Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 23 Wrz 2018 19:58 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Małym i prowincjonalnym, zacofanym o dobre 10 lat względem konkurentów. Przejedź się do Wrocławia i zobacz, jak on wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#122 PostWysłany: 23 Wrz 2018 20:55 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,3600 ... aczen.html

Z durniem politrukiem (czytaj wywiad z nim a fly4free) na stanowisku dyrektora lotniska z pelnym zaangazowaniem realizowany jest program "Polska w ruinie odc. 2456 pt. POZNAN W RUINIE". Niedlugo na lawicy latac bedzie tylko wiatr.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#123 PostWysłany: 23 Wrz 2018 23:51 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
kurde nie wiem co powiedziec, jako byly mieszkaniec Poznania mam wrazenie ze problem dotyczy nie lotniska, ale calego miasta
tam raz ze miastem rzadzi mafia, jak spiewano w piosence, a dwa, w tym miescie sie nic nie dzieje.
poprostu to gospodarczy trup z wielkimi ambicjami z ktorych nic nie wynika.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 24 Wrz 2018 05:53 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Właśnie o tym piszę (a mieszkam tu). Poznań, jedyne co ma, to wielkie ambicje - zdecydowanie gorzej z realizacją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 24 Wrz 2018 07:33 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
A ja wybieram spośród trzech lotnisk - BER, POZ, GDN - bo na każde muszę dojechać po 200 i ponad 200 km i wybieram mniejsze zło. Z Gdańska staram się latać z uwagi na to, iż tańszy parking w porównaniu z Berlinem, bliżej, ale mniej kierunków. Z Poznania - ile razy próbuje coś kupić na wylot z Poznania to terminy lotów mi nie pasują, a suma sumarum większości kończę z kupieniem biletów na BER - doliczam wtedy do rachunku 200-300 złotych więcej do wyjazdu - paliwo i parking, ale wiem że terminy w większości są częstsze abym mógł dostosować się do siatki połączeń, dwa lotniska do wyboru i praktycznie w każdą stronę z BER można lecieć. Jedynym minusem jest budowana S6, gdzie faktycznie czasem można długo postać, tak jak ostatnio stałem w lipcu ponad godzinę i myślałem, że nie zdążę na samolot. Ale jak ukończą to będzie bardzo duży plus i potężna oszczędność czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 24 Wrz 2018 09:43 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 120
michcioj napisał(a):
poprostu to gospodarczy trup z wielkimi ambicjami z ktorych nic nie wynika.


Miasto z jednym z najnizszych w Polsce bezrobociem jest gospodarczym trupem ?
Poznań jest miastem z dużym potencjałem, niestety nie w pelni wykorzystanym i przegrywa rywalizacje chociażby z nieodległym Wrocławiem. Prezes lotniska jest do natychmiastowej dymisji, czartery pokazują, że popyt na loty jest..

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 24 Wrz 2018 10:29 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Poznań jest ewenementem - bo w opinii jego mieszkańców zarówno obecnych i byłych miasto jest w regresie, natomiast w niezależnych rankingach praktycznie zawsze jest w czołówce.

https://rankingsamorzadow.pl/files/rank ... w-2017.pdf
https://inzynieria.com/wpis-branzy/rank ... kich-miast
https://biznes.interia.pl/nieruchomosci ... 24138,4206


Wrocław w ostatnich latach rozwija się szybciej, ale zaczynał też z znacznie niższego poziomu - łatwiej jest uzyskać duże wzrosty w mieście z prawie 2* niższym udziałem w PKB kraju i zapewne tak będzie w najbliższych latach zanim nie dogoni wielkiej piątki.

A wracając do kwestii lotniska - lotnisko w Poznaniu przegrywa pod względem dostępności lotniska ze wszystkimi większymi portami w kraju.
To jest ranking sprzed 4 lat https://wbdata.pl/dostepnosc-drogowa-polskich-lotnisk/
Wrocław już wtedy miał ponad 30% więcej ludności oddalonych o 1h jazdy od miasta . Od tego czasu jest tylko gorzej (chociażby S5 która zabrała Poznaniowi pasażerów z południowej części regionu).

Być może lotnisko nie wykorzystuje potencjału regionu - niemniej statystyki się nie oszuka i poznańskie lotnisko nie będzie miało więcej połączeń nawet od WRO, a KTW, KRK czy WAW to zupełnie inna liga.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 24 Wrz 2018 11:02 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
radas86 napisał(a):
michcioj napisał(a):
poprostu to gospodarczy trup z wielkimi ambicjami z ktorych nic nie wynika.


Miasto z jednym z najnizszych w Polsce bezrobociem jest gospodarczym trupem ?

bezrobocie nie ma tutaj nic do rzeczy, zarobki w Poznaniu sa poprostu slabe i miasto sie nie rozwija.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
d-t-x uważa post za pomocny.
 
