Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Cze 2019 22:20 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
@lorkes
nie będę przekonywać przekonanego, ale:
- w ostatnim tygodniu były na SG 2 artykuły dot. WRO-KEF w cenie ~300 zł/rt, w tym na wakacje
- od kwietnia (nie chce mi się dalej szukać) na forum były przykłady połączeń poniżej 200 zł/rt:
Kutaisi - 88 zł/rt
Alicante - 152-170
Bari - 208 na wakacje
Rzym - 170
Porto - 178-188
Podgorica - 130
Ateny - 170
Faro - 170
- we wrześniu lecę do Porto za 117 zł/rt

nie przesadzajmy z tą drożyzną z WRO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 17 Cze 2019 22:34 

Rejestracja: 24 Lut 2019
Posty: 22
Loty: 13
Kilometry: 18 558
Nie tyle przekonanego, co po prostu twierdze że z Wrocławia generalnie jest dużo drożej i zastanawiam się czemu?
Co nie znaczy, że te loty co wymieniłeś nie były.
Zdarzają się, ale po prostu dużo rzadziej niż z Krakowa, czy Katowic.
Wygląda więc, że polityka linii lotniczych, wojna cenowa Wizz kontra Raynair, powoduje takie ceny, a Wrocław poszedł w odstawkę
Chyba....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Cze 2019 23:50 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja mieszkam w Poznaniu, a z Wrocławia leciałem ostatnio do Bolonii (za jakieś 120 zł), a we wrześniu lecę do Kutaisi za 268. Nie jest tam u Was tak źle.
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 18 Cze 2019 05:57 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Rozwiązaniem jest po prostu popyt i podaż.
Wrocław jest dużym miastem, dodatkowo w zasięgu lotniska mieszka kolejne kilkaset tys. ludzi, w woj. dolnośląskim pensje są dość wysokie, a lotów z WRO wcale nie tak dużo. Więc popyt jest spory i jest w stanie zapłacić więcej, żeby nie dojeżdżać np. do Warszawy/Katowic/Poznania.
Nie widzę powodu, dlaczego linie lotnicze miałyby tego nie wykorzystywać, skoro chętnych jest dużo i są w stanie zapłacić więcej, to dlaczego mają proponować niskie ceny? Większość firm w końcu istnieje po to, żeby zarabiać dla swoich właścicieli.

Swoją drogą, jakie to polskie - zazdroszczę, bo w innych miastach mają lepiej...
A gdyby tak we Wrocławiu było taniej, to byłaby pełnia szczęścia, bo to inni muszą płacić więcej niż ja. ;)

Ciekawe kiedy ktoś stworzy temat z prośbą o wytłumaczenie dlaczego niektórych stać na miesiąc w AU/NZ, a ja co najwyżej mogę pojechać na tydzień do Mołdawii czy Naddniestrza. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Cze 2019 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Na swoim przykładzie chyba nie mogę zgodzić się co do teorii o drogim Wrocławiu, mieszkając w Centrum Polski mając do wyboru (na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy) Warszawę, Katowice i Wrocław własnie większość podróży odbyła się wlasnie z Wrocławia biorąc pod uwagę cene biletów i dojazd, który też jest istotny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Cze 2019 08:19 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 29
Wrocław jest droższy ze względu na większe zainteresowanie. Takie moje zdanie. Mają duży popyt - dlaczego? Możliwe, że ze względu na lokalizację i dojazd do lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Cze 2019 08:42 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Mieszkając pod Wrocławiem, moje ostatnie loty to:
2xz Katowic (wizz, kierunek latający również z Wrocławia)
1x z Krakowa (ryanair, jak wyżej)
1x z Warszawy (wizz, jak wyżej)
2x z Wroclawia (Malaga i Porto by LH)
1x z Wrocławia (wizz, Lwów)
doliczając koszt dojazdów do tych miast, wychodzi mi taniej stamtąd niż z Wrocławia :(
Chciałabym do Porto za niecałe 120, obserwuję od marca i nie mogę znaleźć :(
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Cze 2019 09:00 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Wcale nie jest drożej, a wręcz nawet taniej - szczególnie w przypadku połączeń LH.

Ostatnio były loty do Tivatu za 400+, to samo połaczenie w tych samych datach z GDN mniej więcej 2 x drożej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Cze 2019 09:04 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Latam niedużo, wręcz mało i szukam połączeń to właśnie w Wrocławia jest najtaniej. Ale niestety jak doliczę sobie koszt dojazdu samochodem (innej opcji ode mnie nie ma) i czas (3h) to wychodzi mi na to samo co lecieć z KTW lub KR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 18 Cze 2019 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
katka256 napisał(a):
Chciałabym do Porto za niecałe 120, obserwuję od marca i nie mogę znaleźć :(


Ja kupiłem Wizz WRO - OPO blisko rok temu w 'first minute' na październik tego roku za 88 zł RT, a dojeżdżam z Łodzi (gdzie jest sporo uboższa siatka połączeń) i nie narzekam ;) Da się.
Poza tym zgadzam się z tym co napisał @Sudoku - ostatnie przesiadkowe loty LH z WRO są do pozazdroszczenia przez inne regiony :)
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 18 Cze 2019 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Asfalto napisał(a):
Na lotnisko do Pyrzowic jade 30 min, podobnie do Krakowa, pomimo paru kilometrow wiecej - 30 min.

