Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Cze 2019 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
katka256 napisał(a):
doliczając koszt dojazdów do tych miast, wychodzi mi taniej stamtąd niż z Wrocławia :(
Chciałabym do Porto za niecałe 120, obserwuję od marca i nie mogę znaleźć :(

Skad ten smutek? Jesli znajdziesz ów bilet za 180 zl, to nie polecisz? To wciaz bylaby zaj... znakomita cena za loty na drugi koniec Europy.

Jest tu jeden kolega, ktory nawet w wywiadach dla mediow kategorycznie twierdzil, ze bilet Warszawa-Londyn RT powinien kosztowac nie wiecej niz 80 zl (czyli mniej niz koszt paliwa na osobe).

"Be careful what you wish for".
Jesli chcemy na stale biletow lotniczych po 80 zl, wlos nam sie jezy na glowie na mysl o wydaniu na podroz ulamka tego, co zaplacimy za hotel, wynajem samochodu, restauracje etc., to pozniej nie lamentujmy, ze linie lotnicze (ktore sa przeciez przedsiebiorstwami nastawionymi na zysk) tna koszty, gdzie sie tylko da, zmniejszaja przestrzen dla pasazera upychajac rzedy dodatkowych foteli, podnoszac oplaty za bagaz, wybor miejsc, czy tez wrecz likwidujac nierentowne trasy (czytaj: polaczenia sprzedawane po 80 czy 120 zl, na ktore skonczyly sie doplaty).
Wybaczcie, ze zacytuje siebie:
"Nie chcialbym, zeby np. LOT sprzedawal bilety na jakakolwiek trase zagraniczna w "uczciwej" (czytaj: standardowej) cenie 80 zl RT, ani tez 120 zl, ani nawet 150 zl. Przy "uczciwych" cenach na takim poziomie firma by padla, lub musialaby byc ratowana z pieniedzy polskich podatnikow.
Ekonomicznym uzasadnieniem oferowania takiej ceny (stanowiacej ulamek kosztow lini lotniczej) jako innej niz wylacznie super promo na kilka/kilkanascie biletow jest chec wypromowania danej trasy/lotniska/regionu, dowozu do/z hubu (long haul) albo "wykoszenia" konkurencji."
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 18 Cze 2019 15:45 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja już dawno temu wyleczyłem się z jeżdżenia na drugi koniec Polski dla biletów za kilkadziesiąt zł., bo jak podliczyłem dojazd, hotel, jedzenie, a przede wszystkim - stracony czas i siły to okazywało się, że zamiast 80 na osobę, wychodziło po 500. A zmarnowanego czasu nikt nie odda, a przecież mogłem wtedy leżeć na kanapie przed telewizorem.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 18 Cze 2019 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
lorkes napisał(a):
Nie tyle przekonanego, co po prostu twierdze że z Wrocławia generalnie jest dużo drożej i zastanawiam się czemu?


Pozwolę się z tym nie zgodzić. Z mojego miejsca zamieszkania najbliżej mam do Pyrzowic (ok. 50 min. samochodem), następnie do Balic (ok. 1h 30 min.) a następnie do Wrocławia (trochę ponad 2h). Z tych 3 lotnisk najbardziej lubię właśnie wrocławskie lotnisko bo jest bardzo "kompaktowe", ma najtańszy parking z tych trzech (nie licząc najbardziej oddalonego w Pyrzowicach) i jeśli chodzi o linie tradycyjne to ma często tańsze bilety niż np. Balice (z Pyrzowic oprócz LO lata tylko LH, w Krakowie np. z AF-KLM mamy tylko KL a z WRO jest zarówno AF (HOP!) jak i KL więc ta grupa ma we Wrocławiu większe możliwości jeśli chodzi ilość kierunków - przesiadki w AMS i CDG). Przykładowo właśnie Balice vs Strachowice - ceny do Ameryki Północnej z KRK są zazwyczaj wyższe w grupie AF-KLM niż z WRO, m.in. ze względu na wyższe opłaty lotniskowe niż w stolicy Dolnego Śląska oraz fakt, że z WRO można dolecieć do dwóch głównych hubów AF-KLM a nie tylko jednego. Ostatni przykład z GIG i EZE podobnie. Poza tym jakoś częściej zdarzało mi się znaleźć tańsze bilety do np. KEF, TLV, LIS czy IEV z Wrocławia niż z Katowic czy z Krakowa (w tym ostatnim ceny LCC ostatnio trochę spadły bo jak wiadomo Wizz otworzył bazę).

