Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3718 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 186  Następna
Autor Wiadomość
#3241 PostWysłany: 19 Kwi 2023 18:27 

f0ku5 napisał(a):
@f0ku5 Czy ktoś płacił jakoś w nieodległej przeszłości kartą Pekao w EUR i mógłby napisać kwotę w EUR i kwotę w PLN po przeliczeniu?

Nie wiem czy marzec Cię zaspokoi ale nie mam nic świeższego.

Image
Góra
 PM off  
      
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
#3242 PostWysłany: 19 Kwi 2023 21:57 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
Dzięki! Dokładnie o to mi chodziło. Według regulaminu przeliczenie z EUR powinno być najpierw na USD, a dopiero potem na PLN. Problem w tym, że takie przeliczenie jest bardzo niekorzystne. I tylko takie, ponieważ płatność w każdej innej walucie, przeliczenie na USD, a potem na PLN wynosi w zasadzie tyle samo co przewalutowanie bezpośrednio z danej waluty na PLN.
Po Twoim przypadku widzę, że nawet w przypadku EUR jest tylko jedno przewalutowanie, bezpośrednio na PLN. Co w sumie jest śmieszne, bo przeczy ich własnemu regulaminowi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3243 PostWysłany: 20 Kwi 2023 00:32 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
O jakim koncie i karcie jest mowa wyżej? I czy przelicznik jest organizacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3244 PostWysłany: 20 Kwi 2023 06:06 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
f0ku5 napisał(a):
Po Twoim przypadku widzę, że nawet w przypadku EUR jest tylko jedno przewalutowanie, bezpośrednio na PLN. Co w sumie jest śmieszne, bo przeczy ich własnemu regulaminowi ;)


Dlaczego sądzisz, że jest tylko jedno? To że pokazuje tylko oryginalną walutę i PLN chyba o niczym nie świadczy. (Nie twierdzę, że było więcej pomiędzy)
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3245 PostWysłany: 20 Kwi 2023 07:48 

Raffles napisał(a):
O jakim koncie i karcie jest mowa wyżej? I czy przelicznik jest organizacji?

Złota karta rewolucyjna Mastercard do Konta Świat Premium.

Image
Góra
 PM off
Raffles uważa post za pomocny.
 
      
#3246 PostWysłany: 20 Kwi 2023 09:05 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
piotrkr napisał(a):
f0ku5 napisał(a):
Po Twoim przypadku widzę, że nawet w przypadku EUR jest tylko jedno przewalutowanie, bezpośrednio na PLN. Co w sumie jest śmieszne, bo przeczy ich własnemu regulaminowi ;)


Dlaczego sądzisz, że jest tylko jedno? To że pokazuje tylko oryginalną walutę i PLN chyba o niczym nie świadczy. (Nie twierdzę, że było więcej pomiędzy)

Ponieważ przeliczenie z EUR na USD, a dopiero potem na PLN da trochę większą kwotę. Niewiele, ale da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3247 PostWysłany: 20 Kwi 2023 11:12 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
Anonymous napisał(a):
Złota karta rewolucyjna Mastercard do Konta Świat Premium.


Czyli można tą kartę podpiąć do konta w EUR tak aby zawsze pobierało z EUR pomimo posiadania PLN? Jakie są maksymalne limity płatności dla tej karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3248 PostWysłany: 27 Kwi 2023 06:45 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Ciekawy artykuł o bezpieczeństwie płatności zbliżeniowych za granicą

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Karta- ... 29790.html
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3249 PostWysłany: 27 Kwi 2023 07:26 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
@piotrkr no, no... teraz będę wyłączać transakcje zbliżeniowe przed wyjazdem poza EU ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3250 PostWysłany: 27 Kwi 2023 09:16 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Zastanawiam się, czy to nie jest problematyczne... Czasami będziesz musiał poddać kartę, czy wtedy można coś złego zrobić?

Paski magnetyczne - trzeba by upewnić się, że są włączone
Czy czipa można skopiować/zeskanować?

