Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czas przed odlotem
#1 PostWysłany: 23 Sie 2015 22:23 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
Proszę o poradę.
W zeszłym tygodniu z przyczyn niezależnych ode mnie pojawiłam się na lotnisku 7 minut przed planowym odlotem samolotu. Byłam odprawiona przez internet i miałam jedynie bagaż podręczny. Po przyjeździe na lotnisko pobiegłam prosto do informacji na lotnisku, gdzie poinformowałam pana, że jestem spóźniona i którym samolotem lecę. Pan zadzwonił do osoby, przy odpowiedniej bramce. Ta jednak poinformowała, go iż autobus właśnie odjechał z terminala do samolotu i już mnie nie wezmą. Samolot odleciał 12minut później.
Za przebookowanie biletu zostałam obciążona kosztami.

Czy jest jakiś minimalny czas, na który trzeba się wstawić przed wylotem? Czy pomimo iż byłam te kilka minut wcześniej, a zabrakło dobrej woli zawrócenia autobusu pod terminal, słusznie zostałam niewpuszczona na pokład i musiałam pokryć koszta?

Proszę o porady.

Linia LOT
Lotnisko Kraków

Dziekuję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Czas przed odlotem
#2 PostWysłany: 23 Sie 2015 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 132
7 minut przed odlotem czy przed zamknięciem gate'a?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czas przed odlotem
#3 PostWysłany: 23 Sie 2015 22:27 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
przed odlotem, gate został zamknięty z 2minuty przed moim przybyciem na lotnisko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czas przed odlotem
#4 PostWysłany: 23 Sie 2015 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
Na stronie LOT jest to tak sformułowane:

Godzina zamknięcia odprawy biletowo-bagażowej przed rozkładowym odlotem:30 min dla rejsów krajowych, europejskich, na Bliski Wschód i do Afryki Północnej (...) Limity czasowe odpraw wprowadzone zostały celem zagwarantowania punktualnego odlotu samolotu. Przed zamknięciem odprawy pasażer musi być już w posiadaniu karty pokładowej, nawet jeśli odprawił się on-line, przez telefon komórkowy lub za pomocą SMSa oraz musi mieć nadany bagaż.

Ja to rozumiem tak, że te 30 min. przed odlotem, nawet w przypadku odprawy przez internet i braku bagażu rejestrowanego ma być. Oczywiście szkoda lotu i poniesionych kosztów, ale 7 minut to zdecydowanie za mało...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czas przed odlotem
#5 PostWysłany: 23 Sie 2015 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Dokladnie. To ze w praktyce czesto mozna przyjsc pozniej to nie zwalnia z obowiazku stawienia sie przy bramce na minimum 30 minut przed odlotem. Byla szansa, ze sie uda, jednak sie nie udalo. LOT nie zawinil. Temat raczej wyczerpany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czas przed odlotem
#6 PostWysłany: 23 Sie 2015 22:47 

Czytam i oczom nie wierzę:
zabrakło dobrej woli zawrócenia autobusu pod terminal, słusznie zostałam niewpuszczona na pokład i musiałam pokryć koszta?

Odpowiadając na pytanie: TAK, słusznie nie zostałaś wpuszczona na pokład z powodu spóźnienia, sorry takie są reguły.

A teraz pomyśl co by się działo gdyby inni też wpadali na lotnisko w ostatniej chwili i oczekiwali, żeby punktualną większość zawracać pod terminal z powodu spóźnialskich?

Poza tym weź proszę pod uwagę, że każda linia lotnicza płaci lotnisku za czas:
- przez jaki ma otwarte okienka do odprawy i bramki
- załadowania bagażu do luków.
I co najważniejsze: mogłoby być i tak, że gdyby zawrócili po Ciebie to samolot nie zdążyłby zmieścić się w swoim slocie i na start musiałby czekać kolejne minuty, zatem pisanie o braku dobrej woli jest albo nieporozumieniem albo nieznajomością mechanizmów działania lotniska ;) .

P.S. Samolot może poczekać co najwyżej na tranzytowych paxów.
Góra
 PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czas przed odlotem
#7 PostWysłany: 23 Sie 2015 22:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
frukt8 napisał(a):
Czy jest jakiś minimalny czas, na który trzeba się wstawić przed wylotem?

To chyba nie jest dobry pomysł - wstawić się przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czas przed odlotem
#8 PostWysłany: 23 Sie 2015 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Ladyage napisał(a):
Godzina zamknięcia odprawy biletowo-bagażowej przed rozkładowym odlotem:30 min dla rejsów krajowych, europejskich, na Bliski Wschód i do Afryki Północnej (...) Limity czasowe odpraw wprowadzone zostały celem zagwarantowania punktualnego odlotu samolotu. Przed zamknięciem odprawy pasażer musi być już w posiadaniu karty pokładowej, nawet jeśli odprawił się on-line, przez telefon komórkowy lub za pomocą SMSa oraz musi mieć nadany bagaż.
Z tego fragmentu akurat zbyt dużo nie wynika. Równie dobrze można uznać, że @frukt8 spełniła ten warunek, bo przecież posiadała kartę pokładową przed zamknięciem odprawy, a bagażu nadawanego nie posiadała.

Istotny w opisanym przypadku jest przede wszystkim art. 7 "Ogólnych warunków przewozu":
Cytuj:
Pasażer powinien zgłosić się do odprawy pasażerskiej i wejścia do samolotu przed odlotem w czasie pozwalającym na dopełnienie formalności wymaganych przez odpowiednie władze państwowe oraz procedur związanych z odlotem, a w każdym razie nie później, niż określił to przewoźnik jako minimalny czas odprawy.
Jak już wyżej napisano na lotach krajowych minimalny czas odprawy to 30 min.

Przewoźnik co oczywiste nie jest zobowiązany czekać na pasażera:
Cytuj:
Jeżeli pasażer nie posiada odpowiednich dokumentów i nie jest gotowy do podróży bądź nie zgłasza się do odprawy pasażerskiej lub wejścia do samolotu w czasie wyznaczonym przez przewoźnika, przewoźnik może anulować rezerwację miejsca dla takiego pasażera i nie jest zobowiązany do opóźnienia odlotu oczekując na pasażera. Przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności wobec pasażera za szkody lub wydatki powstałe na skutek niedopełnienia przez pasażera wymogów wynikających z niniejszego Artykułu.
Co więcej, to przewoźnik w określonych sytuacjach uprawniony jest do wystąpienia z roszczeniem wobec pasażera:
Cytuj:
Jeżeli pasażer po odprawie nie zgłosił się do wejścia do samolotu i z tego powodu nastąpiło opóźnienie odlotu związane z wyładowaniem zarejestrowanego bagażu, pasażer obowiązany jest ponieść związane z tym koszty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group