Kończąc jeszcze temat - akurat Pyrzowice lubię najmniej chociaż mam do nich najbliżej. Najgorsza kontrola bezpieczeństwa (chyba za każdym razem kłócę się z tymi ludźmi...) a do tego najstarszy i najbrzydszy terminal.

Asfalto napisał(a):
@lorkes ja mam inny problem. Mieszkam dokladnie pomiedzy Krakowem a Pyrzowicami. Na lotnisko do Pyrzowic jade 30 min, podobnie do Krakowa, pomimo paru kilometrow wiecej - 30 min.


Asfalto napisał(a):
Elwirka, audi a4 b8 2009, 6 bieg, przekraczam predkosc maksymalnie o 15-20 km/h na autostradzie, szkoda mi benzyny i punktow prawa jazdy.


Nie wiem skąd to nabijanie się z @elwirka skoro bzdury pleciesz. Masz pecha bo na bieżąco jeżdżę trasami, które są w Twojej okolicy (i to 5-6 razy w tygodniu od kilkunastu lat) więc nie piszę tego jako teoretyk albo "niedzielny kierowca". Jadąc z dozwoloną prędkością +10/15 km/h nie dojedziesz z Twojego miejsca zamieszkania (powiedzmy, że z Kostuchny) do Balic i Pyrzowic w 30 min. Dobrze o tym wiemy. Ewentualnie w środku nocy gdy nie ma ruchu. Zrobisz to jadąc do Pyrzowic i nie będziesz przejeżdżał przez przebudowywany aktualnie Giszowiec a do Balic bramki A4 otworzą Ci bez kolejki. Na samej A4 od bramki do bramki masz co najmniej 25 min. jazdy 160 km/h, sprawdzone dziesiątki razy więc bez opowiadania bajek proszę ;) Normalna jazda od Ciebie do Pyrzowic to mniej więcej 40-45 min. a do Balic ok. 50 min. więc jeśli jedziesz faktycznie 30 min. to z pewnością nie 150-160 km/h.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 18 Cze 2019 17:18 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
@lorkes
Wydaje mi się, że możesz popełniać pewien błąd - tzn. wsadzasz Wrocław do jednego worka, a lotniska nie będące Wrocławia do drugiego i traktujesz je zbiorowo.
Jeśli obserwujesz ceny na określoną trasę w danym okresie, to oczywiście najtańsze połączenie będzie dużo częściej z nie-Wrocławia niż z Wrocławia. Tyle tylko, że raz najtańszy będzie Kraków, raz Modlin, a raz Poznań.
Jeśli wyciągnąłbyś średnią z wielu połączeń to okazałoby się, że ceny są na zbliżonym poziomie.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 18 Cze 2019 17:28 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Jezdze z Kostuchny. Jade 30 minut. Twoje zdanie mnie nie interesuje.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 18 Cze 2019 17:37 

Rejestracja: 24 Lut 2019
Posty: 22
Loty: 13
Kilometry: 18 558
@monroe
Co do dalszych lotów i przesiadek to ok, zgodzę się z tobą, ale ja cały czas drążę temat TANICH lotów, tak jak zacząłem ten post.
Takich lotów z Wrocławia w porównaniu do Katowic czy Krakowa jest dużo mniej.
To teraz jakieś faktyczne ceny dla przykładu

Mediolan
Załącznik:
Screenshot_2019-06-18-12-22-53a.png
Screenshot_2019-06-18-12-22-53a.png [ 211.48 KiB | Obejrzany 4191 razy ]