Wiele kart ma od spodu numer, datę ważności i kod cvv2, więc informacje potrzebne do użycia karty przez sieć. Ktoś może te dane skopiować. Ja zakleiłem cvv2, ale może powinienem zakleić też datę?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3251 PostWysłany: 27 Kwi 2023 09:51 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
@piotrkr - myślę, że zadziała to tak: płacę zbliżeniowo telefonem (GPay) a karty mam ze sobą na wszelki wypadek czy do bankomatu z wyłączonym płaceniem zbliżeniowym - jak zginą to mam chroniony tyłek a płatność telefonem jest szybka i bezpieczna.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3252 PostWysłany: 27 Kwi 2023 09:56 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Da się tak, żeby telefonem płacić zbliżeniowo, ale na karcie płatności zbliżeniowe mieć wyłączone?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.


Ostatnio edytowany przez piotrkr, 27 Kwi 2023 10:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3253 PostWysłany: 27 Kwi 2023 09:59 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 630
niebieski
Nie jestem pewien czy to zadziała. Wyłączenie płatności zbliżeniowej robi się po stronie banku, a nie fizycznie na karcie. Więc płatność zbliżeniowa GPay też może nie działać.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrkr lubi ten post.
 
      
#3254 PostWysłany: 27 Kwi 2023 11:11 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
@piwili - no to trzeba by przetestować w takim razie.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3255 PostWysłany: 27 Kwi 2023 13:02 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
piotrkr napisał(a):
Da się tak, żeby telefonem płacić zbliżeniowo, ale na karcie płatności zbliżeniowe mieć wyłączone?
piwili napisał(a):
Nie jestem pewien czy to zadziała. Wyłączenie płatności zbliżeniowej robi się po stronie banku, a nie fizycznie na karcie. Więc płatność zbliżeniowa GPay też może nie działać.

Da się przy pomocy żyletki. To nie żart.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3256 PostWysłany: 27 Kwi 2023 13:48 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 175
piwili napisał(a):
Nie jestem pewien czy to zadziała. Wyłączenie płatności zbliżeniowej robi się po stronie banku, a nie fizycznie na karcie. Więc płatność zbliżeniowa GPay też może nie działać.
Płatność zblizeniowa Curve dotyczy tej karty, a Curve obciąża właściwą kartę płatnością przez internet.
Czy dla GPay jest inaczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3257 PostWysłany: 27 Kwi 2023 13:56 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2277
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
tak dla GPay jest inaczej - transakcje internetowe to internetowe a stacjonarne to stacjonarne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3258 PostWysłany: 27 Kwi 2023 19:07 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 630
niebieski
ume napisał(a):
piotrkr napisał(a):
Da się tak, żeby telefonem płacić zbliżeniowo, ale na karcie płatności zbliżeniowe mieć wyłączone?
piwili napisał(a):
Nie jestem pewien czy to zadziała. Wyłączenie płatności zbliżeniowej robi się po stronie banku, a nie fizycznie na karcie. Więc płatność zbliżeniowa GPay też może nie działać.

Da się przy pomocy żyletki. To nie żart.


Wiem, ale tu chodziło o wyłączenie przy wyjeździe poza EU. A tak żeby włączyć trzeba zastrzec kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3259 PostWysłany: 29 Kwi 2023 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Gru 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 630
A więc taka sprawa: rozważam odwiedzenie USA, ale z tego co wiem, to w wielu miejscach przechodzą tylko karty kredytowe. Mam tutaj jednak pewien problem. Zdecydowana większość moich pieniędzy nie pochodzi z pracy, lecz ze źródeł kapitałowych, darowizn i odszkodowań, więc żaden bank nie przyzna mi KK. Dlatego też:
1) czy są w Polsce banki przyznające karty na żyranta?
2) czy są jakieś opcje alternatywne?

Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3260 PostWysłany: 29 Kwi 2023 14:49 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Przypuszczam, że są banki, które mają niskie wymagania. Spróbuj dostać kk np w Santander
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3718 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 186  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group