      
#129 PostWysłany: 24 Wrz 2018 11:26 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Dokładnie tak jest. Firmy firmami, ale to nie jest jedyny czynnik określający rozwój miasta: Poznań wygląda tak, jak 10 lat temu, nie pięknieje jak Wrocław, czy np. Katowice. Infrastruktura się sypie, miasto jest w stanie permanentnego remontu. W ogóle, jest tu tak trochę przaśnie, wielu Poznaniaków ciągle nie wyzbyło się mentalności robotniczo - chłopskiej. A tematu zarobków nie podejmuję, napiszę tylko, że z pensją 5000 netto jesteś już kimś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 24 Wrz 2018 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
z taka pensja to wszędzie jesteś kimś a na wschodzie maja Cie za Boga
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 24 Wrz 2018 11:43 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ale Poznań leży na Zachodzie, rzekomo bogatszym. Po drugie: bezrobocia nie ma, firmy dosłownie zabijają się o pracowników (wiem, jak wielkie braki kadrowe są w firmie, w której pracuję), ale pensje rosnąć nie chcą.
Ostatnio dostałem propozycję pracy za stawkę o 50% większą niż obecnie w Augustowie, zatem nie jest tak źle na tym Wschodzie, zwłaszcza w mojej branży. Jednakże podziękowałem, bo choć Poznań ma swoje wady, to jednak to o wiele za mało, aby zdecydować się na przeprowadzkę do pipidówy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 24 Wrz 2018 11:57 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
ta, a gdzie glosy Poznaniakow ? jak to teraz wyglada w miescie, czy nadal jest kompleks do Warszawy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 24 Wrz 2018 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
dla mnie jedno przeczy drugiemu albo się zabijają albo pensje stoją w miejscu
chyba ze się zabijają oferując darmowa kawę

co do bezrobocia
wystarczy wejść na jakiś portal pośrednictwa by się przekonać ze 90% ofert dotyczy najprostszych stanowisk a zatem i najnizszych plac
zatem masz przeogromny wybór gdzie chcesz pracować za minimalna krajowa
dziękuje postoje
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 24 Wrz 2018 12:23 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
A ja powiem jedno. Jak wam tak źle to wyjezdcie do tych Katowic czy Wroclawia.
Widocznie Poznań to nie jest miasto dla każdego jak np Warszawa czy Trójmiasto. A kto nie zauważa rozwoju kazdego miasta w Polsce to powinien zglosic sie do specjalisty z zakresu leczenia kompleksow :)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Wrz 2018 20:52, edytowano w sumie 1 raz
P
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#135 PostWysłany: 24 Wrz 2018 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Jako Wroclawianin, bardzo symapatyzuje z Poznaniem. Uwazam, ze jest to miasto estetycznie, z pewna dbaloscia, ktora byla lata temu niewidoczna w moim miescie. Poznan byl miastem dostatniejszym od Wroclawia, fakt, ze duzo sie ostatnimi laty zmienilo i Poznan troche przystpowal. Dla mnie okresem przelomowym byla powodz 1997 roku. Wtedy moje miasto dostalo skrzydel w procesie rewitalizacji (rozpoczetej na Rynku, z ktorego wyrzucono auta, i ktory dostal nowa nawierzchnie) i tym samym zaczelo opuszczac poziom Lodzi, pnac sie do pozycji miasta dostatniego i majacego swoj niepowtarzalny charakter.

Odnosnie Poznania i Wroclawia - zamieszczam tabele pokazujaca ilosc powierzchni biurowej istniejacej i w budowie.

Załączniki:
aaa.jpg
aaa.jpg [ 61.33 KiB | Obejrzany 3228 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#136 PostWysłany: 24 Wrz 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Jako poznaniak z urodzenia, z wyboru mieszkaniec podpoznańskiej gminy powiem krótko
miasto fajne, czyste i zadbane ' dobra komunikacja miejska, ale niestety od jakichś 10 lat słabo rozwijające się na tle innych,
z zazdrością patrzę jak rośnie i rozwija się Wrocław czy Trójmiasto.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Wrz 2018 20:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 26 Wrz 2018 13:45 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Świeży program w TVP 3 Poznań o Ławicy. Gościem między innymi wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Grzegorz Bykowski. W skrócie: jest nam przykro z powodu odejścia Wizz, landryna traciła na lotach z Poznania 3 EUR od pasażera, Poznaniacy preferują wycieczki zorganizowane, najważniejsze, że Lufthansa się nie ewakuuje.


https://poznan.tvp.pl/25257322/lustra 25.09.2018
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#138 PostWysłany: 27 Wrz 2018 15:28 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Jesli Poznaniacy preferuja wycieczki zorganizowane to polecam panu prezesowi chociaz raz wejsc na lotnisko a nie siedziec 8 godzin dziennie za biurkiem pierdzac w stolek... Chyba, ze taki dostal przekaz dnia do wygloszenia,

latam srednio czesto - z Poznania landryną i ryanem - i za kazdym razem samoloty byly nabite do praktycznie ostatniego siedzenia. Jedyne co latalo nie w pelni zapelnione to lotowskie latajace trumny do warszawki
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 27 Wrz 2018 15:35 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
ej no nie pier... ze lot lata trumnami, bez przesady. ostatnoi jak lecialem waw-poz-waw to w srodku tygodnia samolot byl prawie pelny w obie strony
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#140 PostWysłany: 27 Wrz 2018 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Fakt, jak leciałem POZ - WAW kilka lat temu to łącznie ze mną było na pokładzie 5 pasażerów, ale w tym roku na tej samej trasie max 10 miejsc było wolnych ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group