Załącznik:
Screenshot_2019-06-18-12-24-57.png
Screenshot_2019-06-18-12-24-57.png [ 180.93 KiB | Obejrzany 4191 razy ]
[img]



Podgorica
Załącznik:
Screenshot_2019-06-18-12-49-18.png
Screenshot_2019-06-18-12-49-18.png [ 186.83 KiB | Obejrzany 4191 razy ]
[img]
Załącznik:
Screenshot_2019-06-18-12-50-06.png
Screenshot_2019-06-18-12-50-06.png [ 188.08 KiB | Obejrzany 4191 razy ]


I teraz ile jest możliwości tanich lotów z Wrocławia, a ile z Katowic, bez wyciągania średniej bo to można różnie liczyć

Załączniki:
Screenshot_2019-06-18-13-07-11.png
Screenshot_2019-06-18-13-07-11.png [ 188.37 KiB | Obejrzany 4191 razy ]
Screenshot_2019-06-18-13-06-26.png
Screenshot_2019-06-18-13-06-26.png [ 188.88 KiB | Obejrzany 4191 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 18 Cze 2019 17:50 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
p.wl napisał(a):
katka256 napisał(a):
doliczając koszt dojazdów do tych miast, wychodzi mi taniej stamtąd niż z Wrocławia :(
Chciałabym do Porto za niecałe 120, obserwuję od marca i nie mogę znaleźć :(

Skad ten smutek? Jesli znajdziesz ów bilet za 180 zl, to nie polecisz? To wciaz bylaby zaj... znakomita cena za loty na drugi koniec Europy.
"Be careful what you wish for".

ja to bym się nawet ucieszyła, gdybym w "moich" terminach znalazła bilet za powiedzmy 400 rt zł. LH wyszła mnie trochę drożej jednak, ale wolę, jeśli mam płacić więcej to nią lecieć.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 18 Cze 2019 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Asfalto napisał(a):
Jezdze z Kostuchny. Jade 30 minut. Twoje zdanie mnie nie interesuje.


Mnie Twoje też nie dopóki nie opowiadasz kiepskich bajek i nie nabijasz się z innych.
Szybki rzut oka na Google Maps o godz. 18:20 (czyli już po szczycie komunikacyjnym) potwierdza to co ja napisałem a nie Ty - z Kostuchny do Pyrzowic najszybsza trasa 46 min. a do Balic 51 min. Realnie nie do zrobienia w 30 min. chyba że mocno przekraczasz dozwoloną prędkość i pozostałe przepisy ruchu drogowego. Fakt, nie bajka.

lorkes napisał(a):
@monroe
Co do dalszych lotów i przesiadek to ok, zgodzę się z tobą, ale ja cały czas drążę temat TANICH lotów, tak jak zacząłem ten post.
Takich lotów z Wrocławia w porównaniu do Katowic czy Krakowa jest dużo mniej.


Jest dużo mniej bo i mniej kierunków ma Wizz z WRO albo Wizz/RYR z KRK ;)
Mój (i nie tylko) przykład pokazuje, że z WRO może być taniej albo porównywalnie cenowo do lotnisk, które wymieniłeś.
Przynajmniej tak było w latach 2017-2018, w tym roku z WRO jeszcze nie leciałem LCC więc nie wykluczam, że w tym przypadku zmieniło się to na gorsze (nie sprawdzałem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 18 Cze 2019 18:59 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Asfalto napisał(a):
Jezdze z Kostuchny. Jade 30 minut. Twoje zdanie mnie nie interesuje.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Skoro ludzie podają dwukrotnie dłuższy czas przejazdu, a Ty nadal się upierasz przy swoich 30 minutach to mam nadzieję, że w czasie Twojej kolejnej, szybkiej eskapady spotkasz na drodze Policję z radarem i zaczniesz jeździć 50 min., jak wszyscy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 18 Cze 2019 19:24 

Rejestracja: 24 Lut 2019
Posty: 22
Loty: 13
Kilometry: 18 558
Dobra poddaje się :D
Chciałem być współczesnym Don Kichotem i walczyć z chciwością linii lotniczych...
A wy tutaj o Seicento kontra Audi i prędkości przelotowej z punktu A do B.... :lol:

