za 13 dol dziennie.Ubezpieczenie TPI trzeba wykupić na miejscu i jeszcze oprócz tego blokadę na karcie robią?Złożyłem wniosek o międzynarodowe prawo jazdy tylko jest problem w jakiej konwencji Genewskiej czy Wiedeńskiej?Ja znalazłem najtaniej Hyundaia Accenta za około 800 zł na tydzień na Rentalcars.Na stronie Sixt jest 12,19 dolara za dzień czy jak wykupię na stronie ubezpieczenie TPI to jeszcze jakieś na miejscu w wypożyczalni będę musiał wykupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Lip 2017 13:03 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 7
popróbuj w innych wypożyczalniach jak Alamo albo Ace do tego plus minus jeden dwa dni. prnt scrn z usacarsrental.com, z mojego doświadczenia Rentalcars zawsze wychodzi drogo.
Resztę musisz ustalić z wypożyczalnią którą wybierzesz, ja opisałem moje doświadczenia z Sixtem - faktycznie podnieśli cenę.

Załączniki:
Capture.PNG
Capture.PNG [ 102.79 KiB | Obejrzany 3878 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Lut 2021 14:52 

Rejestracja: 18 Lut 2021
Posty: 1
Właśnie jestem w Panamie. Gdzie i jak wypożyczyć auto?. Jeszcze jestem nieprzytomny, i jak przeglądam miejscowe wypozyczalnie- to kosmos!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Lut 2021 15:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
To polecam Ci przespać, i przeczytać ostatnie posty.
Sprawdziłem nawet ceny w Panamie, poleconymi biurami z postów wyżej, i nie widzę ceny z kosmosu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Mar 2021 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Irek B??a?? napisał(a):
Właśnie jestem w Panamie. Gdzie i jak wypożyczyć auto?. Jeszcze jestem nieprzytomny, i jak przeglądam miejscowe wypozyczalnie- to kosmos!!


i jak Ci poszło ? jakie doświadczenie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Maj 2021 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
wypożyczałem w Budget, na lotnisku PTY (Cena jak w Internecie, np w SIXT nie można było kupić na lotnisku, tylko Internet).
cena zawierała już TPI, depozyt za średnią puszkę z silnikiem - Hyundai i10 sedan to 350 EUR. Za free dodatkowy kierowca i viatoll na autostrady (rozliczane przy zdawaniu fury).
Bezproblemowo oddanie, nawet dzień później (oczywiście policzyli za dzień) i z dojazdówką bo poszła guma na szutrze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group