Czas przejazdu między tymi lotniskami jest dłuższy. Nawet jeśli jedziesz autostradą. Skąd wiem? Mieszkam pośrodku;-)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Cze 2019 15:09, edytowano w sumie 1 raz
Correctness
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Cze 2019 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Jak z Wrocławia jest drogo to popatrz na mizerną i do tego masakrycznie drogą siatkę połączeń z Rzeszowa, ostatnio też lufa ratuje d..., nawet skorzystałem RZE-MUC-LIS, ale poza tym nie ma nic, najczęściej latam z KTW, KRK, WAW,WRO.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Cze 2019 09:52 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
@elwirka Wiesz, w tej chwili mapy gugla pokazują czas przejazdu KTW-KRK na 1h8m - to niewiele więcej niż godzina. Wiadomo, że przedpiśca zaokrąglił, ale pewnie faktycznie jest w stanie w powiedzmy 35 minut dojechać i do jednego i do drugiego lotniska. A może i w 30, jeżeli nie przestrzega ograniczeń prędkości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 18 Cze 2019 10:05 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Elwirka, audi a4 b8 2009, 6 bieg, przekraczam predkosc maksymalnie o 15-20 km/h na autostradzie, szkoda mi benzyny i punktow prawa jazdy.

Zmien seicento na cos normalnego do jazdy, a tez dasz rade pozdrawiam ♡
Image
Image

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 18 Cze 2019 10:30 

Rejestracja: 24 Lut 2019
Posty: 22
Loty: 13
Kilometry: 18 558
No miał być kij w mrowisko, ale nie aż tak, że Seicento kontra Audi A4 :D
A wracając do tematu, to z LH zgoda, ale to ostatnio.
Mi chodzi cały czas o to, że procentowo tanich lotów jest u nas mało.
I ciekawe że miejscowi twierdzą że jednak drogo, a przyjezdni że wręcz odwrotnie.
Czyli trzeba liczyć na wzmocnienie sąsiadów, np.Poznania,by ceny spadły...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 18 Cze 2019 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Bardzo przepraszam. Zapomniałam, żeby nigdy nie wchodzić w polemikę na tematy okołosamochodowe z chłopcami. Oni zawsze wiedzą lepiej. Idę umyć swoje Seicento....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 18 Cze 2019 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Nie wiem, czy loty z Wrocławia są tanie, czy drogie, ale jak widzę w tym temacie nazwy "Porto", "Faro", "Bari", "Rzym", "Malaga", "Podgorica", to nachodzi mnie po raz kolejny inne pytanie: "dlaczego nawet z mniejszych lotnisk, takich jak Wrocław, jest kilka razy więcej kierunków na południe niż z Gdańska?". ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 18 Cze 2019 11:24 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Sorry, ale jesli samochod ktory ma za soba dekade, zrobi to w 30 min, to zalozylem ze musisz jezdzic seicento.

Zresztą... kiedys tu na forum przeczytalem w relacji ze w USA ciezko sie parkuje, bo niby malo miejsca, tak-że żadne komentarze mnie juz nie zdziwia.

Niemniej nie pozwole sie nazywac klamca, stad odzew i riposta.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Cze 2019 15:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 18 Cze 2019 11:43 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
lorkes napisał(a):
Wyjątki są zawsze :mrgreen:
No załóżmy :D , ale tam byłem.
Chodzi o ogólną tendencję loty z Wrocławia są dużo droższe niż Krakowa, czy Katowic, pytanie czemu aż taka różnica.
Nie chodzi tylko o sezon, poza również
No tak Gdańsk też nie ma łatwo, ale ja o Wrocławiu


Tyle, że to są Twoje spostrzeżenia, które nie mają wiele wspólnego z prawdą, no przynajmniej mijają się z danymi, które sobie sam zbieram z wyszukiwarek w ramach "hobby" ;)
Pewnie po prostu akurat interesujące Ciebie loty, w konkretnych terminach charakteryzowały się taką tendencją.
W rzeczywistości biorąc np. wszystkie loty RyanAir/Wizz Air do Hiszpanii w całym 2018 i przyjmując średnią w Polsce=100%, to odchylenia prezentują się następująco:

KRK 113%
KTW 107%
WMI 104%
WRO 100%
WAW 99%
GDN 96%
POZ 80% - szkoda POZ-CDT :( :(


Ostatnio edytowany przez JackD 18 Cze 2019 11:53, edytowano w sumie 5 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 18 Cze 2019 11:47 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Djorkaeff napisał(a):
dlaczego nawet z mniejszych lotnisk, takich jak Wrocław, jest kilka razy więcej kierunków na południe niż z Gdańska?
bo jest bliżej
wg teorii jednego z lotniczych ekspertów ;)
lorkes napisał(a):
No miał być kij w mrowisko, ale nie aż tak, że Seicento kontra Audi
nie tak dawno, jedno z takich starć nie skończyło się dla Audi szczęśliwie... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group