Mam nadzieję jednak, że ten czarny PR dla Wrocławia poskutkuje jak nie teraz to w przyszłości zmianami cen, czego sobie i krajanom życzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 18 Cze 2019 21:25 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
W 46 minut to chyba razem z latte na mc drive, ale to też przy założeniu że trafie na Ukrainca w okienku.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Cze 2019 15:03, edytowano w sumie 1 raz
U
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 18 Cze 2019 21:53 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 34
A ja podam swoje najbliższe loty:

Z Warszawy do Budapesztu
Z Krakowa do Odessy
Z Wrocławia do Kutaisi (wrzesień 168 zł / os)
Z Wrocławia do Porto (październik 88 zł / os)
Z Wrocławia do Kutaisi (październik 117,2 zł / os)

...a mieszkam 15 kilometrów a lotniska w Pyrzowicach

:-)

Także ja akurat z Wrocławia latam tanio. Szczerze pisząc jak rezerwowałem te "wrocławskie" loty w zeszłym roku liczyłem na zmianę godzin i zmianę wylotu na Katowice Pyrzowice a Porto na kanary ale nie wyszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 18 Cze 2019 22:12 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
lorkes napisał(a):
Chciałem być współczesnym Don Kichotem i walczyć z chciwością linii lotniczych...

Aha, czyli jak linia nie chce Cię zabrać w środku sezonu za stówkę do Portugalii to jest chciwa :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 18 Cze 2019 22:22 

Rejestracja: 23 Maj 2017
Posty: 46
A próbowaliście i innych IP nie wrocławskich? Tak z ciekawości pytam. Czy tam bez geolokalizacji.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 19 Cze 2019 14:28 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Czy ja dobrze widze ze sa juz 3 str deliberacji nad wątkiem w którym autor "nie ma co prawda twardych danych", ale jest drożej? Bo w temacie widze sporo przykladów obalajacych te teze, a żadnego na poparcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 19 Cze 2019 14:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
Z Wrocławia jest tak drogo, bo z Radomia jest tak tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 19 Cze 2019 16:48 

Rejestracja: 24 Lut 2019
Posty: 22
Loty: 13
Kilometry: 18 558
QbaqBA napisał(a):
Czy ja dobrze widze ze sa juz 3 str deliberacji nad wątkiem w którym autor "nie ma co prawda twardych danych", ale jest drożej? Bo w temacie widze sporo przykladów obalajacych te teze, a żadnego na poparcie.


Dobrze kolega widzi i jak widać, nawet dał się skusić żeby tu zabłysnąć.
Co do cen, to przecież kolega wie lepiej. bo nie chce mu się czytać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 19 Cze 2019 20:55 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 629
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Odpowiadając na pytanie zadane w temacie, to podobno są dosyć wysokie koszty obsługi lotniskowej.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 19 Cze 2019 22:27 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
@monroe @Asfalto

Pozwoliłem sobie (mam nadzieję że nikogo nie urażę;) w ramach eksperymentu myślowego dopasować prędkości średnie z Kostuchny do zjazdu A4 Balice II, tak aby zmieścić się w 30 minutach.

Symulacja wygląda następująco, z zaznaczeniem, że podane prędkości są średnie dla odcinków, a zatem nie uwzględniają
- profilu drogi (łącznic zjazdowych / najazdowych),
- ograniczeń prędkości,
- rozpędzania / hamowania
- natężenia ruchu (i oczekiwania na bramkach); uwzględniłem tylko 2x500m z prędkością średnią 30km/h dla bramek (bardzo optymistycznie)

W mojej skromnej opinii taki czas przejazdu jest bardzo trudny do uzyskania, a wymaga dobrych warunków atmosferycznych, małego ruchu, mocnego silnika i podjęcia ryzyka.

Załącznik:
Balice.JPG
Balice.JPG [ 43.63 KiB | Obejrzany 3827 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group